Jak opozycja śmiała mnie oszukać?!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Króciutko...

Szlag mnie trafił jak usłyszałem, że Marszałek Senatu oszukał Marszałek  Sejmu w sprawie procedowania ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich. I to powiedziała Pani E. Witek!

Ludzie z obozu rządzącego! Puknijcie się wreszcie mocno w głowę i to ze dwa lub trzy razy. Czy Wy nie widzicie, że z totalną opozycją nie ma sensu w ogóle dyskutować a już ustalać jakieś wspólne stanowisko w różnych sprawach dotyczących państwa polskiego to naiwność do potęgi n-tej?

Mało Wam przykładów? A próba zamachu stanu w 2016 roku i późniejsze zabiegi rozhuśtania ulicznego Polaków? Mało Wam zdrady totalnych na arenie międzynarodowej a w szczególność na forum Parlamentu Europejskiego?

Miały być wybory prezydenckie 10 maja. Opozycja i jej Marszałek Senatu zrobili wszystko, żeby do tych wyborów nie dopuścić. I co? Jak już w końcu do nich nie dopuścili to zaczęli Was oskarżać, że nie potrafiliście tych wyborów przeprowadzić! Hipokryzja? A i owszem a mimo to zasiedliście do jakiegoś Okrągłego Stołu Wyborczego wespół zespół z tymi totalniakami. I co? Ustalenia funta kłaków warte o czym powinniście wiedzieć zanim do tych rozmów zasiadaliście.

I Wy się dziwicie? Czy naprawdę trudno zauważyć, że totalni robią i będą robić wszystko, żeby przejąć władzę, niezależnie jakim kosztem, każdym kosztem... warto popuścić wodze fantazji i wejść w ich antypolskie mózgi, żeby zobaczyć przerażający obraz ich myślenia.

Przecież powinniście wiedzieć, że opozycji totalnej chodzi o wywołanie chaosu a prawo czy nawet Konstytucja dla niej się nie liczą. Czy Wy tego przez te 5 lat nie zauważyliście? W sumie dzięki Waszej niechlujności wyborczej doprowadziliście do przejęcia Senatu przez opozycję a teraz się dziwicie, że taki T. Grodzki może swoimi obstrukcyjnymi działaniami "zatrzymać prawnie Polskę" i doprowadzić ją do chaosu konstytucyjnego.

Z tymi ludźmi nie jest możliwy żaden kompromis! Warto abyście to sobie w końcu uzmysłowili i przestali ich traktować jak prawdziwą opozycję. To puste jak bęben antypolskie i antypaństwowe osobniki, które dla władzy zrobią wszystko i ich też szlag trafia, że tej władzy nie mają. A im bardziej ten szlag ich trafia to ich chęć władzy i odwetu rośnie geometrycznie.

To tyle...

No może jeszcze... Cieszę się, że dziś dziś wspólnie wystąpili liderzy ZP i zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby nie dopuścić do chaosu w naszym kraju. Czyżby w obliczu obstrukcji Senatu i niemożności przeprowadzenia wyborów w terminie konstytucyjnym jedynym wyjściem będzie wprowadzenie Stanu Wyjątkowego?

P.S.

Jest jeszcze inna opcja żeby przerwać tę zabawę z wyborami... przeprowadzić je według "starej" ordynacji wyborczej i - wobec zmniejszenia obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa - odrzucić w sejmie całą procedowaną w senacie ustawę. Co? Że to kuriozum żeby odrzucić własną przyjętą już wcześniej w sejmie ustawę... A kto to zabroni większości sejmowej? A wtedy odbyłyby się wyłącznie wybory korespondencyjne, bo przecież koperty (jak i długopisy) nie są już "zabójcze". 


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)

Komentarze

dokładnie tak samo  to odczuwam.

