Panie Prezydencie! Larum grają!

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Konflikt na linii Nowogrodzka – Pałac Prezydencki zaniepokoił, a także zdezorientował sporą część wyborców PiS, którzy w 2015 roku murem stanęli za „dobrą zmianą”. Tak się zastanawiam, dlaczego sami się oszukujemy i nie nazywamy tego sporu po imieniu? Przecież Nowogrodzka to Jarosław Kaczyński, a Pałac Prezydencki to Andrzej Duda, czyli mamy konflikt pod tytułem Kaczyński-Duda, wokół którego oczywiście krząta się gawiedź z obu dworów. Druga sprawa to rzekomo bardzo skomplikowana materia problemu jakim jest reforma sądownictwa. Można jednak w dość prostych słowach wyłożyć, o co idzie ta gra. Przez niemal trzydzieści lat trwania III RP nie potrafiono, a tak naprawdę nie chciano skazać zdrajców, komunistycznych zbrodniarzy i złodziei naszego narodowego majątku. Jeżeli nie przeprowadzimy radykalnej reformy sądownictwa, nie tylko instytucjonalnej, ale i kadrowej, nic się nie zmieni. Już tak to jest, że nawet, kiedy państwo dysponuje sprawnym aparatem ścigania i prokuraturą z prawdziwego zdarzenia to zawsze na końcu zostają sądy i to one w głównej mierze odpowiadają za bezkarność zdeprawowanych i zdegenerowanych elit III RP obrosłych przeróżnymi układami przypominającymi struktury mafijne. Bez sprawiedliwych i niezawisłych sądów nigdy nie doczekamy się prawdziwej dobrej zmiany, ponieważ ciągle brakowało będzie tego zdrowego ostatniego ogniwa spajającego łańcuch wymiaru sprawiedliwości. Rozpaczliwa walka totalnej opozycji tak naprawdę sprowadza się do tego, aby sądownictwo zakonserwować w takiej formie, która zapewni beneficjentom III RP dalszą zagwarantowaną w Magdalence i przy okrągłym stole bezkarność. Krajowa Rada Sądownictwa powstała przecież na mocy uzgodnień zawartych przy okrągłym stole, a swoje święto powinna obchodzi każdego 20 kwietnia, bo właśnie 20 kwietnia 1990 roku TW „Wolski, czyli ówczesny prezydent Wojciech Jaruzelski po raz pierwszy na wniosek powołanej cztery miesiące wcześniej KRS wręczył pierwsze nominacje 79 sędziom sądów rejonowych, wojewódzkich i wojskowych. Po dwudziestych latach od tamtego dnia nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o prawdziwe i główne zadania przewidziane dla KRS. Komuniści i lewica laicka, a mówiąc wprost „Chamy” i Żydy” postanowili w 1989 roku, że sądy III RP nie będą służyć polskiemu społeczeństwu, tylko mają nad tym społeczeństwem panować. Tak narodziła się zdegenerowana do cna dzisiejsza kasta nadzwyczajnych ludzi, czyli swego rodzaju rasa panów pogardzająca miejscowym plebsem. Dlatego panie prezydencie kiedy przed podpisaniem kolejnej wersji ustawy znowu zadzwoni do pana Angela Merkel proszę ją delikatnie podpytać, dlaczego to Niemcy jednocząc się wywaliły na z bity pysk prawie wszystkich sędziów z NRD?     

 

Teraz należy zadać sobie najważniejsze pytanie brzmiące: Czy prezydent Andrzej Duda zdaje sobie sprawę z tego, o co toczy się ten bój? Moim zdaniem tak, ponieważ jeszcze pod koniec stycznia tego roku podczas spotkania z mieszkańcami Żagania mówił: Wiem, że wprowadzane przez rząd PiS reformy napotykają na ostry sprzeciw dotychczasowych elit. Ale chcę powiedzieć wyraźnie, nie zatrzymamy się, nie zatrzyma nas żaden jazgot.  A jeśli ktoś będzie próbował nas zatrzymać, to liczę na was, zgromadzonych w żagańskim pałacu i wszystkich mieszkańców Polski. Liczę, że gdy będzie potrzeba wyjdziecie na ulicę i wyrazicie swój pogląd. Zbierzecie się i przyjdziecie pokazać wasze poparcie.

