Nowy masoński podatek - dla zdrowia rabów* ????

Obrazek użytkownika cccp.ue
Świat

* Rab (ros./sowiecki) - niewolnik.

 

  Niejaki ""prof."" Jeffrey Sachs - szczerze  zmartwiony stanem zdrowia miliardów niewolników - proponuje nałożenie nowego podatku na producentów niezdrowej żywności.

.

Nie, nie proponuje zmiany przepisów prawa, zakazujących produkcji niezdrowej żywności, a tej jest najwięcej na świecie, a proponuje nałożenie karnych podatków na jej  ..... producentów.

.

Większość producentów żywności - szczególnie tej niezdrowej - należy do kręgu mafii / masonerii i niespecjalnie się tym podatkiem przejmuje.

Ponieważ produkują większość żywności na świecie, mogą sobie pozwolić na podniesienie cen - przerzucając karne podatki na tych, którzy ją kupują.

.

Tak więc nabywcy (raby / niewolnicy) nadal będą truci niezdrową żywnością, producenci kasować z tego zyski, a raby (niewolnicy) zapłacą DODATKOWY  podatek.

.

I tylko  poborcy  i dysponenci podatków  potłuścieją.

.

Nie ma to, jak być ""profesorem""  wyznania .... PODATKOWEGO  i doradcą Rządu Swiatowego..

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

w efekcie prowadzi do stworzenia czarnego rynku, ktory przejmuje wszelkie zyski - wlacznie z potencjalnymi podatkami, ktore zamiast do budzetu danego panstwa wplywaja do mafijnych kieszeni.

Wie o tym dobrze prof. Sachs - niestety - nie wie Autor...

Przyklady mozna mnozyc - tylko te najwazniejsze to slawna prohibicja w USA, zakaz handlu narkotykami czy tez podrabianie firmowych wyrobow przemyslowych i spozywczych.

Drugim aspektem zprawy (zdrowej zywnosci) jest fakt, ze gdyby zakazac produkcji zywnosci niezdrowej - i w pelni go wyegzekwowac - to w ciagu kilku miesiecy wymarlaby z glodu polowa ludzkosci... najwiecej ofiar byloby... w krajach wysokorozwinietych - a chyba najmniej w... Afryce.

Smialo moanz stwierdzic, ze niezdrowe dla ludzi jest spozywanie produktow skazonych pestycydami, herbicydami i innymi chemikaliami. Okresla sie w normach maksymalny dopuszczalny ich poziom, co nie znaczy, ze spozywanie ich w nizszych niz dopuszczalne dawkach nie jest szkodliwe - przeciwnie: spozywane systematycznie jest tak samo szkodliwe jak spozywanie w wiekszej dawce ale od czasu do czasu...

Tak wiec Autor zalicza do masonerii i mafii 95% polskich rolnikow... a prawdopodobnie  i 99% producentow zywnosci - wszak dzisiaj nawet w zywnosci organicznej znajduje sie zwiazki metali ciezkich, herbicydow czy pestycydow...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1483250

„Walka z jakimkolwiek procederem zakazami i nakazami w efekcie prowadzi do stworzenia czarnego rynku, ktory przejmuje wszelkie zyski - wlacznie z potencjalnymi podatkami, ktore zamiast do budzetu danego panstwa wplywaja do mafijnych kieszeni”.

Nie. Zakazy i nakazy też są potrzebne. Warunkiem by to zadziałało jest wprowadzenie dobra w miejsce zwalczonego zła. O tym warynku koniecznym piszę w swoim wpisie-odpowiedzi.

Na aspekt drugi odpowiedź jest ta sama.

Z oceną niezdrowego w małych dawkach zgadzam się.

Nie spieszyłbym się z tak poważnym oskarżeniem polskich rolników.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1483255

Dzięki za podjęcie tematu. Uznałem go za tak ważny, że odpowiadam oddzielnym wpisem.

http://niepoprawni.pl/blog/miarka/niezdrowa-zywnosc

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1483251

kodeksów jest niepotrzebnych, bo to same zakazy i nakazy?

Podatki, cła, opłaty to też ZAKAZY i NAKAZY.

Jeśli NIC nie mamy zakazywać lub nakazywać, to po co zakazujemy MORDERSTWA,  kradzieży, nakazujemy udzielać pomocy itd.?

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Kowalski

#1483283