Czy poparcie dla PiS zanika w sercach prawicowców?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Tego do końca nie wiem, ale co rusz słyszę, że niedawni zwolennicy partii J. Kaczyńskiego mają coraz więcej wątpliwości związanych z funkcjonowaniem obecnego polskiego rządu. Zresztą ja też. 

 

Gdy przejmowali władzę w 2015 roku wszyscy po naszej stronie mieli nadzieję, że teraz wreszcie nastąpi powrót do korzeni tradycjonalizmu, chrześcijaństwa, rodziny, patriotyzmu, wolności, umiłowania własności czy narodowego odrodzenia Polski i Polaków. I chyba mieliśmy nadzieję na powrót do silnego państwa, które nie będzie się zniżało do poddańczych gestów wobec naszych bliższych i dalszych sąsiadów. 

 

Tymczasem minęło już ponad 5 lat rządów ZP a w wielu sprawach tak naprawdę nic się nie zmieniło i nie wszystkie zapowiedzi zostały zrealizowane. 

 

Owszem wiele się udało, szczególnie w sprawach socjalno-bytowych obywateli. Program 500+ i inne z plusem działają, choć jednym z efektów miało być zwiększenie przyrostu naturalnego Polaków, co raczej się nie spełniło. 

 

Gorzej z reformami polityczno-ustrojowo-systemowymi. Reforma sądów ledwie została zapoczątkowana a już napotkała na szeroki opór środowiska prawniczego, którego efektem było już sławetne veto prezydenta A. Dudy, co w dużej mierze skomplikowało cały proces reform. System ochrony zdrowia dalej kuleje, nie zniknęły kolejki do specjalistów i nie mówię tego w kontekście obecnej pandemii, ale właśnie przed nią niewiele się w tym obszarze zmieniło. Edukacja a szczególnie szkolnictwo wyższe dalej jest oblepione lewactwem i ciągle się słyszy o dyskryminacji naukowców o prawicowych poglądach. Na uczelniach i wydziałach humanistycznych królują zwolennicy gender, new age i innych tego typu ideologicznych bzdur.  Rządy PO-PSL pozostawiły za sobą mnóstwo nierozliczonych do dzisiaj mniejszych i większych afer i niemal nikt - oprócz "pionków w grze" w stylu szefa AmberGold i jego małżonki - nie poniósł za nie żadnej odpowiedzialności. Nie zadziałał - na co liczyliśmy - program CELA+. 

 

Czego jeszcze się nie doczekaliśmy? Ano np. publikacji słynnego Aneksu z Raportu o Likwidacji WSI,  wycofania ustawy o bratniej pomocy 1066, wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. J. Popiełuszki czy też prawdy o tragedii smoleńskiej. Nie mówię już o np. degradacji stopni generalskich W. Jaruzelskiego czy  Cz. Kiszczaka. Wszystkiego tego oczekiwaliśmy od nowych, naszych władz. 

 

Jakby tego było mało to de facto rezygnując z przysługującego nam veta zgodziliśmy się na powiązanie funduszy unijnych z mityczną praworządnością. Co prawda jest to obarczone jakimiś warunkami, ale tak naprawdę w UE nikt sobie z nich nie robi kłopotów. Prezydencja niemiecka postawiła na swoim a my posłusznie się pod tym podpisaliśmy tracąc resztki naszej suwerenności. Oczywiście w imię możliwości uzyskania z UE ogromnych funduszy pomocowych, w tym funduszu covidowego, o których obecnie nam w TV przypomina premier M. Morawiecki. 

 

W międzyczasie J. Kaczyński wystrzelił z "ustawą futerkową", czym wielu zaskoczył a przedsiębiorców zupełnie. ZP tym samym straciła chyba najlepszego ministra rolnictwa J.K. Ardanowskiego a wielu z nas zaczęło się zastanawiać czy przypadkiem "zrównoważony rozwój" i "zielony ład" nie zaczął wygrywać z racjonalnością. Tym bardziej, że Polska zgodziła się pod pewnymi warunkami na nowy pakiet klimatyczny do roku 2030, który zakłada zwiększenie docelowego poziomu redukcji emisji gazów cieplarnianych, z uwzględnieniem emisji i pochłaniania emisji, do co najmniej 55 proc. do 2030 r. w stosunku do poziomu z 1990 r. Na pewno to nie jest korzystne dla polskich kopalni węgla kamiennego i brunatnego ani też dla całej polskiej gospodarki. Co prawda mamy z tego tytułu uzyskać największą pomoc rzędu ok. 6 mld Euro do końca roku 2030, ale jest to "kropla w morzu potrzeb". 

 

Trwają protesty Strajku Kobiet. Lewica uruchomiła swoje uliczne działa. Wulgarność i nienawiść sączy się na naszych ulicach. A tymczasem służby porządkowe niemal nie reagują. Wielu z nas zastanawia się jak długo polskie służby będą bierne i będą pozwalały na agresję, niszczenie naszych świętości choćby w postaci świątyń katolickich, profanowanie naszych symboli religijnych i patriotycznych. Oczywiście można się tłumaczyć, że protestanci na ulicach chcą zostać cierpiętnikami i tylko czekają, ba nawet proszą się o zdecydowaną reakcję władz, by potem rozesłać fotki z ataku znienawidzonej władzy PiS na bezbronnych obrońców demokracji, ale jak długo można im pobłażać? Zwykły szeregowy obywatel za znieważenie czy atak na policjanta bywa od razu zatrzymany a lewactwu uchodzi to na sucho. Aż prosi się o więcej zdecydowania. 

 

Na tym tle trochę lepiej wygląda nasza gospodarka - i znów odnoszę to do czasów sprzed pandemii. Uszczelniono system podatkowy, wprowadzono zerowy PIT dla młodych ludzi, wprowadzono JPK czy tzw. estoński CIT, który zacznie obowiązywać już w tym roku. Jak na razie mamy polską walutę i gotówkowy pieniądz. Gospodarka rosła w tempie 4,5% rocznie w roku 2019, co na tle krajów UE  było bardzo dobrym wynikiem. Zbliżaliśmy się do zrównoważonego budżetu państwa. Rosły konsumpcja i inwestycje, choć te ostatnie poprzez inwestycje rządowe i samorządowe. Delikatnie spadało bezrobocie (5,2% na koniec 2019 roku) i było utrzymywane na strukturalnym poziomie a inflacja utrzymywana była w założonej wysokości (3,4% na koniec 2019 roku). Dług publiczny (general government wg. metody unijnej) na koniec 2019 r. wyniósł 46% PKB, czyli poniżej bariery 60%. Zadłużenie zagraniczne Polski spadło w 2019 roku o 8 230 mln USD (z 362 192 mln USD na 353 962 mln USD).  Te wszystkie dane makroekonomiczne mogły napawać nas optymizmem, co do przyszłości rozwoju gospodarczego Polski. 