 

Cóż takiego się stało, że dzisiaj gdyby wziąć sobie do serca tamte wygłoszone w Żaganiu słowa to powinniśmy ruszyć wszyscy pod Pałac Prezydencki, żeby przypomnieć Andrzejowi Dudzie, co jeszcze nie tak dawno temu mówił i tak naprawdę zaprotestować przeciwko niemu i jego ostatnim decyzjom? Zastanawiam czy prezydent zmienił zdanie o III RP i śmiertelnej chorobie toczącej polskie sądownictwo? Przecież dwa lata temu w Gdyni podczas 45 rocznicy rzezi na Wybrzeżu mówił: Oprawcy Grudnia '70 odeszli bezkarni. Dziś ze wstydem pochylam głowę nad tą III RP. III RP nie zdała egzaminu sprawiedliwości, uczciwości i gospodarności. Co takiego się stało, że tym, którzy jak mówił dwa lata temu prezydent, nie zdali egzaminu, chce dzisiaj dawać szanse organizując im wspaniałomyślnie egzaminy poprawkowe? Czy po dwóch latach prezydentury zmienił również swoją opinię o Jarosławie Kaczyńskim, o którym tak mówił desygnując Beatę Szydło na stanowisko premiera: Przede wszystkim chcę pogratulować i złożyć wyrazy szacunku i podziwu panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi PiS. Każdy, kto z uwagą obserwuje scenę polityczną nie ma dzisiaj wątpliwości co do jednego: otóż z całą pewnością jest pan wielkim politykiem i wielkim strategiem. Ale ja muszę dodać jeszcze jedno: z całą pewnością jest pan także wielkim człowiekiem. Świadectwa pana wielkości są jednoznaczne. Podjął pan wielkie ryzyko, kiedy wraz z władzami PiS zdecydował pan, że ja będę kandydatem na prezydenta. A potem podjął pan kolejne ryzyko, wystawiając na kandydata na premiera panią Beatę Szydło. Trzeba wielkiej odwagi i determinacji; żeby czegoś takiego dokonać, trzeba być rzeczywiście wizjonerem.

 

Jak ludzie popierający dobrą zmianę mają odbierać dzisiaj fakt, że prezydent Andrzej Duda pisząc ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym korzystał z rad i opinii prof. Michała Królikowskiego? Przecież w 2013 roku szeregowy poseł będącego w opozycji PiS, Andrzej Duda w dramatycznym tonie z mównicy sejmowej tak przemawiał do wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO, Adama Królikowskiego patrząc mu prosto w oczy: Obawiam się, że moje zastrzeżenia do pana projektu są zasadne [...] Państwo szykujecie pułapkę, tym razem prawnokarną, żeby bronić władzy, którą dzisiaj w rękach ma Platforma Obywatelska. Ta władza będzie broniona w taki sposób, że ludzie będą lądowali w więzieniu, a potem będą lądowali w zakładzie psychiatrycznym, ponieważ są, jak wiemy, sędziowie na telefon i domyślam się, że są również prokuratorzy na telefon. Wszystko da się zrobić. Czyżby prezydent postanowić skorzystać z pomocy specjalisty od zastawiania pułapek prawnych? Przecież  cztery lata temu o to właśnie oskarżał prof. Królikowskiego.

 

