Kanclerz Merkel wysyła Tuska na wojnę z Polską

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Wszystkich zaskoczył dzisiejszy wpis na twitterze Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Tusk, który objął to stanowisko z woli Berlina i osobiście Angeli Merkel, w sposób jawny i bezczelny zaatakował legalnie wybrany rząd Polski: „Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie”.

Czy alarm niemieckiego polityka, którego „wybór” na następną kadencję w Radzie Europy oprotestowała tylko Polska, niesie za sobą jakiś tajny plan niemiecki zdestabilizowania Polski w celu przywrócenia do władzy obóz zdrady narodowej? To jest oczywiste, w świetle wypowiedzi niemieckich polityków (jak Minister Obrony RFN), którzy jawnie przyznają się do wspierania niemieckiego ruchu oporu w Polsce. Ten ruch to nie tylko lewackie organizacje jak KOD, czy Antifa, ale jawnie już anty-polskie partie. Zwłaszcza Platforma Obywatelska, która pod innymi nazwami praktycznie rządziła Polską przez prawie 25 lat i z której wywodzi się obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Do takiej anty-polskiej organizacji aspiruje także Krajowa Rada Sądownicza, która potajemnie spotkała się w ambasadzie Niemiec w Polsce...

W jakim celu było to spotkanie rzekomo niezależnych i niezawisłych sędziów? Czy w celu otrzymania instrukcji od niemieckiego rządu? Mam nadzieję, że polski wywiad zajmie się tymi przypadkami zdrady stanu – choć już bez tego wiadomo, że ewenementem na skalę Europy było głosowanie europosłów Platformy za rezolucją przeciwko Polsce, jak i atak teoretycznie polskiego przewodniczącego Rady Europy na polski rząd. Tak postępować mogą tylko prawdziwi naziści i zdrajcy Polski.

Powracając do instrukcji niemieckiego rządu trzeba przypomnieć, że niemiecka kanclerz Angela Merkel przygotowała tajną notatkę dla niemieckich mediów państwowych, której treść wyciekła w ostatnich dniach. Nie miejmy złudzeń: zamiarem Niemców jest pacyfikacja Polski, w celu stworzenia z Polski niemieckiego landu. Treść wpisu Tuska na TT jest kwintesencją instrukcji Angeli Merkel i potwierdza, że ten osobnik (gdy wróci do wolnej Polski, którą musimy obronić) powinien odpowiadać za zdradę stanu.

Zgodnie z tajną notatką Angeli Merkel - instrukcje merkelowscy dziennikarze, nazywani agitatorami – mają pobierać na spotkaniach z przedstawicielami rządu kanclerz Angeli Merkel. „Super Express” dotarł do tajnej notatki w tej sprawie, która trafiła do polskich władz. – Chodzi o to, jakie treści są korzystne dla racji stanu Niemiec, a jakie niekorzystne dla Polski i naszego rządu – komentuje Tadeusz Dziuba z PiS w „SE”. „Dziennikarze mają testować polską reakcję na krytykę Polski za realizację „putinowskiego modelu władzy”, mają opisywać „antydemokratyczne działania rządu”, kwalifikować Polskę jako „dziki Wschód”, podnosić „demontowanie państwa prawa” i zarzucać, że „paraliżowanie państwa prawa w Polsce zagraża bezpieczeństwu całej UE” – czytamy w notatce.

„Krytyka ze strony opiniotwórczych dzienników niemieckich ma zastąpić wyrażanie krytyki przez rząd i przedstawicieli koalicji rządzącej”. Politycy CDU i SPD „nie mają prawa zabierać głosu” i „otwierać nowych frontów z Polską”, natomiast prasa ma działać jako „pas transmisyjny Urzędu Kanclerskiego” – czytamy dalej w notatce. Wśród zaleceń Merkel jest też wychwalanie Unii Europejskiej i przedstawianie wyłącznie pozytywnych aspektów członkostwa.

