Dlaczego Orban zyskuje, a Kaczyński traci pomimo ciężkiej pracy obydwu na rzecz swego kraju?

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Pytanie jest proste i równie prosto postaram się na nie odpowiedzieć. Czy jest jednak zasadne? Sprawdźmy. Obecnie połowa Węgrów popiera Orbana na stanowisku premiera, a 70 procent uważa, że to on będzie rządził krajem po 2022 roku. Przekłada się to na siłę opozycji, która na Węgrzech właściwie nie istnieje. Trzej potencjalni rywale lidera Fideszu mają odpowiednio 6, 5 i 4 procent poparcia. Jak jest w Polsce, widzimy na własne oczy. Opozycja i jej kandydaci rosną w siłę. A dzieje się tak zawsze, gdy słabnie władza. Nigdy nie odwrotnie.

Nie jestem specjalistą od Węgier, czy polityki. Jestem zwykłym obywatelem. Ale też nie trzeba być prorokiem, aby powiedzieć dlaczego na Węgrzech prawica jest coraz mocniejsza, oraz dlaczego słabnie ona w tej chwili w Polsce, pomimo niezaprzeczalnych sukcesów rządu.

We wrześniu 2006 roku, urzędujący premier Węgier Ferenc Gyursany przyznał się, że jego rząd okłamywał społeczeństwo przez dwa lata, aby wygrać wybory i zdobyć władzę. Mówił: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem. (...) nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna.

Węgrzy wyciągnęli lekcje z rządów lewicy i od 2010 nieustannie włada tam Fidesz, przez cały czas umacniając swą siłę. Ludzie nie dali więcej szans socjalistom, bo partia rządząca od 10 lat stara się być, w odróżnieniu do lewicy, szczera i bezpośrednia w relacjach ze społeczeństwem. Mówi ludziom kto jest kim w kraju i poza jego granicami, oraz dlaczego pewnych kroków podjąć nie może. Mówi też, jakie działają zewnętrzne i wewnętrzne naciski i jak rozkładają się siły. Nie obwija prawdy w papierek. Wie bowiem, że w wojnie na kłamstwa i manipulacje, prawica nie ma z lewicą szans.

Nie jestem politykiem, ani dziennikarzem. Pracuję fizycznie, ale mam kontakt z wieloma osobami, więc być może dlatego wiem o jednym. Przekaz rządowy, aby trafił do ludzi musi być przede wszystkim prawdziwy. Prawda jest prosta. Da się wyrazić w niewielu słowach. A tymczasem główne programy informacyjne naszego rządu skupiły się nie na prawdzie, ale na jej przymiocie – prostocie. I co z tego otrzymaliśmy? Nie prostotę, ale czasem wręcz prostactwo. Zagubiła się gdzieś autentyczność przekazu, bezpośredniość, dialog.

W Polsce opozycja narzuciła ton politycznego dyskursu. Kiedy słucham jej idiotyzmów i patrzę na "problemy", które wyciąga z kapelusza, kiedy spoglądam na igły, które zamieniają w widły, to chce mi się śmiać. Chce się, do czasu, gdy stwierdzam, że te kretynizmy są przez rządzących traktowane poważnie. Partia, która dostała społeczny mandat do rządzenia daje się wciągać w głupie gierki. Dlaczego?!

Dlaczego mnie to wszystko obchodzi? Dlaczego zamiast zająć się własnymi problemami, piszę o tym, narażając na falę hejtu i ostracyzm z obydwu stron? Wszak nie jestem masochistą, nie zamierzam startować na żadną rządową posadę, ani też nie dostanę jednego grosza za ten artykuł. Może się to wydać komuś niedorzeczne, ale po prostu zależy mi na Polsce.

Piszę, ponieważ uważam, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest dziś najlepszą alternatywą dla Polski. Nie ze względu na programy społeczne, ale dlatego, że politykom tej partii, w dużej części na Polsce zależy i chcą dla Niej pracować . Może nie zawsze im to wychodzi, może nie zawsze potrafią przyznać się do błędów, i nie zawsze rozumieją dlaczego otrzymali od społeczeństwa tak wielki kredyt ufności, ale mimo to są - w tym momencie - najlepszą opcją dla ludzi w tym kraju. Wiem to, bo mam oczy, a pamięć dyktuje mi słowa: "Po owocach ich poznacie".

Postanowiłem napisać tych kilka zdań, bo – wydaje się, że to ostatni moment, kiedy rządzący mogą jeszcze odzyskać społeczne zaufanie. Dobrze by tylko było, aby pamiętali, że zła nie zwycięża się złem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:26)

Komentarze

Orban nie wspiera żydów, ani swoich wrogów i nie wypłaca dla nich miliardy forintów, jak to robi PiS, dla żydów w Polsce i dla banderowskiej Ukrainy od podatnika Polskiego.

Gdy Orban robił naprawę Węgier, to nie udawał że ją robi, natomiast PiS zrobił spektakl dla gawiedzi udając naprawę państwa.

Gdzie prezydent zawetował naprawy sądów, bo tak chcieli żydzi i ci w Polsce i zagranicą, a przecież jego rzecznik prasowy mówił że telefony się urywały w tej sprawie.

Niech autor pokaże mi inne państwo, takie jak Polska, gdzie rząd Polski jedzie do Izraela i przeprasza za Polską ustawę i IPN, albo zaprasza Kneset by sobie obradował w Polsce.

