Półksiężyc na wieży a w sercu pustka. Czy pogrzeb Europy?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Wczoraj (19 VIII 2017) w programie w tyle wizji Stanisław Janecki powiedział coś, co bywa pomijane w „miarodajnych” ocenach tego, co przeżywa dziś zachodnia Europa, a kiedy nawet o tym się mówi, to tylko półgębkiem. Sekwencją takiego strusiego zachowania jest reakcja mocno cenzurowanych i „poprawnych” mediów, zwłaszcza niemieckich przemilczających ataki terrorystyczne lub mylnie relacjonujących o ich charakterze. Po to głównie, by okłamywać społeczeństwo, wmawiając mu, że nie chodzi o terroryzm, ale zwyczajne wybryki. U nas inaczej to ujęli panowie Sierakowski i Migalski, o tyle inaczej, że o ile na Zachodzie chodzi o celowe okłamywanie opinii publicznej, to u nas, jak zwykle, o lansowanie siebie za wszelką cenę, nawet jeśli jest nią adekwatna do ich wypowiedzi ocena umysłowości jej autorów. Dodajmy dość niska.

A co powiedział redaktor Janecki? Krótko ujmując jego wypowiedź, wyjaśnił on genezę i naturę inwazji świata muzułmańskiego na ongiś chrześcijańską Europę. Po prostu świat pozbawiony „Księgi”, czyli prawdy objawionej, czyli Boga, jest terenem „niczyim”, przedmiotem misji. Jakiej? Oczywiście w myśl podstawowej prawdy islamu jest nią niesienie Boga. Powszechne zdziwienie budzi zawołanie terrorystów w momencie dokonywania aktów terroru: Allahu Akbar. Oznacza to: Bój jest największy. Oczywiście jest w tym jakieś potworne, rzec by można, nawet bluźnierstwo, ale muzułmanin wierzący – nie bojownik w imię sprawy, której sam często nie rozumie – za bluźnierstwo uważa odrzucenie Boga, naigrawanie się z Niego, stawianie siebie w Jego miejsce, czyli współczesne bałwochwalstwo. Można więc zrozumieć, co wcale nie znaczy zaakceptować, wezwanie Boga w momencie popełniania zbrodni subiektywnie rozumianej jako stawanie w obronie Boga. Ale przecież każde zabijanie jest zbrodnią, a zabijanie niewinnego człowieka, którego się nawet nie zna, zbrodnią szczególnie odrażającą.

O zwalczaniu terroryzmu mówi się aż nadto wiele. Lansuje się rozmaite sposoby, m.in. pojawiają się coraz częściej propozycje przywrócenia kary śmierci za akty terroru. Wydaje się, że ani tak bezwzględna retorsja, ani inne sposoby nie okażą się skuteczne. Istota rzeczy bowiem tkwi gdzie indziej. Nawet nie w bezmyślnym wchłanianiu przez niektóre państwa tzw. uchodźców – dziś już wiadomo, że takowymi przeważnie oni nie są – choć to oni stanowią materiał kolonizacyjny Europy, który w swoim czasie zgłosi swe pretensje do dominacji w niej, co równać się będzie panowaniu islamu. Część Europy współdziała w samozagładzie, dlatego pozwala się kolonizować przez zupełnie obce kulturowo i tradycyjnie ludy. Dlatego rozwija rozkładową moralnie i społecznie doktrynę gender, a co więcej chce ją narzucić społeczeństwom w swej masie jeszcze zdrowym. Dlatego dąży do stworzenia superpaństwa, które w imię wolności, tolerancji, jakichś bliżej nie określonych wartości chce kraje europejskie zglajchszaltować, czyli dokonać tego, co do końca nie powiodło się Hitlerowi. Urawniłowka, to było zresztą hasło wszystkich systemów nieludzkich, m. in., bolszewizmu. Nie można bowiem zabić niczego, ani człowieka, ani idei, dopóki nie osiągnie się nad nimi absolutnej dominacji.