Po co te układanki - najpierw były wybory  marszałków i wicemarszałków w sejmie i senacie, potem volta Gowina, teraz znowu jakieś obiecanki-cacanki wyborcze. Coraz bardziej sceptycznie na to patrzę  i zastanawiam się, o co tu u licha chodzi i czy faktycznie nie ma w tym drugiego dna. I czy Basf+Bayer nie opłaciły  wybranych przedstawicieli jednych i drugich, aby się za łby trzymali, a tymczasem posłuszeństwo społeczeństwa jest badane...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631934

Ogólnie PiS powinien przestać się obchodzić z nimi jak z jajkiem. Dosyć tego! Ja wiem, że oni prowokują i to mocno, ale trzeba ich harce jakoś przystopować. Trzaskowski łamię ordynację wyborczą zbierając podpisy to powinna być odmowa jego rejestracji i tyle. ITD, itp. PiS za bardzo się z nimi cacka i jestem wściekły... mialem napisać jeszcze ostrzej, ale to by był szereg słów uważanych za wulgarne...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1631941

Zapewne wiesz, że i płacz czasem pomaga, uwalnia stres i złe emocje.

Nie znaczy to wcale, że proponuję Ci płacz lecz słowa ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1631959

- ją zapamiętali dla własnego dobra:

Wypluta flegma gruźlika na chodniku ma większą wartość niż najświętsza przysięga komunisty.

O rodowodzie platformy i sld chyba nie muszę przypominać.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1631935

Przecież komunistyczną mentalność przejawia też całe PO-KO. A myśl ostra, ale prawdziwa. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1631942

- od "zabójczych kopert" przywołują mi się wydarzenia kiedy sowiety zachęcając AK do Powstania Warszawskiego zostawili ich potem celowo na pastwę hitlerowców aby wymordowali ich i zburzyli Warszawę.

Były i inne wydarzenia kiedy oddział Armii Ludowej podawał "rękę na zgodę" odziałowi AK i kiedy nasi opuścili broń oni otworzyli ogień i wymordowali naszych.

Po wojnie NKWD umówiło spotkanie z naszymi przywódcami AK na rozmowę dając gwarancje nietykalności a potem wszystkich aresztowali i wywieźli do rosji i pozamykali w więzieniu.

Potem ogłosili amnestię dla AK-owców a gdy ci się ujawnili to zakatowali ich w ubeckich mordowniach i do dziś wielu szukamy po DNA.

Może już wystarczy tej naiwności.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1631945

Jakiego określenia można użyć w stosunku do takiego...uja

Starszej, schorowanej, proszącej o pomoc pod apteką kobiecie, ofiarował... całe 20 groszy.

Z kolei agentce SB inwigilującej księży - niecałe 2 miliony złotych. 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2
#1631940

... lub raczej lekcja braku myślenia i przewidywania rzeczy oczywistych. Jakkolwiek jestem całym sercem i rozumem za obecną władzą, to nie mogę zrozumieć jak można toczyć walkę "na śmierć i życie" mówiąc, że kto z prawicy nie zagłosuje za ustawą o wyborach korespondencyjnych jako jedynych możliwych do przeprowadzenia - to zostanie wydalony z koalicji rządzącej a zaraz po tym wyrzucić tą ustawę do kosza zaczynając ponownie nową ustawą tą samą wojnę w której naprzeciw siebie są te same siły licząc na "współpracę".

 To nie jest już "wielka i rozumna polityka PiS" to zabawa w piaskownicy w której przy dobrej pogodzie bawią się grabkami a gdy pogoda się popsuje walczą na śmierć i życie o łopatkę wciągając w to cały naród a gdy już tą łopatkę dostaną to nagle zaczynają rozumieć, że by móc się bawić przy każdej pogodzie powinno się mieć i łopatkę i grabki i nikt mnie nie przekona, że nie można było przy odrobinie logiki od samego początku procedować ustawy z możliwością wyborów "mieszanych" w formie czynnej poprzez urny wyborcze i korespondencyjnie.

 Druga poważna wpadka rządu to wyśmiewanie na początku pandemii maseczek, które "nic nie dają" a po upływie niecałego miesiąca wprowadzanie obowiązku ich noszenia i to pod karą wysokiej grzywny!