Jest charakterystyczne, że podobne instrukcje do dziennikarzy w Polsce przesyłał Mark Dekan, szef koncernu medialnego Ringier Axel Springer, który w naszym kraju wydaje m.in. tygodnik Newsweek, którym zarządza Tomasz Lis. Koncern Ringier Axel Springer jest właścicielem całej grupy Onet, więc zapowiadana przez PIS nowa ustawa medialna, ograniczająca wpływ niemiecko-jezycznych mediów na Polskę, zmusiła Angelę Merkel do ogłoszenia alarmu. Zwłaszcza w sytuacji, gdy Stany Zjednoczone wyraziły gotowość sprzedania Polsce najnowszej broni anty-rakietowej Patriot-3.

Wykonawcą alarmu Angeli Merkel stał się jej najwierniejszy lokaj Donald Tusk, który już dawno temu udowodnił (jako przedstawiciel mniejszości etnicznej), że dla niego „polskość to nienormalność”. Nie dziwi mnie reakcja kapusia SB na tweet Tuska. TW Bolek natychmiast stał się sojusznikiem zdrajcy Polski!: „Całkowite, szczere, wierne poparcie dla Pana Donalda Tuska. Ten rząd niszczy dorobek i nasze zdobycze” – napisał Wałęsa. TW Bolek nie sprecyzował niestety, o jakie konkretnie zdobycze chodzi. Może miał na myśli setki afer, w które po 1989 r. byli zamieszani niemal wszyscy politycy z opcji lewicowo-liberalnych i stworzenie teoretycznego państwa, które połknąć miały Niemcy? I to bez formalnej agresji Niemiec na Polskę!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

politycznej szachownicy za pomoca roznych sluzb przez nowych wlascicieli swiata.Z tym ze Merkiel to hetman a Tusk to pionek czasem w roli gonca.

Tusk do walki z Polska byl juz wyslany przed 92 rokiem zeby obalic wladze Olszewskiego,jak nic to czlowiek wychodowany przez szwabskie sluzby .Tak ze OSKAR to zdrajca na ktorego rekach jest smolenska krew ,a ktory za pieniadze sprzedal dusze diablu aby nie malowac kominow i nie pic beltow pod plotem popalajc trawke.Ataki Tuska na Polske to jego paca .ta swolocz juz tak daleko siedzi w bagnie ze nie ma wyjscia ,co mu kaza to zrobi i Merkirl wcale nie musi byc posrednikiem w nadawaniu mu zadan zbyt niebezpieczne by bylo teraz to dla niej .Zreszta sam agent wie co marobic aby go nie poganiac sam musi sie wykazaywac inicjatywa aby sie na niego nie rzucil sznur w piatek wieczorem ,albo sam pistolet nie strzelil dwa razy.

Tusk jest juz wypalony zrobil co mogl, wiecej juz na nic nie ma wiekszego wplywu , w krotce bedzie podmieniony i on o tym wie ze juz jest na smietniku histori i tylko jest kwestia czasu kiedy zostanie przez glownych garczy poswiecony do dalszej rozgrywki i zbity z tej politycznej szachownicy.A zbicie moze byc dla tej szmaty barzdo bolesne i oby tak bylo.Ostatnia wizyta w Polsce na 11 listopada to rozpaczliwy gest szukania ratunku i moze koalicji z otoczeniem Adriana a moze i tez z samym maliniakiem ktory tyle samo jest warty co Tusk.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1553229

Sytuacja jest taka, że totalni w efekcie braku dostępu do koryta zupełnie odlecieli. Zrobią z naszego narodu antysemitów, rasistów, nazistów, oczernią, oplują i najchętniej nałożą sankcje. Wszystko byle wrócić do władzy. Dobro Polski bez znaczenia.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1553248

Profesor Andrzej Nowak:

„Nie miał nigdy Putin bardziej skutecznego współpracownika swoich planów wobec Polski aniżeli Tusk”

https://t.co/vO4XDGz7cu

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1553249

durak matoł atakuje !

Bójcie się PATRIOCI. Polskość przecież nienormalność ! - POtuscy idioci. głupek urwał się z komina, POd kieckę makreli, sługus możnych i Putina - duraczy z Brukseli. "myśli", że coś durak może, że POLSKĘ przestraszy, że z przekrętów się wywinie, za kraty nie trafi. DŁUGA LISTA twoich przestępstw sługusie makreli. Amber Gold TO jest nie wszystko, TO lodowej góry czubek. Trafisz łotrze do ZK ! Albo w kopalniany przodek - rębać węgiel ! do ostatnich życia lat.

