Żołnierze Niezłomni odzyskują honor i cześć

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Bp Guzdek: "Żołnierze Niezłomni przypominali społeczeństwu, że trzeba wyprostować karki i powstać z klęczek".

Śp. płk „Łupaszka” jak ziarno pszeniczne wsiane w glebę, obumarł, aby narodziła się wolna Polska. Wiemy, że nie było to męczeństwo ostatnie. Od jego śmierci w 1951 roku do przemian w roku 1956 i tych kolejnych do roku 1989 - zginęło jeszcze wielu „rycerzy” wolności. Ich ofiara nie poszła na marne. Stojąc przy trumnie jednego z nich, pragniemy dziękować Bogu za ich świadectwo umiłowania Ojczyzny ponad swoje życie - powiedział biskup.

"Stawiło się na tę uroczystość kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi (w relacji TVN widać było ok. 15 osób). I nie był to pogrzeb - jak inne pogrzeby - smutny. Prezydent powiedział, że Polska odzyskuje swą godność. A przemawiający po Prezydencie krewny Bohatera Bogdan Kasprowicz zaczął swe wystąpienie niczym ksiądz Kamiński na pogrzebie pułkownika Wołodyjowskiego. „Panie Pułkowniku Szendzielarz! Te Deum grają!” A więc nie dramatyczne „Larum grają”, jak u Sienkiewicza, ale pieśń dziękczynną Te Deum, Ciebie Boga wychwalamy.
W tłumie, wielkim tłumie młodych ludzi idących ramię w ramię ze staruszkami, z całymi rodzinami - czuło się nie smutek, ale dumę, wdzięczność, ulgę, właściwie - radość. Że już nie musimy - świętować Bohatera pokątnie, gdy polskie państwo - jak za poprzedniej władzy - z wojskowymi honorami chowa prokuratora-mordercę 17 letniej Inki, podwładnej Łupaszki. Dziś widać było radość, że jako polskie państwo, wraz z Prezydentem, Premierem, Ministrem Obrony Narodowej, kompanią honorową - oddajemy hołd temu, któremu wolną Polskę zawdzięczamy. Że przez dwa totalitaryzmy postawiony na głowie świat - wraca do normy. A komunistyczni kłamcy, którzy do dziś pracują, by kłamstwo zwyciężało - kończą na śmietniku" - pisze Maciej Pawlicki.

Jako syn Żołnierza Niezłomnego z wielki wzruszeniem, dumą ale i smutkiem oglądałem relację z uroczystości pogrzebowych. Wzruszenie wywołuje we mnie powrót Żołnierz Wyklętych, którzy wreszcie doczekali ze strony państwa Polskiego godnego pochówku z wojskową asystą i ceremoniałem. Zamiar komunistycznych morderców, sługusów Stalina, którzy z premedytacją kłamstwem i oszczerstwem niszczyli pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego z lat 1944 - 1961 walczących z sowieckim okupantem, spełzły dzisiaj na niczym, bowiem nasi niezłomni powrócili. Na trwałe wpisują się w najświetniejsze dzieje naszego narodu. Smutno mi jest ponieważ mój śp. Tata nie doczekał tej pięknej uroczystości. Podczas okupacji aresztowany przez Niemców za działalność konspiracyjną w czasie transportu do Dębicy skuty wyskoczył z pociągu i uciekł. Przez dwa lata ukrywał się, był poszukiwany przez gestapo i Armię Ludową. Żołnierz Batalionów Chłopskich, brał udział w zbrojnych akcjach na terenie obecnego Podkarpacia. Po wkroczeniu Armii Czerwonej uciekł na tzw. ziemie odzyskane, gdzie miał nadzieję na ukrycie się. Jednak nieopatrznie zaufał komunistom i 1947 roku ujawnił się, pod koniec 1954 roku został przez UB aresztowany i wywieziony do Rzeszowa. Z więzienia wyszedł na mocy amnestii z 15 kwietnia 1956 r. Śledztwo przeżył, ale jego skutki odczuwał do końca życia. Dzisiaj cieszyłby się, że Jego niezłomna postawa i walka o wolną Polskę przynosi oczekiwane efekty a Oni Żołnierze Niezłomni odzyskują honor i cześć. Ucieszłyby Go widok tysięcy ludzi, którzy mają poczucie, że spajają się w jedną wielką wspólnotę. Zobaczyłby
kombatantów, kibiców, członków Klubów Gazety Polskiej i innych patriotycznych stowarzyszeń, członków Grup Rekonstrukcji Historycznej, Związku Strzeleckiego "Strzelec", harcerzy i zwykłych mieszkańców wielu polskich miast. A najbardziej ucieszyłby Go widok rodziców z dziećmi które historię i patriotyzm po prostu chłonęły. To dobry prognostyk na przyszłość Polski. Daje nadzieję, że dokonujące się zmiany będą trwałe. Przeciwnikom zmian nie pomogą ani donosy na Polskę do Berlina, Brukseli i Strasburga, ani demonstracje PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i KODu mające na celu obalenie demokratycznie wybranego prezydenta, większości parlamentarnej i rządu. Rozpaczliwe skamlenie opozycji o zagraniczną pomoc świadczy jedynie o jej słabości, Polacy stali się już odporni na takie zabiegi. To dowód na to, że zaszła u nas naprawdę głęboka zmiana. To se ne vrati, panie Schetyna, Pertu, Kosiniak-Kamysz, Kijowski i pozostali zaprzańcy! W Warszawie dzisiaj była Polska.

Cześć i chwała bohaterom.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Polska jest w sercach, głowach ludzi Kaziu...w myslach ale i czynach, w działaniu na rzecz narodu...a o tamtych konfidentach wspominac nie warto - juz dawno temu sprzedali honor i godnośc za unijne srebrniki...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1512014

Żołnierze Niezłomni oddawali życie za wolną Polskę , a komuniści, postkomuniści i inni poprawni polskojęzyczni „Europejczycy” chcieli byśmy o nich zapomnieli, przedstawiali ich jako bandytów .  Ale to im się nie udało. Mamy Polskiego Prezydenta, Polski Rząd, Polaka na czele MON i wielkie rzesze młodych ludzi w których sercach coraz mocniej   gra wolna Ojczyzna. Polska powstaje z kolan, a pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nie zostanie zatarta. Cześć ich pamięci.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1512017

Przecież to oni z PO-PSL-SLD-RP, uchwalili że mordy w Katyniu i Wołyniu to nie ludobójstwo, ale zabicie paru żydów to już ludobójstwo.

Ani Wałęsa ani Kwaśniewski nie chcieli zdjąć wyroku śmierci dla pułkownika Kuklińskiego jako prezydenci Polski, zrobił to dopiero śp prezydent Lech Kaczyński i ustanowił 1 marca jako święto żołnierzy Niezłomnych.

Dzisiaj ci ruscy rezydenci kaPO, analfabeta i alkoholik piszą list że w Polsce niema demokracji.

Bo Polacy oderwali od koryta, te czerwone ryje.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1512037

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika o_Onufry został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Religia jest obrazą godności człowieka!

#1512060

Wyklęci

 

Utrwalacze się rozmywają,

a Wyklęci zmartwychwstają!

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1512067