Tak tylko czyni państwo wasalskie służące Izraelowi, bo oni w Polsce mogą robić wszystko. 

Gdy oni plują i lżą Polskę i Polaków jest OK, ale gdy Polacy mówią i pokazują prawdę o żydach i protestują, to usłużny i posłuszny PiS, zaraz wysyła swoich pretorianów z policji, by spacyfikować patriotów.

Więc ja uważam że to Konfederacja najbardziej dba o Polskę.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-10
#1631369

Konfederacja pokazała swe prawdziwe oblicze dołączając w tak zwanym

"proteście przedsiębiorców" do KODu i Obywateli RP/

Nie ma dobrych przywódców. To ją całkowicie dyskredytuje w moich oczach.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-6
#1631392

To są argumenty dzieciaka, a nie dorosłego człowieka.

W ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów, bo są trafne.  A Daniels przy rządzie to dowód kogo słucha PiS.

Konfederacja jest wolna od takich przyjaciół jak Daniels w PiS-ie czy Ałganow w SLD i makrela w PO-PSL

Musicie mieć nad sobą zawsze swoich panów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9
#1631404

...tylko o szersze spojrzenie na rzeczywistość. W Polsce ścierają się interesy wielu grup wpływów. I Polska jest zbyt ważnym krajem aby te siły Ją pozostawiły w spokoju. Moim zdaniem te elementy "prożydowskości" PiS jakie wymieniłeś są elementem większej strategii.

Po pierwsze - czy uważasz, że prowadzenie własnej polityki mocarstwowej (to znaczy nie liczenie się z żadną inną siłą i granie tylko na własny kraj) przez Polskę jest w obecnej sytuacji rozsądne*?  

Jeśli tak - to kończymy w tym miejscu rozmowę.

Jeśli nie - to po drugie - jaka siła stanowi obecnie największe zagrożenie dla naszego bytu? Chyba ta, która zagraża fizycznie (nie tylko ekonomicznie czy społecznie)  naszemu istnieniu? Czy jest taka, a jeśli tak, to co to za siła?

Jaka inna siła może się tej pierwszej przeciwstawić i jakie są jej powiązania na które musimy przystać, aby pozostać w grze?

No i na koniec - jaki ma to związek z wystąpieniami Brauna i Korwina na "strajku przedsiębiorców"?

Opowiadam: Ten protest jest próbą destabilizacji państwa w bardzo trudnym momencie przegrupowywania się sił światowych. Jeśli Braun i Korwin tego nie rozumieją to znaczy, że nie dorośli do roli przywódców. Ale myślę, że rozumieją. I to doskonale.  

*casus Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4
#1631427

- destabilizują Polskę na polecenie wrogów naszej Ojczyzny,- to oczywiste dla każdego kto choć trochę ma orientacji w tym co się teraz dzieje.

Głosują razem z komunistami i faszystami w Polskim Sejmie przeciwko naszej Ojczyźnie.

FSB reaktywowała tą lipną partię konfederację aby PiS "ogolić" z radykałów i tak osłabić PiS samamemu się wzmacniając i tak się stało dlatego straciliśmy Senat.

Jak widać ruskie służby specjalne są dalej bardzo skuteczne i należy być na alarm bo to śmiertelne zagrożenie dla Polski !!!

Należy kategorycznie utrzymać blokadę granic z sowietami wykorzystując fakt pandemii a nawet jeszcze bardziej ją uszczelnić i to na kilka lub kilkanaście lat.

PS. - wkrótce podam z imienia i nazwiska komunistycznego bandyte Adam.Ł. były vice starosta z powiatu wołomińskiego którego syn prowadzi portal na Fecebooku "Rebelia Mazovia" do destabilizacji Polski i który wspiera i finansuje to ścierwo.

Produkują z Joanną Cuper (chyba rosyjska Żydówka) - ulotki dla KOD-u czego nawet nie kryją umieszczając zdjęcia na swoim profilu.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1631447

Jjj trafnie wypisałeś przyczyny upadku PiS, choć jest ich więcej ale i tak nawet na te nie doczekałeś się odniesienia. Przy okazji mam pytanie do autora, czy słyszał aby Orban wysyłał policję z pałami i gazem łzawiącym na ich patriotów z Jobbik? Bo u nas PiS wysyłało na Patriotów z Konfederacji, a minister brudziński gratulował policji "dzielnego pałowania" polskich Patriotów.

Kolejna rzecz, to taka czy Orban wśród swoich partyjnych kumpli ma na stanowiskach takich, którzy równie dobrze mogliby być w opozycji? Bo u nas PiS tak ma.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1631593

Bo generalnie wkładanie do jednej szuflady JK i Orbana to raczej nieporozumienie i bardziej "konstrukt propagandowy" niż rzeczywistość. Różni ludzie i przede wszystkim zupełnie (niestety) różne cele polityczne.
Widać zresztą jasno, że z Węgrami nie mamy żadnych specjalnych relacji, chociaż jeszcze przed 2015r mogło się wydawać, że będzie całkiem inaczej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1631597

Moim zdaniem nie. Jeżeli wśród nich są patrioci, to są to ludzie obrzydliwie oszukani. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

michael

#1631608

To Twoje zdanie.Tylko w takim razie kogo jak nie ich to uważasz za Patriotów? Tych lewaków co chodzą w paradach? No bo skoro dla Ciebie nie sa Patriotami /narodowcy sprzeciwiajacy sie lewakom i dewiantom na naszych ulicach, to w takim razie musza chyba dla Ciebie być Patriotami ci dewianci?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1631642

Pipes: Dla Niemców Polska nadal jest przeszkodą w kontaktach z Rosją. To się od lat nie zmienia.

