Czy powinniśmy nadal nosić maseczki cowidowe?

Obrazek użytkownika Krispin

Sprawdźmy stan świadomości na początek października 2021.

Tak, przecież każą nosić
5% (6 głosów)
Tak, ale tylko w miejscach, w których jest dużo ludzi
16% (19 głosów)
To chyba bez sensu
4% (5 głosów)
Nie, przeciez to kompletnie nic nie daje
39% (45 głosów)
Nie wolno się zgadzać na łamanie wolności
35% (41 głosów)
Razem głosów: 116
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (11 głosów)

Komentarze

bo odpowiedzi są tu strasznie tendencyjne. Natomiast maski działają mniej więcej tak, jak na filmie poniżej. Każdy mniej i bardziej inteligentny, resztę niech sobie bardziej lub mniej inteligentnie dopowie:
 

 

Vote up!
16
Vote down!
-9

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632192

"Będę nosić maseczkę dla dobra lkudzkości"? Czy innej?

Vote up!
12
Vote down!
-12

Krispin z Lamanczy

#1632195

Założyłbym się o spore pieniądze, że gdyby "przecież kazali" myć nogi conajmniej raz w tygodniu, to byliby tacy, co by się buntowali. Byliby też tacy co by ankiety robili :D Byłby też pewnie z jeden poseł RP co by rozpowszechniał tezy, że śmierdzące nogi bez mycia nie istnieją, i że to spisek :D

Vote up!
12
Vote down!
-9

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632197

Po 15 minutach w pomieszczeniu oddychasz tym samym powietrzem, co wszyscy w nim zgromadzeni - bez względu na to, ile maszeczek nosisz na twarzy i w kieszeni. Chyba, że jesteś strażakiem i masz butlę tlenową.

Dykutowaliśmy o tym 1,5 roku temu. Dziś jestesmy o te 1,5 roku mądrzejsi. Jednak nie wszyscy.

Vote up!
11
Vote down!
-11

Krispin z Lamanczy

#1632199

Red. Mazurek: Czy maseczki pomagają?

Lek. Medycyny, Minister zdrowia, Łukasz Szumowski : doustnie i na nogi. 

Nie wiadomo niestety czy także na nogi czyste, zdezynfekowane, czy brudne. 

Wyjątek stanowią maseczki i przylbice, jeśli sprzedaje je instruktor narciarski, przypadkowo spokrewniony z ministrem zdrowia. Więc zakładam zgodnie z rozporządzeniem przylbice i maseczkę, tę wyprodukowaną w fabryce w Stalowej Woli. Nie dziwię się, że są tacy, co nie wierzą , że tam nie produkuje się najlepszych maseczek. Szkoda z takimi dyskutować, bez sensu. 

A koronawirus przecież wiadomo (dzięki zdobyczom nauki) , że najgroźniejszy jest przede wszystkim w lasach i na cmentarzach polskich. Tak mówili zgodnie wszyscy eksperci z tvp i tvn. Dlatego spokojnie czekam  #zostańwdomu, aż wreszcie rząd znów zamknie Polakom lasy i cmentarze w Dniu Wszystkich świętych. 

A ponieważ jestem odpowiedzialnym obywatelem, nie spotykam się z rodziną, ( zakupy  robi za mnie premier Morawiecki, zostawiając zakupy pod drzwiami), dopóki nie wezmę trzeciej dawki "szczepionki" wzmacniającej, gdy będzie już dostępna dla dzieci i młodzieży i 50 latków. Na razie jestem na ostatniej prostej, czyli po drugiej dawce i nie wyrosły mi skrzydła-:-/ Tak samo jak Czarkowi Pazurze, Krysi Jandzie i Killerowi. Hahaha. Ale są tacy, co twierdzą, że odbierają po "szczepionce" za darmo Netfliksa. Hahaha. 

I możecie mi nie wierzyć, ale wygrałem już elektryczną hulajnogę. Jeżdżę sobie nią do kuchni z salonu. 

 

PS. Mój kuzyn i szwagierka oraz córka ciotki nie wierzyły też w istnienie koronawirusa, a dziś leżą na cmentarzu - :-(((

 

 

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-6

Hoyt

#1632258

Szanowny Kryspinie,

Super ankieta,

Wybrałam odpowiedź: Nie, przecież to kompletnie nic nie daje

Aczkolwiek również wybrałabym: To chyba bez sensu; zważywszy jednak na to "chyba" ułatwiło mi to w wyborze udzielonej odpowiedzi, de facto, to NA PEWNO bez sensu.; chyba że ludzie z kompleksami wolą zasłaniać twarz bądź ludzie o NAJ ........./...... poczuciu własnej wartości; oblicze twarzy wiele mówi o człowieku;  nie ważne czy gorszym/ lepszym. Ważne by być SOBĄ, a to jest jak mawiał Krzysztof Kieślowski, po prostu: I'm so so.

Przez moment zastanowiłam się nad ostatnią sugerowaną odpowiedzią, nie wybrałam jej, gdyż nie chcę pozbawiać wolności ludzi, którzy z własnej woli chcą je nosić. Nasuwa się jednak pytanie, czy jest to bezpieczne, przestępca może nie być rozpoznawalny, a to łączy się z potencjalnym łamaniem wolności ,wszakże nie żyjemy na samotnej wyspie.

Pozdrawiam serdecznie,

z poważaniem, MM

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-9

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1632200

Na tak lub prawie tak mamy dwa pytania

Na nie lub prawie nie mamy trzy pytania

Czy to nie manipulacja

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1632317

Nie wiem, na ile wiarygodne są te wyniki, ale może tym, którzy z taką siłą promują przymus szczepień - również na tym portalu - dadzą nieco do myślenia. Myślenie nadal ma dużą przyszłość. Jeśli wybierasz przyszłość, to musisz wybrać myślenie. Samodzielne myślenie, bez odrzucania logiki.

Powtórzę raz jeszcze - kto chce, niech się "szczepi" tymi preparatami, ale kto nie chce, niech nie będzie do tego zmuszany. I przestańmy obrażać ludzi, którzy mają prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1632380