 

Oczywiście te dobre tendencje w gospodarce zahamowała pandemia koronawirusa. Dług publiczny ma wynieść w 2021 r. 64,7%. PKB, a na koniec 2020 r. - 62,2%, co i tak jest niezłym wynikiem wobec średniej unijnej wynoszącej w roku 2019 79,3% (a na pewno w 2020 i 2021 będzie jeszcze wyższa). Nie wiemy jeszcze jakie było bezrobocie w Polsce w 2020 roku, ale na pewno przekroczyło 6%. Deficyt budżetowy w roku 2020 wyniósł chyba około 5%  PKB, czyli blisko 110 mld zł, co jest dalekie od zakładanego jego zrównoważenia i przekracza próg ostrożnościowy wynoszący 3% PKB. Natomiast wedle szacunkowych danych GUS samo PKB w roku 2020 spadło o 2,8% w porównaniu do roku 2019, czyli w ubiegłym roku mieliśmy recesję gospodarczą, która i tak jest niższa niż w większości bogatych krajów UE. Eksperci szacują jednak, że PKB znów w Polsce wzrośnie w 2021 roku o 2,7% - zobaczymy, bo jak na razie pandemia trwa nadal.  

 

I w tym miejscu dochodzimy do analizy reakcji naszych władz na pandemię koronawirusa. O ile jeszcze w marcu czy kwietniu 2020 roku zostaliśmy całą tą pandemią zaskoczeni i zszokowani, o tyle teraz już po czasie możemy pokusić się o kilka wniosków. 

 

Po pierwsze. Wczesne tarcze antykryzysowe przyniosły oczekiwane efekty. Większość Polaków, którzy posiadają własne biznesy z nich skorzystała licząc na rychłe odchodzenie od obostrzeń. Tak się jednak nie staje, bo pandemia wciąż niby trwa a nasz rząd "dmucha niby na zimne". Czy słusznie? Wielu uważa, że nie i wielu ma już dość życia w społecznym zamknięciu. Podejmowane są różne inicjatywy, które - wbrew obowiązującym przepisom - angażują prywatny biznes do aktywności: hotele, restauracje, siłownie, stoki. itp.

 

Po drugie. Narodowy Program Szczepień. Mamy do dyspozycji szczepionki genetyczne mRNA z firm: Pfizer/BioNTech, Moderna oraz  CureVac i tzw. tradycyjne wektorowe od firm: AstraZeneca i Johnson&Johnson. Żadna z nich nie przeszła całościowych badań klinicznych, na które potrzeba minimum 5 lat a pandemia trwa od roku. Nie znaczy to oczywiście, że nie są skuteczne i bezpieczne, ale pewności nie mamy a tak naprawdę przeprowadza się wspomniane badania już w trakcie masowych na nas szczepień. Do tego doszło jeszcze zagadkowe wstrzymanie przez koncerny farmaceutyczne dostaw szczepionek na unijny rynek. 

 

Po trzecie. Wszechobecna propaganda przypominająca niektórym czasy PRL-u. W mediach rządowych nachalnie sączy się nam przekaz o konieczności restrykcji covidowych i o tym, że rząd nie popełnił żadnych błędów. One jednak przecież były i wiemy o tym bardzo dobrze. Choćby w obszarze dostaw na respiratory o czym niedawno pisałem. 

 

Zdaję sobie sprawę, że my wszyscy, także rząd stanęliśmy wobec całkowicie nowej sytuacji. Pandemia przemeblowała nam całe życie. Po prostu cierpimy jako ludzie. Ze względu na strach, samotność, niepewność jutra. Na cmentarzach coraz więcej chowa się starszych ludzi, pogrzeby są niemal każdego dnia i to niejedne. Powoli wymiera na naszych oczach starsze pokolenie. Czy o to chodziło twórcom koronawirusa? Wiem, zaraz zostanę okrzyknięty spiskowcem, ale fakty są jakie są i to z reguły starsi umierają na covid czy też powikłania z nim związane. A jak szczepionki będą wpływać na płodność? Tego też nie wiemy i wielu postrzega je jako element spiskowej depopulacji ludzi organizowanej przez nawiedzonych, bogatych ludzi w stylu B. Gatesa. 

 

Wiem, że w poście podjąłem wiele tematów, które - każdy z nich - zasługują chyba na oddzielną analizę, ale tak to wszystko widzę. Nie straciłem zupełnie jeszcze wiary w PiS. Gdybym miał dzisiaj głosować to pewnie znów bym na tę partię zagłosował, bo nie ma na dzisiaj żadnej innej alternatywy. 

 

Ale jak długo jeszcze we mnie i w innych wyborcach PiS-u ta wiara będzie iskrzyła na tyle, żeby nie zostać w domu podczas wyborów? 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:23)

Komentarze

Tu (chodzi /idzie) - o życie lub śmierć - dla Polski.

Jednym zależy na życiu własnym, innym na śmierci Innych.

I tak - żywi stąd - wszyscy nie wyjdą...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1660367

- zdziwieni też i moimi ostanimi komentarzami na forum pełnymi rozczarowania ale chcę wszystkim powiedzieć że TW-u, esbecja i WSI-owe świnie na smyczy Moskwy które biorą udział w każdym przekręcie, w każdej aferze i w każdej zbrodni w Polsce - nigdy przenigdy Polsce nie odpuścili niepodległości i wciagnęli teraz na "kruchy lód" część działaczy prawicowych - po prostu ich skorumpowali dużymi pieniędzmi ukradzinymi całemu narodowi w bardziej lub mniej głośnych nierozliczonych aferach, samemu przy tym się obławiając po uczy.

- tylko Polaszczyk z WSI "zajumał" ze ze SKOK Wołomin około 350 milionów zł. z łącznej kwoty nie mniej niż 3,5 miliarda zł które "wyparowało".

W identyczny sposób utraciliśmy niepodległość ponad 230 lat temu co trzeba z przykrością stwierdzić - chciwe łajzy we władzach zawsze były aby za parę srebrników sprzedać nawet własną Matkę czy Ojczyznę aby się im dobrze żyło.

Oni już dawno temu zdechli a Polska została zniewolona na 123 lata do końca 1-szej wojny w 1918 roku z późniejszymi bijatykami z moskalami aż do 1920 roku.

Czytam tu na forum że jedyny z afery Amber Gold M.Plichta siedzi w więzieniu - nic podobnego po krótkim czasie Sąd go zwolnił ze względu na stan zdrowia i wypoczywa w najlepszych kurortach w Polsce i za granicą (było o tym w programie S.Latkowskiego - "Układ trójmiejski nie umiera nigdy".

Nasi wrogowie doskonale wiedzą jak nas rozmontować od środka bo kilkukrotnie już to przetrenowali (prace nadal trwają w tym i Nord Stream II) - a my znowu płyniemy beztrosko jak na Tytaniku.

Chciwe głupki (wielu to sędziowie i prokuratorzy) - cieszą się że za frii dostali ogromne pieniądze bo jeszcze niedawno byli dziadami w jednych spodniach (patrz np. Frasyniuk) - ale zapłata przyjdzie i poniesie ją cały Naród i nasza Ojczyzna.