 Dla mnie osobiście już na początku marca było oczywiste, że maskę należy nosić i ją nosiłem (byłem "świeżo" po ciężkiej grypie z zapaleniem oskrzeli i płuc i miałem świadomość, że w ten sposób nie zarażę innych)

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1631943

każdego logicznie rozumującego. Zabawa płaczliwego ŻydoPiSu z Targowicą wygląda jakby ślepy prowadził głuchego. Jako wyznawca (po własnych nie jednokrotnych doświadczeniach) 'teorii spiskowych" coraz bardziej utwierdzam się, że oni wszyscy (Magdalenka) bawią się naszym, zwykłych ludzi kosztem za nic mając każde "prawo" nawet to co sami dla siebie przyjęli wbrew woli Narodu - tzw. "konstytucję" bezprawnie wprowadzoną. Jedni i drudzy równo naciągają.  Mając wszystko w swoich łapskach ŻydoPiS "spartaczył" (według mnie celowo to zrobił) w poprzedniej kadencji wszystkie obietnice przedwyborcze najważniejsze dla naszej suwerenności. Podobnie postępuje i dzisiaj bawiąc się z Targowicą zamiast pociągnąć do odpowiedzialności prawnej na co można znaleźć wiele art. karnych. Jednocześnie kolejny raz próbuje rozbić "Konfederację" - oto ponownie na "mównice" żydoPiSowskiej propagandy  zapraszani są ludzie od JKM (łącznie z nim - o jego roli w 1992 opisywałem nie raz )z pytaniami mającymi podteksty przeciwko Ruchowi Narodowemu którego kandydat ma już 13% poparcia. Wygląda na to, że ŻydoPiSowi bardzie zależy na rozbiciu Konfederacji niż na przeprowadzeniu wyborów zgodnie ze swoimi "obietnicami".  WON z całą Magdalenklą ! (Żadna maskarada PiSu nie wyłączy ich z Magdalenki, byli i są jej beneficjentami)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

antyleming

#1631967

Jest wiele racji w tym, co Pan pisze, ale niestety Polska stoi przed wyborem: albo PO-KO + lewica albo PiS: A. Duda albo R. Trzaskowski. Dla mnie osobiście nie ma innego wyboru niż PiS i Duda, chociaż wiem, że nie do końca można im ufać. Nie wyobrażam sobie, że ponownie totalni dochodzą do władzy. To byłby koszmar dla Polski. 

Nie znaczy to, że nie mamy budować normalnej  polskiej partii o zabarwieniu narodowym, tyle tylko, że Konfederacja jest zlepkiem różnych ugrupowań a jednym jest niestety partia JKM. Narodowcy w przyszłości muszą odciąć się od innych i budować silny ruch, silną partie na prawo od PiS. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1631971

- teraz widzę jak skuteczna jest manipulacja tych antypolskich świń z Konfederacji i jak krótką Polacy mają pamięć (kura ma dłuższą pamięć)

Zapomnieli czym było KPN i kto z TW-u rządził tą partią "narodową".

Nie mogli Polaków ograć na zresocjalizowanych komunistów to zagrali nutą prawicową "konfederacja" i zadziałało !!!!

-----------------------------------------------------------

Zapraszam do rozpoznawania zdradzieckich mord (patrz moja miniaturka).
Będzie tu ich kilkunastu - cały sztab (część wykadruję) i około 10 kobiet.
Zdjęcia z zamazanym tłem aby nie można było zidentyfikować miejsca ani czasu oraz pozycji naszego fotografa (kamera nie była widoczna ale jednak)
.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1631974

Nie piszę, że Konfederacja jest czymś idealnym jako partia po prawej stronie od PiS. Stwierdzam fakt, że jest to kompletny misz-masz i nic z tego nie będzie. Mocno prorosyjski jest JKM a jeżeli chodzi o resztę? To sie przekonamy. Co prawda najeżdząją na Dudę i PiS niemiłosiernie i niczym się w tym względzie nie różnią od KO-PO, ale z jakąś taką naiwnością te ich dziłania traktuję jako "grzech młodości". 

