Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z walki o prezydenturę - zachowała się honorowo

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z walki o prezydenturę informuje Onet.pl:

Według źródeł Onetu szefostwo Platformy od pewnego czasu rozważało możliwość wymiany swej prezydenckiej kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Powód? Jej sondaże dramatycznie spadają. W tej chwili niemal we wszystkich badaniach może liczyć na zaledwie kilkuprocentowe poparcie — jest piąta-szósta w stawce. Na tak fatalny wynik największa partia opozycyjna nie może sobie pozwolić. Nieoficjalnie wiadomo, że prąc do uniemożliwienia wyborów w maju i zarządzenia nowego głosowania, szefostwo PO chciało sobie otworzyć możliwość wystawienia innego kandydata. I tak rzeczywiście jest — w nowych wyborach mogą startować nowi kandydaci.

Szymon Hołownia i Władysław-Kosiniak Kamysz będą zadowoleni. Jeszcze kilka godzin temu media informowały, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie zamierzała rezygnować z walki o prezydenturę.

Jednocześnie zwiększa szansę na drugą turę wyborczą. 

"Informację tę potwierdzają źródła Onetu w Platformie Obywatelskiej. Jak dowiedzieli się dziennikarze, największe szanse na zastąpienie Kidawy-Błońskiej mają Rafał Trzaskowski lub Radosław Sikorski. Oficjalna decyzja o wycofanie kandydatki ma zapaść jutro o godzinie, gdy 10 zbierze się zarząd PO".

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malgorzata-kidawa-blonska-rezygnuje-z-walki-o-prezydenture/e9xhf93 

Małgorzata Kidawa-Błońska zachowała się honorowo i potrafiła zrezygnować, wiedząc, że nie ma szans i tylko szkodzi wizerunkowi swojej partii. Możliwe, że nasili to lekki kryzys polityczny w Polsce, bo nie będzie tak potrzebnej opozycji. Przeformowywanie się polskiej sceny politycznej jest konieczne, ale to inny temat. 

Wielkim zwycięzcą decyzji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej będzie Szymon Hołownia. Nie wiem tylko, kto za nim stoi.Tzn. domyślam się. Gdybym mógł, zadałbym mu pytanie o emigrantów, walutę euro, szczepionki, o polski prekariat, o niewyjaśnioną sprawę księdza Popiełuszki, o ogromną biurokrację, itd., itp., etc. 

Bardzo możliwe, że ten tajemniczy ktoś, kto stoi za Szymonem Holownią, będzie budował nowy ruch polityczny. Zwróćmy uwagę: Biedroń, Holownia - to twory marketingowe analiz sondażowych danych, inspirujących się Andrzejem Dudą i jego amerykańskimi, czy też szkolonych przez nich, PR-owcami. 

Szymon Hołownia nazywa Afrykę swoim drugim domem. Gdy słuchałem go dzisiaj rano, zadałbym mu pytanie - ile swoich afrykańskich rodaków ma zamiar przywieść do Polski, kto współfinansuje jego afrykańskie działania, i jaki ten ktoś ma w tym interes. Są tam jakieś kopaliny w tym Kongo?  

Strona fundacji Szymona Hołowni: KLIKNIJ

Szymon Hołownia nie ocenia spraw spójnie, globalnie. To bardzo niebezpieczny kandydat. Taki niewinny, taki młodzieńczy, przy nim prezydent Kwaśniewski to wielki polski państwowiec.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:10)

Komentarze

Zamiast Kidawy-Błońskiej KO ma wystawić Trzaskowskiego.

On jest skrajnie cyniczny i skuteczny. Wygrał z Jakim. Będą za nim głosować ludzie popierający lewacką UE i nienawidzący PiSu. Wbrew pozorom, to bardzo duży elektorat.

Sytuacja może być groźna,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630316

Tak, "oni" nie odpuszczą. Ale mają za mało czasu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1630320

Czaskoski jest już znany. Jeśli ma dobry dzień to i gadane ma. Zagubionych i sfrustrowanych lemingów, którzy oddadzą na niego swój głos jest całe mrowie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630448

Kidawa powinna wystartować jako niezależna kandydatka a w II turze powinna wygrać z Trzaskowskim miażdżącą przewagą 

oczywiscie w wyborach na soltysa Chobielina

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1630402