Tak jak autor tematu doceniam pozytywne rzeczy obecnego Rządu o których wspomniał ale zobaczycie jak szambo które nie zostało oczyszczone wybije tuż przed wyborami. O tym moim komentarzu wtedy już wszyscy zapomnicie.

To teraz jest czas na remanent - nie przed samymi wyborami bo sowiety, szkopy i tradycynie żydzi szykują nam znowu "buciki na długą podróż" w nieznane.

Może utworzę blog to powstawiam tu trochę zdjęć bez montażu to się przerazicie.

"Pesymista to też optymista - tylko lepiej poinformowany"

Dobranoc Państwu.

PS - skrót "WSI-owe świnie" - to tfuuuu Wojskowe Służby Informacyjne czyli przybudówka KGB.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660382

i rozliczenia złodziei a jedyne co słyszę ostanio w odpowiedzi to fałszywy ton w wykonaniu fałszywej Britney Spears: 

https://www.youtube.com/watch?v=csRaWUuTJkY&feature=emb_logo

Ten "występ" był jak czytam datę - dwa lata po zaplanowanej katastrofie w Smoleńsku. Bez komentarza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660389

Program Cela+ działa lepiej niż opisujesz. Prześledź aktualności na stronie CBA. Masa rozbitych grup przestępczych. Tych na górze ciężko zawsze złapać za ręce, bo one w białych rękawiczkach, i przecież to tych głów żąda zawsze lud, no ale jednak Nowak siedzi.

Może nie wszystko przebiega błyskawicznie i idealnie, ale wystarczy sobie przypomnieć lata 2007-2015, aby zobaczyć przepaść. A jeszcze większą przepaść zobaczysz gdy porównasz czas obecny do tego, co byśmy mieli, gdyby do dziś rządziła PO. Nie ma alternatywy. Nie ma nawet nikogo, kto by się zbliżał do porównania. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1660400

Teraz jest najlepszy czas do napisania kilku słów krytycznych o naszym rządzie. Bo jak nie teraz to kiedy? Tuż przed wyborami? Mi nie chodzi o krytykanctwo, ale wskazuję na różne obszary, co do których zwolennicy PiS-u mają duże wątpliwości. Chciałbym, aby treść mojej notki była niejako otrzeźwieniem i kamyczkiem do nadania nowego kierunku w działaniach naszych władz. 

Oczywiście ja nie mam siły sprawczej, nawet nie wiem, czy ktokolwiek z osób decyzyjnych w PiS-e przeczyta ten tekst, ale dla czystości własnego sumienia napisałem, co napisałem. 

Zgadzam się z Tobą w jednym: nie wyobrażam sobie sytuacji, aby dzisiaj to PO rządziła lub ktoś inny z totalnej opozycji. Bylibyśmy w "czarnej d...pie". To jest oczywistość i swoim tekstem wcale nie nawołuję do zmiany rządów czy nowych wyborów parlamentarnych. To nie jest i nie było moim celem, natomiast mam wokół siebie ludzi, którzy mają coraz więcej wątpliwości i ten głos też wymagał nagłośnienia. 

PiS właśnie przygotowuje program "nowego otwarcia". Rozumiem, że będzie to program nowych inicjatyw i ponownego dotarcia do elektoratu. To właśnie czas remanentów i wyciągania z nich wniosków. Mam nadzieję, że PiS nowym programem wyjaśni wiele z tego, do czego dziś możemy mieć zastrzeżenia. 

Pzdr

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1660415

Oczywiście wszyscy wiemy, że rząd PiS jest zły (lub bardzo zły) nieudolny, niekompetentny, nie zrobił nic itp. Ale warto sobie odpowiedzieć na pytania:
Który rząd po 1989 roku zrobił więcej dla Polaków?
Czy mieliśmy kiedyś więcej suwerenności?

Dlatego (mimo, że krytyka rządu PiS jest łatwa i przyjemna), uważam, że jest tylu chętnych do tej krytyki robiących to z pasją i najwyższym zaangażowaniem, że ludzie opcji niepodległościowej nie muszą się tym zajmować.
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Leopold

#1660428

   Witam! Podziękowania za sprowadzenie części na ziemię. Teraz od siebie..Nie odnoszę się osobiście do artykułu Krzysztofa, ale do czytającego nasz portal społeczeństwa. Artykuł mnie tylko zainspirował, do skreślenia paru zdań mojego osobistego postrzegania. Mianowicie...Krytyka zawsze jest potrzebna, bo rodzi dobre pomysły. Jednak malkontenstwo, może  co u niektórych zmienić pryzmat rzeczywistego postrzegania. Co niektórym marzy się powrót Tuska, choćby na wielbłądzie, bo za Rządów PISu spiżarnia z konfiturami się zapełniła, a i lodówce przybyło co nieco. Mielibyśmy po tej kadencji powrót do nagich haków, a towarzycho by opuściło zrujnowany kraj. Póżniej przejęliby władze krzykacze z Konfederacji i zatoczyliby koło drutem kolczastym ze wschodu, dzielącym kraj na niemiecką i sowiecką strefę okupacyjną. Wszak bezwolny zostawiony sam sobie potencjał ludzki, trzeba zagospodarować. Na syberii jeszcze wiele miejsca do zasiedlenia dla niepewnego elementu. Jednak wierzę w zdrowy rozsądek Polakówi  i mocno wierzę, że zwolenników obecnych rządów przybyło, co zostanie zauważone przy następnych wyborach, które prawie zbiegną się w czasie samorządowe i parlamentarne. Wrogowie Polski mogą tylko wygrać oszustwem i podstępem. Próbkę mieliśmy ostatnio w USA. Więc pełna mobilizacja służb i całego wiernego Ojczyżnie społeczeństwa pilnowania przejrzystości wyborów. Następna kadencja Dobrej Zmiany wypchnie w znaczący sposób komunę i kolaborantów z kraju. Chyba wielu, rzeczywiście zacznie pakować manele. Więcej wiary i zdecydowania życzę, bo Polacy już nie klęczą, bo powstali z kolan. Mamy chorobę w kraju która niszczy śmiertelnie pokolenie naszych rodziców i dziadków. To sól naszej Ojczyzny. Nie czas na marudzenie, ale na jeszcze mocniejsze wspieranie rządu, bo wróg wykorzysta każdą słabość, Wielu rodaków zginęło mając wizję wolej Polski. Taką Polskę już prawie mamy, mówię prawie, bo w budowie ze społecznym większościowym przyzwoleniem. Więc kto w rozkroku, lub malkontent, niech przynajmniej nie przeszkadza. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1660446

Rozumiem Pana podejście. Ja sam zastanawiałem się po napisaniu tekstu, czy go upubliczniać. Przeważyła troska o nasz kraj i o wyborców PiS-u, którzy wokół mnie mają takie wątpliwości. Władzy trzeba patrzeć na ręce, jaka by ona nie była. Ja wiem, że totalnym w to graj, ale kiedy można przestrzegać? Teraz czy za trzy trzy lata? Uważam, że teraz, bo to jest najlepszy moment. Oczywiście nie nawołuję do zmiany rządu, bo inny byłby koszmarem. Może jednak coś się ruszy w reformowaniu naszego życia. Oby! I w to wierzę, mimo wszystko, bo jednak za PiS mamy choć trochę wolności. Takiej jaka jest możliwa w obecnych warunkach.