Tym niemniej jestem zainteresowany powstaniem współczesnej endecji i nie jest ważne czy wyodrębni się z Konfederacji czy też powstanie całkiem nowe ugrupowanie. 

Na dziś głosuję na Dudę i na PiS. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1631977

- nie mogli rozwalić PiS-owskiego muru to zaczęli wyciągać cegły.

Proszę mi wierzyć że jak my śpimy, jemy śniadanie, pracujemy czy oglądamy Teleexpress to ta zbrodnicza bolszewia i faszyści pracują na pełnych obrotach i knują coraz to nowe intrygi i prowokacje.

Dobrym posunięciem było by ustawowe przekazanie Polakom broni palnej bo od tej chwili obca agentura dała by nam Polakom spokój - wybrali by życie niż przejęcie władzy.

Poprostu przy takich działaniach jakie robiła platforma bandytów z peeselem Polacy by ruszyli na nich i wszystkich zastrzelili.

Dalej proszę PiS o rozważenie takiej ustawy a przynamniej rozpoczęcie publicznej debaty co pozwoli na skanalizowanie determinacji i emocji komunistów.

Oni staną na głowie aby Polacy broni nie dostali :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1631979

- bo całą uwagę skupiasz na intrygach i próbie osłabienia Polski przez skłócenie nas z Amerykanami.

Mam prośbę do osób które potrafią wstawiać tu zdjęcia aby pomogły mi tu wstawić kilka.

Zobaczycie mordy polskojęzycznych zdrajców z konefederacji których nigdy nie widzieliście. Tam 1/3 mówiła po rosyjsku - takie to podstępne świnie są w tej konfidencji których ten żydo-bolszewik charpagan broni.

Mamy ich zdjęcia z ukrytej kamery i trochę nagranych rozmów tych antypolskich zbójów z konfederacji reaktywowanych przez sowieckie FSB.
Mam zdjęcie jednego ich agenta (to zdjęcie mogę przekazać Polskim Służbom Wywiadowczym i ABW - zapraszam do kontaktu)

Ten agent charpan wyżej wie że "ogilili" PiS z radykałów i dostali się dzięki temu do Senatu kosztem PiS-u.

Teraz głosują razem z TW-u i komunistami przeciwko naszej Ojczyźnie co widać na każdym posiedzeniu Sejmu.
Nie robią tego jeszcze bardzo oficjalnie bo chcą jak najdłużej pozostać w ukryciu przed Polakami.

A ja wam wy bolszewickie zdradzieckie świnie to wszystko wywalę na plecy bo znam wasze plany.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1631972

Myślę, że nikt w PiS - w tym pani marszałek Witek - nie miał wątpliwości co do intencji zarówno PO, KO - czyli POnoKOków (Bill Gates jeszcze szczepionki na to nie wynalazł, ale dłubie patykiem z naklejką ja-imTell w końskich odchodach. Szukaj Bill... szukaj! szukaj!) - jak i marszałka POdmiejskiego (to taki typ z peryferii perfidii pandemonii).

Są po prostu pewne sygnały, których się używa w odniesieniu do różnych grup ludzi. Można to robić jak PO - wykrzykiwać o konstytucji łamaniu (choć widzimy, że łamaniem zajmuje się kto inny - nie mylić z Mamoniem, inżynierem, choć blisko, blisko), śmierci w kopertach (akurat POdmiejski wie, że śmierć jest nie "w", ale poza kopertami, z reguły już po ich opróżnieniu).

A można w bardziej kulturalny sposób wysyłać takie sygnały. Tę wypowiedź marszałek Witek, czyli ten sygnał odebrałem tak, jak powinien on zostać odebrany: kindżał... wróć, marszał Podmiejski kłamie, znowu bawi się w hamulcowego i mataczy, a my to widzimy.