 

"- Polska jest za małym krajem, żeby być strategicznym partnerem Niemiec. Mieszka w niej za mało osób, polska gospodarka jest niewielka w porównaniu z rosyjską, a armia nie dość silna - mówi prof. Richard Pipes, historyk i sowietolog."

Polska jest kluczową przeszkodą w budowie rosyjsko niemieckiej EURAZJI, co oba kraje uznają za swoją "rację stanu" od wieków.

Czy można to powiedzieć o roli Węgier w realizacji tego rosyjsko niemieckiego projektu?

Dlatego polityka D.Trumpa, wspierającego projekt Trójmorza jest dla Polski  szansą w uniknięciu roli kondominium rosyjsko niemieckiego w ramach EURAZJI.

ps

Proszę sprawdzić PW

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-1
#1631370

Całkowicie się z Panem zgadzam w tej kwestii, choć wypowiedź Pipesa jest nielogiczna i demagogiczna. Nawet jeśli by gospodarka i armia Polski była mocniejsza, to i tak nie graniczymy z Chinami i nie znajdujemy się w Azji. A w związku z tym zawsze będziemy przeszkodą dla Niemiec i Rosji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1631394

Pierwsza na świecie jest gospodarka USA a jej roczne PKB wynosi 20 494 miliardów USD.

Niżej jest lista kolejnych w rankingu światowym krajów [link], dla porównania - od siódmego do czternastego miejsca co do wielkości PKB.

7 Indie 2 726 miliardów USD
8 Włochy 2 073 miliardów USD
9 Brazylia 1 868 miliardów USD
10 Kanada 1 712 miliardów USD
11 Rosja 1 657 miliardów USD
12 Korea Południowa 1 619  miliardów USD
13 Australia 1 432 miliardów USD
14 Hiszpania 1 426 miliardów USD

A więc rosyjska gospodarka zajmuje w świecie miejsce jedenaste, a w Europie lokuje się pomiędzy gospodarką włoską a hiszpańską. A tak przy okazji, ani Włochy, ani Hiszpania nie są światowymi mocarstwami. A nasza Ojczyzna ma w świecie miejsce
21 Polska z PKB 586 miliardów USD. 

Dane pochodzą z roku 2018.

Ciekawsze byłoby sprawdzenie podobnego rankingu PKB na przypadającego jednego mieszkańca. Tu Polska jest na miejscu 62 i jest już przed Rosją, która ma miejsce 68, także według danych z 2018 roku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1631614

jest bardzo trudna, ale w służeniu wrogom Polski J. Kaczyński i rząd, wykazują się nadgorliwością i tu chyba tkwi cały problem. Przykładem tu może być życzliwy stosunek Kaczyńskiego do Fundacji Batorego, podczas gdy na Węgrzech, Orban przegonił to całe "sorosowe" towarzystwo. Rozdawanie pieniędzy podatników wrogom Polski, przy jednoczesnym dyskryminowaniu Polaków, też jest zauważane już od dawna.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1631431

Coś mi dzwoni w uchu, że były próby pogonienia  "sorosowego towarzystwa" z Polski, ale znowu się europejskie larum podniosło. Przyśniło mi się to cz  faktycznie była tak historia? Może mi się z Węgrami pomieszało. Ktoś coś wie na en tema?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631432

"Coś mi dzwoni w uchu, że były próby pogonienia  "sorosowego towarzystwa" z Polski...."

Nie przypominam sobie, by takie próby były, poza wskazywaniem na związki Kramków czy innej swołoczy z pieniędzmi grandziarza Sorosa.

Natomiast J.Kaczyński chciałby działać nie likwidacją przeciwników ale tworzeniem  konkurencyjnego think tanku na bazie Fundacji L.Kaczyńskiego i spółki "Srebrna":

(...)

"Od wielu lat mam takie marzenie, które jest w pełni legalne, choć może się nie podobać w wielu środowiskach, by Instytut Lecha Kaczyńskiego stał się poważną konkurencją dla Fundacji Batorego. (...) Byłoby to poważne przedsięwzięcie typu ideowego, może coś w rodzaju Fundacji Adenauera, stanowiące istotne zaplecze polskiego patriotyzmu i myśli państwowej - mówi prezes PiS.

(..)

https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-srebrna-miala-byc-konkurencja-dla-fundacji-batorego-6348224226736257a

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1631438

To nie będzie Instytutu i polskiej myśli państwowej? Przecież to jakaś niedorzeczność.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1631542

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631588

- zostałbyś natychmiast ministrem np. do kontaktu ze społeczeństwem.

Tak trafnie opisanego tematu nie spotkałem na żadnym portalu. Analiza słabej pozycji jednak mimo tylu sukcesów PiS-u jest dość trafna.

Można by tylko dodać że to właśnie Polska a nie Węgry jest głównie na celowniku faszystów i bolszewików którzy od zawsze kolaborują ze sobą przeciwko naszej Ojczyźnie i tu przede wszyskim kierują swój zmasowany ogień,-niedawno z prawdziwych armat a teraz - ogień propagandowy.

PiS natomiast samą modlitwą i uczciwością będzie miał bardzo trudno pokonać to wściekłe faszystowsko-bolszewickie ścierwo.

