Doprowadzić do upadku – wyprzedać za bezcen. Polskie kopalnie znowu mają zyski.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Po zaledwie sześciu miesiącach 2017 roku kontrolowana przez Skarb Państwa Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odnotowała 1,43 mld zł zysku na czysto. Co ciekawe - w analogicznym okresie rok temu spółka ta miała 149,11 mln zł straty. Inne polskie spółki wydobywcze również odnotowały zyski, dzięki czemu cały rok 2017 może być najlepszy w historii polskiego górnictwa!

Doprowadzić do upadku – wykupić za bezcen

Taka metodę przyjął Soros, który spowodował spadek akcji przemysłu węglowego a teraz je wykupuje. Skąd my to znamy- spytacie. Właśnie tak rodziły się w Polsce fortuny w czasie gdy podopieczni spekulanta sterowali ” ochładzaniem” polskiej gospodarki.

Menedżer hedge funds, miliarder i liberalny operator polityczny George Soros nazwał kiedyś węgiel „śmiertelnym” dla klimatu Ziemi, podczas gdy najwyraźniej stara się teraz z niego korzystać dla zwiększenia swojego ogromnego bogactwa.

Soros jest od dawna sponsorem liberalnych kandydatów i do akcji promujących odejście od korzystania z paliw kopalnych i przejście na energię odnawialną przy użyciu tylko wiatru i energii słonecznej. To oznaczało śmierć kopalni a Polsce ruinę górnictwa węglowego.

Ale gdy akcje giełdowe dwóch spółek węglowych spadły, co było być może częściowo wynikiem  wpływów Sorosa, pieniądze miliardera – inwestora teraz zaprzeczają jego słowom.

Jak informuje Fox News, Soros zakupił w St. Louis, milion akcji spółki węglowej Peabody Energy i kolejne 500.000 akcji  Arch Coal. Dwie inwestycje, które kosztowałyby go wiele więcej pieniędzy, gdyby chciał kupić akcje tych firm kilka lat wcześniej. Akcje spółek węglowych spadły znacznie wtedy gdy administracja Obamy wprowadziła nowe przepisy i wydała wytyczne, zobowiązujące do obniżenia emisji dwutlenku węgla ze spalania kopalin od 2017 roku.

We środę, koszt jednej akcji Peabody Energy na New York Stock Exchange wynosił 1.25$. Wartość tej samej  spółki jeszcze w 2011 roku była wyceniana na ponad 72 dolarów za akcję.

Mimo niskich kosztów zakupu akcji, jak  zwrócił uwagę Fox News, Soros stracił pieniądze na obu inwestycjach, ale obecnie posiada znaczną część resztek przemysłu węglowego w USA.

Ciekawe kto ma większość resztek, a tak naprawdę smakowitych kąsków, polskiego górnictwa węglowego. Bo ostatnio coraz częściej i coraz głośniej mówi się o renesansie węgla kamiennego. Przecież węgiel służy nie tylko do palenia w piecach i elektrowniach.

„George Soros od wielu lat wydawał miliony dolarów po to aby ceny ceny węgla zamiast górników zjeżdżały w dól. I zjechały”  powiedział  Fox News -pracownik naukowy wolnorynkowego think tanku H. Sterling Burnett.

„Jeśli teraz kupuje tyle akcji, aby posiadać w tych przedsiębiorstwach pakiet kontrolny, zamyka je pozostawiając węgiel w ziemi, może chce abyśmy uwierzyli że on naprawdę walczy o zatrzymanie  zmian klimatycznych i  ratowanie środowiska.”

Ale zaraz  Burnett dodał, że ma wątpliwości, aby rzeczywiście o to chodziło.” Podejrzewam, że [Soros] pomógł sprowadzić akcje w dół, kupił tyle akcji, ile tylko mógł, a kiedy zapasy węgla zmaleją, a wartość akcji wzrośnie, może je akcje i uzyskać ogromne zyski, ” spekulował Burnett jak Soros na węglu.

Czy nie macie wrażenia że takie umyślnie manipulacje na rynku w celu osiągnięcia  zysku to zwykle przestępstwo a nie zdolności managerskie w zarządzaniu funduszami? Czy nie macie aby takiego wrażenia że działania Sorosa i Obamy były przypadkowym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie i miejscu? Czy lewacy całego świata mistrzami w robieniu takich „przewałek”, które są przestępstwem tylko wówczas gdy robi to ich opozycja?