Dzisiaj Andrzej Duda odcina się nie tylko od swoich radykalnych poglądów, jeżeli chodzi o oceny III RP, ale także tonuje swój dawny rewolucyjny zapał w dziele budowy IV RP i mówi: Z Prawem i Sprawiedliwością różnimy się co do metod, ale nie co do celów. Zmiana musi być głęboka, ale nie musi być rewolucyjna. Nieprzypadkowo ja zawsze byłem w PiS politykiem umiarkowanym. W tym samym wywiadzie udzielonym DGP dodaje: Nie zgodzę się, aby Krajowa Rada Sądownictwa była wybrana w całości głosami jednej tylko partii. To jedno zastrzeżenie. To ostatnie zdanie brzmi bardzo niepokojąco. Prezydent tak naprawdę mówi, że nie wyraża zgody na to, aby ugrupowanie polityczne, które z woli narodu wygrało demokratyczne wybory i uzyskało parlamentarną większość mogło realizować swój program wykorzystując tę większość. Pan prezydent chce wprowadzić rozwiązania, dzięki którym ci, którym Polacy powierzyli stery rządów będą musieli szukać porozumienia z totalną opozycją, która żadnego porozumienia i reformy sądownictwa nie chce.  Andrzej Duda zachowuje się jak nawiedzony krupier w kasynie, który do zgarniającego całą pulę gracza mówi, że się nie zgadza na to, żeby zwycięzca zabrał ze stołu wszystkie żetony i twierdzi, że bez porozumienia z przegranymi i starym zasiedziałym kierownictwem kasyna on mu tych żetonów nie wymieni na gotówkę.

 

Nie muszę już chyba dodawać, po której stronie stoję w tym konflikcie. Tak, uważam, że racja jest całkowicie po stronie Jarosława Kaczyńskiego. Jednocześnie na tę chwilę nie uważam, że Andrzej Duda jest jak twierdzą dziś niektórzy, jakimś farbowanym lisem, który nas wszystkich oszukał. Dalej wierzę, że wszystkie jego dawne słowa o wstydzie za III RP i potrzebie szybkich radykalnych zmian były wypowiadane szczerze. Co zatem stało się z naszym prezydentem?

 

Bohaterem filmu „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego jest Witek Długosz grany przez Bogusława Lindę. Witek po śmierci matki rzuca studia medyczne i postanawia wyjechać do Warszawy. Reżyser przedstawia nam trzy wersje losów głównego bohatera uzależnione od tego czy zdąży on na pociąg do stolicy. Najpierw Witek pędzi peronem i w ostatnie chwili wskakuje do wagonu, w którego przedziale spotyka starego komunistę Wernera. To spotkanie owocuje później kolejnymi znajomościami, zaczadzeniem ideałami socjalizmu i wstąpieniem do PZPR. Drugą wersję losów Witka rozpoczyna nieudana pogoń za odjeżdżającym pociągiem, zatrzymanie go przez SOK-istę i bójka z milicjantami. Skazany na prace publiczne Witek poznaje członków antykomunistycznej opozycji, przyłącza się do nich, a także doznaje nawrócenia i postanawia się ochrzcić. W trzeciej wersji losów Witek również nie daje rady dogonić pociągu, ale na peronie napotyka swoją dawną miłość i koleżankę z uczelni, Olgę. Pod jej wpływem wraca na studia, kończy je, biorą ślub, mają dzieci i są szczęśliwi. Witek jest politycznie zupełnie nijaki i obojętny. Nie wstępuje do PZPR ani nie angażuje się po stronie opozycji.  

 

Cały czas wierzę, że Andrzej Duda wskakując do pociągu relacji Kraków-Warszawa-Pałac Prezydencki nie natknął się w przedziale na jakiegoś byłego prominentnego członka Unii Wolności, który oczarował go chorą wizją Polski pod tytułem, III RP Tak, wypaczenia Nie.    Nawet gdyby się tak stało to człowiek zawsze może się wyzwolić spod wpływów złych ludzi, zmieniając przedział i towarzyszy podróży. Wierzę, że prezydent Andrzej Duda zrozumie w końcu, że racja jest po stronie „wielkiego człowieka, polityka, wizjonera i stratega” jak sam nazywał Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiejsza postawa prezydenta jakby wpisywała się w warunki stawiane przez salon III RP, który przeczuwając klęskę, na kilka miesięcy przed wyborami na łamach „Gazety Wyborczej” piórem Waldemara Kuczyńskiego dyktował, co musiałoby się stać, aby „Chamy” i „Żydy” zaakceptowały wybór Polaków i uchroniły prawicowy rząd przed próbami jego obalenia. Oto te warunki „Dziadka” Waldemara: Musi istnieć płaszczyzna uznawana, respektowana przez wszystkie strony. Tą płaszczyzną musi być uznanie istniejącego państwa polskiego, jego pełnej prawomocności. […] Odejście od zamiaru burzenia III Rzeczpospolitej i budowania na jej miejscu innego państwa. […] Odejście od zamiarów odsuwania z życia publicznego przy użyciu narzędzi władzy tzw. elit, czyli dowolnie wybranych ludzi i środowisk uważanych za twórców i obrońców owej III RP.

