Wszyscy oni grają w jednej drużynie przeciwko Polsce

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Towarzystwo Dziennikarskie, założone m.in. przez Seweryna Blumsztajna, Jana Ordyńskiego, Teresę Torańską i Jacka Żakowskiego wystosowało List otwarty do światowych i europejskich organizacji dziennikarskich o represjach wobec dziennikarzy (w wersji angielskiej)

„Chcemy Was poinformować o nowej fazie szykan w stosunku do krytycznych wobec władz mediów prywatnych w Polsce. Ruszyła do pracy prokuratura. Do ataków na krytyczne media i ich dziennikarzy wykorzystywany jest aparat państwa i jego narzędzia. Coraz częściej mamy do czynienia z tzw. „legal harassment” – czyli nadużywaniem prawa w celu prześladowania wybranych osób. Władza wykorzystuje środki, którymi legalnie dysponuje, do tłumienia chronionej ustawowo krytyki prasowej. Zaangażowanie prokuratury podporządkowanej politykowi Zbigniewowi Ziobro (ministrowi sprawiedliwości prokuratorowi generalnemu w jednej osobie) w sprawy dotyczące dziennikarzy jest wyjątkowo niepokojące. Instytucja państwowa jest bowiem instrumentalnie wykorzystywana do obrony interesów partii rządzącej”.

List członków Towarzystwa Dziennikarskiego do dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec. (wersja niemiecka i angielska)

Drodzy Przyjaciele, budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Dobrze, że żalicie się Niemcom, jak wiadomo, do Polski i Polaków na ogół negatywnie usposobionym, ale łatwowiernym, gdy chodzi o plucie na Polskę. W Polsce mało znajdziecie wierzących w te wasze brednie.

Obrona twórców „Klątwy”

W nadzorowanych przez Radę Mediów Narodowych i Krajową Radę Radiofonii i Telewizji mediach państwowych oraz w części mediów komercyjnych związanych z radykalną prawicą, trwa kampania nienawiści przeciw twórcom spektaklu „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, wystawionego przez Teatr Powszechny w Warszawie.

Odkąd to ocena, choćby subiektywna, jakiejś twórczości jest „kampanią nienawiści”, a nie jest nią poniewieranie przez ocenianą twórczość wartości dla większości nienaruszalnych? Obłuda musi mieć także jakieś możliwe opakowanie.

Obywatele RP w akcji.

Lider Obywateli RP, znanych z wywoływania burd na ulicach i prób blokowania miesięcznic smoleńskich, nagrał film, w którym użala się nad tym, że internet zdominowany jest przez prawicowe treści. Zapowiada, że jego ugrupowanie weźmie się za produkowanie własnych materiałów, ale oczywiście do tego potrzebne są pieniądze. W związku z tym prosi Polaków o wpłacanie pieniędzy na "obywatelską telewizję". A chodzi o całkiem pokaźną sumkę...

Obywatele RP biorą się za tworzenie mediów. Paweł Kasprzak wzywa ludzi do pomocy, bo, jak uważa, internet zdominowały prawicowe treści, i trzeba to szybko zmienić.

Oznajmia, że „Chcemy stworzyć obywatelską telewizję i chcemy ją otworzyć dla wszystkich innych ruchów i organizacji opozycyjnych i chcemy ją również uczynić dostępną dla wszystkich innych mediów”. I ciągnie ów „obywatel RP” dalej: „to kosztuje. I w tej sprawie się do Państwa zwracam. Niestety, wymaga to zastrzyku inwestycyjnego. Kwota, której szukamy, to jest 100 tys. zł. na zakup niezbędnego sprzętu.”

To znaczyłoby, że Niemcy, ani Soros już nie chcą topić pieniędzy w chałturę. W Polsce z pewnością znajdzie się jakaś ilość naiwnych, skoro Amber Gold nabrał prawie 20 tysięcy? Tylko czym „obywatele RP” przywabią tych „inwestorów”? A swoją drogą., to obiecujące, że lider „obywateli RP” zadowoli się mniejszą sumką niż bywszy lider KODu.

Fronda prawnicza wali w porządek publiczny w majestacie prawa

”Nadzwyczajna kasta” się buntuje. Gersdorf za nic ma apel ministra sprawiedliwości ws. KRS. Wcale to tak bardzo nie dziwi, gdyż reforma wymiary sprawiedliwości nie może radować owej „kasty”, podobnie jak złodzieja nie raduje mocny zamek przy sejfie. Dlatego pani G. po prostu nie chce zwołać posiedzenia KRS, bo, jak tłumaczyła: „posiedzenie KRS zwoła "zgodnie z przepisami", a informacja o terminie "pojawi się w stosownym czasie". Pierwsza prezes Sądu Najwyższego stwierdziła, że nowy skład KRS jest "niekonstytucyjny" i w związku z tym nie tylko zrezygnowała z funkcji przewodniczącego, ale też "niekonstytucyjnej" Rady zwoływać nie zamierza”.