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1660449

Wszyscy mądrzy radzą siedzieć cicho sza... pardon, bić brawo. A potem, kiedy coś jest nie tak, pytają: dlaczego nikt nic nie mówił? Weźmy taką "ustawę futerkowa" i wyobraźmy sobie, że bijemy brawo. Potem nastepne dziwactwo. Brawo. Czym by to się różniło od PRL? Kiedy ci tłumiący każdy głos rozsądku zrozumieją, że warto rozmawiać. Warto było rozmawiać również przed "ustawą futerkową". Wtedy tego smrodu, który pozostał po spaleniu tych futerek by po prostu nie było. Ktoś tu wstpominał słowo "pycha"? Też lubię ptasie mleczko.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660460

- jest źle" - a nie że teraz to już "musztarda po obiedzie" i "mądry Polak po szkodzie".

Polityka to trochę jak wspinaczka w górach - można się piąć w górę ale i poślizgnąć i spaść w przepaść i zgubić w locie złoty zegarek jak S.Nowak.

Teraz za Rządu PiS-u przy trudnych warunkach pogodowych i Covidowych, gdy wieje chłodem i mrozem ze wschodu (tu zawsze wiało) a z zachodu jakaś rura wystaje na pół Polski i twierdzą że rura jest praworządna a łapanie złodziei w togach w Polsce jest niepraworządne (bo tak wedle nich mówi OTUA)- to w czasie wspinaczki przed zdobywaniem kolejnego szczytu potrzeba profesjonalnie ostrzaleć z działek nawisy śnieżne aby wywołać kontrolowane zejście lawiny w czasie przez nas wybranym a nie żeby zeszła "niespodziewanie" na miesiąc przed wyborami bez ostrzeżenia.

Sprawa SKOK Wołomin i respiratorów powinna być wyjaśniona a nie zbywana głupawymi uśmieszkami - bo wszystkie zaniedbania wróg wykorzysta z premedytacją.
Tam knują 24h / dobę jak obalić Rząd PiS-u i nawet tu na forum swojego agenta Ciesielczyka oddelegowli do agitacji i manipulacji.

Kabareciarze utworzyli partię o nazwie > antypartia < :) aby czerpać jako partia zyski z państwowej kasy. Niech Ciesielczyk poszuka głupszych od siebie gdzie indziej bo tu takich mam nadzieję nie znajdzie.

Najbardziej kuleje ministerstwo totalnej (nie)sprawiedliwości którego szef co jakiś czas robi naradę (jak Lepper i Giertych) - czy już wyjść z koalicji ale prawo i artykuł 46 paragraf 6 k.p.a. które służy tylko togowej mafii i złodziejom nieruchomości utrzymuje w mocy drugą kadencję.
Wiem że togowe zbóje mają wsparcie z zagranicy za okradanie Polski ale są inne sektory gdzie porządki można i trzeba robić (np.w Policji) - wystaczy jeden rozkaz i Policja jest naprawiona tylko nie ma komu go wydać bo rozdawanie orderów całymi wiadrami nie przyniosło spodziewanego efektu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660472

Konstruktywna krytyka zawsze jest potrzebna. Dlatego podkleiłem ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1660445

Celę + Nowaka zawdzięczamy ukrańskim sąsiadom, przed którymi pod swoje skrzydła wziął go PiS , w myśl zasady, kruk krukowi oka nie wykole.
Cela + jest przygotowana dla rządzących...i tych co ich popierają

Czy ty podobnie, jak nasi umiłowani rządzący, uważasz poziom Niepoprawnych za wystarczający już do odbioru każdej głupoty ?
Niezależnie od tego, czy dotyczy to wypadków samochodowych, lotniczych, zawalania się wieżowców, łączności telefonicznej, przedziwnych samobójstw, czy też funkcjonowania środowiska naturalnego naszej planety, vide emisja CO2 i opodatkowanie powietrza czy szaleństwa covidowego?

Coś, co naszym niedalekim jeszcze przodkom do głowy by nie przyszło.
Ze wstydu.

Jeżeli wirus nie daje odporności, na co wskazuje dość wyraźnie tryb postępowania nie tylko naszego Rządu, to w takim razie jest oczywiste, że żadnej szczepionki wyprodukować się nie da!

1. Ile w Polsce przeprowadzono dotąd autopsji zmarłych na Covid-19?

2. Czy wirusa stwierdzano tylko w noso-gardle, czy w także w płucach?

3. Czy zostały przeprowadzone badania przesiewowe?

4. W oparciu o jakie fakty naukowe nakazuje się zdrowym ludziom noszenie maseczek?

Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie odpowiada na pytania zadane przez profesora Ryszarda Rutkowskiego i innych lekarzy?
Ponieważ nie ma żadnego logicznego, a zwłaszcza medycznego, uzasadnienia, ani w noszeniu maseczek, ani w podejmowaniu restrykcji wobec dzieci – odsuwania ich od normalnej nauki.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=30376&amp;Itemid=100

https://www.salon24.pl/u/albatros/1110694,drogowskazy-smolenskie-metody-sledcze,7

https://naodlew.pl/2020/10/17/zamordyzm-i-namordyzm/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1660450

aby wybudowali wreszcie tunel z Warszawy do Waszyngtonu, więc w Twoim imieniu to naprawiam. Bo co mają do rzeczy szczepionki w nosogardle a nie w płucach, do niniejszego wpisu Krzysztofa to nie kumam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1660458

A ja kumam i postaram się wytłumaczyć. Otóż rząd PIS firmuje całą machinę propagandową "szczepionek" oraz testów  wymazowych z nosogardła, które zdrowych ludzi wysyłają na kwarantanny (wiem o czym piszę, bo  miałam w dalszej  rodzinie przypadek takiego wysłania  na trzytygodniową labę zdrowej pielęgniarki ze szpitala covidowego wraz z jej najbliższą rodziną).

Tak, owszem, w tym szaleństwie  bierze udział  niemal  każdy rząd świata i  gdyby nie PIS tylko  lewicujący anyPIS, to  byłoby znacznie gorzej, ale jakoś wcale mnie to nie pociesza.  

Dla mnie związek z artykułem Krzysztofa jest taki: rząd tracił mnie jako wyborcę stopniowo od co najmniej pół roku, ale lockdowny i naciski do udziału w "szczepionkowym" eksperymencie medycznym spowodowały, że stracił moje zaufanie niemal całkowicie. 