 

Panie prezydencie odwagi. Nadszedł czas na frontalną szarżę kończącą to niepotrzebnie przeciągające się oblężenie ostatniej reduty III RP. Trzeba uporządkować szybko nasze wewnętrzne sprawy, bo nad Rzeczpospolitą gromadzą się inne tym razem zewnętrzne zagrożenia. Wiem, że są ludzie, którzy dzisiaj modlą się o porozumienie na linii Kaczyński-Duda. Porozumienie w duchu szybkiej budowy IV RP, a nie reanimacji trupa III RP.  Parafrazując słowa księdza Kamińskiego z „Pana Wołodyjowskiego” wygłoszone z ambony nad katafalkiem z trumną małego rycerza zawołam: Panie Prezydencie! Dla Boga, panie Prezydencie! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz? Kościoły, o Panie, zmienią na meczety i koran śpiewać będą tam, gdzieśmy dotychczas Ewangelię śpiewali. Niezbadane Twoje wyroki, lecz kto, o Panie! teraz opór mu stawi? Ty, dla którego nic nie jest w świecie zakryte, Ty wiesz najlepiej, że nie masz nad naszą jazdę! Która Ci, Panie, tak skoczy, jako nasza skoczyć potrafi? Takichże obrońców się pozbywasz, za których plecami całe chrześcijaństwo mogło wysławiać imię Twoje? Ojcze dobrotliwy! nie opuszczaj nas! okaż miłosierdzie Twoje! ześlij nam obrońcę! ześlij sprosnego Mahometa pogromcę, niech tu przyjdzie, niech stanie między nami, niech podniesie upadłe serca nasze, ześlij go, Panie!...

                           

Artykuł ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:34)

Komentarze

Pana Prezydenta. W tych przepychankach Prezes J. Kaczyński stoi na straconej pozycji. Z jednej strony nie ma widoków na kompromis, a z drugiej strony nie chce iść na wojnę.

Przeciwnik - PAD - o tym wie, a poza tym jest w komfortowej sytuacji: nic nie musi. Nie musi burzyć układu okrągłostołowego, nie musi kontynuować "dobrej zmiany" nie musi być za pan brat z PIS-em i w dodatku czas gra dla Niego.

Ma tylko jeden cel: drugą kadencję. Pewną z poparciem PIS-u, lub z b. dużym prawdopodobieństwem wygranej bez wsparcia Nowogrodzkiej, gdyż w obecnej sytuacji jeśli PAD stanie okoniem i "dobra zmiana" będzie tylko lekko średnią zmianą, to i tak i tak cykutę wypije PIS, natomiast śmietankę zliże PAD (wicie, rozumicie, ja chciałem dobrze). Już dzisiaj część żelaznego elektoratu uwierzyła w czarny PR i powtarza za PAD-em, iż ustawy sądowe były kiepskie i dobrze zrobił jak zrobił. 

PAD ma wiedzę, że drugi raz sprzyjające siły zewnętrzne nie wesprą go w sytuacji gdy PIS jest silnym ich (tych sił) partnerem, gdyż póki co nie mogą na nikogo innego liczyć w Środkowej Europie.