Innymi słowy stworzyła swoje własne prawo. I co z tego, że to sprawa sejmu, a nie jej?. Ona może. Wiadomo, ”nadzwyczajna kasta”.

To, że Zbigniew Ziobro zwrócił się do prezes Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa panią prezeskę nic a nic nie obchodzi, bo złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa.

To prawie jak samobójstwo w interesie publicznym, a może własnym, bo i tak od żłobu by ją odwiązali.

Minister Ziobro jakoś sobie poradził z obstrukcją pani G., bo słychać, ze KRS się jednak zbierze.

Kiedy człowiek pomyśli, że takie cyrki urządzają prawnicy i to owi „kastowi”, to tęskni się za maczugą, jako narzędziem wymiaru sprawiedliwości.

Alienigena, quod sibi vis (Obcoplemieńcze, o co ci chodzi?)

Prof. Norman Davies o PiS: „To sekta”. Przegranym sypie profesor dobrymi radami: Tusk i Komorowski dobrze czynią, że nie reagują Trzeba im dać czas i oni się wykończą.

Aż dziw bierze, że profesor grzeszy taką ślepota i naiwnością. Znany jest jako historyk. Jako prorok dopiero zaczyna i to bez szczególnego powodzenia. A co niby mogliby zrobić obaj panowie, skoro przez z górą dwa lata rząd obecny (sekta) rozgrzebuje śmietnik, jaki tamci pozostawili po sobie? O stratach nie mówiąc.

Ale pan Davies strzela też z bazooki. Tuskowi i Komorowskiemu zaleca umiar, za to sam wali, co się zowie. Jak podaje ©Bartosz Sadowski/Polskapresse (Verlagsgruppe Passau),

„W wywiadzie udzielonym radiu TOK FM, brytyjski historyk dużo mówi na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Jego zdaniem problemem Polski jest "fala wymiotów politycznych". - Czyli jest pewien procent, oczywiście mniejszość, 20-30 proc. ludzi, którzy nie są zadowoleni z tych wszystkich zmian, którzy nie potrafią tego strawić. To są bardzo często ludzie z ideałem, którzy oczekują, że wszystko w kraju będzie tak jak oni by chcieli i, co tu dużo mówić, rozrabiają - wyjaśnia Norman Davies. Profesor uważa jednak, że problem sam się rozwiąże. – To jest kwestia czasu, adaptacji. Napisałem w lecie, że ta bańka mydlana pęknie. Ale kiedy? Pewnie wcześniej niż później - przekonuje.

Panie Davies, o czym i o kim pan właściwie mówi. Przeczytać proszę uważnie ten tekst. Konia z rzędem, kto wie who is who?

Davis tłumaczy dlaczego uważa PiS za sektę. Jego zdaniem "jest to słowo bardzo wyważone" i dobrze opisuje partię Kaczyńskiego, zwłaszcza od wyborów prezydenckich. – 2-3 lata miała być to partia opozycyjna, teraz przeciwdziała systemowi. Rzuca wyłącznie oskarżenia, najostrzejsze z możliwych. Stwierdza, że większość ludzi nie rozumie co to naród. Nie może być gorszego stwierdzenia w polityce. Nie ma w tej chwili dialogu, są tylko oskarżenia.

Panie Davies, czy większość ludzi rozumie co to jest naród, czy nie, to pytanie, że pan tego nie rozumie, o tym świadczy każde pańskie słowo. Niepotrzebnie zamiast logicznego myślenia stosuje pan licencję celebryty

Profesor radzi też Platformie jak powinna postępować, by utrzymać władzę. Zdaniem Daviesa, dopóki "sekta będzie działać" partia Donalda Tuska może utrzymywać bezpieczną przewagę. – Moim zdaniem trzeba im dać trochę czasu, absolutnie nie reagować.
 

Człowiek oczy przeciera ze zdumienia, bo o bezpiecznej przewadze nie marzy nawet Tusk.

Wywiady w Newsweeku, i z Janiną Paradowską to powielenie powyższego. Oczywiście po myśli pytających

Antysemityzm na OJOMIE?

Rabin Schudrich marzy o tym, by być wypędzonym z Polski – byłby to jedyny dowód na obecność antysemityzmu w Polsce. A jest mu on pilnie potrzebny, bo:

Niemiecka telewizja straszy 'nową falą antysemityzmu w Polsce'. Od rabina Schudricha wie to właśnie Deutsche Welle (DW). Czyżby rabin Schudrich tak nas nie lubił, że wolał z tą sensacją pobiec do DW, podczas gdy nam ściemniał jak to się dobrze on u nas czuje?

