Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika janksero
2 dni temu Gawrion Świeć Panie nad jego duszą.
1
Śmierć i pogrzeb Tomasza Łuczaka (Tł)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika janksero
6 dni temu Alina@Warszawa Tekst  bardzo wartościowy ale nie dla młodych. A raczej dla bardzo skromnego marginesu młodych, z wyborczego punktu widzenia mało istotnego. Z archiwalnego a raczej archiwistycznego punktu widzenia tekst bardzo dobry. Zapis epoki. Młodzi w znakomitej części  zostali przejęci lub skołowani i mają w głowie coś zupełnie innego. Przynajmniej w miastach wojewódzkich, gdzie są Uniwersytety. Jaruzelski jest niewątpliwie zbrodniarzem, Moskale trafnie typują, jego bardzo szybki awans od lat 40-tych XX w  i praca w bezpośrednio podległej sowietom, zbrodniczej i antypolskiej  Informacji wojskowej to początek. A  "córeczka tatusia"  prowadzi  grę o jego "historię", według moskiewskiej,  na nasz kraj narracji.  Jak widać cierpliwie i skutecznie . Sekundują jej z boku byli czerwoni, postkomunistyczne służby i Moskwa oraz świadomi i oczywiście w części nieświadomi rozmówcy z  tzw.  "prawej strony". Szefowie "Konfederacji" wiedzą o co grają, wiele nitek prowadzi do Rosji. Zjednoczyły się dwie nieczyste, prorosyjskie opcje, JKM i "giertychowy" RN, szefostwo to  przecież jego "wychowankowie". A doły sterowane i manipulowane, mają w tym Moskale doświadczenie. Zawsze chodzi o to by poszatkować potencjalnie patriotyczny elektorat, część przejąć i poprowadzić pod prąd.  Wielu na dole przejrzy, ale za późno. Agentura sowiecka nigdy nie wychodziła przecież z Polski.  Pozdrawiam. Jakoś mało kto zauważa aktywność "towarzyszki panienki", rzekomo "niczyjej". Ma oszczędny sposób narracji po tatusiu. Wie dużo. Wielu je  jej z ręki. Są przy niej jak szczenięta.  Żenada.Kaczyńscy podjęli się walki heroicznej. Na siłę i wielkość przeszkód, zdziałali dużo. Tu nie chodzi o to, że już w Polsce nie ma ludzi bitnych. Ale chodzi o wygrywanie wyborów. Sama bitność i dobre chęci bez wygranych, to dużo za mało. Jak będzie dalej, czas pokaże. Tekst trafnie opisuje ogromne przeszkody.
6
Kłopotliwy lokator we Wspólnym Europejskim Domu
Obrazek użytkownika Alina@Warszawa
Obrazek użytkownika janksero
2 tygodnie temu Maria Magdalena Dziękuję za dobre słowo :) I także  pozdrawiam Cię serdecznie :) Gdzieś spisałem sobie tą prawdę E.Ciorana o "Stróżce stawiającej sobie pytania...." i gdy kilka dni temu wpadła mi ta kartka w ręce, a uważam to zdanie za bardzo trafne, zastanawiałem się skąd ja je wziąłem, skąd spisałem ?. No i teraz wiem :) Z pewnych powodów nie za często zaglądam na "niezależnych" ale to się w przyszłości trochę zmieni. Chwilami czuję się jak ta "stróżka", nie bez powodu, ale żeby być bardziej przydatny na ostatnim dystansie życia i uporządkować podstawy, zacząłem sobie coś dla mnie miłego i ważnego studiować. Nie, nie filozofię :), ale w zeszłym roku oprócz kursu logiki  zaliczyłem też i kurs "historii filozofii", a teraz po zaliczeniu wszystkiego co trzeba było, na koniec zostawiłem sobie dział filozofii co się nazywa "etyką". Bardzo ciekawe tematy, zwłaszcza, że na uczelni.. katolickiej. Tak, że będę "stróżką uporządkowaną". Chociaż zawsze uważałem, że od tzw. wiedzy, ważniejszy jest charakter i czyn, jak by to czasami niedoskonale wychodziło. Niedoskonałość nie jest największą z przywar ludzkich :) . Jak złapię nieco czasu, poczytam Twoje wpisy, odezwę się i może jak Bóg pozwoli, wymienimy uwagi ? Także o krzyżu. Dzisiaj obejrzałem odcinek dr.Ewy Kurek - "Od Arystotelesa do św. Augustyna". https://www.youtube.com/watch?v=4RktVs_iS6E. Patriotkom należy się szacunek i względy.       "Nie trać nadziei moja Ojczyzno". 
1
Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .
Obrazek użytkownika Maria Magdalena
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu Jerzy Zerbe To kupno jeszcze nie zostało sfinalizowane. Dopiero w tym tygodniu wyszła decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Finalizacja będzie ponoć do końca miesiąca. Już widzę te paniczne maile "do Brukseli" :) 
4
Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu ronin Uff... Ze 20 razy Jarosław lub Lech Kaczyński wymienieni w negatywnym świetle. O Obajtku nie wspomnę. Nie lubi tego rządu :) Biedny. Ale nie pisze jaki rząd by chciał widzieć ? :) . I nie napisze. Ale mu podpowiem. Lewica, Konfederacja, PSL, KO/PO, Hołownia.... Może nam przedstawi swoją "propozycję", wymarzoną "koalicję" ?  :) 
6
Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .
Obrazek użytkownika ronin
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu ronin Oczywiście, to już dawno przecież zostało przeanalizowane. To kanał.
4
Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .
Obrazek użytkownika ronin
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu Apoloniusz To jest "zachęta pozytywna", ale zdaje się, że gdzieś praktykują "zachętę negatywną", tj. za "nieobecność" przy urnie  kara finansowa, powiedzmy 100 euro, u nas to by było 100 zł. Tylko, że przy emocjonalnym podejściu wyborców, ten co by to wprowadził, ściągnie na siebie porażkę, coś jak " cooo?, dobra, pójdę, ale ja wam pokażę" :). Więc może lepsza pozytywna ? :) Gdyby Sejm itd. jednogłośnie to uchwali, wszystko by przeszło. :) Ale przecież jednogłośnie nie uchwalą :). Myśleć nad tym, "jak to spowodować" nie zaszkodzi.
3
Trzecia połowa wygra wybory, trzecia największa połowa!
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu .. Panie świeć nad jego duszą.
0
Hamulec dla zbrodni, to nie tylko wiara, ale w pierwszym rzędzie człowieczeństwo
Obrazek użytkownika Robik
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu gość z drogi Dziękuję. To właśnie cała "ona".
8
Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .
Obrazek użytkownika gość z drogi
Obrazek użytkownika janksero
3 tygodnie temu Alina@Warszawa Także dziękuję za link i przypomnienie.
6
Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .
Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

Strony