Czy nie macie wrażenia  że polskie górnictwo niszczono z pełną premedytacją na zlecenie?

PS. W tym samym czasie gdy rząd Kopacz forsował zamkniecie czterech kopalni, Niemcy planowali budowę nowej. Tak, w Polsce! Im się miało opłacać.

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

- nie tylko z facjaty - diabeł wcielony ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1546978

Cwaniaków należy rozliczyć!

http://demotywatory.pl/4441276/Prawda-o-kopalnich

Górników szanować:

http://demotywatory.pl/4716442/Slowa-zony-jednego-z-gornikow-

"Cięzki los górnika głęboko pod ziemią, bo ciągle nieszczęścia i śmierć ledwie drzemią" - to słowa pieśni górniczej "Cięzki los górnika" z 1923 roku.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1546981

to w perspektywie wieloletniej trzeba przyjac pewnik, ze cena wegla na rynkach swiatowych bedzie spadac. Juz dzisiaj w portach Ameryki Pd. mozna wegiel kupic po 30$/tone - czyli poniej kosztow produkcji w Polsce.

Polskie gornictwo "zwija sie" skokowo: mamy co kilka lat niewielkie wzrosty ceny wegla - zwieksza sie wtedy wydobycie, zatrudnia ludzi a przede wszystkim awieksza wynagrodzenia, po czym okazuje sie, ze na wegiel nie ma zbytu, rynek zalewa tanszy wegiel z importu - wiec mamy kryzys, zwalnia sie ludzi, gornicy strajkuja po czym otrzymuja pomoc panstwa... nadchodzi lekka poprawa koniunktury... przeksztalca sie firmy gornicze (likwidujac stare dlugi kosztem podatnikow)... i zabawa zaczyna sie na nowo.  

Oplacalnosc wydobycia wegla w Polsce na dluzsza mete zapewniaja tylko... firmy prywatne. Kilka prywatnych kopaln wydobywawegiel z zyskiem, Kopalnie panstwowe - to niekonczacy sie cykl wzlotow i upadkow - za ktore rachunek placa obywatele. Czy nie byloby taniej oddac za darmo akcje kopaln pracujacym w nim gornikom - w zamian za deklaracje, ze nie beda juz wiecej zadali dofinansowywania wydobycia?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1546983

Pejsate masońskie ścierwo jakim jest Soros, nie odpuści Polsce, dopóki szatan trzyma go przy życiu.

Bogactwa naturalne Polski jakie posiadamy, nie dają mu sPOkoju, jak je wydrzeć swoimi koszernymi łapskami Polsce.

I dzięki PO-PSL blisko był zrealizowania tego planu, by to przejąć i zrobić z Polski kolonię, którą można będzie okradać bezkarnie, za ochłapy jakie rzuci skorumPOwanemu rządowi PO-PSL.

Drugim aspektem jego aktywności przeciw Polsce jest zniszczenie chrześcijaństwa w Polsce, gdzie Polska jest ostatnim bastionem chrześcijaństwa w Europie i daje przykład dla całej Europy. 

Można to porównać do obrony Częstochowy, gdzie Szwedzi podbili prawie całą Polskę bez oporu ze strony polskiej.

A Polacy dopiero się obudzili, gdy okupant szwedzki uderzył w klasztor Jasnogórski, który dla Polaków jest miejscem świętym.

I to był koniec podboju Polski przez Szwedów. Polska wstała z kolan, niszcząc przeciwnika.

Więc Soros o tym wie, że nie podbije Polski póki nie zniszczy korzeni chrześcijaństwa w Polsce i stąd te wszelakie próby, jak multi-kulti, czy sprowadzanie kozojebów przez zdradziecki i sprzedajny rząd PO-PSL, które na szczęście spaliło na panewce.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1546987

serię moich wpisów sprzed około roku. Polacy siedzą na ogromnej kupie złota. Pytanie dlaczego żadne z rządów nie eksploatuje polskich bogactw naturalnych? Czekają na Sorosa?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1547046