A oto. co na ten temat wyczytałem:

6

„Niemiecka telewizja Deustsche Welle w skandaliczny sposób zapowiada swój wywiad z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Co z tego, że niemiecka kanclerz Angela Merkel sama niedawno przyznała, że jej kraj ma problem z antysemityzmem, mówiąc, że żadna żydowska szkoła czy miejsce kultu w Niemczech nie może obecnie istnieć bez całodobowej policyjnej ochrony.

Co więcej, w niemieckich szkołach uczniowie żydowskiego pochodzenia doświadczają szykan ze strony swoich muzułmańskich rówieśników, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu. Tymczasem DW skupia się na... "nowej fali antysemityzmu w Polsce"”.

"Jesteśmy w nowej sytuacji. Słyszymy słowa, których nie słyszeliśmy od 1968 roku. To dokładnie 50 lat. Nie ma dla was miejsca w Polsce. Mam nadzieję, że wyjedziecie do Izraela"- mówi rabin Schudrich w materiale opublikowanym na kanałach społecznościowych niemieckiej telewizji”.

"Żydzi w Polsce doświadczają nowej fali antysemityzmu. Powodem jest nowe prawo negujące polski współudział w nazistowskich zbrodniach"- czytamy w zapowiedzi wywiadu z naczelnym rabinem Polski, który w rozmowie przytacza wypowiedzi pod swoim adresem.

"Słyszymy rzeczy, których nie słyszeliśmy od czasu wydarzeń z Marca 1968 r., czyli dokładnie od 50 lat: "Nie ma dla was miejsca w Polsce. Pomogę wam się udać do Izraela"-przekonuje rabin Michael Schudrich. Niemiecka telewizja podkreśla, że w ocenie Schudricha "nowa fala antysemityzmu" w Polsce spowodowana jest ustawą o IPN. Według Deutsche Welle, wielu Żydów obawia się, że nowe prawo miałoby wybielić polską historię oraz ograniczyć wolność słowa. DW sugeruje, że rabin obawia się nowej fali emigracji, jeżeli polski rząd nie zacznie przeciwdziałać antysemityzmowi.

"Zero tolerancji dla antysemityzmu. Wiemy do czego on prowadzi. Już raz go tutaj widzieliśmy. Dzisiaj, w 2018 roku, nie ważne czy pochodzimy z prawicy, lewicy, czy centrum, nie będziemy tolerować antysemityzmu" – przekonywał Schudrich.

Do skandalicznego materiału Deutsche Welle odniósł się Marcin Makowski, publicysta tygodnika "DoRzeczy", cytując... zupełnie inną wypowiedź naczelnego rabina Polski, która miała paść podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Według @dw_polski, Żydzi w PL doświadczają fali antysemityzmu. Wszystko przez prawo, które "neguje polskie współsprawstwo w nazistowskich zbrodniach". Aha. Opowiada rabin Schudrich, który niedawno na spotkaniu z PAD (słyszałem osobiście), mówił, że w Polsce czuje się jak w domu" – pisze na Twitterze Makowski”. pic.twitter.com/nWk0TMyF5K

15:55 - 3 kwi 2018.

Panie Schudrich, żeby mówić o współudziale Polski w holokauście musiałby się pan jeszcze wiele o tym wydarzeniu nauczyć i to nie ze źródeł propagandowych. To, że poszedł pan się wychlipać do Deutsche Welle świadczy o tym, że nie ma pan szacunku ani do własnego narodu obecnie, ani do tych którzy zginęli i w których imieniu pan rzekomo występuje. Nie wstydzi się pan wygadywać do każdego, co tamten chce usłyszeć? Chociaż czy akurat pani Merkel ciekawa jest pańskich wynurzeń, to pytanie? Nikt, ani pana, ani Żydów z Polski nie wypędza, a sami też nie wyjadą, bo jaki to dziś interes mieć paszport na Zachód, co innego w 1968 roku. O, wtedy to była gratka. Tak więc i z tym wypędzaniem w 68’ zalecam ostrożność. A poza tym, czy pan nie słyszał o tym, ilu obywateli Izraela rocznie otrzymuje polskie paszporty? Pan po prostu kłamał, albo pan nie wie o czym mówi. A fe!

Wszystko to nic. Jeśli rzetelny jest sondaż IBRIS, dający Tuskowi najwięcej punktów zaufania, to dla Polski nie ma już ratunku.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Elyty III RP oderwane od koryta dwa i pół roku temu nie mają już kasy na dalsze plucie na Polskę i Polaków - stąd ich ordynarne donosy do Niemiec czy Brukseli - to jęk - "dodajcie lewej kasy bo zdychamy"...i dobrze...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1561618

Budzi moje szczere politowanie, gdy ktoś sugeruje, że Polska brała udział w holokauście.