Potrzebny jest sztab do dynamicznych działań przeciwko tym obcym i śmiertelnie wrogim nam zbójom.

Bardzo ważnym jest nazwijmy to "przy pomocy hakerów" - "przypadkowy" wyciek danych o antypolkich bandytach nawet z podawaniem ich osobistych danych np. adresów zamieszkania "to się zawsze może niechcący zdarzyć".

Tak się wzbudzi lęk w tych obcych q...ach bo każdy szaleniec wtedy może iść do niego i odciąć mu łeb siekierą.

Jest wiele sposobów osaczyć te antyposkie q**wy tylko trzeba zacząć to robić. Amerykanom można np.pozwolić strzelać im prtosto w łeb bo nikt z UE nic Amerykanom nie zrobi :)

Niżej trzy Twoje cytaty które powinny być jak pacierz dla rządzacych i każdy z Rządu PiS-u powinien to przeczytać przynajmniej 100 razy aby coś zostało w ich pamięci:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

1) "Mówi ludziom kto jest kim w kraju i poza jego granicami, oraz dlaczego pewnych kroków podjąć nie może. Mówi też, jakie działają zewnętrzne i wewnętrzne naciski i jak rozkładają się siły. Nie obwija prawdy w papierek. Wie bowiem, że w wojnie na kłamstwa i manipulacje, prawica nie ma z lewicą szans"

>>>>>>>>>>

2) "A tymczasem główne programy informacyjne naszego rządu skupiły się nie na prawdzie, ale na jej przymiocie – prostocie. I co z tego otrzymaliśmy? Nie prostotę, ale czasem wręcz prostactwo. Zagubiła się gdzieś autentyczność przekazu, bezpośredniość, dialog."

>>>>>>>>>>

3) "Kiedy słucham jej idiotyzmów i patrzę na "problemy", które wyciąga z kapelusza, kiedy spoglądam na igły, które zamieniają w widły, to chce mi się śmiać. Chce się, do czasu, gdy stwierdzam, że te kretynizmy są przez rządzących traktowane poważnie. Partia, która dostała społeczny mandat do rządzenia daje się wciągać w głupie gierki. Dlaczego?!"

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Pozwoliłem sobie je skopiować bo będę chciał je tu i gdzie się tylko da co i raz przytoczyć.

Szczególnie utkwiła mi ta prawda o "gównoburzy o nic" w miediach PiS-u z bolszewią zamist te q..wy poprostu ignorować.

Tak komuniści męczą PiS-em Polaków i robią to z całą premedytacją !!!

Po co wogóle te obce q*wy zapraszają do TVP ? !!!!!! - niech komuchy i żydo-bolszewia sączy ten antypolski jad w swojej tefałenowskiej melinie i w wyborczym gównie.
Tak trzeba ich izolować od Polski a nie rozbić jeszcze większą rozpierduchę.

Dodają też PiS-owskich głupców na Facebook-u do grona znajomych aby zamieszać Polakom w głowach i żeby wszyscy myśleli że: "oni wszyscy są tacy sami".

Czerwoni ludobójcy dodają ich z rozkazu FSB a nasi naiwniaki z głupoty. Walka z komunistami na śmierć i życie o Polskę trwa a wielu Polaków jest błogim letargu.
Obudzą się dopiero jak czerwoni mordercy znowu zaczną ich nocą wywozić na Syberię albo nad doły Katyńskie.

Napisałem też o tym wcześniej że teraz PiS tarmosi się z nimi za bety i wyjaśnia "kto z komunistów zapie*dolił kaszankę na zagrychę do wódki" a oni w tym czasie drogimi jachtami pływają po Morzu Karaibskim i śmieją się do rozpuku.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1631439

Napisałeś: Potrzebny jest sztab do dynamicznych działań przeciwko tym obcym i śmiertelnie wrogim nam zbójom.

Ja sądzę że w pierwszej kolejności potrzebna jest zmiana formy przekazu informacji, a po osiągnięciu większego poparcia społecznego - szybsza zmiana systemu.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1631487

FASZYSTÓW I KOMUNISTÓW SKUPIONA JEST PRZECIWKO PIS. To jest dla mnie jasne, to rozumiem. Kumple pana Tuska czy Kosiniaka od dawna reprezentują niemieckie albo rosyjskie interesy i działają najzupełniej w złej wierze przeciwko wszystkiemu co dobre dla Polski.

Dlatego zadziwia mnie to, że także ci ludzie, którzy z patriotycznych pobudek chcą naprawy Rzeczypospolitej, chcą aby Polska była Polską wspierają cała energią kampanię tych faszystów i komunistów przeciwko PiS?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1631621

Prawda objawia się dopiero wtedy, gdy wydarzenia zostaną zinterpretowane w odpowiednio szerokim kontekście.

Polska więc funkcjonuje w odmiennym kontekście niż Węgry. Ma inne położenie, innych sąsiadów i inne uwarunkowania. Orban może sobie pozwolić na inne ułożenie stosunków czy to z Rosją czy Ukrainą. Polska nie może. Z kolei stosunki międzynarodowe wywierają wpływ na stosunki wewnętrzne - patrz rola Targowicy.

