Treści z tagiem: Kanada

Obrazek użytkownika Krispin

Pastor Artur Pawłowski (Calgary, Alberta) akazał policjantom opuścić budynek, kiedy ci próbowali przerwać w Wielki Piątek nabożeństwo. "Wynoście się stąd i nie wracajcie bez nakazu sądowego. Nazistów tu nie wpuszczamy!" - trzeba przyznać, że to ostre słowa. Skądinąd... w niektórych krajach grozi kara za przerwanie nabożeństwa.

Wideo: 
5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Lotna

,,Nie sprzedawajmy Polski!"

Wideo: 
1.85
Średnio: 1.9 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Nessun Dorma

Kanadyjskie święto "Remembrance Day" podobnie jak Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. W tradycyjnych uroczystościach pod Grobem Nieznanego Żołnierza przy Starym Ratuszu w Toronto wzięli także udział polscy weterani, członkowie Stowarzyszenia Lotników Polskich "Skrzydło Warszawa"
Równolegle, w kościele św. Stanisława miała miejsce uroczysta msza z okazji Święta Niepodległości, a potem uczestnicy wzięli udział w organizowanym dorocznie przez Kongres Polonii Kanadyjskiej Marszu Niepodległości ulicami Toronto pod Ratusz Miejski.

Wideo: 
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Wideo: 
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nessun Dorma

Protestujaca grupa nie była liczna. Wilno znajduje się na Kaszubach, kilkaset kilometrów od większych miast Ontario. Ważne, by zadawać pytania premierowi: tak długo, dokąd nie dowiemy się prawdy.

Wideo: 
0
Brak głosów