Zresztą  skład  Zjednoczonej Prawicy  też się zmienił i to zarówno  jeśli chodzi o zmianę nazwisk, jak i o zmianę  postaw różnych osób. Ileś osób  z kręgów władzy ustawodawczej  i wykonawczej się zniechęciło, ileś się poddało, ileś uległo korupcji,  ileś zobojętniało, ileś myśli  już  przede wszystkim o tym, jak sobie zabezpieczyć przyszłość po zmianie władzy w kolejnych wyborach... A Kaczyński, który jakoś panował  nad  całym rozgardiaszem, młodszy i silniejszy już raczej nie będzie ..a bez niego ...hmmm....

Co z tym zrobię i jakiego dokonam wyboru w przyszłości- nie wiem, ale wiem, że nie na to się umawialiśmy, gdy  oddawałam swój głos w wyborach w ciągu ostatnich 6 lat.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1660465

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Xavery został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1660466

Ty nie rżniesz głupa ty nim jestes trollu. Powinieneś się zaszczepić na chamstwo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1660464

Jedna grupa to ci ludzie, którzy pamiętają jak było "słodko" za PO, a druga grupa nie sięga tak daleko pamięcią. i prosi Pana Boga o powrót PO

Alternatywy jak widać nima i nie byndzie. Albo PiS albo niePiS.

Krzysztofie, jeśli masz jakiś pomysł, to chętnie posłucham, a jeśli nie masz pomysłu to nie wywołuj wilka z lasu, chyba, że nawala Ci pamięć, to jesteś usprawiedliwiony.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660401

Doskonale pamiętam rządy PO-PSL i nigdy bym nie chciał, aby kiedykolwiek znów rządzili. Ani oni ani nikt inny z totalnych, np. od Hołowni, bo to PO-bis. I "nie wywołuję wilka z lasu". Wytłumaczyłem to już w komentarzu do komentarza Gawriona. Może dodam jeszcze do tego, że zawsze mówiłem, iż moje poparcie dla PiS jest niezmienne, ale gdy będzie mnie coś "uwierać", to będę o tym pisał. Ku przestrodze i ku dokonywania korekty polityki naszych władz. Władza bowiem rozleniwia, ale też ma wiele pokus i co niektórzy nawet z naszej strony na te pokusy są w stanie się połasić. Pieniądz nieraz potrafi zmieniać ludzi i dlatego tak ważne jest patrzenie władzy na ręce, niezależnie kto rządzi. 

W PiS-e powoli następuje zmiana pokoleniowa przywództwa. J. Kaczyński wedle zapowiedzi ma "abdykować" w roku 2023. Będzie to moment bardzo ważny dla funkcjonowania polityki po naszej stronie. Nie chciałbym, aby po zmianie przywództwa PiS się rozpadł. Stąd też m.in. wskazuję na pewne ułomności, ale piszę to z życzliwością. 

Pzdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1660416

... a jak wygląda kuń - każdy widzi i wie, więc nie ma co oczekiwać, że kuń będzie miał długą szyję, żył pod wodą i gwizdał serenady.

Ten akurat rząd po pierwsze (tak mi się widzi) "ma zarazę" więc ograniczone możliwości, po drugie to nie jest ekipa "bagnet na broń", premier nie jest naszą ukochaną Panią Beatą. Przy Pani Szydło byłoby ciekawie ale trzeba by było wydłubywać kit z okien. Oczywiście można dyskutować co kto lubi. P. Morawiecki uważa, że najpierw należy uporać się z bidą, a na wojowanie czes przyjdzie kiedyś, kiedyś, ... a może wcale. Oby nie kradli, nie sprowadzali ciućwoli, nie pozwolili skrobać się na zawołanie i nie demoralizowali naszych dzieciaków. Reszta może być.

Więc jak widzisz między nami pełna zgoda.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660430

Szanowny Panie Krzysztofie z uwagą czytam Pana wpisy.I cenie je bardzo nawet.Tu akurat sprawa jest prosta i oczywista.Proszę zbadać personalny skład kierownictwa PIS dziś i z 15r.A zobaczy Pan jak lobby żydowskie przejęło Polskę w PIS-ie.I takie to mamy skutki.Dodam jeszcze pytanie .A co z seryjnym piątkowym "samobójcom" się stało że nikt go nie ściga.???

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1660439

Aż tak bym tego nie określał. Owszem Żydzi coraz bardziej napierają na Polskę, ale mamy jeszcze trochę polskich patriotów. I mam nadzieję, że oni zwyciężą tą nawałnicę. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1660478

Niestety także ja wierny zwolennik PiS poczułem się zszokowany nagłą zmiana premiera w końcu 2017 roku,  gdy patriotycznych ministrów zastąpiono urzędnikami bankowymi pod wodza pana Morawieckiego. odtąd Dobra Zmiana się skończyła niestety...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1660414

Zrozummienie centralnego przywództwa Prawa i Sprawiedliwości - nie jest ( i nie może być ) łatwe do "załatWIEnia" - bo to niełat​wy (proces - łat "wychowawczych ")...- STANdardów  ""ŁADów sądowniczych "" ... ( stan​​darDOWO/DO WY ... - < dar dowodowy > - przed politycznym - "dyscyplinującym " ... - " przyCzynami politycznymi " - (art. 44 ) - /do nie ścigania zbrodni "Łowcow Skór"/ -> (gwarantujących systemowo) - POlityki bezkarności ->  karnie zORGANizowanym zabójstwem gen. M.Papały ...

ÓWczesne standardy (dyskwalifikacji sprawiedliwo$ci - SYSTEMowo MAją (nadal ?) - niweczyć - kapitałOwe  efekty przedsiębiorstw Polski / Polaków.

POdle POdległych "WYchowaniu sądów" - "POwołanych" - (korupcyjnie) -do chowania kryminalnych - antypolskich spraw, ( od 1997 roku "konstytucyjnie" OTUA - Art.44. nie ściganych) -> bez liku likwidujących materialne podstawy POLSKIEGO ŁADU gospodarczego (darów kapitałów -Tego i Owego Polaka - Podatnika Polski - << podstawy - zwartości do​​​​​danych - do  DANYCH prokuratorskich - doniosłych doniesień ... >> ) ...

Od 1997 roku - (pryncypialnie) ZGROMADZONYCH DOWODÓW (policyjno-prokuratorskich) - dotyczących  "nieteorETYCZNEGO" < sądOwego UPRAWomocniania> Wy chowania - DANYCH dowodów zbrodni antypoloniZmów "Łowców Skór" - zbrodnioDawców przykŁADÓW - jak najbardziej pospolite zbrodnie - (nie ścigane - chowane w hodowlach "kast" bezprawia ) - wymierzanego w Rzeczpospolitą zdrowia i życia Polaków -> mogły (bo musiały ? ) praktycznie  (arytmETYCZNIE niezliczonymi mogiłami Polaków) -> zlikwidować -  praworządność "sądów" w Polsce - dla " bogacenia " nielicznych --> dla sum mień - (licznych ) < mogił  bezsilnych Polaków ? >...