Tak więc cały system stosunków politycznych w skali międzynarodowej i wewnętrznej w [przypadku Polski jest zupełnie odmienny od sytuacji Węgier. Z tego wynika odmienność polskiej polityki.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1631456

Ponadto Orban zrobił to wcześniej niż my i szybko, zanim się Eurokołchoz zorientował. Ale to nie znaczy że trzeba iść w ślady Orbana , tylko próbować pozyskać społeczeństwo dla zmian. Bez tego nic nie będzie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1631486

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ze spoleczenstwo powinno zmusic rzad do zmian swojej polityki.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631493

Zgoda. W jaki sposób ma to zrobić?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1631496

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wlsn n tym plg trgd Plsk, z splcznstw n m njmnjszych szns, by wplync n zgbn pltyk rzd. 

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1631589

Tu pan plecie androny.

Jedyna siłą generującą rządy jest społeczeństwo. Jeżeli społeczeństwo nie jest w stanie wygenerować własnej władzy, to albo coś jest nie tak ze społeczeństwem, albo pańska teza jest błędna. I tu trzeba wrócić do mojego wcześniejszego wpisu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1631762

pan mowi?

O spoleczenstwie nie tykanej WSI, ktora weszla do III RP nie przechodzac najmniejszej lustracji?

Czy o spoleczenstwie komunistycznych Sedziow juz chyba trzeciej generacji? 

A moze o spoleczenstwie wychodowanym przez polskojezyczna antypolska prase o zagranicznych korzeniach?

Wlasnie powyzsze i podobne im spoleczenstwa zaludniajace nasz kraj, beda generowaly wladze w Polsce.

Mowi Pan, ze plote androny. 

Wedlug Brzechwy, andron to przedmiot podobny do koszyka, bo wykonany z lyka.  

„Pan Leszek plecie androny!”
„Z czego plecie?”
„Ano - z łyka.
Taki andron upleciony
Jest podobny do koszyka.
Po cichutku się wymyka,
Niespodzianie psa nastraszy,
Wrzuci stary gwóźdź do kaszy,
Wszystkie jabłka zerwie z drzewa,
Z garnków wodę powylewa,

W oknach szyby powybija,
Wysmaruje miodem stryja,
Ciotkę weźmie na barana,
Sad posypie śniegiem w lecie…
Nie wierzycie?”

„Proszę pana,
Takie pan androny plecie!”

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1632635

dla których Węgrom jest łatwiej pozbyć się komuny. Zrobili lustrację i dekomunizację pod oddolnym naciskiem. Czy można sobie u nas wyobrazić demonstrację studentów domagających się wyrzucenia profesora - tajnego współpracownika?
Na Węgrzech były takie przypadki (a ci nie zdekonspirowani sami się zmywali z uczelni i szli do biznesu). Węgrzy nie graniczą ani z Rosją, ani z Niemcami, zewnętrzna agentura to pewnie 5 % tej u nas,. Ale najważniejszym powodem jest - NIE MAJĄ GAZETY WYBORCZEJ I TVN!!!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1631458

Temat ciekawy wywołany przez Romka, ciekawie  skomentowany przez zetjot i Leopolda, i aż się prosi o szersze  opracowanie  i podsumowanie.Zapewne wiele z nas zastanawiało się nad problemem tytułowym. 

Dlaczego my mamy TVN i Wyborczą a Wegrzy nie? Dlaczego mym mamy totalsów a Węgrzy nie? Czy jesteśmy głupsi od  Węgrów czy mamy  tylko geopolitycznego pecha? 

Właściwie każdy głos w powyższej dyskusji wnosi  coś ciekawego i pojawia się pytanie: czy jest  jeszcze jakaś szansa  dla nas by pójść  drogą  zbliżoną do Węgrów?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631463

"Dlaczego my mamy TVN i Wyborczą a Wegrzy nie? Dlaczego mym mamy totalsów a Węgrzy nie? Czy jesteśmy głupsi od  Węgrów czy mamy  tylko geopolitycznego pecha?"

Czy można nazwać "pechem" to, że Polska leży w miejscu geopolitycznego sworznia w Europie(obok Ukrainy).

Jarosław Kaczyński, kandydat PiS na prezydenta w 2010 roku mówił na wiecu w Rawie Mazowieckiej:

"Polska musi być albo silnym państwem, albo nie będzie jej w ogóle" 

 Z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  Delegatura IPN w Bydgoszczy urządziła w  Parku Pamięci w Toruniu  wystawę pod tytułem:

„…Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918-1921”.

Takie podstawowe dylematy mają przed sobą cały czas Polacy!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1631472

"Dlaczego my mamy TVN i Wyborczą a Wegrzy nie? Dlaczego mym mamy totalsów a Węgrzy nie? Czy jesteśmy głupsi od  Węgrów czy mamy  tylko geopolitycznego pecha?"

Czy można nazwać "pechem" to, że Polska leży w miejscu geopolitycznego sworznia w Europie(obok Ukrainy).

Jarosław Kaczyński, kandydat PiS na prezydenta w 2010 roku mówił na wiecu w Rawie Mazowieckiej:

"Polska musi być albo silnym państwem, albo nie będzie jej w ogóle" 

 Z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  Delegatura IPN w Bydgoszczy urządziła w  Parku Pamięci w Toruniu  wystawę pod tytułem:

„…Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918-1921”.