Tak więc miarodajne dziś czynniki w Europie kopią sobie, tzn. jej grób rozpasaniem i nie okiełznaniem wiązadeł moralnych i intelektualnych, totalnie wykoślawionych. Ale konanie może trwać długo, tak jak długo konał starożytny Rzym – jako cesarstwo dobity – o tym nie zapominajmy – przez islam. Obawa przed męką przedśmiertną jest jednak płonna. Europa właściwie już umarła, skoro wyrzekła swej tożsamości, a wiemy jaka to była tożsamość. Przeobrażenia świątyń chrześcijańskich w meczety, to jest signum zewnętrzne, choć wymowne. Towarzyszy mu wszakże już daleko posunięty proces adaptacji tubylców – lepiej tak nazwać ludność części Europy, bo jest to o wiele konkretniejsze – do warunków nakreślonych według szaleńczych zasad multikulti. A więc nie muzułmańscy przybysze będą się asymilować z europejskością, ale ta ostatnia musi im ustąpić. Ustąpić „ludowi Księgi”, powołującemu się na Boga. A na co może powołać się Europejczyk? Wszak swoją „Księgę” utracił, uczynił przedmiotem szyderstwa domorosłych „artystów”, sprzedał ją za bezcen marnych profitów, wstydzi się jej, potwierdza prawdę słów Psalmisty: „powiedział głupiec w sercu swoim: nie ma Boga”. Wiadomo, co dalej na ten temat pisał. Korupcja, obrzydliwość, rozkład. A więc wielka pustka, wyprzedaż tego, co pokolenia zbudowały. A co gorsza, być może z konieczności dywanik w meczecie. Kto by to pomyślał, kiedy raziła indoktrynacja komsomolska, zetempowska, kiedy siłą pompowano tzw. światopogląd naukowy? Zza Odry wtedy spoglądano na Zachód, jako na skarbnicę cywilizacji chrześcijańskiej. Trzeba było kilka pokoleń nadętych półgłówków, sklepikarzy idei i czyniących owe abominanda – okropności, o których pisze psalmista, żeby zburzyć Europę, która mimo wszystkich swych słabości była „domem zbudowanym na skale” – na tej biblijnej skale.

Oto, gdzie tkwi siła terroru i słabość ogarniętych strachem jego ofiar, pośród których są owi mieszkańcy Sodomy, niebacznej na „godzinę napomnienia”, gdyż odrzucili Boga, ale także ci Bogu ducha winni, uwiedzeni, czy też ogłuszeniem propagandą „Śmierci Boga”. Bóg jednak nie umarł, ale pozwala na wymarcie tych, którzy zamienili go na badziewie, nazywane przez nich wartościami europejskimi.

A jednak, mimo wszystko, nie milknie pytanie o Europę. Czy Bóg się nad nią zlituje, gdyż znalazło się tych kilku sprawiedliwych? Czy rośnie gdzieś jakieś nowe Jeruzalem? Europa wyrzuciła Krzyż na śmietnik i zaczyna montować Półksiężyc na wieżach kościelnych.

Wierzący chrześcijanin nie może utożsamiać śmierci Europy z końcem chrześcijaństwa, pamiętając o zapewnieniu Chrystusa, że pozostanie z nami aż do końca świata.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

nie powiodły się do tej pory nikomu, Kolejną taką nieudaną jest "tolerancja" wobec inności , czyli polityka  mulit culti/

Bardzo ciekawe ma Pan spostrzeżenia wobec polskiej odmiany tej "narracji" - czyli promocji siebie :) Ale niech dalej idą tą drogą ludzie puści - przynajmniej każdy widzi o co chodzi. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1546738

Autor jest Ks. prof., warto to zauważyć...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1546752

Minęły wieki od wojen religijnych w Europie i od czasów, kiedy tysiące ludzi ginęły z powodu teologicznych dysput. Być może jest to jeden z powodów, dla których Zachód przyjął z niedowierzaniem wiadomości o praktykach Państwa Islamskiego. Wielu nie uwierzyło, że stosunkowo niewielka społeczność może do tego stopnia poświęcić się swojej religii lub być aż tak wsteczna w poglądach, a też może oczekiwać apokalipsy - jak pokazują jej akcje i oświadczenia.

