Zakład Ubezpieczeń Społecznych jednak bankrutuje...może to ruszy Polaków...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

 

No i stało się, kto się nie ogarnął i nie zdeklarował się, że chce i "ZUS" i "OFE", to od dziś jest tylko "ZUS"...wiele razy pisałem, że ZUS trąci mi "pustą kasą"...Robert Gwiazdowski pisał już w 2006 roku, że ZUS to wydmuszka link...cytuję :
Agresję wielu z Was wywołały moje słowa, żeby nie liczyć na emerytury z ZUS. Jest ona o tyle zrozumiała, że politykom udało się wam wmówić, że jesteście „ubezpieczeni”, płacicie „składki” i w ten sposób „oszczędzacie” na własne emerytury. Tymczasem Wasze pieniążki, które co miesiąc pod przymusem i groźbą kary pozbawienia wolności, są Wam pobierane pod mylącą nazwą „składki ubezpieczeniowej” są po prostu ordynarnym podatkiem celowym, przeznaczanym prawie w całości nie na Wasze przyszłe emerytury, tylko na wypłatę świadczeń dla aktualnie je otrzymujących emerytów i rencistów. W związku z tym w ZUS-ie nie ma w ogóle żadnych pieniędzy. Nie ma ich też w OFE. Nie mogą one inwestować za granicą. Nie mogą też kupować nieruchomości w Polsce. Dlatego na wzroście cen polskich nieruchomości zarabiają emeryci holenderscy i niemieccy, bo ich fundusze emerytalne mogą inwestować bezpośrednio w nieruchomości w Polsce i właśnie to robią.
Tymczasem 60% środków, które ZUS przekazuje do OFE, lokują one w „bezpiecznych” i „dobrze oprocentowanych” obligacjach skarbowych. A Skarb Państwa przekazuje je... z powrotem do ZUS, żeby starczyło na dzisiejsze wypłaty. A i tak nie starcza, więc ZUS zaciąga kredyt komercyjny w bankach!!! A skąd będą pieniądze, na spłatę tych kredytów i na wykup obligacji??? Wy je zapłacicie moi drodzy ubezpieczeni i Wasze dziatki (o ile oczywiście zdecydujecie się je spłodzić) w postaci wyższych podatków w przyszłości. Bo skąd Skarb Państwa weźmie pieniądze na wykup tych „dobrze oprocentowanych” obligacji i na kolejną dotację do ZUS na spłatę zaciągniętych kredytów? Od „ubezpieczonych” podatników je weźmie. Zapłacicie więc odsetki od swoich własnych pieniędzy, które dziś są Wam odbierane na „ubezpieczenie”.
System państwowych ubezpieczeń emerytalnych to, jak pisał zmarły przed kilkoma dniami Milton Friedman, „łańcuszek świętego Antoniego”. Płacimy dziś na emerytury naszych dziadków i rodziców w nadziei, że nasze dzieci i wnuki będą płaciły na nasze. Problem tylko w tym, że dzieci robimy coraz mniej - no bo przecież na swoje emerytury właśnie „oszczędzamy” w ZUS i w OFE. Więc po co nam dzieci? Nie mamy zresztą za dużo pieniędzy na ich utrzymanie, bo przecież połowę wynagrodzenia zabiera nam... ZUS!!! A te, które w przypływie nierozwagi spłodziliśmy, posłuchały, zdaje się, rady Pana Prezydenta i „spieprzają” do Londynu.
I tak sobie myślę, że ktoś musi to wam uświadomić. Już w 1999 roku, jak zaczynała się reforma emerytalna, Krzysztof Dzierżawski napisał o reformie artykuł: „Fakty. Mity. Sofizmaty.” Nie było jednak wówczas zbyt wielu chętnych, żeby go opublikować. Nic dziwnego! OFE wydawały wówczas 2 miliardy złotych na reklamę palm, pod którymi będą wypoczywali emeryci, jak się do nich zapiszą. Dziś już chyba wiadomo, że to była tapeta na ścianie, a nie żadne Hawaje.
Tak, minęło 8 lat, a masa krytyczna zostaje chyba już przekroczona, skoro oficjalne media już o tym mówią...nawet Najwyższa Izba Kontroli już ma wątpliwości, co do wypłacania swiadczeń przez ZUS, pomimo "wydarcia" składek z OFE ...cytuję za interią link :
"Najwyższa Izba Kontroli poświadcza, że przejęcie przez ZUS aktywów OFE, (większość to obligacje) oraz przekazanie obligacji skarbowych do Ministra Finansów w celu ich umorzenia, a także przekazanie pozostałej części aktywów do Funduszu Rezerwy Demograficznej i funduszu emerytalnego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przeprowadzone zostało prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - poinformował NIK w opublikowanym w piątek raporcie.