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1660420

Czy nie mógłbyś pisać jak cywilizowany człowiek, normalne jak mnie akurat numiano w szkole. Nie da się czytać. Podkreśl co musisz, ale litości, nie nadążam z czytaniem ze zrozumieniem, a nie wątpię, że masz wiele ważnych spraw do przekazania. W każdym Twoim wpisie są te łamigłówki. Oczywiście można tego nie czytać, ale jeśli warto, tobym się chętnie zapoznał z Twoim zdaniem.

Jeśli nie masz litości, to weź pod uwagę: "Bardzo proszę !"

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660431

Być może to jest genialne, oryginalne ale nikomu się nie chce rozszyfrowywać tych rebusów...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1660444

Dokładnie. Być może ten komentator ma wiele do powiedzenia, ale to jest nie rozczytywalne. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1660451

Ojciec swoje wie. Jest trudny, wymagający, czasem oschły... Nie każdy ma do niego cierpliwość. Ale przecież starych drzew się nie przesadza. Więc nie przesadzaj... pardon, nie przesadzajcie wszyscy. Chcecie pouczać poetę jak ma pisać? :)

PS to jego problem że ma mało plusów pod swoimi tekstami

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660462

Serdecznie pozdrawiam.

Janusz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1660470

Sygnalizuję sprawy "niedopuszczalne"- które (były Sąd Najwyższy - zalecał sądom powszechnym umarzać = nie ścigać -" z przyczyn politycznych" - nawet ZBRODNI masowego szkodzeniu zdrowiu i życiu (patrz - Pavulon, Dopalacze...) - spraw dopuszczanych i (praktycznie) utajnianych artykułem 44 - umocowanym w Konstytucji RP od 1997 roku...

SądOwe zalecanie się do efektów < nie ścigania > zbrodni "Łowców Skór " zostało publicznie (minimalnie) ujawnione w 2003 roku -> opornym (precedensowym ) procesem sądowym -> głaszczącym zbrodnie - (biznesOwego) podżegania "lekarzy" - do metodycznego "medycznego" zabijania pacjentów Polski - dla zysków "Łowców Skór" i POszerzania ławy pra(co)wników "zawodów zaufania publicznego" ... - mafijnie werbowanych - do utrwalania bezkarności zbrodni komuniZmów antypoloniZmów.

W 1997 roku - po usłyszeniu marzenia doświadczonego doktora medycyny :

- " Jestem starym lekarzem, ale mam jeszcze młodzieńcze marzenie - żeby w moim zawodzie - nie pracowali  zbrodniarze " ...

... " to jest sprawa dla prokuratury - niech pan jedzie do tamTego "szpitala" - gdzie tak załatwiają pacjentów i porozmawia z Pacjentami"...

W związku z powyższym - o kryminalnych faktach, usłyszanych na miejscu popLecznictwa - (preMedytacji) szkodzenia zdrowiu Pacjentów.

W grudniu 1997 roku - o oczywistych zbrodniach -oczywiście powiadomiłem właściwą prokuraturę RP...

Sztab prokuratorów (uzależnionych "konstytucyjnym" art.44 - > dopuszczającym NIE ŚCIGANIE przestępstw - popełnianych Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH ) ...

- po miesiącu - (w styczniu 1998 roku ) -  za pośrednictwem SEKRETarki Prokuratury... (sztab prokuratorów) - uznał się za "niewłaściwy" i podrzucił sprawę pryncypialnemu Prokuratorowi RP ...

- "który miał już doświadczenie - w takich sprawach "...

Ów Prokurator RP - pryncypialnie - wraz z profesjonalnymi Policjantami RP - dla dobra Polski zgromadzili kluczowe zeznania - koronnych świadków zbrodni (potwornych) -> (nie ściganych) "konstytucyjnie" - więc kompromitujących ważne konstytucyjne organa Państwa Prawa... (nie do ruszenia komuniZmów - antypoloniZmów )...

Na marginesie - pryncypialny Prokurator RP - w oparciu o (policyjne) dowodowe postępowanie przygotowawcze...ujawnił mi swoje dOświadczenie :  - "Powinien pan wiedzieć, że polskim wymiarem sprawiedliwości - rządzi mafia lekarsko sędziowska i od końca II wojny światowej- nie było takiego precedensu, żeby Prokuratura RP mogła postawić przed sądem - "lekarza" - pra(co)Wicie wypełniającego czyny o znamionach zbrodni (kwalifikowanych) art. 148 k.k..." ..."tak jak wynika to z dowodów - przykładnego postępowania przygotowawczego " (od 1997 roku - uodporniającego Polaków na prawdę )...

Proszę o dalsze zainteresowanie Polaków -> "niedopuszczalnymi" fAktami...(nie do poprawnej publikacji).

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1660468

Ów ROZUM - jest darem rozPoznawalnym - przy poMOCY różnorodnych sŁów (dzieDziczonych zaSTANowień ? ) - czy zachęt (?) do myśLenia -i domyślenia Się...-zagajającego sięganie po prawdę - dla Czytających... czy tających "sądÓw" ?...

W celu zrozumienia  GRYpsów (tajnych służb antypoloniZmów - rządzących "mafiami" - sędziów, lekarzy, czy innych zawodów GRYpsów - zaufania pubLicznego - maniFestujących  uLiczne znieczULICE...

Rozum pomaga zrozUmienie POwiązanych fAktów .

 Czytaj i Rozum - to tylko prośBy - do Czytających (a nie Czy(?)Tających - GRYpsujących - z departaMentó antypoloniZmów - POsługujących się fryWolnymi USTeczkami "sędziów" - deklAmatorów preTekstów GRYpsów - instruktorów "sąDownicTwa" - do uprawOmocniania "praworządnego" okradania sum mień Polski - gosPodarki Polaków...

Prawdę mówiąc - od 1997 roku pisząc prawdę ( do kolejnych ekip ministerstw sprawiedliwości) o zbrodniach antypoloniZmów "Łowców Skór" - z odPOwiedzi uzysKiwanych z "ministerialnych SEKRETariatów" - wywnioskowałem - jakich GRYpsów są POwieLATorniami...

Jako więzień sumienia (od 1997r.) zdaję sobie sprawę, że beznadziejnie - tu GRYpsuję...

Dziękuję za merytoryczną krytykę GRAfiki - preTekstów - do (samoDzielnego) rozUmnego (umienia) - rozmawiania  - o rozMAFIAniu instytucji (związanych - naturalnie z prawami) - Polaków w Polsce.