https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2015/03/what-isis-really-wa...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1546749

... w którym red. Stanisław Janecki jasno wyartykułował swoją myśl w kwestii muzułmanów rozpoczynających "panoszenie się" w Europie Zachodniej.
Jak ks. Prof. napisał: (...) świat pozbawiony „Księgi”, czyli prawdy objawionej, czyli Boga, jest terenem „niczyim”, przedmiotem misji. Zatem "niczyj" teren jest terenem... do zagospodarowania. Przez kogo?
Proszę zatem zauważyć, że jeśli kraje Europy Zachodniej "wystawiły za drzwi" Boga w Trójcy Jedynego, - powstała potężna luka, której nawet mamona - jej nowy bóg - jak się okazuje, nie jest w stanie wypełnić tej luki. I właśnie w tę lukę "wpasował się" islam ze swymi bojownikami, którzy omamieni zapisami koranu - usiłują walczyć z "niewiernymi" w imię Allaha. A to jest niczym innym, jak podbojem Zachodniej Europy bez wystrzałów armatnich i bez regularnego wojska.

W związku z powyższym, nasuwa się pytanie: - dlaczego muzułmanie mający w swych odwodach terrorystów ISIS "odpuścili sobie" swe mordercze terrorystyczne działania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że Polacy są silni Bogiem w wierze chrześcijańskiej, a szczególnie w wierze rzymsko-katolickiej i nie pozostawiają wolnego miejsca dla islamu. Poza tym, obecny rząd Pani Beaty Szydło nie podjął się kontynuacji realizacji programu przyjmowania tzw. uchodźców, który z taką ochotą preferowała była premier Ewa Kopacz.
I... tak trzymać Szanowni Polacy!

Pozdrawiam Autora,

Satyr      

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1546755

Polska jest mało atrakcyjna dla zamachowców a przy mniejszej liczbie obcokrajowców łatwiej o kontrolę.

Wątpię, czy mamy szczególne względy ze względu na dawną wspólpracę w PRL, łacznie z zapewnianiem schronienia terrorystom. Motywy ideowe niektórych grup sprawiają, że atak na zepsutych, zgniłych niewiernych tez bywa łatwiejszy. Koran uznaje Jezusa za proroka a Arabowie jednak cenią pobożnych. Ale to tylko ciekawostki.

opinia publiczna też nie musi wiedzieć wszystkiego. kilka spraw, zagrożeń przeciez było, chocby ta dawna sprawa ew. zagrożenia w czasie Pasterki (operacja "Miecz"). szok i ew. naśladownictwo po zamachach w Polsce mogłoby być niebezpieczne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1547052

Witam ks. Prof. Zygmunta Zielińskiego i dziękuję za ten wpis bowiem dziś zagubionym ludziom, przytłoczonym ogromnymi masami informacji, b. potrzeba takich krótkich syntez. Ode mnie piąteczka! Zgadzam się z zaprezentowanym obrazem, staczającej się do szeolu Europy, a jednak brakuje mi odniesienia do autorytetów moralnych wiary ludzkiej, czyli do hierarchii Kościoła katolickiego, przecież od dawna wiadomo że nie ma dymu bez ognia, a ryba psuje się od głowy!!! 

Dla przykładu ks. Prof. Zygmuncie ludzie mojego pokolenia doskonale pamiętają 27 lat wspaniałego pontyfikatu św. Jana Pawła II. Polaka który odmienił na dobre świat i zmienił realnie na lepsze bieg historii, dlatego pytam jak to możliwe że tylko 12 lat po śmierci naszego wielkiego rodaka, zachodzą tak straszne, demoniczne zmiany i to w tempie tak szybkim?! W tempie absolutnie dla normalnego człowieka nie zrozumiałym! Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1546758

...Te straszne, demoniczne, jak to określasz ,zmiany zaczęły się dużo wcześniej. Zaczęły się jeszcze przed Vat II.

https://www.youtube.com/watch?v=GeprrHQkRzc

http://www.radiochrystusakrola.pl/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1546765

Księże Zygmuncie,

Jak zwykle z ogromną przyjemnością przeczytałem Księdza artykuł, ale zaintrygowała mnie jedna, zawarta w nim, teza. Ta, w której przyczyną upadku Cesarstwa Rzymskiego obarcza Ksiądz islam.