Pogłębiający się deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wskazuje, że w dłuższej perspektywie może nie wystarczyć środków na wypłatę świadczeń emerytalnych.
Zdaniem Izby cała operacja nie zakłóciła też naliczania i wypłaty świadczeń dla ubezpieczonych. Dodano, że ZUS m.in. nawiązał współpracę z otwartymi funduszami emerytalnymi, ministrem finansów, zarządem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA i PKO BP SA. Ponadto ZUS wdrożył stosowne wytyczne i instrukcje, a firmom zewnętrznym zlecił dostosowanie systemów informatycznych. - Przeprowadzono też analizę potencjalnych zagrożeń i ryzyk - czytamy w informacji.
Zdaniem Izby nie rozwiąże to jednak w dłuższej perspektywie problemu deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
- Mimo przewidywanego zwiększenia wpływów z tytułu składek, a także przenoszenia środków w ramach tzw. suwaka (mechanizm, dzięki któremu 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego, środki z OFE będą stopniowo przenoszone i ewidencjonowane na subkoncie w ZUS), ZUS przewiduje dalszy wzrost deficytu FUS. Pogłębiający się deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wskazuje, że w dłuższej perspektywie może nie wystarczyć środków na wypłatę świadczeń emerytalnych" - dodano.
No i dupa...suwaki się będą przesuwać, a emeryt i rencista może w niedługim czasie zaobserwować ociąganie się ZUS-u w wypłatach świadczeń...kiedyś byłem na prelekcji posłanki PIS-u i młody (chyba korwinowiec ) zadał pytanie odnośnie "opiekuńczości państwa"...tzn. bardziej chciał się zasugerować, że jednak trzeba liczyć na siebie, a nie na państwo, posłanka jednak stwierdziła, że trzeba więcej zadbać o ZUS (wpompować więcej pieniędzy według mojej oceny)...zabrałem głos i stwierdziłem, że to co mówi i pisze Robert Gwiazdowski, który był przez 1,5 roku w radzie nadzorczej ZUS-u jest faktem i to się już dzieje, emerytur nie będzie...usłyszałem na sali pomruki, że Zus jest gwarantowane przez państwo, i takie tam...zobaczyłem gościa, którego znam jeszcze z działania w Lidze Polskich Rodzin...wyplakietkowany symbolami AK, a już wtedy okazało się, że to stary ormowiec...ten mruczał najbardziej o te emerytury...widocznie miał wiele :))
Szanowni państwo, ja płacę tzw. składki emerytalne, przekaz medialny jest taki, że ja płacę na teraźniejszych emerytów, a potem na mnie będą płacić młodsi płatnicy składek...jest to kłamstwo, nie wiem na kogo ja teraz płacę, skoro już tych pieniędzy brakuje na bieżące wypłaty świadczeń...płacę z obrzydzeniem te składki, bo wiem, że one nie trafiają na dzisiejszych emerytów...gdzie one trafiają ? Pytanie retoryczne...a może na tą armię zusowskich urzędników ???
Zacytuję komentarz spod artykułu interii...:
~młody - Dzisiaj (08:34)
"Czas by składki płacili wszyscy a nie tylko robotnicy gdzie sędziowie , wojsko ,policja, prokuratorzy i wiele innych grup które tych składek nie płacą tylko państwo czyli my wszyscy na nich musimy płacić a zapewne wszystkiemu są winni jak zwykle górnicy to od lat sprawdzone powiedzenie ."
Problem polega na tym, że armia urzędników jest coraz większa i my przedsiębiorcy, pracownicy zakładów, jako wypracowujący zysk dla państwa, a tzw. podatnicy musimy im "ozusowić" wypłaty...a przecież oni nie wyprodukowywują zysku, w żargonie ekonomicznym można ich okreslić jako totalne pasywa, a pasywa nie mogą być większe niż aktywa, jeśli są ...nie ma bilansu i firma bankrutuje...i chyba tutaj jest pies pogrzebany...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

"OFE" jest tyle samo warte co i "ZUS".

