Stow. Twórców dla Rp: "Antywęgierską histerię i kampanię propagandową traktujemy jako wymierzone w wartości także i nam bliskie"

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Świat

Oświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej w dniu 17.01.2012r. dotyczące sprawy węgierskiej. Oświadczenie to zostało wygłoszone przez członka Stowarzyszenia - pana Tadeusza Sikorę podczas pikiety zorganizowanej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości - przed siedzibą Przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Warszawie. Autorem tekstu jest pan Grzegorz Braun.

W SPRAWIE WĘGIERSKIEJ STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW DLA RZECZYPOSPOLITEJ OŚWIADCZA:

Nie pierwszy raz w dziejach Węgry stają się dla Polaków źródłem otuchy i inspiracji. Odważnie podjęty przez nich wysiłek wyzwolenia się z krępujących uzależnień wewnętrznych i zewnętrznych budzi nasz podziw. Zawarte w preambule nowej węgierskiej konstytucji odniesienia do ich ponad tysiącletniej tradycji kultury politycznej są wyrazem także i naszej tęsknoty za suwerennym i praworządnym państwem opartym na uznaniu zasad fundamentalnych dla cywilizacji europejskiej.

Protekcjonalny ton, połajanki, a nawet szantaż i otwarte groźby wobec prawowitego rządu Węgier są dla nas nie do przyjęcia. Antywęgierską histerię i kampanię propagandową traktujemy jako wymierzone w wartości także i nam bliskie. Pojawiające się w komentarzach i deklaracjach politycznych niedwuznaczne wezwania do ingerencji w wewnętrzne sprawy Węgier budzą nasze zaniepokojenie.

Wobec podjętych wyzwań i nadchodzących zagrożeń chcemy być z Węgrami solidarni. Jak proszą o to w swojej pięknej preambule: niechaj im Bóg błogosławi - a Święta Jadwiga Andegaweoska, Szent Hedvig, Santa Hedvigis filia regis Ungarie et Polonie niech się za nimi i za nami wstawia.

Zarząd Stowarzyszenia

Twórców dla Rzeczypospolitej

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

powodzenia Węgrzy ,powodzenia węgierscy patrioci

i niech Was błogosławi Święta Jadwiga Andegaweoska,Szent Hedvig,Santa

Hedvigis filia regis Ungarie et Polonie 

niech się za nimi i za nami wstawia

dzięki za piekne przesłanie

Polak Węgier,dwa Bratanki

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#217384

Niech Bóg błogosławi Węgrom, bo zasłużyli na to wybierając mądrze dobry rząd.
Mam nadzieję, że kiedy my,Polacy, mądrze wybierzemy też nam Pan Bóg Ojczyznę pobłogosławi. Ale najpierw sami musimy pokazać, że stać nas na odwagę i roztropność. NIe ma nic za darmo.

Serdeczności, Gościu.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#217445

gość z drogi

słuchając wczoraj Premiera Węgier Wiktora Orbana

myślałam o NAS,pięknie powiedział o genezie Modlitwy za Ojczyznę

wymodlimy Polskę,Naszą Polskę

czyli Matkę ,a nie macochę

serdecznie pozdrawiam z uśmiechnięta dychą :)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#217476

Oglądałam.
Masz rację, dobrze mówił. Przydałby się i nam taki Orban. Póki co, mamy u władzy kilku "garbatych patriotów", dla których szkoda sznura.
Ale jeszcze się wybijemy na niepodległość!
Jeszcze zadziała sprawiedliwość: "spisane będą czyny i rozmowy..."

Serdeczności.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#217850