Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

OŚWIADCZENIE

Ja, Wacław Auleytner – weteran obrony Warszawy w 1939 roku, powstaniec warszawski, sekretarz Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie w latach 1956–1972, poseł na Sejm PRL w latach 1972–1984, obecnie emeryt i inwalida wojenny – oświadczam, że utrzymywałem kontakty ze służbami specjalnymi PRL w latach 1949–1984, z różną częstotliwością, pod pseudonimami „Anna” i „Jarosławski”. Jak się dowiedziałem w ostatnich dniach z akt IPN, notatki z moich kontaktów były też najprawdopodobniej sygnowane pseudonimem „Maciek”. Ten pseudonim nie był mi znany.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Spotkałem się z zarzutem, że przedstawione przez mnie informacje o kontaktach Lecha Wałęsy z SB już 14-15 grudnia 1970 r, a więc zanim Wałęsa rzucił hasło wyjścia stoczniowców na ulice w celu uwolnienia aresztowanych kolegów, nie są fragmentami dokumentu urzędowego, a może zmyślonymi cytatami lub swobodnymi konfabulacjami.

Przypominam kluczowy fragment:

Wysoki funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa oświadcza, że Danuta Wałęsowa myli się w sprawie regularnych wygranych męża w toto-lotka, a my wszyscy w mniemaniu, że „Rozmowa braci” została sfałszowana:

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Inne

Nowela pt.: "Czy Piotr Bączek jest A.Ściosem, agentem, pułkownikiem, manipulatorem opinii publicznej, niszczycielem prawicy itd.?" "rozłazi się" i zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem kolejny odcinek na portalu niezalezna.pl
Wklejam na NP w nawiązaniu do polecanki Jinksa http://niepoprawni.pl/content/kombinacja-operacyjna-lazacy-lazarz-wpis-p... , aby przynajmniej w części wyrównać szanse Piotra Bączka na obronę.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Inne

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem,
> bez głów, bez planów, za to z rozmachem
> do żłobu toczy swe tłuste cielska ...
> Idzie Platforma Obywatelska !
>
> Do sądu złodziej śmiało ucieka
> Bo wszak korupcja prawem człowieka!
> Czar PRL-u wraca do formy
> Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy?!
>
> Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi
> Od dziś będziemy świadczyć usługi
> Dla Władimira i dla Angeli.
> Czas na kolanach iść do Brukseli!
>

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Sąd w USA przyznał gigantyczne odszkodowanie dla oszukanych udziałowców Kraków Business Park.

276 mln dolarów dla Andrew Kozlowskiego i 137 mln dolarów dla Jana Domanusa, mniejszościowych udziałowców spółki, która jest właścicielem sieci biurowców w podkrakowskim Zabierzowie, ma zapłacić m.in. Adam Ś., znany krakowski biznesmen i większościowy udziałowiec spółki KBP z Zabierzowa – tak uznał 31 maja sąd amerykańskiego stanu Illinois.

4
Średnio: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Kuropaty – miejsce, gdzie NKWD w latach 30. i 40. XX w. dokonywało masowych zbrodni na ludności białoruskiej i polskiej tonie w śmieciach. W pobliżu rozpoczęły się prace budowlane centrum rozrywki, pomimo sprzeciwu białoruskiej prokuratury generalnej.

Na terenie powstającego centrum rozrywki „Bulbash Hall” na Kuropatach, obok miejsc masowych egzekucji ofiar represji z lat 30., wznowiono prace budowlane – podał portal Kresy24.

2
Średnio: 2 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

... Wreszcie usłyszał sentencję wyroku śmierci i został zawleczony pod mur egzekucyjny. Z oddali dobiegały odgłosy wojny. Na gruzach dawnych imperiów nowopowstałe państwa toczyły ze sobą śmiertelne boje. O panowanie nad Małopolską Wschodnią walczyły wówczas zaciekle siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej. Jednak Ludwik Wolski nie nosił żołnierskiego munduru. Był poetą, okrutna kaźń spotkała go za... napisanie wiersza.

Krew pobratymcza

1
Średnio: 1 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

Według byłego zięcia Nursułtana Nazarbajewa - Rachata Alijewa, fundacje związane z dyktatorem Kazachstanu przekazały 5 mln euro na kampanię ugrupowania Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota - Europa Plus.

O co chodzi w całej rozgrywce? Nazarbajew często jest krytykowany w Parlamencie Europejskim jest często za permanentne łamanie praw człowieka. Jak informuje portal rebelya.pl, właśnie dlatego chce, by na forum Unii Europejskiej funkcjonowała siła, która będzie przedstawiała zupełnie inny wizerunek dyktatora.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Wojskowa Prokuratura Okręgowa prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem przesłuchała oficera Biura Ochrony Rządu odpowiedzialnego za osobistą ochronę Tomasza Arabskiego. Śledczych interesuje marcowy pobyt w Moskwie szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o nieformalne spotkanie w restauracji, podczas którego miały być omawiane szczegóły wizyty Donalda Tuska w Katyniu. (...)

0
Brak głosów

Strony