Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 godziny temu PASKUDNIE UMEBLOWANE GŁOWY Głowy, które obrzydliwie myślą, pełne pogardy i wstrętnie okazywanej nienawiści, ponure łby z których ust wypływają strumienie hipokryzji i nielogicznego kłamstwa, a wszystko w złej wierze, by zniszczyć, zepsuć i oszukać i jeszcze na tym zarobić, mizernie i nawet niezbyt pazernie małą garsteczkę judaszowych srebrników i niewielką wypłatę zwykłego jurgieltu.A tak przy okazji - często widzę motto towarzyszące komentarzom wpisywanym przez wilre: ”żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”. Kardynał Stefan Wyszyński. Tak, wtedy cały system stał po stronie kłamstwa. Teraz jednak ci sami komunistyczni kłamcy stają przeciw systemowi.Zgadzam się tym, że nawet jeden odważny człowiek wystarczy, by przeciwstawić się kłamstwu, nawet jeżeli wobec systemu staje osamotniony obrońca prawdy. Tak, warto bronić tej racji.Ale w tym samym wezwaniu jest głęboka, strategiczna nieprawda. Mianowicie, głoszenie kłamstwa jest łatwe, wystarczy byle gbur, który powie byle jaką bzdurę, bez ładu i składu i bez żadnego argumentu, od po prostu chlaśnie insynuacją, trzaśnie prymitywnym pomówieniem, zupełnie bez cienia odpowiedzialności i sumienia. Do takiego ataku wystarczy bezczelny prymityw. Ot, taki jeden z drugim bezczelnie porazi i skrzywdzi człowieka, obróci się na pięcie i zniknie ze sceny. Trzaskowski, kilka dni temu publicznie powiedział, że Prezydent Andrzej Duda w czasie swojej kadencji łamał Konstytucję. To przecież jest BEZCZELNE KŁAMSTWO. I co?Aby obalić takie kłamstwo, by odeprzeć taki bezwzględny atak potrzebne są argumenty pokazane przez kompetentnego człowieka, który nie tylko rozumie całą, nie raz wielką przestrzeń rzeczywistości w którą godzi to łgarstwo, ale oprócz tego umie poradzić sobie z problemem, potrafi przeprowadzić skomplikowaną argumentację by wystarczyła do przekonania słuchaczy, że kłamstwo jest kłamstwem. Do dzisiaj mam w pamięci wbitą na zawsze scenę bandyckiej napaści reportera TVN Knapika, samą bezwzględną agresją nokautującego profesora Religę. Po jednej stronie młody, silny, agresywny tryskający nienawistną energią prymitywny oprawca, z drugiej strony wybitny specjalista i zasłużony stary człowiek, profesor medycyny, chirurg, który setkom ludzi uratował życie przeszczepiając im serce. I prymitywny bandzior, przebrany za dziennikarza TVN publicznie demolował psychicznie i fizycznie kompetentnego fachowca tylko za to, że ten był z PiS. Na same wspomnienie tej sceny, do dzisiaj ogarnia mnie dreszcz zgrozy.
2
I bardzo dobrze! Zaprzysiężenie Prezydenta A.Dudy bez Targowicy, kanalii i buraków! Pan Marszałek Kochany Grodzki też może się nie fatygować!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
6 godzin temu Dekomunizacji Polski - to zmiana Konstytucji Pierwszym krokiem do dekomunizacji Polski musi byś zmiana Konstytucji, która została uchwalona wbrew społecznej inicjatywie konstytucyjnej pod przemożnym magdalenkowym wpływem komunistycznych sił politycznych byłego PRL. Ta Konstytucja jest komunistycznym tworem, jest najpoważniejszym ustrojowym narzędziem zabezpieczenia strategicznego interesów globalnego komunizmu.Ta Konstytucja definiuje ustrój polityczny oraz prawa władzy wobec Obywateli oraz obowiązki Obywateli wobec władzy Dlatego to jest ich Konstytucja.Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej musi być Konstytucją, która przeciwnie do aktualnie obowiązującej określa prawa Obywateli oraz obowiązki władzy w stosunku do Obywateli oraz twardo stanowi odpowiedzialność władzy za polską rację stanu.To minimum tego, co można w tej sprawie powiedzieć. To Obywatele stanowią prawo oraz nadają upoważnienie organom Państwa do sprawowania władzy, a nie władza nadaje prawa Obywatelom.