Takie podstawowe dylematy mają przed sobą cały czas Polacy!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1631473

Odpowiedź na pytanie o różnicę jest banalnie prosta, o czym pisałem w komentarzach wyżej. Polska jest państwem większym, połozonym centralnie i dlatego interweniują tu rozmaite wpływy i interesy zewnętrzne, które znajdują lokalnych sojuszników. Stworzenie  suwerennego państwa wymaga więc ogromnego wysiłku i długotrwałego procesu. A bieżączka polityczno-emocjonalna to utrudnia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1631763

wiesiolek proponuję nie powtarzaj bredni Leopolda (dla którego nie ma problemu aby Polska stała się Polin) - węgrzy  mają swoją gazete wymiotną i tvn-y ale Orban skutecznie pozbawił je kasy i tak dokopał, że stały się g..no znaczące - chciał je wspomagać m.in. soros, to i sorosa wykopał - a u nas? U nas soros i spóółka są nietykani.

Ps. u węgrów nie było magdalenki - u nas była i jej efekty przerabiamy po dziś dzień.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1632673

"Ale najważniejszym powodem jest - NIE MAJĄ GAZETY WYBORCZEJ I TVN!!!"

No i to jest absolutnie kluczowa sprawa - dopóki takie "ośrodki" będą pod parasolem ochronnym i będą swobodnie robić wodę z mózgów połowie Polaków to ta połowa będzie elektoratem targowicy. Nie ma siły aby było inaczej.
Dlaczego nie podjęto żadnej próby, nawet najmniejszej, zmiany tego stanu rzeczy pozostaje tajemnicą.
Całkiem podobnie ma się sprawa z "fundacjami" stanowiącymi zaplecze finansowe tego draństwa.
W tym stanie rzeczy tytułowa różnica między Polską i Węgrami jest oczywista.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1631595

Latwo bylo zauwazyc, ze do roku 1989 w Polsce rzadzila Zydokomuna, czyli frakcja Zydow przybylych z Sowietow, razem z frakcja komunistow przybylych tez z Sowietow, wraz z niewielka iloscia komunistow z Polski. 

Obie te grupy  walczyly miedzy soba o wladze. Po roku 1956 obie te frakcje podzielily sie juz wyrazniej.

Komunisci, zgrupowani wokol Moczara, byli zwani Natolinczykami, od miejsca ich spotkan w palacu natolinskim.

Natomiast dogmatycy stalinowscy, ktorzy po smierci Stalina stali sie zwolennikami reformowania PZPR, zostali nazwani Pulawianami od dwoch blokow mieszkalnych, ktore zamieszkiwali przy ul. Pulawskiej w Warszawie.

Pulawiamie przezywali Natolinczykow "Chamami", ze wzgledu na ich niski poziom intelektualny. 

A Natolinczycy przezywali bylych stalinowcow "Zydami", ze wzgledu na ich duzy odsetek w grupie Pulawiwan.

"Zydy" dazyly do reformy PZPR,  "Chamy" nie chcialy zadnych zmian.

Ich walka ciagnela sie  od 1956 roku, przez wydarzenia1968, Grudnia 1970 i Sierpnia 1980 na Wybrzezu, poprzez Stan Wojenny 1981, az do Okraglego Stolu w Magdalence roku 1989, gdzie wreszcie zawarto porozumienie miedzy obu frakcjami, przypieczetowane  sztucznym tworem, jakim byla Gruba Kreska, ktora gwarantowala bezkarnosc przestepcom z obu frakcji.

Stan ten trwa do chwili obecnej.

Polska jest rzadzona przez juz ktores pokolenie "Chamow" i "Zydow".

Niszcza i grabia Polske, bo Gruba Kreska wciaz obowiazuje.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631489

które były realizacją planu Jurija Andropowa i Michaiła Gtorbaczowa, zatwierdzonego jesienią roku 1967, a opracowanego przez ówczesnego szefa KGB w wyniku analizy przyczyn sowieckiej klęski w wojnie sześciodniowej Ten plan polegał na zmianie komunistycznej strategii podboju Zachodu przez komunizm. Sowiety odstąpiły traktowania uderzenia militarnego jako głównej strategii wiodącej do podboju, a zaplanowały uderzenie zakładające masową infiltrację elit naukowych i politycznych oraz głównych ośrodków akademickich w takich krajach jak USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Izrael i Włochy. Tak zaczęła się globalna wojna informacyjna lub aksjologiczna.

Wprowadzenie masowej agentury wpływu odbyło się przez masowy wniknięcie tej agentury pod fałszywą flagą tak zwanych dysydentów prześladowanych przez Sowiety za tzw rewizjonistyczne poglądy polityczne, albo za swoje żydowskie pochodzenie. Nowa agentura wpływu była lokowana w lewicowych ośrodkach naukowych i politycznych Zachodu przy okazji tak zwanej studenckiej wiosny 1968 roku.

Ta sowiecka akcja miała dwa cele:

  1. 1. Zdobywanie dostępu do militarnych technologii Zachodu. Przykładem takiej agentury był generał Marian Zacharski

  2. 2. Infiltracja elit wpływu krajów Zachodu wykorzystująca dorobek szkoły frankfurckiej i wielu różnych istniejących na Zachodzie agend i ruchów niekoniecznie politycznych. Przykładem takiej agentury był prof. Zygmunt Bauman. Było ich oczywiście bardzo wielu, ulokowanych w różny sposób, takich jak na przykład Jan Gross i wielu innych. Warto zauważyć, że ta akcja zakończyła się poważnym sukcesem w wielu politycznych przestrzeniach, chociażby poprzez faktyczne wrogie przejęcie Unii Europejskiej przez komunistyczną lewicę, albo podobna operacja wrogiego przejęcia dokonana na Solidarności w latach 1981 - 1990.

