porady

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Blog


Czym jest zaburzenie psychiczne? Jak je rozpoznać? Skąd w ogóle wiadomo, że zaburzenie psychiczne występuje?

Zaburzenia psychiczne to zespoły objawów behawioralnych (zachowań) i psychopatologicznych, powodujące cierpienie bądź niesprawność. Zespoły bez niesprawności czy cierpienia nie są zaburzeniami. Do rozpoznania niezbędnym jest rozpoznanie następujących objawów zaburzenie psychiczne jest...

1.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.9 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

W ostatnim swoim poście wspomniałem, iż pracuję jednocześnie nad dwiema książkami i wskazałem na jedną z nich zatytułowaną: „Ojczyzna utracona. Dzieje gospodarcze Polski w latach 1976-2015”.

Drugą jest natomiast książka o roboczym tytule: „Dorosnąć do lidera”. Zawierać ona będzie przede wszystkim moje refleksje z dotychczasowych moich doświadczeń w życiu zawodowym, w tym doświadczeń z bycia...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Tym razem nie będzie o koktajlu Mołotowa, na to może kiedyś przyjdzie czas. Na 10 kwietnia trzeba się dobrze, mądrze i rozsądnie przygotować.

Mierz zamiary podług sił.

Każdy gest jest ważny, nie wpadajmy jednak w "amok obchodowy". Nasze uczestnictwo dostosujmy do naszych fizycznych, psychicznych oraz rodzinnych możliwości. Jeżeli siły nas opuszczą odpocznijmy lub wróćmy doi domu. Jeszcze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Blog

Nasz skarb narodowy, nieoszlifoany diament znowu nie skorzystał z okazji, by siedzieć cicho.
A i cyngle medialni nie ustają w wyścigach, by podstawić Bolkowi sitko, a wtedy ....... je .... dzie Bolek po bandzie jak zwykle.

Pojechał tymi swoimi "madrąściami" i teraz, kiedy w państwach arabskich ludzie chcą swoje sprawy wziąć we własne ręce.
W wywiadzie, jakiego udzielił "Dziennikowi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Nie mam zamiaru się wymądrzać, zapewne większość z was wie jak to się je.  Należy się szykować do obrony przed poważnym atakiem na blogi i blogerów, ich mediom coraz trudniej władać ludzkimi umysłami. Podzielę się jednak moim doświadczeniem i przemyśleniami.

1- Tekst własny.

Warto by admini wprowadzili w ustawieniach blogu do wyboru kilka opcji zastrzeżeń praw autora do wyboru. Opis ten...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mustrum
Humor i satyra

 Drodzy Czytelnicy. Pozwalam sobie odgrzać kotlet mojego starego wpisu ze szlalomu, i go trochę zaktualizować, acz w większości zadziwiająco aktualizuje się on sam.

 

Zanim pochłonie cię błoga drzemka

umyj dokładnie swego Geremka.

  Kobieta dbała o zdrową psychikę z zapałem myje swoją Monikę.   Właścicielu czworonoga psiego sprzątaj po nim Kwaśniewskiego.   Zsiadłe mleko zapite kolą może się...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Główny Inspektor Sanitarny to wujek "Dobra Rada" a ciemny lud to Polacy.

GIS wystąpił dziś w telewizorku i pouczył tych, co to nic nie kumają jak postępować należy, by nie zachorować na grypę, zwłaszcza na tę świńską.
Pani minister od zdrowia i GIS doszedł do wniosku, że idą święta a rozprzestrzenianiu się wirusa sprzyjają sytuacje takie jak spotkania przy świątecznym stole.

Wujek "Dobra Rada" z...

0
Brak głosów