5
Hejtuj i żądaj powagi...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 dni temu Ujemna elita Anty elita, jest obca rzeczywistości tak dalece, że dalej nie można. A ich pustogłowie jest stanem jaźni, który nie mieści się w żadnej wyobraźni.Umyślnie staram się, by nie użyć żadnej inwektywy, które same cisną się na usta. A nie mam pojęcia jak można poważnie traktować lewicowy postęp, zwany progressem albo nowoczesnością, który kwituje wyzwania XXI wieku tchórzliwym chowaniem głowy w piasek i równoczesnym wypinaniem zadniej strony w stronę najtrudniejszych problemów tego świata.Można skwantyfikować relację z wyżej opisanego  progressu w następujących krokach:1. Zwrócenie się tyłkiem do wyzwań współczesności jest oczywiste - progress przecież polega na ortodoksyjnej rewolucji seksualnej pod sztandarem sześciokolorowej tęczy. Lewacki progress polega na wystawienie ku przyszłości tyłka. A Konserwatyści kiedyś mówili "nie pieprz bez sensu". 2. Usunięcie głowy a nawet rozumu z gry o przyszłość jest wynikiem obalenia klasycznej teorii prawdy. Prawdziwe jest nie to co jest, ale to - co ktoś uważa za prawdziwe. W ten sposób przy pomocy tzw. post-prawdy zlikwidowana została logika a istotą progressu staje się właśnie "pieprzenie bez sensu" - bez użycia głowy. Można opowiadać dowolne bzdury jako naukowe wywody o ratowaniu planety, klimatu i najmądrzejsze bzdury pani doktor Spurek. Prawdziwa prawda już nie istnieje, każdy na każdym uniwersytecie może pieprzyć bez sensu - bez użycia głowy. Głowę postęp trzyma ukrytą przed wszelką samodzielną myślą. 
3
Pustogłowie - czy zerwane więzi?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
3 dni temu Komunizm był i nadal istnieje w pełni sił Istnieje, jest aktywny i rozkręca się systematycznie ogarniając Unię Europejską i ruszając z posad bryłę całego świata, zgodnie ze starym planem sformułowanym przez Szkołę Frankfurcką jeszcze przed drugą wojną światową. Mało kto pamięta, że ten program globalnej pandemii komunizmu siedzi korzeniami w "naukowym marksizmie i leninizmie" oraz w światowej rewolucji komunistycznej intensywnie konstruowanej przez Dzierżyńskiego, Lenina, Trockiego, Stalina, Altiero Spinellego, a później Gramsciego, Andropowa, a nawet Gorbaczowa i wszystkich współczesnych ideologów progresywnej wolności skoncentrowanej poniżej pasa.Widzimy na własne oczy takie psucie chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu, że coraz intensywniej zaczyna śmierdzieć. A w Polsce ponownie autorytetami stają cię tacy co chwilę bardziej aroganccy komuniści jak Leszek Miller albo Anna Maria Żukowska, wciąż tworzący nowe kłamstwa w miejsce starych...
2
Mój pradawny spór z Karolem Modzelewskim
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
5 dni temu polska_strefy_wolne_od_lgbt czyli totalitarne oszustwo "Strefa wolna od ideologii LGBT" - jest takie właśnie hasło w Wikipedii. Redaktorzy tej niby encyklopedii stworzyli interesujący, bardzo obszernie udokumentowany artykuł stanowczo ujawniający zagrożenie wykluczeniem społeczności lgbt w Polsce. Cały ten artykuł w rzeczywistości jest polityczną instrukcją dla agitatorów polskiej lewicy, kładącej aktywistom lgbt łopatą do głowy gotową narrację,  tłumaczącą jak krowie na rowie dlaczego sprzeciwianie się ideologii lgbt jest złem wcielonym.Najważniejszym chwytem tego oszustwa jest idiotyczna logicznie operacja, której źródłem jest typowe dla komunistycznego totalitaryzmu kłamstwo. Na czym to łgarstwo polega?Ano, komunistyczni kłamcy stwierdzają, że nie ma tego, co jest. Patrzy taki na płot i twierdzi że tego płotu nie ma, nie istnieje. I wjeżdża przez ten płot na nasze podwórko traktorem. Nic się nie stało. Przecież tego płotu nigdy nie było.W identyczny sposób, według lewackich aktywistów z czerwoną gwiazdą wyrytą na ich mózgach, ideologii lgbt nie ma i nigdy nie było. I wjeżdżają na nasze podwórko czołgiem.
