Co mnie skłoniło do zaszczepienia się przeciw covid-19?

Zakładki podstawowe

Obrazek użytkownika Krispin

 

Z uwagi na coraz częściej powtarzane banialuki o tym, że osoby wstrzymujące się z decyzją o wzięciu udziału w ogólnoświatowym wyszczepianiu robią to pod wpływem strachu, bo przed podjęciem decyzji pytają o wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa i skutków ubocznych przyjmowanych preparatów, postanowiłem zapytać tych, którzy już się zaszczepili, dlaczego zdecydowali się na taki krok. Może zestawienie wyników tej ankiety z wyżej wspomnianymi banialukami pozwoli nieco trzeźwiej spojrzeć na sprawę. Pominąłem odpowiedzi „nie wiem” czy „nie mam zdania”, bo uważam, że w takiej sprawie, po prostu nie da się nie mieć zdania. Nie umieściłem też odpowiedzi „bo inni się szczepili”, „rodzina mnie namówiła”, „ufam lekarzom i politykom” czy „wierzę w propagandę szczepionkową”, bo to uwzględniają inne, bardziej szczegółowe warianty odpowiedzi. A zatem, proszę o odrobinę szczerości:

 

Co mnie skłoniło do zaszczepienia się przeciw covid-19?

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (23 głosy)

Komentarze

A gdzie pytania dla normalnych ludzi? Rozsądek, zaufanie, nic do stracenia, odpowiedzialność...?

Ja zaszczepiłem się z rozsądku i przekonania o skuteczności szczepienia, połączonych z praktycznie zerowym prawdopodobieństwem skutków ubocznych.

Zaszczepiłem się ponieważ nie miałem ochoty grać w rosyjską ruletkę. Skoro nie ryzykowałem praktycznie nic, kim musiał bym być by nie skorzystać...?

Moja decyzja, decyzja mojej żony, rodziców i znajomych nie była podyktowana żadnym strachem. Dlaczego w tym sondażu jest jedynie "strach" a nie ma "rozsądku"?

Podobnie moi rodzice gdzie ojciec ma prawie 100 lat - kierowali się jedynie rozsądkiem. Teraz ojciec ogląda groby kolegów którzy bali się szczepienia a nie bali się śmierci. 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1640358

Jeśli uważasz inaczej, trzeba było zrobić swój sondaż i nie wydziwiać. Autor zrobił jak mu w duszy gra i miał prawo, gdyż to wolny kraj.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1640363

Pańskie odpowiedzi (i wcześniejsze wypowiedzi) też są tendencyjne.

Rozsądek?
Rozsądek jednym pokazuje tak, a innym inaczej.

Zaufanie?
Rozumiem, że z ubezpieczycielem też podpisuje pan umowę nie sprawdzając warunków, trzyma pan pieniądze w banku nie sprawdzając oprocentowania i kosztów usług ufając, że to najlepsze z możliwych? A dzieci oddaje pan pod opiekę sąsiada, który właśnie się wprowadził, bo mu pan ufa? Gratuluję kolorowego życia pełnego przygód.

nic do stracenia?
Naprawdę? Tak nisko ceni pan swoje życie i zdrowie?

Odpowiedzialność?
Gdyby dostał pan zawału, to najbliżsi pewnie powiedzieliby, że zachował się pan rozsądnie, bo pan zaufał i nie miał nic do stracenia? A co powiedziałyby nieletnie dzieci zmarłej nauczycielki?

Tak naprawdę tymi odpowiedziami kamufluje pan prawdziwe przyczyny, które jasno pokazuje 63% głosujących. O zaufaniu można byłoby mówić 5 lat temu, kiedy ktoś decydował się na szczepienia przeciw grypie, choć nie wiem, czy równocześnie da się mówić o rozsądku i odpowiedzialności. Znam kilka osób, które po takich szczepieniach (na byłego wirusa) bardzo ciężko przeszły grypę w kolejnej fali. Zmarłych, którzy wcześniej się zaszczepili, nie pytałem, co mieli do stracenia. Pewnie nic.

Nie wiem, kto tu gra w rosyjską ruletkę. Coraz więcej danych wskazuje, że tym strzałem (dwoma lub trzema) to właśnie pan w nią gra. W starych typach rewolwerów było 6 nabojów. Zobaczymy ile razy pan jeszcze wystrzeli.

Życzę zdrowia i zdrowego rozsądku - bo ciągle pisze pan o rozsądku pomijając ten pierwszy człon. Ten zdrowy rozsądek mamy od Boga, nie od naukowców.

PS. Proszę nie oskarżać bezpodstawnie kolegów ojca. Chyba że potrafi pan udowodnić, że gdyby ojciec się nie zaszczepił, to na pewno by zachorował, albo, że jego koledzy nie zmarliby, gdyby się zaszczepili. Może jest pan jasnowidzem, albo podróżuje w czasie i przestrzeni, i to się panu uda, Czekam.. ale chyba wcześniej wyprostują się skrzywionym usta.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1640403

Strach. Ponad 60% odpowiedzi. Nie oceniam i nie zamierzam nikogo piętnować. Każdy podejmuje decyzje na własną odpowiedzialność. Ale proszę o tym pamiętać, kiedy następnym razem zdecyduje się pan napisać coś takiego: też jestem załamany>>>

Oczywiście "ratunkiem jest ewentualna technika wycofania rakiem", ale nikt do pana nie strzela, więc może pan z powodzeniem stosować wariant ludzki.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1640406

„Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” – Mark Twain

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1640417

...przeprowadzony kilka dni temu na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wskazuje m.in. że jednym z powodów unikania sz3pień jest to, że 4 na 10 osób "choć wierzą w istnienie koronawirusa, to się go nie boją".

więcej w tekście: Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19?

Vote up!
2
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1640673