Rozwydrzona, łajdacka swołocz, która chowała się w czworakach obszczekuje Polskę.

Gdzie jakiś honor, jakieś minimum przyzwoitości, aż się wierzyć nie chce, że można być takim śmieciem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1561631

ze to jest jedyna szansa dla Polski,a wyglada na to ze trafilismy z deszczu pod rynne .

Na naszych oczach dokonal sie zydowski zamch stanu gdzie glownymi zamachowcami sa ci ktorym zaufalismy czyli Kaczynski Duda i Morawiecki.Zazydzony PIS pokazal swoje oblicze o czym pisalem tutaj pol rokui ta spolecznosc dyzurna spalowala mnie bezlistosnie.

To ze polskojezyczne media wszelkiej masci oraz inne  osrodki propagandy antypolskiej w tym Muzeum Polin oplacanej z kieszenie Polakow dzein w dzien nas bezkarnie opluwaja jest za przyzwoleniem obecnie rzadzacych.

W zadnym kraju zaden rzad by nie pozwolil na taka bezkarnosc plugawienia Polakow, naszej kultury i wiary, nie pozwolil by na lamanie prawa i bezprawie w stosunku do zydow ktorzy lamia nagminie polskie prawo, gdyz ich te prawo nie dotyczy i jak widac jest to respektowane przez Kalksztajnowy rzad niech przykladem bedzie np. bezkarnie drwiaca z prawa polskego HGW czy Gerdorf, a gudlaje  w togach wciaz wydaja bulwersujace wyroki np. uniewiniajac swojego zlodzieja - sedziego co ukradl starszej kobiecie 50zl.Naczelny szabasgoj zdrajca Duda najwiekszy obecny polski szkodnik pilnuje,aby swoim zydokomuchom wlos nie spadl z glowy i zeby czasem Polska nie wstala z kolan i armia Polska nie byla w stanie bronic Polakow ,bo zydostwo zaplanowalo aby Polacy byli tylko im pomocnym im niewolniczym upodlonym na arenie miedzynarodowej ludem.Zyd Morawiecki pseudo ekonomista po histori to nic innego jak oplacony  bangster zydowskiej finansjery,Sprowadzil on zlodziejski bank Morgana ktoremu oddal 20milionow te ktore dostal w niemieckim banku ,jak wiemy naczyniami polaczonymi pieniadze przeplywaja z konta na konto z jednego banku na drugi.Przeciez naiwny by tylko uwierzyl, ze zyd Morawiecki dla idei zrezygnowal z wielekiej pensji,aby wspomoc Polske swoja pseudo wiedza.Bank Morgan to jeden z najwiekszych bangsterskich wyzyskiwaczy, ktory zaplacil za granica wielkie kary za swoje przekrety i okradanie swoich klijentow. A wtym zamachu stanu wlasnie maja role te paszkwilanckie nczym nie skrempowane  media o ktorych mowa w artykule.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1561632

jakkolwiek wpis jest mocno emocjonalny i "niedyplomatyczny" to jednak wyraźnie coś może być na rzeczy...

Z tym, że pod tą rynnę to trafiliśmy nie tyle z deszczu co z ulewy albo wręcz oberwania chmury.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1561647

Schudrich wydaje się znać historię jedynie z amerykańskiej szkółki bibilijnej, gdzie wykładają tylko o tym jak to lud Izraela był prześladowany przez wieki.
A obszedłby głupek żydowską cenzure i na własny użytek zpoznał się z uczciwą historią Adama Czerniakowa, którego jako żywo naśladuje.
Panie Judenrat Schudrich! Niemcy tym razem urządzą wam getto rękami islamistów!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1561641

https://demotywatory.pl/4832564/Naczelny-rabin-Polski-Michael-Schudrich-...

PS

Premier użył angielskiego słowa „perpetrators”, co w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi, i wywołało ostrą reakcję. Naczelny rabin Polski pouczył premiera. Schudrich: "Wypowiedź Morawieckiego była niedopuszczalna."

*

- S.  jest w oczach narodu polskiego PERSONA NON GRATA jeśli wraz ze swoim narodem stara się ukrywać PRAWDĘ o kolaborantach żydowskich. Oto oni! https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1561701

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1561988

Bo polske prawo pisane w knesecie stanowi, że oskarżenie Żyda z automatu kwalifikuje oskarżyciela jako oskarżonego z paragrafu o faszyzm i antysemityzm.

W przygotowaniu paragrafy posiłkowe:

Jednocześnie oskarżony automatycznie staje się świadkiem holokaustu i oprócz roli oskarżyciela przysługuje mu zadośćuczynienie w postaci mienia pożydowskiego.

Od oskarżenia o faszyzm i antysemityzm przysługuje odwołanie do vadyaszem oddział polin.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1561991