Szansa dla PiS - PO nad przepaścią

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Blog

Daremne żale - próżny trud, bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia.

Adam Asnyk

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego w piątek, 14 maja, przez Instytut Badania Opinii "Homo Homini" metodą kwestionariuszowych wywiadów telefonicznych, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę, Platforma Obywatelska dostałaby 39,6 proc. głosów, PiS - 35 proc.

Pojawiły się w prasie dawno niespotykane tytuły „Jeszcze chwila i PiS wygra wybory”. Wygranie wyborów prezydenckich oznaczałoby więc sromotną klęskę PO i zwycięstwo zwolenników Jarosława Kaczyńskieo w wojnie otwarcie i jednostronnie wypowiedzianej Prawu i Sprawiedliwości przez samego Donalda Tuska po ujawnieniu afery hazardowej. Dobrze rozumieją to mocodawcy Niesiołowskich, Kutzów, Bartoszewskich, Palikotów, Halickich. Dlatego trzęsą portkami, jak nigdy dotąd.

Nastał czas trwogi. Platformersów opanowała niesłychana panika. Popełniają błąd za błędem. Pogubili się, nie wiedzą co robić. Ich buta i pewność siebie zadrżały w posadach. Czegoś podobnego nie spodziewali się w najczarniejszych snach.

Obszczekując na wszystkie możliwe sposoby milczącego Jarosława Kaczyńskiego i jego rodzinę osiągają skutek przeciwny do zamierzonego. Na nic zdają się epitety, chamskie insynuacje i potwarze w wykonaniu coraz liczniejszych zastępów łgarzy i pseudoautorytetów, takich jak kompletnie zeszmacony i niszczący własną legendę Bartoszewski (którego kolejne wyborcze wystąpienia sprawiają, że hasłem przewodnim tej kampanii powinno być "zabierz stetryczałemu dziadkowi mikrofon"), czy konsekwentnie idący w jego ślady Wajda.

Szczególnie niesmaczne, krańcowo niegodne i odrażające - jak napisał Ziemkiewicz – jest wykorzystywanie Bartoszewskiego dla politycznego skonsumowania jego wspaniałego życiorysu i podpuszczanie do wygadywania haniebnych, jakże kompromitujących go obelg. Elementarna przyzwoitość nakazywałaby spuścić zasłonę milczenia na skutki oczywistej w tym wieku demencji i powstrzymać się od ich nagłaśniania. Jeśli coś zasługuje w tych wyborach na miano "politycznej nekrofilii", to właśnie takie cyniczne granie zasłużonym staruszkiem.

W gwałtownym przypływie bezradności i chaosie myślowym stratedzy PO ratunek upatrują w zbiorowym „mięsie armatnim”, jakim jest batalion malowanych twarzy, zwany Komitetem Honorowym Bronisława Komorowskiego. Owładnięci jeszcze oparami komunistycznego myślenia, wodzowie Platformy liczą, że zgodnie z marksistowską dialektyką ilość przechodzi w jakość, a długa lista obecności znanych nazwisk zapewni sukces. A tu klops na całego! Epatowanie tym bardzo licznym, zbiorowym ciałem, jest podobne do eksponowania upudrowanego zadka pawiana jako atutu małpiej urody.

Naiwni!

Nie są w stanie pojąć przyczyn i mechanizmów oprzytomnienia i sprzeciwu społeczeństwa przeciwko ideologii kłamstwa, oszczerstw, nienawiści oraz słów bez pokrycia. Nie dostrzegają przebudzenia narodowego. Nie mogą zaakceptować faktów dokonanych. Ludzi milczących w zadumie oskarżają o grę tragedią smoleńską. Obrażają każdego, kto dostrzegł pustkę ich słów i obietnic.

Osobnego, wyjątkowego kolorytu nadaje tej panicznej atmosferze sam, coraz bardziej wyzbywający się salonowych manier kandydat do urzędu, strzelający kolejne gafy polityczne i towarzyskie. Namawiałbym go do jeszcze większej aktywności – wtedy do świadomości wielu dotrze jego prawdziwy wizerunek kandydata niegodnego.

Wszystko to składa się na nieuchronną perspektywę zasłużonego upadku ludzi, którzy chcieli dożynać watahę, przepędzić bydło raz na zawsze z polskiego pejzażu, przepowiadając PiS-owi los dinozaurów.

Sami z czasem popadną w nicość. Daremne tu żale i złorzeczenia – przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia!

 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

dycha z wykrzyknikie,...:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#59767

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#59786

To też mi się podobało :

Marsz, marsz Komorowski  
przez Smoleńsk? do Moskwy  
Za twoim przykładem  
złączym się z Mossadem.  
Jak Marchlewski do Stalina w największej pokorze  
Suchą nogą do Putina przez Czerwone Morze.  
Przejdziem Wisłę ,a problemy ulecą jak sen  
Tak jak zniknął Pan Prezydent oraz IPN.  
Ale naród się obudzi, czyn zamieni w słowa.  
Zamiast salwy honorowej - bełkotliwa mowa!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#59794

gość z drogi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#59799

w Smolensku.Rozmawial bedzie A.Macierewicz.W TV Trwam o 18:15 rozmawia  A.Macierewicz.Dla sledzacych pilnie sprawe nie ma specjalnych rewelacji,chociaz sa ciekawe watki.Po jakims czasie dzwoni Ojciec Dyrektor T.Rydzyk.Mowi o nieprawidlosciach wokol sprawy .I tu clou sprawy.Nagle telefon Dyrektora zamienia sie w to co moglismy sluchac  w radio "Wolna Europa"Po prostu jest  zaklucany w dosc nieudolny sposob.Juz samo to pokazuje ze sa uruchomione sluzby specjalne by pomagac sprawe tuiszowac.Boja sie Ksiedza ktory jest Polakiem, do tego Patryjota.Awszedzie jest mowione zeby o tej sprawie nie mowic.A pytac trzeba i to do skutku.             Pozdrowienia.   jeszcze prosba .Moze ktos ma mozliwosci zeby zawiadomic szersze grono ze w R.M. bedzie ta audycja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#59820

... aż taki łatwowierny nie jestem.

Miała być Gruba Kreska i niegrzebanie się w życiorysach? No to na drzewo z martyrologią wszelkich Michników i Bartoszewskich!

Niech mi najpierw łaskawie wyjaśnią, jakim cudem Bartoszewski był jedynym zapewne w historii zwolnionym z obozu koncentracyjnego z powodu choroby. (A Michnik też ma parę rzeczy do wyjaśniania, choć tu nie o tym.)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#59831