Serdecznie  pozdrawiam. Janusz K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660629

Mimo, że mam wiele zastrzeżeń do działań pisowskiego rządu i polityków, to jednak podczas obserwacji 30-letnich przemian nie zauważylam lepszego, bardziej propolskiego rządu. Tyle, że czkawka odbijają się zaniedbania tych i poprzednich lat, młode pokolenie jest w większości wyprane z patriotyzmu, naszpikowane wrogą i lewacką propagandą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1660437

takie mało patriotyczne? Ktoś nam podrzucił (ojciec porządny, matka uczciwa, a syn: kolejarz!), czy jak.  Wychowywaliśmy jakeśmy chcieli i psu w d..pe! Całe pokolenie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660455

Wychowałąm, jak potrafiłam. Treści patriotyczne w naszym domu byly. Z przerażeniem zauważylam, że szkoła umyła ręce od uroczystości państwowych, kolejne ministerstwa dobieraly lektury z pogarda traktujące polskość, telewizja promowała w konkursach piosenkarskich wyłącznie język angielski i lewacką obyczajowość. Ale nie mam powodu do narzekania na swoje dziecko.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1660502

Czy rozmowa ("pogawędki" michnika z tuskiem) nie świadczą o tym, że Rząd idzie w prawidłowym kierunku, a te cwane lisy "starymi metodami" starają się wkładać kije w szprychy. Należy mieć oczy dokoła głowy. Słuchajcie wrogów i wyciągajcie wnioski, a nie fałszywych przyjaciół. Nie zauważyliście. ze Pan Prezydent jest na "wakacjach"?

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1660443

Słowo daję, myślałem że "wybrał wolność", ale nie słychać, aby ktoś porwał samolot do Berlina Zachodniego, w Białym Domu raczej nie oczekiwany, więc cóż albo Moskwa by została, albo wakacje.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660454

Wczorajszych sondażach ma ponad 42 procent, ale to jeszcze za mało by wygrać z totalnymi zdrajcami.

Ale mają jeszcze trzy lata i teraz tylko mądre posunięcia i niech trzy razy się zastanowią, zanim coś wprowadzą.

Osobiście uważam że wybory wygrywa się na Polskiej wsi i małych miastach, a nie w dużych miastach.

I to zadanie dla PiS-u, a nie walczyć z rolnikami, zabraniając im hodowli, a potem się rakiem wycofują, a niesmak u rolników pozostał. Teraz na nowo trzeba odbudowywać zaufanie.

Elektorat wiejski, to olbrzymia siła.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1660448

Jestem mieszczuch od urodzenia, ale mam rodzinę na wsi. Zresztą ze wsi pochodzę. I to tak naprawdę wsi kresowej. Tam zawsze było wszystko normalne. I życie i płcie i radości i smutki. Życie płynęło spokojnie. Zaufania do władzy raczej nie było, bo komuna rozwaliła wszystko. Było bardzo trudno przekonać ludzi wsi do PiS-u. To się udało. Moi krajanie - mieszkający już w Polsce - zagłosowali na PiS. Bardzo lubili J. K. Ardanowskiego jako ich przedstawiciela. To był ich minister rolnictwa. I tak mogło dalej być, gdyby nie ten wyskok z futerkami. Teraz zaufanie jest już minimalne. Wieś znów przestała ufać rządowi i będzie bardzo trudno to zaufanie odbudować. Może się uda, ale będzie to wymagało politycznej ekwilibrystyki. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1660481

- przez "miasto" Polska wraz ze swym orszakiem.

- Gdzie niegdzie już słychać nieśmiałe uwagi
- że Król coś mi sie zdaje ale chyba jest - nagi !

- Dobrze że są skryci jeszcze ciut za laskiem
- zanim wyjdzie na dziedziniec z gołym ku*askiem.

- Nie mogli pokonać Króla za pomocą sierpa i młotka
- więc zagrali na wrażliwej nucie - na futerku z kotka.

- Niedawni klakierzy wyrywają z łysych głów ostanie włoski
- bo jedynym "obdartym ze skóry" jest dobry, polski chłop - Ardanowski.

Słaby ze mnie poeta, są lepsi poeci
ale nawet taki jak ja coś czasem skleci.

zwykły Polak.

PS - sorry wielbicieli fryzury Kojaka
potrzebny był rym - więc wyszła rymowanka taka :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660507

Być może poparcie dla PIS spada, ale to najlepsza formacja dla Polski. Byle tylko nie wrócili politycy PO do władzy. Mucha już uciekła do Hołowni. Reszta polityków będzie robiła to samo- zmienią tylko szyld.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1660483

Od ilu lat "YDZI" okradają Polskę? - Stanisław Michalkiewicz odpowiada!

https://www.youtube.com/watch?v=JRnQryJxZOI

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1660504

Gdyby nawet Braun był prezydentem a Bosak premierem to i tak aneks nie byłyby opublikowany.Nie ma takiej prawnej możliwości.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660500

Ciekaw jestem  ilu tak na prawdę jest w Polsce patriotów? A gdyby tak zainicjować akcję narodowej zbiórki 10zl na osobę na rzecz repolonizacji mediów i wykupić wszystkie. Bez wyjątku?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1660519

Co może polski idealista - (dobrego) - zrobić ("załatwić" ) - dla zdrowia, życia i bezpieczeństwa publicznego Ludności Polski ...

- Istniejąc w Państwie Prawa - uzależnionym od POspolitych "sądów" - o właściwościach samorządowych  "ludzi z nadzwyczajnych kast"...

Polski idealista, chcący coś (dobrego) dla Polski "załatwić" w centralnych (konstytucyjnych) instytucjach pra(co)wników - (ideaLISTÓW) Państwa Prawa...

- POwinien wiedzieć, że sprawy (dobra) dla Polski - nie do "załatwienia" w  TERENowych - samorządowych urzędach - koleżeństwa POdwórkowego ...

- Tym bardziej - w centralnych - konstytucyjnych instytucjach ideaLISTÓW - 'nie daje się' - "załatwić" dobra dla Polski - w optyMistycznym sensie - "załatwienia" : - > realizacji, naprawienia, usprawnienia, uporządkowania, ustalenia, idealnego zoptymalizowania -satysfakcjonującego Idealistów...

BoWiem centralne (idealistyczne) listowne  ZWROTY - ( proszę "załatwić" sprawę Obywatela - dla dobra Polski...) ...

- gdy tylko - (listy idealistów) - pokoleniowo -wielokrotnie wracają do urzędów  - samorządowych = POdwórkowych kolektywów - są "oczywiście" POspolicie odbierane - w negatywnym znaczeniu - (zwrotu)- proszę "załatwić" sprawy Polaków...

POspolicie negatywnych (POdwórkowych) zROZUMień - (oczywiście teorEtycznego) ->  "załatwienia" : -> jest znacznie więcej - jako synoniMów - "mieć coś z głowy" => dowalić, pobić, POgruchotać gmaty, kości, żebra, POturbować, POokradać, POogrywać, POmordować, uciszyć na zawsze, ubić, ustrzelić, poćwiartować, zamęczyć patenta Państwa Prawa ...