Spotkanie można było olać kosztem kolejnych zarzutów o wprowadzenie autorytaryzmu i brak konsultacji itd itp (kolejna tura pokrzykiwań, chaosu informacyjnego i bicia piany). A tak: odbyły się i cisza, a PIS robi dalej to, co zaplanował (taką mam nadzieję, bo ja zajmuję się tym przez 10 minut, a oni kombinują, jak sobie z tym poradzić 24/7). Naraził się za to na ataki ze strony swoich. Niepewnych. Niecierpliwych. I podejrzliwych. Zalecam jednak trochę więcej umiaru.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1631989

//Zalecam jednak trochę więcej umiaru//

To trochę, to ile to jest?

Ile może trwać zawieszenie wielu życiowych spraw?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1632001

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1632005

Pewnie było błędem, ale czy można było tego błędu uniknąć? Wg mnie, nie. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1632015

Pewnie było błędem, ale czy można było tego błędu uniknąć? Wg mnie, nie. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1632016

Dla każdego trochę mniej lub trochę więcej. Zależy ile kto potrzebuje. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1632014

W realnym życiu - niepoważna.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1632018

Nie. Chodzi po prostu o to, żeby nie jechać od jednego pobocza ku drugiemu i z powrotem. Zwykle jedzie się środkiem. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1632024

Ja wszystko rozumiem... czekać, czekać, ale jak długo można. Umiarem i inteligentnymi działaniami wobec opozycji PiS nic nie zyska a u ludzi już jest mętlik w głowie. Słyszą od kilku miesięcy o wyborach i ich nie ma. Zawsze pisałem, że wybory winny odbyć się 10 maja, tak jak było to zaplanowane. Teraz znów jest walka z czasem. I znów totalni będą to obracać przeciw PiS... bo on rządzi i jest odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów. Stąd teraz (jeżeli Grodzki znów będzie opóźniał uchwalenie swoich poprawek do ustawy) jest już obowiązująca ustawa o wyborach korespondencyjnych i z tego należałoby skorzystać. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1632022

Lubię i cenię sobie twoje komentarze. Mam wrażenie, że tu po prostu się mylisz. A wynika to dokładnie z tego, co sygnalizujesz pisząc: ile można czekać. To zniecierpliwienie jest zrozumiale. Ja też jestem zniecierpliwiony. Ale przyctum poziomie destrukcji opozycji chyba nie dało się inaczej. 

PIS nauczył się przez te wszystkie lata (mam taką nadzieję), co jtu est grane i jak sobie z tym radzić. Nie zawsze im wychodzi. Czasem popełniają kardynalne błędy. To tylko świadczy o tym, że zbiorowa świadomość zagrożeń nie istnieje. Niestety.

Przez chwilę łudziłem się, że zaskoczą nas normalnymi wyborami 10 maja (z korespondencyjnymi dla 60+), ale się myliłem. Mam nadal nadzieję :) że nie dadzą się zapędzićxw kozi róg. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1632025

Lubię i cenię sobie twoje komentarze. Mam wrażenie, że tu po prostu się mylisz. A wynika to dokładnie z tego, co sygnalizujesz pisząc: ile można czekać. To zniecierpliwienie jest zrozumiale. Ja też jestem zniecierpliwiony. Ale przy tym poziomie destrukcji ze strony opozycji chyba nie dało się inaczej. 

PIS nauczył się przez te wszystkie lata (mam taką nadzieję), co tu jest grane i jak sobie z tym radzić. Nie zawsze im wychodzi. Czasem popełniają kardynalne błędy. To tylko świadczy o tym, że zbiorowa świadomość zagrożeń nie istnieje. Niestety.

Przez chwilę łudziłem się, że zaskoczą nas normalnymi wyborami 10 maja (z korespondencyjnymi dla 60+), ale się myliłem. Mam nadal nadzieję :) że nie dadzą się zapędzićxw kozi róg. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1632026

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1632017

A może nasz sympatyczny kolega dziennikarz dał namiary na bazar Różyckiego w W-wie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1632032