Jeśli realna obecna płaca netto przeciętnego Polaka jest równa około 2 tysięcy, to po jaką cholerę ma on utrzymywać podwójnego darmozjada "ZUS" i "OFE".

Znacznie korzystniejsze jest pozostanie w "ZUS" właśnie dlatego, że ta mikroskopijna ilość gotówki jaką ma przecietny Kowalski będzie opłacać tylko jednego

darmozjada. Wiara w godne emerytury z "ZUS" czy z "OFE" jest równoznaczną naiwnością. Gdzie w świecie obowiązuje system "OFE"?

Ano obowiązywał w Chile, gdzie się nie sprawdził i to tyle. System spełnił jedno zadanie-wyniósł Buzka na salony.

Pozdrawiam z "5" w tle za podjęcie ważnego tematu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1433728

...oczywiście ZUS  i OFE, to jedna maść, dwa dni temu zastanawoiałem się, czy zostać w rozkroku, czy jednak dwoma nogami w "trumnie" (zus)...:))pozostawiłem to na żywioł i automatycznie zostałem w ZUS, ponieważ lepiej później mieć pretensje do jednego złodzieja niż do dwóch złodziei...dwóch złodziei jak przyprzesz do muru, to będą się przerzucać oskarżeniami, jeden złodziej przyparty się nie przerzuci...dlatego dobrze się stało, ze większość Polaków "wybrała" ZUS ...zobaczymy co z tego wyniknie...żebym kiedyś nie napisał posta pod tytułem "JAKA PIĘKNA KATASTROFA"...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1433730

Powód-nie będą z mojej przyszłej, hipotetycznej oczywiście emerytury, żyć dwa pasożyty, jeden wystarczy, aż nadto.

Swoją drogą, zbyt dużo "unych" mediów zaangażowało się w medialne upiększanie "OFE", ostatnio było to wręcz nachalne, a więc podejrzane.

Serdeczności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1433731

100 lat ? To byłaby bezczelność i kpina z mej strony biorąc pod uwagę sukcesy min.Arłukowicza w skracaniu dostępu  do usług, które w "pewnym wieku" i nie tylko, powinny być dostępne bez żadnych barier. Raczej ZUS-owi należałoby mi życzyć 100 lat ale to też zakrawałoby na perwersję albo co najmniej na jakiś ch.... żart.

...Może mieszkam w zapyziałym kraju (do dziś wskazywany jest jako.... no Bareja pełną gębą), aktualnie bez rządu bo ten wybrany w "demokratycznych wyborach" właśnie kilka dni temu abdykował, a  rząd techniczny jeszcze się nie sformował ale... porządkując balkon nagle zobaczyłam faceta leżącego na trawce między krawężnikiem i chodnikiem. Ponieważ moja młodzież mnie "załatwila" na sobotę bez kluczy, w roztargnieniu zabierając swoje zabrała i moje, elegancko zamknęła od zewnątrz i wybyła na wypad 300 km od domu mego i jej do niedzieli, nie mogłam wyjść sprawdzić. Pora była wieczorna (+/-19.oo), dzielnica boczna, raczej willowa zatem cicha i o takiej porze w weekend, "śliwowico-sałatkowej" zero przechodniów i prawie zero ruchu. Z resztą z poziomu asfaltu ciało było niewidoczne - lekki wzgórek+trochę wybujała trawa.  Zadzwoniłam na policję i dosłownie po 7 minutach był patrol i karetka. Reanimacja zaczęła się na trawie po czym karetka na sygnale odjechała. Odjechał również radiowóz ale... tylko na tyle by okrążyć blok w którym mieszkam i zadzwonić do mnie. Przez drzwi (trochę głupio wyszło przez te klucze) podałam im swoje dane bo potrzebne były do raportu i na pogotowie,  dowiedziałam się też, że nie narobiłam fałszywego alarmu bo lekarz z karetki stwierdził  wylew...  U mnie wciąż większość karetek pogotowia (stolica) jest z lekarzem mimo, że lekarza powoli wypierają ratownicy ale to może się zmienić bo nie zdaje egzaminu. Policjanci powiedzieli mi, że nawet gdyby gostek był pijany to i tak karetka by go zabrała.... Tak już poza nawiasem wydarzenia - jakieś 4 godziny po tym zadzwoniła mi do drzwi żona  mężczyzny zabranego przez karetkę, z córką. Przyszły podziękować... Umówiłyśmy się na kawę w poniedziałek jak już będę miała klucze. Od niej  się dowiedziałam, że  są duże szanse, że facet z tego wyjdzie. Bo pomoc przyszła na czas !

