Pokojowy Nobel

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wałęsie należy odebrać nie tylko pozwolenie na broń, lecz także Pokojową Nagrodę Nobla za hasła wzywające do użycia przemocy i to z użyciem broni. Ten człowiek sprzeniewierzył się wyznawanej przez Solidarność idei walki bez użycia przemocy. NSZZ "Solidarność" jest właściwym podmiotem, który mógłby wystąpić do Norweskiego Komitetu Noblowskiego o odebranie Wałęsie tej nagrody.

https://wpolityce.pl/...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (4 głosy)
Obrazek użytkownika triarius
Świat

Obejrzałem sobie dzisiaj (formalnie już wczoraj, ale nie przesadzajmy z pedantyzmem) Macierewicza na TV Trwam. Był naprawdę niezły, ale napisać chciałem teraz o tasiemce z najaktualniejszymi wydarzeniami, która sobie leciała cały czas u dołu. Szczególnie zainteresowały mnie dwie informacje...Pierwsza, że Obama się był wypowiedział, wyjaśniając, że ostatnie wydarzenia związane z Północną Koreą...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (4 głosy)
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Decyzję o przyznaniu pokojowej nagrody Nobla prezydentowi Stanów Zjednoczonych Barackowi Obamie przyjąłem salwą śmiechu. Nie mogłem się opanować przez kilkadziesiąt sekund. Zapytałem w myślach, "za co?".Po pierwszej reakcji nadszedł czas na refleksję.

Co bardziej zgryźliwi powiedzą to, co wyartykułował dosadnie John Bolton, były ambasador USA przy ONZ za rządów Georga W. Busha: "K omitet...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

W "Misiu" prezes Ochódzki zostaje "poproszony" przez partyjnego czynownika o puchar dla latorośli. Prezes oczywiście dostarcza rzeczony puchar z odpowiednio wygrawerowanym tekstem: "Za zajęcie pierwszego miejsca". Ochódzki przekazując czynownikowi puchar mówi, że to na zachętę, żeby się młody człowiek nie zniechęcał.

Tak samo jest z tegorocznym Pokojowym Noblem, został przyznany na zachętę.

0
Brak głosów