Treści z tagiem: płaskoziemcy

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Zupełnie z niezrozumiałych dla mnie przyczyn czołowi antyszczepionkowcy portalu w osobach Rebeliantki, Wiesołka, Krispina i Aliny przemilczają poniższą informację. Być może dlatego, że nie chcą nas stresować za bardzo.

A co tam, biorę to na siebie.

W Stanach Zjednoczonych Sąd Najwyższy...

3.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Maciek1969
Wizja płaskiej Ziemi
Blog

 

Witam szanowną społeczność serwisu Niepoporawni.pl! Premierowe wystąpienie na blogu postanowiłem poświęcić dziwacznemu zjawisku, które ostatnio rozwija się w najlepsze. Otóż chodzi o o tzw. płaskoziemców, tj. jak sama nazwa wskazuje, osoby zajmujące się głoszeniem teorii, że Ziemia jest płaska.

W ciekawy sposób reagują na to intelektualiści.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_P%C5%82askiej_Ziemi

Pan Steven Novella, zwolennik naukowego sceptycyzmu, w temacie wypowiedział się tak:

„Jest to całkowite populistyczne odrzucenie wszelkich przesłanek naukowych. Teorie płaskoziemców przedstawiają przerażająco uproszczony obraz świata, który (częściowo z ignorancji, a częściowo z rozmysłu) ignoruje złożoność naszej rzeczywistości. Obraz ten jest tak leniwy, dziecinny i pobłażliwy, że powoduje zakorzenienie się ignorancji w ludzkich umysłach”.

Bardzo ładnie to ujął. Zastanawiające jest użycie określenia „populistyczne”. Odrzucanie nauki jest populistyczne? Naukowiec niestety nie podał już opinii w temacie przyczyn powstania ruchu. Domyślam się jedynie, że jest to spowodowane "lenistwem, infantylnością i pobłażliwością" (kto komu pobłaża?).

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)
Obrazek użytkownika trybeus
Humor i satyra
Czytałem niedawno, że Płaskoziemcy, czyli pewne gremium, które uważa, że ziemia jest płaska postanowiło w końcu udowodnić światu i znaleźć niezbite dowody na płaskość ziemi. Na którejś z ichniej konferencji ponoć klamka zapadła i rejs w 2020 roku stanie się faktem. Więcej szczegółów nie doczytałem, ponieważ okryte jest to ponoć wielką tajemnicą......
3.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:24)