 

Pozdrawiam i zdrowia życzę !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433748

Do momentu dopoki pieniazki z ZUS plyna wszystko jest OK. Dopiero gdy przestana wtedy bedzie placz i lament bo emeryturka babci czy dziadka dawala gwarancje dotrwania do 1-szego

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

              

#1433753

Najciekawsze, ze wszyscy po dostaniu się do władzy omijali z daleka ZUS. Nawet Prawo i Sprawiedliwość, a wcześniej Porozumienie Centrum.

Nic nie jest w stanie ruszyć Polaków, bo Polacy to stado tępych baranów  - słowa Michnika.

Co trzeba zrobić jeszcze aby Polacy zaczęli zachowywać jak "nie baranay"?

Nie chce nikogo obrażać, chce jedynie aby ktoś stanął na czele i poprowadził "nasze stado".Juz mamy dosyć fałszywych proroków!

Polska powinna być wolna i odżydzona!

Kto glosował za odszkodowaniami dla żydów?

PIS i Platforma Obywatelska!

Ile Polaków zginęło w czasie wojny?

Żydzi stworzyli i bronili Hitlera!

Dlaczego dostają odszkodowania?

Dlaczego zapomniano o Polakach ?!

polecam link: http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/swiat-ma-dosc-zydow/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1433767

Parę lat temu znajoma przeczytała w Internecie o pewnej sprawie. Dwóch panów profesorów dało sprawę do sądu odnośnie emerytury. Wyrok sądu był dla nich druzgocący, bowiem dowiedzieli się, że emerytury nie są ich pieniędzmi, tylko uznaniem wypłacanym przez państwo. Do dzisiaj nie mogę znaleźć linku do tej sprawy, ani wyroku, chyba to był rok 2006. A chciałabym wiedzieć czy tak było. Jednak jeżeli emerytura zależy od państwa, jak ZUS będzie w tarapatach, to państwo może każdemu wypłacić taką samą emeryturę i ZUS będzie wypłacalny. Czy coś wiesz na ten temat?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1433831

aaa to ciekawe...ale Zus wchodzi w Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, gdzie i tzw KRUS-y rolnicze wchodzą, problem jest w tym, że to właśnie FUS ma poślizg z wypłacaniem czyli "centrala"...a jeśli poważnie wziąść słowa Sienkiewicza, że państwo istnieje teoretycznie, to wszystko jest możliwe...poszperam jeszcze na ten temat...ale wczoraj rozmawiałem z moim księgowym i on też pierwszy raz stwierdził, że do ludzi to nie dociera, że emerytur może nie być...jesli on tak już mówi, to znaczy, że jest źle...