7
Czy unijna komisarz ds.równości Helena Dalli wie, że podcina gałąź Brukseli?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
6 dni temu ... Polska znajduje się w mroku informacyjnym. ...jest to cytat z artykułu Michała Mońko, zatytułowanego "Media. Rynek i władza", zamieszczonego w "Gazecie Obywatelskiej", nr 224 z dnia 31 lipca - 13 sierpnia 2020 roku.
3
KAŻDA LEWICA JEST "TOTALITARNYM TOTALITARYZMEM"
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
6 dni temu Pytanie co robić???????????? Najważniejsza ich bronią jest profesjonalna dezinformacja. Najważniejszą ich dezinformacyjną bronią jest agresywna propaganda, nie licząca się z niczym, bezwzględna i okrutna dezinformacja, posługująca się kłamstwem, pogardą i sprzedajną nienawiścią.Takie było najważniejsze uzbrojenie Włodzimierza Iljicza Lenina, który informował historię, że najważniejsza jest agitacja. I od pierwszych chwil rewolucji październikowej organizował szkoły aktywu, kształcące agitatorów, czyli znakomicie i profesjonalnie przygotowane brygady żołnierzy propagandy, drużyny najmimordów wyćwiczonych w strzelaniu z pyska amunicją prymitywnej narracji. To samo i tak samo robił drugi charyzmatyczny przywódca imperium zła - Adolf Hitler. Taka była jedyna tajemnica ich politycznego sukcesu. Na taką prymitywną narrację polityczną przekonani o jej skuteczności politycy Lenina, Stalina, Hitlera i wielu ich późniejszych następców kierowali ogromne pieniądze, kupując sobie dziennikarzy, artystów i setki luminarzy kultury i sztuki pogardy i nienawiści.Nitras ante portas!Tak wygląda nieustanny, agresywny i nieformalny stan wojenny trwającej od dziesiątków lat wojny dezinformacyjnej, toczonej przez antydemokratyczną, totalitarną armię dezinformacyjną suto finansowaną przez wszystkich złodziei tego świataPrzeciwko tej armii nie staje nikt, albo może prawie nikt. Może kilka odważnych i dość kompetentnych osób, osamotnionych, nieomal izolowanych.Nie przesadzam, ławka kompetentnych obrońców demokracji jest krótka, a jeśli nawet stają oni twarzą w twarz z wojownikami totalitaryzmu, to zawsze sprawiedliwie i proporcjonalnie do ilości partii politycznych antypisu, których zawsze jest więcej. Co poradzi jeden Czarnek, przeciwko Leszczynie, Borysowi, Szejnie gryzących w kupie?A mimo to jeszcze zwyciężamy i to pomimo niesamowitego faktu polegającego na tym, że mimo toczącej się przeciwko nam wojnie dezinformacyjnej po naszej stronie nieomal brak odpowiedzi. Przeciwko wojnie dezinformacyjnej nie jest prowadzona skuteczna i profesjonalna wojna informacyjnaA więc odpowiedź na tytułowe pytanie "co robić?" jest prosta - przystąpić do tej wojny.A pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że ona w ogóle jest.A na początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że tej wojny nie można prowadzić na polu walki wyznaczonym przez przeciwnika i według jego zasad. PRZECIWKO WOJNIE DEZINFORMACYJNEJ NIE WOLNO ODPOWIADAĆ WOJNA DEZINFORMACYJNĄ. WŁAŚCIWYM PRZECIWDZIAŁANIEM JEST ATAK INFORMACYJNY.TYLKO ATAK INFORMACYJNY przeciwko AGRESJI DEZINFORMACYJNEJ.Pojawia się kolejne pytanie - jak to zrobić? Odpowiedź nastąpi w kolejnym odcinku.