Proszę rozwinąć ten wątek, szczerze mówiąc mam ochotę się z Księdzem nie zgodzić, ale wcześniej chciałbym poznać Księdza argumentację.

pozdrawiam

/benjamin

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1546759

.....dlatego proszę ks. Prof. Zygmunta o rozwinięcie tej tezy o Islamie, jako tym który przyczynił się do upadku Cesarstwa Rzymskiego. Na pierwszym roku studiów IH UW wałkowaliśmy Starorzytny Rzym i troszka się o tym z najlepszych opracowań wie, ale z taką tezą to się nie spotkałem jeszcze nigdy. Tym bardzej chętnie poznam argumenty ks. Prof. Zygmunta na ten temat b. ciekawy w kontekście powyższego!  Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1546761

Rzym upadł, gdyż rozmiar Imperium, obejmującego ogromne i wewnętrznie zróżnicowane, terytorium, coraz trudniejsze w kontroli, a także rozkład wewnętrzny, uczynił go podatnym na atak agresywnych plemion germańskich.

http://www.bibula.com/?p=95949

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1546767

Nie zapominajmy o finansach:

https://www.imperiumromanum.edu.pl/ustroj/cesarstwo-rzymskie/przyczyny-u...

PS

Największym panem światem jest pan pieniądz. - Anonim.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1546770

Upadki prowadzą do wywyższenia , wywyższenie do zwycięstwa (moralnego). Każde inne zwycięstwo ziemskie jest w jakimś sensie "podejrzane".

PS. Przepraszam za ten wisielczy nastrój/humor ,ale to co się dzieje w EU raczej inaczej nie nastraja .
http://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/siedem-grzechow-glownych/
PS2. Memento mori ,memento mori . To zdaje się dewiza kamedułów . :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1546785

Cesarstwo rzymskie upadło wraz z zajęciem Konstantynopola przez Turków. Zachodnia jego część nominalnie należała do cesarstwa mającego swą centralę w Bizancjum i dopiero schizma dokonana przez Karola W w 800 r. zburzyła tę zależność, wprawdzie już tylko formalną, ale Bizancjum nigdy nie zrezygnowało z prawa do władania całym cesarstwem, a więc i jego częścią zachodnią. Ostatecznie więc cesarstwo rzymskie, czy jak kto chce Bizancjum, padło pod ciosami Turcji, jak wiadomo,wiodącej siły islamu.    

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1546763

No tak, czasami zupełnie zapominamy o tym, że Cesarstwo Rzymskie to nie tylko Rzym, ale i Cesarstwo Bizantyjskie. Dziękuję Księdzu za korepetycje z historii i pozdrawiam

/benjamin

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1546766

Nie kazde - nawet chrzescijanie uznaja wojny za "sprawiedliwe" i "niesprawiedliwe" - to pole do dywagacji teologicznych...

Dla muzulmanina zas wszystko jest jasne: zabicie niemuzulmanina nie jest grzechem (tym bardziej nie jest zbrodnia).

Koran zakazuje jednoznacznie nawet przyjazni z innowiercami. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1546772

zabicie muzulmanina nie jest grzechem 

tak na marginesie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1547073

Islam wchodzi w Europę (ja bym jednak doprecyzował - w Europę Zachodnią) "jak w masło" bo i cóż może ona mu obecnie przeciwstawić - jakieś gender, pederastię i pustą konsumpcję, czyli jedno wielkie NIC. Ktoś nad tym usilnie przez ostatnie lata pracował. Podobnie jak ktoś te islamskie masy ewidentnie tutaj ściąga, wydaje się, że w celu wytarcia resztek po chrześcijańskiej cywilizacji (a jak skuteczny jest tu islam wystarczy spojrzeć na dzisiejszy Konstantynopol). Co z tego ostatecznie wyniknie, czy Zachód faktycznie będzie islamski czy też narodzi się z tego kolejna wersja lewicowego terroru i totalnego gułagu, to trudno obecnie przewidzieć. Pewne natomiast, że naszą polską najlepszą obroną jest silna narodowa tożsamość i silne przywiązanie do Kościoła i wiary katolickiej - stąd takie wściekłe ataki importowanej (tym razem z Zachodu) lewicy na obu tych frontach jednocześnie.