...Gwiazdowski stwierdził, że ZUS zaciąga kredyty w bankach komercyjnych na bieżące wypłaty, dla mnie to jest niepojęte...czyli zaciągamy się w niewolę na poczet dzisiejszych świadczeń...a może lepiej, żeby rząd jak najszybciej ogłosił, ze ZUS pada, no ale rząd musi grać na tym Titanicu do końca...może czeka nas wariant Argentyński...wszystko jest możliwe...to, że czasy idą złe to jest fakt...natomiast Polacy muszą wszystko zrobić, aby jak najwięcej wiedzieć i jak najlepiej się przygotować...najgorszy jest szok, bo wywołuje panikę...

ps. dla przedsiębiorców może to oznaczać drastyczny wzrost składki zusowskiej i to będzie następny gwóźdź do trumny przedsiębiorstw w Polsce...ale jak przedsiębiorcy powinni sobie radzić to pisałem o samozatrudnieniu pracowników http://niepoprawni.pl/blog/2757/samozatrudnienie-pracownikowszansa-na-rozwoj-polskiej-przedsiebiorczosci...pozdrawiam niepoprawnie

ps 2...a może jeszcze poszukasz tego linku ...to bardzo ciekawy temat...ale może to być tak skonstruowane jak z tzw abonamentem tv, gdzie pieniądze idą do TVP S.A. ale jakby się kto buntował, że powinien mieć umowę z TVP S.A. w myśl prawa handlowego, to się mu pokrętnie argumentuje, że abonament płaci się od posiadania odbiornika !!!, a nie odbierania programów telewizyjnych :)))...Polska jest takim krajem, gdzie złodziejstwo jest robione w biały dzień, a ludzie to łykają bez popitki...pozdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1433847

Szukałam tego nie tak dawno i nie znalazłam. Jednak zapamiętałam z tego co mówiła koleżanka, że emerytury nie są naszymi pieniędzmi lecz uznaniem płaconym przez państwo. Tego dowiedzieli się panowie, którzy wnieśli ten pozew. A może Twój księgowy będzie coś wiedział?

Natomiast nie można porównywać rządu do orkiestry, która grała na "Titanicu". Oni grali, aby zapobiec panice na statku. Nie podejmowali prób wejścia do szalup ratunkowych, a była taka możliwość. Gdy nie było kobiet i dzieci na pokładzie to na jednej burcie dopełniano szalupę mężczyznami, którzy byli aktualnie na pokładzie. Wiem…wiem… to takie porównanie, ale często czytam porównania do "Titanica", tam gdzie ich być nie powinno. Mam nadzieję, że tym Cię nie uraziłam :)

Piszesz, "najgorszy jest szok, bo wywołuje panikę...". To prawda i tak może być. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1433864

...tak, tego Titanica niefortunnie być  może przytoczyłem, choć trochę bym sie spierał:)...gdyby Donaldino nie nawijał o tej "ZIELONEJ WYSPIE", to większa część rodaków być może zwietrzyłaby podstęp...a tak, to na razie nie tylko rząd gra w tej orkiestrze, ale i większość łże mediów i łże autorytetów rzępolą, aż przykro słuchać...:)) pozdrawiam niepoprawnie

ps...gdyby nasze emerytury były uznaniem przez państwo, to dlaczego w takim razie naliczany jest kapitał początkowy, oraz w ogóle różne wartości tzw "składek"...pracodoawca może płacić najniższą, ale pracownikowi trzeba "ozusowić" taką wartość, jaką zarabia...więc dla mnie jest to niezrozumiałe...powinno w takim razie być jedna stawka dla wszystkich...uproszczona...wtedy nie trza byłoby utrzymywać tej armii urzędników...i byłoby to przejrzyste ...ale masz rację ...popytam...a może jakiś kompetenty komentator się wypowie...nie ukrywam, że posty piszę prowokacyjnie, aby wywołać też dyskusję, która dla mnie jest bezcenna ...pozdrawiam ...nie uraziłaś mnie  :))))... 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1433865

Wiesz, że ja jestem taki pies na "Titanica". A na nim były psy też, uratowały się trzy. Ale do rzeczy. Napisałam to, bo mnie ta sprawa gnębi. Nie znam się komletnie na emeryturach, więc pomyślałam. Napiszę, może ktoś to przeczyta i się wypowie. Bo dotyczy to każdego, każdy będzie kiedyś emerytem. No, poza milionerami :) Dzięki :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1433885

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1433923