AMEN !

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1553237

a dla Baby Wangi serdeczna modlitwa ,po bułgarsku nie umiem ale po polsku pomodlę się

serdeczności poranne :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553239

to by się zgadzało i dlatego warto wrócić do przemowienia Tuska z II Kongresu Kaszubskiego z 12 -14 1992 roku 

tam już nakreślono wtedy zarys kolejnego rozbioru Polski

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553240

"Nocna zmiana"i II Kongres Kaszubów 12-14 VI 1992

gość z drogi - 20 Listopada, 2017 - 05:31

 

"Wystąpienie Tuska na zjeździe kaszubów

W dniach 12-14 czerwca 1992 roku, jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca do uczestników Kongresu wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: "Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne". Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza (Kaszub), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz."

/podobne rozwiązania na pewno miałyby dotyczyć Sląska/

znalezione na stronie za http://www.fronda.pl/blogi/memento-mori/tusk-o-autonomii-kaszub-z-wlasny...

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553242

Witaj Gościu Drogi z drogi. Dzięki za Poranne Serdeczności. U mnie ONE odebrane jako głębokonocne. Ale tym bardziej Piękne. DZIĘKI BARDZO. Chciałbym jeszcze dodać suplement do tej mojej wizji jako Baby Wangi. Otóż mgliście mi się przedstawia przyszłości matoła perspektywa. Zamazany mam ten end. Jawi mi się też alternatywa - KULA W RUDY ŁEB !

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1553241

mimo nowego dnia,to i u mnie ciemniutko za oknami,tak ciemno i mroczno jak widzę przyszłość Tuska zwanego  podobno Oskarem 

czekam z niecierpliwością na artykułu na temat wizji Baby Wangi :)

trochę je znam, wiec tym bardziej jestem ciekawa :)

serdeczności :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553243

na mojego bloga Gościu, tam "zaspokoiłam" Twą ciekawość.

Pozdrawiam z daleka, a..... 

z BLISKA

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1553281

wieczorne serdeczności:)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553300

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1553245

i przerażające, że do tego jeszcze PAD.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1553261

 Interesujące może być pytanie, do czego przydało się porozumienie, jakie za zgodą rządu Donalda Tuska, Władymir Putin nakazał podpisać w maju 2013 roku między FSB, dumną następczynią KGB, i polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego. Kiedy w listopadzie 2013 roku po incydencie pod ambasadą rosyjską w Warszawie przepraszali polski prezydent i premier, a kiedy następnie polską ambasadę w Moskwie obrzucili racami rosyjscy bojówkarze, nikt żadnych przeprosin ze strony Moskwy się nawet nie domagał, wtedy pewien rosyjski politolog, Andriej Piontkowski, najcelniej chyba skwitował istotę tych: „Breżniew z większym szacunkiem rozmawiał z Gierkiem czy Jaruzelskim niż Putin z Tuskiem”.

To tylko „detale”. Najważniejszy jest 10 kwietnia 2010 roku i jego konsekwencje. Premier Tusk przyjął bez zmrużenia oka najbardziej upadlającą własny kraj wersję sowieckiego (tak jest sowieckiego: prosto ze szkoły KGB wyprowadzonego) kłamstwa, wersji Anodiny podporządkował dochodzenie w sprawie śmierci 96 polskich obywateli, z prezydentem RP na czele. Bezczeszczenie zwłok polskich bohaterów, Anny Walentynowicz czy prezydenta Kaczorowskiego – skwitował propagandą: „nic się nie stało, Polacy”. Pozwolił poniewierać honor polskiego generała, honor człowieka po prostu – przyzwoleniem, a nawet zachętą do opowieści o „pijanym generale w kokpicie”. Tak się z Polski robi dziewkę sprzedajną, z Polaków – zakładników ambicji osobistych marionetki Putina.

I ambicje zostały spełnione: otrzymał upragnioną funkcję „cesarza Europy”. I korzysta z niej: tak jak Putinowi to jest najwygodniejsze. Żaden inny z brukselskich przewodniczących nie patronował takiej serii klęsk Europy, jak Donald Tusk: brexit, tzw. kryzys uchodźczy, teraz wojna z krajami Europy Środkowej.

