Treści z tagiem: kanonizacja Jana Pawła II

Obrazek użytkownika Jinks
sponsoring tuska
Kraj
Dzisiaj mamy dzień szczególny, gdyż jak wiemy, nasz wspaniały Rodak, papież Jan Paweł II, powiększył poczet tych, którzy wspólnie z Panem Bogiem obcują przy niebiańskim stole, co może sprawić, że język polski będzie językiem powszechnym w Niebie, bowiem Jan Paweł II dołączył do wielu polskich świętych, których Kościół wyniósł na ołtarze, a których...
4.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:9)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jan Paweł II już należy do grona świętych, uznanych przez Kościół Katolicki. 34 lata temu ogłosił Encyklikę „O Bożym Miłosierdziu”. Jego następca Benedykt XVI za jedną ze szczególnych jej wartości uznał interpretację przypowieści o synu marnotrawnym.

 

Przypomnijmy tę część Encykliki DIVES IN...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Palikociarnia jest przeciwna sejmowej uchwale "w sprawie uczczenia papieża bł. Jana Pawła II w dniu Jego kanonizacji", ale to nie jest żadnym zaskoczeniem dla tych, którzy obserwują działalność tej hołoty skrzykniętej przez szkodnika z Biłgoraja.

Kuriozalne jest uzasadnienie tego sprzeciwu wyartykułowane przez Andrzeja Rozenka z...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

27 kwietnia w Watykanie – kanonizacja Jana Pawła II. W ramach osobistych przygotowań do niej postanowiłam jeszcze raz przeczytać wszystkie 14 encyklik Jana Pawła II.

 

 

Bł. Jan Paweł II w ciągu swojego długiego 27-letniego pontyfikatu napisał 14 encyklik, czyli orędzi skierowanych do biskupów i wiernych w sprawach...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)