- naGminnymi < pro przestępczymi > "sądowymi uprawomocnieniami" antypoloniZmów - ludnobójczego ​ "załatwiania" spraw Polaków - < kastami Łowców Skór >

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1660523

Mam trzy podstawowe problemy z tym rządem:

1. Zbyt łatwo rozdają nie swoje pieniądze i rozpaczliwie szukają kolejnych ich źródeł wśród nie kogo innego jak wśród podatników. Nawet kasa wyciągana od firm państwowych w rzeczywistości pochodzi od klientów tych firm, czyli od podatników. Dla mnie jest to typowe socjalistyczne podejście, co nigdy nie kończy się dobrze. VAT został podwyższony z powrotem do 23% kiedy wygasł jego wcześniej zapisany czas obowiązywania. Nie lubię demagogi a tym było twierdzenie że został utrzymany. Nie, nie został utrzymany. Automatycznie wygasł. Na 23% został znów podwyższony nową ustawą.

Wyższe stawki podatkowe obejmują coraz wiecej podatników. Stawki te nie są waloryzowane wraz z inflacją i wzrostem wynagrodzenia. Kiedy PiS obejmował władzę 400 tys Polaków płaciło najwyższą stawkę PIT: 32%. Dzisiaj płąci ją już 1mln 200 tys Polaków. Jest to nic innego jak ukryta podwyżka opodatkowania. O zerowym PIT dla garstki która i tak niewiele płaciła nie powinno się nawet wspominać. Nie ma tu porównania.

To wszystko dławi inicjatywę ludzi i wzrost gospodarczy. Nie możemy przecież przesadzać z tym wpływem rządzących na naszą dobrą sytuację gospodarczą. Ostatnich 10 lat był okresem najlepszyj koniunktury gospodarczej na świecie od 2 wojny światowej. Nawet gdyby nikt nie robił nic, to gospodarka musiała sie rozwijać bo jak szalona rozwijała się światowa. Dlatego wszystkie te fiskalne posuniecia i drenowanie pieniędzy podatników mocno mnie niepokoją. Gospodarka nie mogła i nie bedzie wiecznie rosła. Zawsze są okresowe recesje. Rozpocznie się recesja, a może właśnie sie rozpoczęła i co wtedy? Drukujemy bo brakuje w kasie? A jak sobie wykrwawiony podatkami podatnik poradzi? Też sobie dodrukuje? Rozdawnictwo za nic nierobienie - mój problem numer 1.

2. Jak trafnie napisano w artykule - wiekszość działań krytycznych dla Polski bardziej przypomina działania pozorowane niż rzeczywiste. Po prostu nie przynoszą efektów. Mam wrażenie że rząd boi się tych głębokich reform i zmian bo to może grozić utratą władzy.

3. Nie ma alternatywy dla PiS. Wciąż jej nie ma. To jest mój trzeci problem. A na wybory trzeba iść. Inaczej znacznie gorsza alternatywa przejmie władzę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1660579

Po przemyśleniach wydaje mi się że nie dotrzymam punktu trzeciego. Chyba oddam głos na kogoś innego. 

Bardzo proszę, wręcz błagam - ogladnijcie ten filmik poniżej. Nie trzeba do końca, wystarczy oglądnąć go do połowy. Nie ma chyba bardziej kompetentnej osoby niż twórca Onetu i twórca pierwszej polskiej firmy komputerowej zniszczonej przez państwo:

Jak trwa niszczenie polskiego przedsiębiorcy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1660681

Państwo PO w pigułce :

"Pinindzy ni ma i nie będzie ,więc jedzcie szczaw i mirabelki,jak ktoś nie może to niech weźmie kredyt ,a jak zobaczycie dinozaura to rzucajcie kamieniami ,bo tablice Mendelejewa jeszcze nie dojechały "

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660763

Od  roku 1944 nie było takiej partii blisko ludziom

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1660857

To jest prawda. Ale jak za mocno przytulasz to i możesz zadusić.

Zbyt wiele socjalizmu w gospodarce jeszcze nigdy w historii nie wyszło nikomu na dobre. Wystarczy popatrzeć jak skończyła niesamowicie bogata w ropę Wenezuela. Chavez też myślał że może w nieskończoność rozdawać, dotować, reguolować i wogóle...być blisko ludzi. Wszystko się w końcu posypało. Teraz Wenezuela żebra o chleb z zagranicy dla głodujących Wenezuelczyków i rywalizuje z Koreą Północną o ostatnie miejsce. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1660866

- PKN Orlen całkowicie zaprzecza Twojej tezie czy nawet LOT z państwowymi zarządami spółek.

W Wenezueli władze obsiadły bandycko-złodziejskie sitwy i zdaje sie że sowiecki pasożyt tam swoje macki podłączył który przez dziesieciolecia kradł PKB ze wszystkich krajów Europy środkowo-wschodniej.

To złodziejsko pasożytnicze gangi i skorumpowany do szpiku kości wymiar (nie)sprawiedliwości tak niszczą Państwo czego i Polska jest przykładem kiedy Rząd walczy już drugą kadencję ze zbójami w togach.

Tak naprawdę to nie system polityczny kradnie wspólne dobro tylko wykolejone łajzy w drogich garniturach, które za ukradzione pieniądze kupują sobie bezkarność u Sędziów i Prokuratorów (patrz. AmberGold, SKOK Wołomin i dziesiątki innych ogromnych przekrętów w których do dziś nikt nie został ukarany).

Zastanawiam się czy my jeszcze mamy Polskę czy to tylko taka atrapa ze złodziejskimi gangami.
Jeśli sprawy nie ruszą to pierwszy raz moja rodzina od 30 lat nie pójdzie głosować nie tylko na prawicę ale wogóle.
Poziom frustracji działaniami a właściwie całkowitym brakiem działań Ziobry sięgnął zenitu.

Wystarczy tego ganiania się za króliczkiem i udawania że coś sie robi.
Nawet Polską Policję tak zdemolowali że stała się większym zagrożeniem dla obywateli niż mafie przestępcze:

- (wytwarzanie, handel i kradzież narkotyków z magazynów policyjnych, Policja w gangach samochodowych, gwałty i morderstwa, notoryczne kłamstwa i fałszowanie oraz niszczenie dokumentacji, 3o tys. policjantów poszło na lewe zwolnienia lekarskie, notoryczna jazda samochodami policjantów pod wpływem alkoholu, korupcja w drogówce i nie tylko, wpółpraca z przestępcami i ukrywanie morderców przykł. morderstwo Iwony Cygan ze Szczucina i wiele, wiele innych w tym porwanie i zabójstwo syna Pana Olewnika które od początku do końca zorganizowała i wykonała policja z Płocka)

- to tylko niewielki procent przestępstw Policji bo 90% pozostaje niewyjaśniona i ukryta. Często komendanci posterunków policji to SB-eckie bękarty które kontynują dzieło swych rodziców zdrajców pracujących dla sowieckiej rosji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660867

100/100 " zbóje w togach" - też tak uważam, powinni być ukróceni!!!

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1660980