Jest to oczywiście wielki skrót zacierający wiele konkretnych mechanizmów, operacji służb specjalnych i strategicznych przedsięwzięć politycznych. Warto się tym zainteresować.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1631509

Jest to gazeta imienia Kornela Morawieckiego. A w numerze 219  z 22 maja 2020 roku jest artykuł pana Michała Mońko zatytułowany "Polityka jest grą w szachy". A na samym końcu tego artykułu jest takie zdanie:

Pytanie zatem, czy Andrzej Duda będzie prezydentem bez szefa kampanii, który potrafi zaszachować opozycję i dać mata konkurentom do Pałacu Prezydenta.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1631499

Podstawowym bledem polskim jest calkowity brak dekomunizacji,umowa z komuszkami przy okraglym stole i juz na dobrej drodze postawione weto A Dudy o sadownictwie.Ten wrzod powoli narastal i obecnie zaczyna sie przebijac przez coraz ciensza powloke az wybuchnie i zaleje swoja zawartoscia caly kraj.Wtedy juz nikt i nic nie bedzie w stanie zaordynowac naprawy.Mamy pretensje do zydow rosjan i innych ale sami jestesmy sobie temu winni.Frekfencja wyborcza dosc niska,tlumy gapiow na paradach zboczencow,slaba wspolpraca PiSowskich przedstawicieli w dzielnicach miast ,wsi osiedli.Niewyrazne przepisy ogolne.Bardzo malo publicystyki na tematy zwiazane z panstwem w godzinach najwiekszej ogladalnosci.To ze jest jakis tam TVN czy Polsat nie jest dobre ale mozna im przeciwstawiac TVP nie polemizujac tylko przedstawiac ich bledy oszustwa i inne manipulacje,ale to trzeba.Nagonki na ksiezy pedofili trwaly dosc dlugo a odpowiedz niby jakas ze pedofilia istnieje wsrod celebrytow nastapila dopiero teraz ale jakos tak cicho.Informacje o dzialaniach CBA,ktore rozwalilo nastepna fabryke lewych papierosow to nie jest przyklad na wychowanie spoleczenstwa w duchu patriotyzmu.Co to przecietnego polaka obchodzi?Pijani kierowcy czy wypadki drogowe to zajecie dla policji i sadow a dalej przecietny polak ma to w dupie,nawet potencjalny pijaczek za kierownica,to tez nie ma zwiazku z lokalnym patriotyzmem.Panstwo zostalo rozdrobnione na firmy firemki i inne wynalazki,wiec to jest na reke wszystkim,ktorzy sa przeciw bo nie ma mozliwosci rozmowy miedzyludzkiej takiej jaka byla w czasach gdy istnialy duze zaklady pracy.Za taki stan rzeczy powinnismy podziekowac Bolkowi i jego towarzyszom,ale jak Bolek cos tam zaczyna mowic to faktycznie wszystkie publikatory o tym wspominaja,a to tylko pogarsza i tak juz niezdrowa atmosfere.Mam dosc ide do samochodu wypic sobie piwo,moze to niezgodne z kodeksem drogowym lub obyczajowym ale auto jest bez akumulatora.Dostal reumatyzmu po ostatniej ulewie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1631510

"Może nie zawsze im to wychodzi, może nie zawsze potrafią przyznać się do błędów,....." - Ja tu tylko dodam - czy zawsze mieli chęci, czy też robili typowo pod publikę by potem szafować: "myśmy chcieli ale..." jak z ustawą o IPN czy sądownictwie.

- ".....mimo to są - w tym momencie - najlepszą opcją dla ludzi w tym kraju." - Tu muszę postawić - NIESTETY!  - Nie sądzę by w Polsce nie było ludzi patriotycznie nastawionych i zdolnych do zarządzania państwem. Są! Ale system Magdalenkowy został tak skonstruowany by oni nie mogli dochodzić do głosu - był tu temat "kadr" i wycinanie m.inn. z szeregów PiS (nie mówiąc o ŻydoPiSie) ludzi zdolnych, młodych, dynamicznych. Dodatkowo propaganda mendialna całkowicie ich zniechęca do polityki, sądzę, że celowo. Pozostaje nadzieja.............

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1631604

Witaj Romku M. Znakomity wpis! Moim zdaniem znakomita diagnoza, wskazanie problemu braku jednoznaczności coraz częściej w przekazach medialnych, coraz więcej wpadek strony rządzącej. Opozycja zaś robi swoje, czyli krytykuje wszystko i wszystkich! To wszystko owocuje tym, że dla przeciętnych Polaków, program PiS-u staje coraz berdziej mniej klarowny, mniej wyrazisty, a uwikłany w spory mniej bezpieczny! To dlatego ludzie zaczynają się bać! Mamy chyba rzeczywiście problem z coraz bardziej otyłą klasą polityczną, która jak to się mówi nachapała i jest jej po prostu ciężko, bo ulany brzuszek coraz bardzej ciąży. Tymczasem Wągrzy są bardzo zdyscypliowani. W kraju, jak i w całej Europie wszscy wiedzą, co chce powiedzieć Premier Viktor Orban, do czego dąży, o co walczy. Naród to widzi i idzie za nim. Orban jest po prostu wyrazisty, klarowny, zdecydowany, jednoznaczny i konskwentny. Naród to widzi i popiera, idzie za nim, jak za przywódcą, który wie czego chce. Podsumowując, w Polsce niestety powstaje coraz wiąksze zamieszanie, bałagan medialny, coraz więcej mętnej wody, w takiej wodzie ryby nic nie widzą i duszą się, podają ofiarami kłusowników, dlatego opozycja rośnie w siłę.....