Co do przetrwania chrześcijaństwa natomiast to dla mnie jest to równoznaczne z kwestią przetrwania Kościoła. Jest dzisiaj co prawda wielka presja na tzw. ekumenizm, taka swoista politpoprawność, ale cóż to za chrześcijaństwo bez sakramentów, sukcesji apostolskiej, bez Kluczy Piotrowych i przede wszystkim bez Ofiary Mszy Św. To jest takie chrześcijaństwo jakby zupełnie "puste", wydmuszka, widać zresztą jak te "odłączone wspólnoty" błyskawicznie się degenerują. Jeśli więc przetrwać ma chrześcijaństwo to przetrwać musi Kościół. Czy Kościół przetrwa ewentualny upadek Rzymu i jak długo...

Bo tu nasuwa mi się taka refleksja - jeśli Kościół jest Mistycznym Ciałem Chrystusa to może i jego losy swoiście odzwierciedlają życie naszego Pana. Zaczęło się od krwawych prześladowań pierwszych chrześcijan (=rzeź niewiniątek), potem był długi okres spokojnego wzrostu, a jakiś czas temu mieliśmy chyba coś w rodzaju triumfalnej Niedzieli Palmowej ("wiosna Kościoła"). Tym samym zaczęlibyśmy ostatni tydzień, a teraz jest pewnie przesłuchanie przez Sanhedrynem ("Wówczas zaczęli pluć Mu w twarz i bić Go pięściami, a inni policzkowali Go", Mt.26,67) albo może nawet już biczowanie. No i gdzieś po drodze była jeszcze zdrada Judasza. Potem ukrzyżowanie i śmierć, czyli praktycznie chyba prawdziwy koniec historii (?).

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1546777

dotycząca łatwości z jaką obca cywilizacja wygrywa z naszą na terenie eurokołchozu.

Natomiast należy sobie zdawać sprawę, że nachodźcy nie wzięli się znikąd. Ich napływ jest zaplanowany i zorganizowany.

Wydaje się, że w mediach publicznych temat kto, jak i dlaczego to zorganizował i dalej organizuje raczej nie będzie rozwijany

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1546855

 Witaj! Kto? Odpowiedź banalnie prosta! To zaplanowany atak Islamistami przez Sowietów, aby zniszczyć chrześcijaństwo, aby zniszczyć narodowość państwową, aby zmiękczyć Europę. To nowa wojna hybrydowa na wielką skalę. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1546864

To Niemcami zarządza FSB, GRU, KGB czy inny Putin? Ciekawa koncepcja. :) :)

A może Soros, Rothschildowie czy Rockefellery to agenci sowietów.

Co rozumiesz przez sowietów?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1546887

 Witam ponownie! Mówię o licznej sowieckiej agenturze wpływu ulokowanej u nas i w Niemczech i nie tylko. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1546914

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547001

.... a gdzie ty byłeś jak Sakiewicz, wraz z Kaczyńskimi, wprowadzili tego oto biskupa na tron, uwalając jednocześnie , apa Wielgusa? Teraz nie płacz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1547008

A Ty może znasz b-pa Wielgusa?

Bo jeśli nie - to lepiej nie wypowiadaj się na jego temat (wart Pac, pałaca, a Wielgus - Nycza!)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1547012

O Nyczu piszę już od lat że to zakała kościoła katolickiego, więc mi tu nie wciskaj jakiegoś płaczu z mojej strony.

Natomiast tobie łzy jeszcze nie wyschły po klęsce Brauna, bo widocznie pisałaś o sobie i swoich przeżyciach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547069

....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547002

....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547003

...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547004