Ufam, iż Prezes znajdzie sposób po raz kolejny na wybrnięcie z matni, lub pójdzie na wojnę. Czym wcześniej - tym lepiej. Pod pojęciem wojny rozumiem zarekomendowanie ustaw sądowych w takim kształcie jakie uważa za najlepsze, a reszta ... w ręku Nieba, z Nim się zawsze zgadzać trzeba.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Apoloniusz

#1550046

jestem pesymistą co do refermy sądownictwa. Akcja PAD przeciw refermie jest jednak wyraźna i skuteczna. Faktem jest jednak, że ustawy które wyszły z Sejmu miały defekty. Ale, jak słusznie pisze Kokos, działannia PAD mają na celu, de facto, spowodowanie, aby członków KRSu wybierała nie zwykła większość, ale większość kwalifikowana. To jest skuteczny blok, który oddaje los powołania składu KRS w ręce posłów Kukuz 15. Trudo przewidzieć jak zagłosują kukizowcy, ja nie mam zaufania do muzyka i jego ludzi po wyborach sędziego TK jesienią 2016. Wówczas wyjęli karty do głosowania, chcąc zerwać qworum i pogłębić kryzys wokół TK, który wówczas opozycja grzała. I drugi fakt. Podczas kryzysu grudniowego (blokada sejmu przez totalniaków) prominentni politycy Kukiz 15 opowaidali się za rozwiązaniem siłowym, czyli wywaleniem blokujących przez Straż Marszałkowską Sejmu. Wyobraźcie sobie co by się działo w mediach światowych gdyby PiS na to poszedł. Te dwa fakty są znamienne. Wprawdzie klub Kukiza dziś wygląda inaczej niż w pod koniec 2016 roku, ale zaufania do nich nie mam. Zresztą Schet i Kukiz to kumple.

Trzeba też wskazać, na akcję pozyskiwania przez PiS nowych posłów. Ostatnio Gryglas odszedł z Nowoczesnej. Chodzą plotki, że posłowie PO z tylnich ławek mogą odejść z partii bo wiedzą dokładnie, że popieranie aktualnej linii politycznej Scheta wiedzie na śmietnik polityczny, a im mandatów w 2019 nie da. Tam jest możliwy bunt - oczywiście do PiSu nie wstąpią, ale 30-35 osób stworzy klub "polityków racjonalnych i merytorycznych", którzy będą działać samodzielnie. Był byto grób polityczny dla Scheta i bonus dla radykalnej młodzieży PO, która kierując PO, po obaleniu Scheta, zaprowadziłaby tę partię na manowce.  

Nie wiem jak będzie, ale sprawa sądów "wisi" na sznurku, który w ręce ma PAD. Poza tym ujawnia się coraz wyraźniej spór PAD z Antkiem. Tu sytuacja jest lepsza, gdyż Soloch i BBN - to kompromitacja. 

Ogólnie oceniając nie jest dobrze. Opozycja PAD w sprawie sądów jest skuteczna (na razie) i zobaczymy jak to wszystko się poukłada. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1550056

Andrzej Duda, gdy przemawia - to wtedy jest z nami.
Andrzej Duda, gdy działa - to wtedy nie jest z nami, a może nawet jest przeciwko nam.
Na przykład, gdy jesteśmy na miesięcznicach, to wtedy nie jest z nami.
Ten wzór powtarza się we wszystkich sprawach - wojskowych, konstytucyjnych, wymiaru sprawiedliwości,...

Może jest tak, że kto inny pisze Andrzejowi Dudzie przemówienia, a ktoś inny ma niego trzymanie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1550080

zupelnie jak male dzieci w piaskownicy. Jesli sasiad zabierze im wiaderko lub lopatke - od razu "larum graja" .

Reforma sadownictwa jest konieczna - jednak nie mozna jej robic metoda " na rympal" lamiac przy tym obowiazujaca Konstytucje . Prawo obowiazujace w Polsce jest zle Konstytucja tez - jednak nie mozna wprowadzac nowych praw na zasadzie lamania starych - bo nie bedziemy mieli wtedy do czynienia z panstwem prawa - ale z rewolucja... a jak powszechnie wiadomo - jeszcze zadna rewolucja na swiecie nie przyniosla trwalych zmian na lepsze.

