Patologia waluty €

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Waluta Euro to patologia - oszukuje i rabuje ludzi.
Michał Marusik

"Wielkie uznanie i szacunek dla pana europosła(Michał Marusik) , jest pan jednym z nielicznych - mądry , uczciwy i odwazny - w przeciwieństwie do tych ,,elit u steru" - gdzie dominuje zakłamanie, oszustwo , manipulacja , zdrada i wielkie skundlenie wobec obcych nam i wrogich ,,ustrojów"

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

W 1971 r. prezydent Nixon zdecydował , że od tej pory dolar nie będzie miał pokrycia w złocie i zatriumfował pieniądz fiducjarny.

Jest on oparty teoretycznie na powadze państw, które go drukują i ściągając podatki w tej walucie, zapewniają jego użyteczność. W praktyce umożliwia on bankom kreację pieniądza.

(pisaliśmy o tym już tutaj: http://prawy.pl/72716-pieniadz-jako-dlug-czyli-jak-robi-sie-z-ludzi-niew...).

  Przerażające jest to, że tym właśnie śmieciowym pieniądzem płacą nam za ciężką, realną pracę, nabywając za bezcen jej owoce. Dziś i jutro nasze oszczędności istnieją, ale jutro i pojutrze mogą okazać się garścią papieru lub zostać przejęte, jak stało się na Cyprze.

Oznacza to, że nasz patologiczny system finansowy powoduje, że za wszystko przepłacamy, bo musimy łożyć na banki, które często nie ponoszą żadnego ryzyka bądź minimalne.

Nasza ciężka praca nie przynosi owoców, albo nie takie jak powinna, bo jej efekty musimy oddawać innym, którzy wywalczyli sobie nieuprawniony przywilej do kontroli podaży pieniądza. W skali indywidualnej oznacza to nieustanny wyścig szczurów, przymus pracy często na dwóch etatach, brak czasu na cokolwiek innego poza pracą i koniecznym wypoczynkiem.

W skali narodowej wiąże się to z nieustannym uzależnieniem i brakiem niepodległości. Niepokornym obniży się ocenę kredytową, wymusi tym samym droższe raty, pozbawi środków i doprowadzi do zmiany władzy na bardziej posłuszną.

Taka ekonomia staje się domeną demonów, sposobem na zniewolenie ludzi, czymś antyludzkim.

http://prawy.pl/72790-pieniadz-fiducjarny-jako-postac-satanizmu/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1565555

patologia niektórych Polaków...i  premiera-bankiera, który jeździ do papieża,  po co?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1565557