Dziś Donald Tusk śmie oskarżać polski rząd o sprzyjanie imperialnej ekspansji Putina. Czy dlatego, by „przykryć” nie bardzo pasującą do tego wiadomość? Swój tweet Donald Tusk opublikował kilka godzin po informacji o zatwierdzeniu przez Departament Stanu USA zgody na sprzedaż Polsce rakiet „Patriot”. To prawdziwy przełom w budowaniu systemu odstraszania przed agresja ze wschodu. Ale można jeszcze ten przełom powstrzymać, da się jeszcze zatkać tę dziurę, która powstać może w systemie strachu Putina. Przecież decyzję Departamentu Stanu USA ma jeszcze zatwierdzić Kongres USA. Słowa „cesarza Europy” o Polsce jako agencie Putina na pewno nie przemkną tam bez echa. Tam jest, owszem, całkiem sporo agentów wpływu Kremla – oni już wiedzą, jak takie słowa wykorzystać. I jak skorzystać z tej fali sowieckiego (w stylu, a Guyowego w wykonaniu) kłamstwa o „60 tysiącach nazistów” maszerujących w Warszawie.

Donald Tusk nie próbuje wcale przebić muru głową. On tylko uderza, celnie, tam, gdzie drażą potężne pneumatyczne młoty, trzymane w rękach znacznie mocniejszych niż jego. Kieruje nimi chyba wciąż ten sam – „nasz człowiek w Moskwie”.

autor: prof. Andrzej Nowak

 

https://wpolityce.pl/polityka/367802-zlecenie-z-moskwy-nie-mial-nigdy-pu...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1553253

kieszonkowiec wyciągnie portfel jakiemuś "frajerowi" ,to później ,by zmylić krzyczy "ŁAPAJ ZŁODZIEJA" I wskazuje przypadkową osobę ...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1553260

Jeśli BARMAN (bufetowy) zbyt rozwodni - przeWodni - staje się zbyteczny …

Zbyteczny „Przewodniczący” - PrzeWODNIczący – przewodnieniem - przeholowaniem z rozwadnianiem alkoHolu drinków - dla wnęk alków - zbyt rozwodnionych ( dla symulantów trzeźwości unitów) …

Jeśli - Przewodniczący RE - dodatkowo przewodni (rozwodni) kosmEtyki charakteryzatorskie (maski z mułów) ...

 - do medialnego symulowania etyki w POlityce - to takie maskaRady „unijne”  POkazują spływy masek udających „autorytety” – spływem „twarzy” bezrefleksyjnych (pod reflektorami) – masek spływających - od szyi PO ciele, PO udach : w rurę - do szamba zbytecznych nieczystości ...

"POwstających" - z maskaRad POlitycznego cynizmu – z multi koncentratów antypolonizmu ( do czego, komuś - przydatnych ? )…

Pozdrawiam – J.K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1553269

Das tusk.Ten typ słuzy wiernie swojej frau makrela i bedzie słuzył do grobowej deski.On nigdy sie nie zmieni.Ten typ ma wielu swoich zołnierzyków w Polsce,którymi pozornie zawiaduje widelec schetyna ale tylko do powrotu swojego wodza obecnie rezydujacego w brukseli i pobierajacego pilnie nauki postepowania w przyszłosci.Wieksza czesc eurokratów brukselskich jest pochodzenia germanskiego co pozwala im kształtowac tuska na wzór i podobienstwo aparatczyka całkowicie im poddanego i usłużnego w ich dażeniach do zaplanowanego celu.Zastanawiające jest dlaczego PAD zaprosił ta poczware na uroczystosci 11 listopada,ale mysle ze to w dosc niedługim czasie zostanie wyjasnione.Pozostaje kwestia bolka ale to inna bajka bo ten wygrywał w toto lotka w zaprzyjaznionej kolekturze.Ma wiec czego bronic!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1553271

Tusk od zawsze jest w stanie wojny z suwerenna i wolna Polską, a Wałęsa to debil nie warty cytowania...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1553323