Jak jesteśmy manipulowani

Obrazek użytkownika Świetobor
Idee

Dwie godziny temu umieściłem w dziale filmy, doskonały wykład Andrzeja Wronki, prelegenta związanego z Kościołem i Radiem Maryja a dbającym przede wszystkim o POLSKIE interesy, o POLSKĄ rację stanu. http://niepoprawni.pl/video/wyklad-myslenie-pojeciowe-a-myslenie-stereot... . Nie spodziewałem się że nawet tu na wybitnie prokatolickim portalu od razu znajdzie się jakiś pałkarz, który to zaneguje. Pokazuje to, że dla niektórych osobników nienawiść do innych jest wybitnym priorytetem. I to też świadczy o antypolskiej postawie rodem z najprawdziwszej izraelskiej instrukcji. Dla takich wyrzutków polskiego społeczeństwa hasło hasbara jest jak płachta na byka. Plują, rzucają się, atakują personalnie. Część na pewno robi to z obowiązku ale jest część która robi to zupełnie nieświadomie. I to o takich m.in. ludziach jest właśnie ten wykład. Do nich nie trafiają najbardziej racjonalne i obiektywne argumenty. Oni są święcie przekonani, że mają rację a argumentem jest to że mają.

Choć nie jestem katolikiem to jestem Polakiem i dobro Ojczyzny jest dla mnie najważniejsze. Dlatego wiele razy umieszczam różne linki, artykuły lub filmy pochodzące od ludzi lub ze stron które są o zupełnie innym światopoglądzie niż mój. Jednak dla mnie nie ważne jest kto kim był w przeszłości czy jest teraz. Ważne jest to co mówi i co ważniejsze robi dla dobra naszego kraju. Nie interesują mnie obietnice tylko działania. Po owocach ich poznacie. Jeśli ktoś swoimi czynami i słowami zaprzecza polskości, jeśli dba o interesy innych bardziej niż o dobro Polski, to można go nazwać tylko zdrajcą i sprzedawczykiem. I tu nie liczą się preferencje światopoglądowe a czyste, gołe fakty, którym ciężko jest zaprzeczyć czy też zignorować. 

Proszę posłuchajcie sobie tego wykładu uważnie. Rady tam zawarte można zastosować w bardzo wielu sytacjach i na pewno okażą się pomocne.

I, tu zwracam się do ludzi minusujących treści "jak leci", mam pewność, że ten wpis również zostanie zminusowany. Ale większość z Was nie ma odwagi napisać swojego zdania jako komentarz, bo wtedy już nie pozostaje się anonimowym, bo najzwyklej własnego zdania nie macie, bo wykonujecie tylko polecenia. Ja akurat najmiej dbam o to co myślą o mnie, ale jeśli ich działania przekładają się na szydzenie z innych tylko dlatego, że śmią mieć własne, odmienne od ogółu zdanie, to takie postawy będę zawsze potępiał. 

Szukajmy tego co nas Polaków łączy a nie pielęgnujmy i dbajmy o to co dzieli. Divide et impera, dziel i rządź. Nie pozwólmy by wciąż tę zasadę u nas stosowano choć do tej pory czyniono to z wielkim powodzeniem.

Na koniec zacytuję zdanie przypisywane Wolterowi: Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)