PiS rzadzi juz dwa lata - wiec czasu na napisanie dobrych ustaw reformujacych prawo (i nie tylko) mial mnostwo - czy nie dziwne jest, ze najwazniejsze ustawy wyciaga sie "z kapelusza" i uchwala w trzy dni - a potem okazuje sie czesto zupelnymi gniotami, z ktorymi nie wiadomo co zrobic. Niestety - obecny rzad i Sejm - jesli idzie o zmiany prawne - idza na ilosc - a nie na jakosc. Uchwala sie tysiace stron nowego prawa rocznie (media podaja, ze ponad... 40 tys stron), z ktorych wiekszosc jest zupelnie niepotrzebna i nigdy nie bedzie stosowana. To tragedia, ktora winna byc szybko zmieniona - bo inaczej nawet najwybitniejsi prawnicy zagubia sie w morzu obowiazujacych ustaw.

A na marginesie - warto zauwazyc, ze zawetowanie ustaw "sedziowskich" przez Prezydenta przynioslo... gwaltowny wzrost zaufania do prezydenta, ktory przeklada sie takze na jego sadazowych wynikow w nastepnych wyborach - do tej pory gladko przegrywal z Tuskiem, teraz wygrywa... A moze prezesowi wlasnie o to chodzilo? Moze to tylko teatr dla publicznosci - a role rozpisal juz jakis czas temu Prezes Kaczynski, ktory bedac prawnikiem, doskonale zdaje sobie sprawe  zarowno z koniecznosci reform jak i ze... slabosci reformatorow?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11

mikolaj

#1550059

Niespelnione oczekiwania i rozczarowanie przewazaja w panskiej analizie. Ja nie mam zadnej wiedzy politycznej i moge sobie tylko gdybac, ze albo ktos Prezydenta Dude szantazuje, albo Prezydent Duda chce byc prezydentem wszystkich Polakow (jako prezydent powinien byc obiektywny) albo to wszystko to "PICNAWODEFOTOMONTAZ" czyli gra opracowana przez J.Kaczynskiego, zeby swiatu pokazac, ze Polska jest demokratyczna, bo prezydent ma przeciez swoje zdanie. Osobiscie sklaniam sie do ostatniego scenariusza.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1550062

A ja się nie skłaniam ! Uważam, że tak TRZEBA grać, bo to wytrąca broń różnym timermansom & co.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1550063

Witaj

Dobre i w pełni popieram.

Jednakże wolta prez. Dudy martwi i jest zastanawiająca.

Czyżby słynne bismarkowskie "Acht und ach achtzig Professoren..."?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1550066

dla Polski nie dla Prezydenta. On ma swoje otoczenie i przeznaczenie co wyraznie widać po ludziach typu Sołoch z kamarylą czy niedorzecznik Łapiński którzy nadal tkwią przy nim mimo ujawnienia totalnych wpadek.. Nie dziwne to, że nikomu nie znany polityk z trzeciego jeżeli nie z czwartego rzędu "wygrywa" wybory? W Polsce "bardzo dobrych kampanii wyborczych" było mnóstwo, a wygrywali "ci co trzeba"  czyli ci którzy potrzebni byli "starym Kiejkutom" (jak mawia S. Michalkiewicz) na danym etapie rozwoju. Teraz "stare Kiejkuty"  zmieniają front i PAD musi pokazywać nową wersję "samodzielności", wywodzi się w końcu z zasłużonej dla "st. Kiejkut" żydokomuszej UW. A rodzinka małżonki PAD nie ma ni do powiedzenia?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

antyleming

#1550067

dla Polski nie dla Prezydenta. On ma swoje otoczenie i przeznaczenie co wyraznie widać po ludziach typu Sołoch z kamarylą czy niedorzecznik Łapiński którzy nadal tkwią przy nim mimo ujawnienia totalnych wpadek.. Nie dziwne to, że nikomu nie znany polityk z trzeciego jeżeli nie z czwartego rzędu "wygrywa" wybory? W Polsce "bardzo dobrych kampanii wyborczych" było mnóstwo, a wygrywali "ci co trzeba"  czyli ci którzy potrzebni byli "starym Kiejkutom" (jak mawia S. Michalkiewicz) na danym etapie rozwoju. Teraz "stare Kiejkuty"  zmieniają front i PAD musi pokazywać nową wersję "samodzielności", wywodzi się w końcu z zasłużonej dla "st. Kiejkut" żydokomuszej UW. A rodzinka małżonki PAD nie ma ni do powiedzenia?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1550068

