błogosławiony

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

20 listopada 2021 r. w katowickiej katedrze został beatyfikowany ks. Jan Macha, polski kapłan zamordowany przez Niemców w czasie II Wojny Światowej za niesienie pomocy charytatywnej osobom potrzebującym. Również Niemcom, co jednak nie zmieniło podejścia do niego władz hitlerowskich. Zamordowany za to, że był polskim księdzem. 

Mamy nowego polskiego błogosławionego. Człowieka oddanego za życia...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Dokładnie w chwili, gdy to piszę, odbywa się beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wielkiego kapłana i Polaka, patrioty, czciciela Matki Bożej, człowieka, dzięki któremu Kościół i nasz naród przeszedł przez trudny czas komunizmu. Autora Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.

Jesteśmy mu winni wdzięczność za jego posługę.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam serdecznie
Dziś, 1 maja, moje Wspaniałe Święto i sądzę, że dla wielu Polaków również. Dziś mija bowiem dokładnie rok, kiedy błogosławionym został nasz najwybitniejszy rodak Karol Wojtyła, najwybitniejszy Papież naszych czasów - Jan Paweł II!

Był świety za życia i jest święty po smierci... Jak szybko wielu z nas zapomniało jego słów... Jak szybko o nim zapomnieliśmy, jak łatwo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Blog

To słowa z "dekalogu dla dziennikarzy" napisanego przez pierwszego świeckiego dziennikarza beatyfikowanego 12 czerwca podczas Mszy w Linares na południu Hiszpanii. „Lolo”, jak nazywali go przyjaciele, spędził 28 lat na wózku inwalidzkim, a przez ostatnie 9 był także niewidomy. Uroczystościom przewodniczył abp Angelo Amato.

Zajęci naszym polskim piekiełkiem, nie zauważyliśmy, że dziennikarze...

0
Brak głosów