Co trzeba zrobić?! Trzeba odważnie stanąć ponad tym wszystkim i robić po prostu swój program. Nie zważać na krytykę, bo ona jest i będzie zawsze. Mówić o tym co chcemy dać ludziom i być w tym konsekwentnym. Po prostu trzeba przestać się bać przeciwnika i być w końcu sobą. Grać własną piłkę i własny mecz.....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1631622

Witaj.

Jedną wątpliwość trzeba uprecyzyjnić - komu rośnie, komu spada.

No dobrze - jeżeli chodzi o Jarosława Kaczyńskiego to najnowszy jego sondaż widziałem z lutego 2020. Tam była fajna historia, bo w rankingu zaufania był raczej wysoko - na czwartym miejscu tuż za Ziobro z 43%. A wesołe jest to, że jednocześnie w tym samym rankingu uzyskał również 43% braku zaufania. Czyli trudno mi jest wnioskować, czy PJK rośnie, czy spada.

O spadku w rankingu prezydenckim Andrzeja Dudy podają dopiero co wykonane badania, gdzie  prezydent ma 35 (a niedawno ocierał się o 60), a drugi Trzaskowski 21 (Hołownia 19, Bosak 13). Wszyscy analitycy z tego badania się śmieją, bo jak się zsumuje wszystkich to wychodzi 101%. Badanie wykonała sondażownia PBS (19 - 20 maja), która po licznych kompromitacjach długi okres czasu nie robiła badań, właśnie ze względu na małą wiarygodność. A jeszcze na dodatek był to sondaż na zamówienie Gazety Wyborczej.

Czyli ja kompletnie nie ufam tej kaczce tym razem dziennikarskiej, choć zgadzam się, że mogło PAD spaść poniżej 50%. Ale to jest do szybkiego odrobienia. Zobaczycie.

Świetne rankingi robi Marcin Palade i to pro publico bono i nigdy się nie myli więcej niż 3 - 4%. Wg, niego PAD nadal wygra w pierwszej turze,

 

Lecz gdy realnie porównać popularność i zaufanie Orban vs. Kaczyński, to raczej na pewno Orban wygrywa. Z bardzo wielu powodów, gdzie najważniejszym jest to, że Viktor Orban jest od 10 lat ciągle urzędującym premierem, czyli na Węgrzech Nr.1, a nasz Kaczyński, jako prezes PiS i szef Koalicji jest jakby w cieniu, choć wiemy, że to on jest najważniejszy. Ale wielu ma mu to za złe przyjmując narrację totalnej, że to tylko "zwykły poseł".

Poza tym Orban nie ma takiej wściekłej i chamskiej opozycji. Jak pozbył się Sorosa, to tam mało kto donosi do UE na państwo.

Jednakże decydującym elementem jest antypolska propaganda, przecież nie-polskich mediów komercyjnych TVN i Polsatu. I proszę sobie policzyć ile przeróżnych kanałów ma TVN.

Nie wiem poza tym, czy na Węgrzech gra się rzekomym antysemityzmem, tak, jak w Polsce. A wiemy, kto rządzi mediami o zasięgu światowym.

 

Tak czy inaczej - moje prywatne zdanie jest takie, że niestety PiS i cała władza nie najlepiej radzi sobie z komunikacją, medialnym przekazem i swoim publicity, czyli zwykła propagandą.

Kończę optymistycznie - już nie będzie spadków w sondażach i sądzę, że będzie rosło. Dlaczego? Bo tylko obóz władzy może coś rzeczywistego robić, a reszta tylko gadać i obiecywać, a z ich zaufaniem jest kiepsko. Prorokuję, że już niedługo możemy się spodziewać kolejnej "pisowskiej niespodzianki" dla narodu.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1631633

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631646

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak wg prognozy z 24 maja 2020 w II turze zagłosują wyborcy Bosaka?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631645

wy tak naprawdę? Że Zawisza raczej tak, to sam  dał do zrozumienia, może nie wprost ale jakoś tak wyszło.

Poważne pytanie  dla innych z tej formacji- wy tak naprawdę?

Bp przy całej świadomości błędów i nieprawidłowości oraz zdecydowanym braku zaufania do  histerii coronawirusowej i szczepionek, przy wszystkich wpadkach i  przekrętach  obozu ZP, przy niechęci do Gowina itp itd. to głosowanie na Trzaskowskiego, to jest zupełnie inny kaliber. Tamto wszystko to kłótnie, ba, awantury, ale  w rodzinie, ale Trzaskowski to ktoś z spoza rodziny, nawet spoza znajomych, to zupełnie inny świat...świat  seryjnego samobójcy, świat mafijnych powiązań, świat bez żadnych hamulców...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631697

wlasnie ten obcy swiat, swiat spoza rodziny, rzadzi Polska od lat.

Dlatego mozna sie spodziewac najgorszego.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631703

PiS niemrawo zabiera się za sprawy istotne  i ważne.

https://www.pch24.pl/posel-pis-krytycznie-o-konserwatyzmie-wlasnej-partii,76331,i.html

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1632523