Bardzo celny i potrzebny tekst, niestety moim zdaniem pan prezydent realizuje teraz pierwszą wersję z filmu Kieślowskiego...w pałacu roi się od żałobników po nieboszczce UW...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1550069

I niech się odczepi od Macierewicza i Ziobry, bo to bardzo dobrzy ministrowie i niesprzedajni.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1550070

Jestem coraz bardziej zawiedziony postawą PAD, a jeszcze rok temu oddałbym za niego życie. Przed oczami stoi mi obrazek jak dzień wcześniej przed zawetowaniem 2 z 3 ustaw sądowniczych przygotowanych przez PiS modlił się na Jasnej Górze na Apelu Jasnogórskim, (co się tam stało?). A na drugi dzień szok, PAD wetuje 2 ustawy. Co się stało?. A drugi szok to argumentacja PAD nie podpisania 2 ustaw- bo w Polsce nie ma tradycji przez jednego człowieka (Z.Ziobro) trzymania całego resortu sądownictwa i prokuratury w jednym ręku, co to za idiotyczny argument?. I w końcu trzeci szok-PAD jest coraz bardziej arogancki, (co to za odzywki,-ja zawetuję, ja nie podpiszę-co to szantaż?). Po czwarte - PAD jest w już w coraz bardziej jawnym konflikcie z szefem MON-A.Macierewiczem, w mojej ocenie w dalszym ciągu najlepszym obok Morawieckiego ministrem w rządzie PBSz. Nie zrobił dla MON 1/10 tego co Macierewicz, i wydaje się, że to on podsyca konflikt (nie podpisanie nominacji generalskich).No i po piąte-fatalny dobór doradców-prawdziwa tragedia. Dla tego mam gorący apel do  Prezesa Jarosława Kaczyńskiego ojca reform i mózgu dobrej zmiany, aby PAD jak najszybciej postawił do pionu, jak najszybciej, bo tu chodzi o naszą Matkę, naszą Ojczyznę.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1550074

Szkoda, że Pan Prezydent w kampanii prezydenckiej nie powiedział, że nie poprze reform PIS-u w sprawie sądownictwa. Zapewne wówczas przetarł by drogę do prezydentury "bulowi". Dziś troszczy się o inne partie, które utopiły by go i tak w "łyżce wody" . Naiwność ponad miarę! Dodatkowo wydaje się logiczne ,że teoretycznie biorąc sędziowie mają być niezależni, niezawiśli i bezstronni i to chyba niezależnie kto ich wybierze.Po co zatem do licha zabiegać o to kto ich wybiera - chyba, że mają być zależni i stronniczy czyli tak jak było. Tym zainteresowana jest właśnie przede wszystkim obecna mafia sędziowska czyli "nadzwyczajna kasta", która wybiera się sama bo wszak wiadomo, że "alfons alfonsa nie pokąsa"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1550097

Zaczęlo się od nart dla Owsiaka –wybryk chłystka.
Potem podpisanie przymusu szczepionek. Dalej idzie wyrażenie zgody na użycie broni przez obce wojska na terenie Polski, pdpisanie rozkazu by F16 leciały do Syrii a wojska do Iraku, kontakty z p.Zosią...itd. Ostatnio podczas wystąpienia okazji 75. Rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”- 11.10.2017r. PAD powiedział......”tysiące Polaków odegrały w tamtym dziele braterstwa, w dziele ratowania – tak, można powiedzieć: ratowania – czegoś, co ja nazywam Rzecząpospolitą Przyjaciół; Polski, która istniała przed II wojną światową, Polski, w której obok siebie mieszkały różne narodowości, ale przede wszystkim Polacy i Żydzi. Bo tak jak powiedział przed momentem na filmie pan prezydent prof. Lech Kaczyński, Polska była tym miejscem na świecie, gdzie przed II wojną światową Żydów mieszkało najwięcej.” ......A Polaków najmniej?
https://gloria.tv/article/xM9GfPFjF4Ya3i9Czf7wcwUF8
https://www.youtube.com/watch?v=SR8jpm80KfI

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1550114