3
KAŻDA LEWICA JEST "TOTALITARNYM TOTALITARYZMEM"
Obrazek użytkownika Husky
Obrazek użytkownika michael-abakus
6 dni temu Przypis: Można zajrzeć tam: http://blogmedia24.pl/node/73326 gdzie jest systematycznie uzupełniana historia korekt i zmian definicji komunizmu vel totalitaryzmu, wraz z kontekstem i doczepionymi do tej definicji zastanowieniami i komentarzami.Wynika to między innymi z mojego przekonania o tym, że najciekawsze wyniki powstają w pracy zespołowej. Definicja komunizmu jako po prostu totalitaryzmu, który w oczywisty sposób zmienia swój zewnętrzny obraz, dostosowując się do stanu rzeczywistości. Kłopot polega na tym, by przy definiowaniu odróżnić drugorzędne właściwości tej formacji od istotnych. Te drugorzędne właściwości z reguły dokładane są do praktyki wszelkich totalitarnych formacji w celu dezinformacji, w zamiarze ukrycia rzeczywistych intencji - stosownie do aktualnych potrzeb i warunków, jako mimikra lub różne przynęty, zachęty i atraktory - czyli wszelkie ideologie, "wartości" i środki działania, które są pokazywane i używane wyłącznie instrumentalnie w całej dostępnej przestrzeni - od brutalnej przemocy, terroru i krwawej zbrodni do słodkiej troski o dobrostan małych zwierzątek.To jest znana od milionów lat strategia przyrody stosującej cały arsenał sztuczek pozbawionych sumienia i ludzkiej wrażliwości drapieżników i pasożytów w ludzkiej skórze. Co zarodźca malarii obchodzi ile milionów ludzi zabije, o czym plasmodium falciparum myśli, gdy morduje tylu Afrykańczyków? Otóż plasmodium falciparum wcale nie myśli o losie zabijanych albo oszukiwanych ludzi, ono nie ma w swoim organizmie żadnego miejsca do takiego zastanowienia.Na tym polega totalitaryzm.
3
KAŻDA LEWICA JEST "TOTALITARNYM TOTALITARYZMEM"
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Schizotypowe zaburzenie osobowości. Bardzo inspirujący felieton, świetnie skonstruowany i poruszający artykuł o skomplikowanej głębi naszej świadomości. Nie jestem lekarzem, ani tym bardziej psychiatrą, ale od bardzo wielu lat odczuwam głęboki szacunek do tajemniczej przestrzeni myśli, świadomości i osobowości.Ta przestrzeń właśnie, ma determinujący wpływ na naszą rzeczywistość, określa nasze możliwości poznawcze i wyznacza ramy naszych możliwości praktycznego działania od poezji poczynając a na najpoważniejszych programach aktywności politycznej a nawet wojennych cywilizacji człowieka myślącego.Tak przy okazji, od dawna mam takie przekonanie, że ta przestrzeń myśli, świadomości i osobowości nie jest zastrzeżona wyłącznie dla naszego gatunku.Jestem fizykiem zajmującym się "matematyką fizyki", matematyką stosowaną do opisu najbardziej skomplikowanych zjawisk realnego świata i ten typ przygotowania zawodowego jest źródłem ogromnego szacunku do potęgi ludzkiego umysłu i zaciekawienia jego naturą i zarazem pokorą wobec potęgi Bożego stworzenia. Nawet współczesne bardzo zaawansowane badania nad sztuczną inteligencją traktuję jako nieśmiałe pukanie do zamkniętych wrót tajemnicy ludzkiego rozumu.A konkretnie, w tym artykule szczególnie zaciekawiło mnie zjawisko "idei odniesienia" oraz "dziwnych wierzeń lub magicznego myślenia, które wpływa na zachowanie i jest niezgodne z normami subkulturowymi" - jako zjawisk politycznych, które w moim przekonaniu zbyt mocno wpływa na współczesne zachowania polityczne i przemiany polityczne i najprawdopodobniej jest skutkiem dysonansu poznawczego, wywołanego trudną do zaakceptowania prędkością przemian współczesnej rzeczywistości.Wbrew pozorom, jestem bardzo optymistycznie przekonany, że narastające tempo przemian technicznych oraz informacyjnych nie jest poważną przeszkodą dla możliwości ludzkiego umysłu, ten problem jest absolutnie do opanowania, jest to raczej kwestia poszukiwania nowego paradygmatu właściwego do zrozumienia współczesnych przemian cywilizacyjnych, ale ten problem po prostu jest...Problem jest i mocno koresponduje z aktualnym naporem totalitarnych idei politycznych oraz zjawiskiem ponerologii politycznej... (http://blogmedia24.pl/node/57875)
1
STPD. Zaburzenie osobowości czy schizofrenia subkliniczna?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu @ gość z drogi - niżej ożywiony link z komentarza wyżej https://niepoprawni.pl/blog/leopold/czy-legendarni-przywodcy-byli-zadaniowani
3
Czy Trzaskowski uratował "dobrą zmianę"?
Obrazek użytkownika gość z drogi

Strony