Polska trotylem stoi

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Rozsypał nam się ten trotyl jak Polska długa i szeroka. Od Bałtyku do Tatr. Jest wszechobecny, w ilościach od śladowych do tysięcy kilogramów. Można powiedzieć, że Polska trotylem stoi.

Od dwóch dni wiemy, że państwo polskie znowu zdało egzamin Tym razem nadzwyczajnie. Na celująco. Dzięki mrówczej pracy dziarskich chłopaków z polskiej ABW. Mamy fachmanów dużej klasy.

I co najważniejsze - od dwóch dni słowo „zamach” w debacie publicznej zyskało wreszcie prawo obywatelstwa.

Bo przecież ponoć udaremniono zamach nie byle jaki. Według oficjalnych komunikatów planowany, a nie wydumany. Czynnikiem sprawczym nie miały być jakieś bliżej niezidentyfikowane wysokoenergetyczne związki obecne nawet w dezodorantach. Miał to być zamach potężny i z przytupem, do którego potrzebny jest nie jeden pojemnik z kosmetykiem, ale aż 4 tony trotylu. Słownie cztery tony!

Od wielu godzin ze stron wszystkich gazet, z ekranów telewizorów i głośników radiowych. z maksymalnym impetem wyziera trotyl.

Poważne wątpliwości budzą jednak pod wieloma względami absurdalne, skrajnie prymitywne plany i poczynania niedouczonego zamachowca z Krakowa. Podobnych trudno doszukać się nawet w powieściach kryminalnych najgorszego sortu. Wszystko wygląda jak nieudolnie sklecona opowieść, której temperatura - mimo takich zamiarów - nie może zmrozić krwi w żyłach.

I tak można by skwitować tę całą, jeszcze nie zakończoną akcję „trotyl”.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Eureka!
Stąd te materiały wysokoenergetyczne na fotelach - pewno we wszystkich tramwajach, autobusach i pociągach. Na pasach, paskach i paseczkach też. Polska wysokoenergetyczna - czyli wybuchowa. Co dzień wybucha co ? SKANDAL i AFERA!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#308828

Czy Brunon „bomber” popełni samobójstwo?

TOMASZ SOMMER - Najwyższy Czas

„Gazeta Wyborcza”, TVN et consortes miały wczoraj swój dzień. W końcu ktoś chciał wysadzić w powietrze prezydenta i premiera z obecnej partii matki i to w dodatku nie byle kto tylko sam „antysemita i ksenofob”. Nic więc dziwnego, że prorządowe media wyły wręcz z zachwytu i zanosiły się z radości mając do dyspozycji tak wspaniały pretekst do gromienia wroga.

Jednak dziś rano próżno szukałem rozwinięcia tematu. No z wyjątkiem „Gazety Wyborczej”, w której niestrudzony redaktor Czuchnowski, być może nie zdając sobie z tego sprawy, udowodnił, że zamachu w opisywany przez siebie sposób przeprowadzić się po prostu nie da.

Cóż się bowiem okazało? Po pierwsze okazało się, że „szajka terrorystów” składała się w połowie z agentów ABW, którzy zachęcali Brunonbombera do działania, a w połowie z jakichś niezidentyfikowanych posiadaczy broni, którzy tak naprawdę ze sprawą nie mieli nic wspólnego. Co więcej, jak stwierdzili po pobieżnej analizie psychologowie, sam Brunonbomber wcale zamachu przeprowadzać nie chciał i nie miał predyspozycji psychicznych do takiego działania. W dodatku zamachu w opisywany sposób przeprowadzić się po prostu nie da, bo do sejmu bez specjalnego oczyszczenia drogi z poselskich samochodów wielką ciężarówką dostać się po prostu nie można. Tak więc pełny klops i kompromitacja. Obraz tego „niezwykłego profesjonalizmu” służb dopełniają kłęby drutu oraz stara nokia, które zapewne miały świadczyć o tym, że Brunonbomber jest w stanie skonstruować w domu bombę wodorową.

Mnie zastanawia co innego. Jak nasze służby z tego wybrną, bo przecież prędzej czy później Brunonbombera będą musiały wypuścić. Czy przypadkiem nie spadnie on wcześniej śmiertelnie z pryczy, albo się nie zadzierzgnie bez udziału osób trzecich o czym zawiadomi nas niezawodny w takich sytuacja prokurator Ślepokura?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#308832

Ale najpierw wyduszą na Brunobomberze że to prawica skrajna czy nie skrajna stymulowała go do tego,a takie ubeckie pachołki jak,czerwony towarzysz Leszek,czy czerwony gumowy penis z Biłgoraju,będą się domagali delegalizacji prawicy,może już to uczynili,a POtem seryjny samobójca zrobi swoje

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#308849

reszta też. ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#308881

Bardzo podoba mi się pomysł (Sikorski) otoczenia budynku sejmu wysokim murem. Proponuję wzorować się na murze chińskim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#308890

gość z drogi

PO Pomorze....podobno ryby na święta tak tam łowią....

serdeczna 10 dla autora :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#308900