Tusk i Applebaum

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Okres przedwyborczy jest czasem specyficznym, w którym dzieją się rzeczy niecodzienne.

W sierpniu 2005 r. Donald Tusk w akcie pełnego nawrócenia (lub raczej ze względów koniunkturalnych) zapragnął poślubić swoją od 26 lat cywilną małżonkę Małgorzatę. Zrobił to po cichu, bez udziału mediów, zaledwie w Katedrze Oliwskiej, a ślubu udzielił skromny kapłan, arcybiskup Gocłowski. Wielu z nas marzy o skromnym ślubie w Katedrze Oliwskiej, udzielanym przez hierarchę piastującego wysoki urząd w Kościele. No, może nie każdy, ale wiadomo o co chodzi.

Ślub kościelny zawarty przez znanego polityka ma w polskim społeczeństwie szczególny wydźwięk. Sakramentalny związek zawarty tuż przed wyborami był przez wielu odbierany w kategoriach politycznych. I słusznie. Trudno bowiem przyjąć wyjaśnienie, że – jak twierdził Zainteresowany - bezpośrednim bodźcem do podjęcia decyzji o ślubie kościelnym było odejścia Jana Pawła II. Za silnie to pachniało tandetą.

I cóż? Ślub kościelny nie pomógł. Tusk wybory prezydenckie przegrał. Widocznie jeszcze czegoś biedaczyna nie dopatrzył.

Dziś znowu stajemy w obliczu kolejnej prezydenckiej kampanii wyborczej. I znowu zapowiadają się rzeczy na co dzień niespotykane. Oto dowiadujemy się, że kandydatka na pierwsza damę, żona Sikorskiego, Anne Applebaum, rozważa przyjęcie obywatelstwa polskiego. To także wygląda podejrzanie, choć intencje wyjawia szczerze i prostolinijnie.

Sam Sikorski skromnie dodaje: „Moja żona jako Pierwsza Dama byłaby wydarzeniem medialnym i towarzyskim. Przyjeżdżaliby tutaj z Londynu i Nowego Jorku i chcieliby rozmawiać z nią o Polsce, więc takiej szansy na darmową reklamę naszego kraju nie powinniśmy marnować".

Narcyzm o niebotycznych rozmiarach i kształtach!

Anne Applebaum chciałaby zostać Polką. Mówi otwarcie, podążając za myślami swojego męża: "Chciałaby uzyskać polskie obywatelstwo, ale od następnego prezydenta". Obecny za niski, czy za mały? A co będzie, jeśli Lech Kaczyński wygra nadchodzące wybory, pani Applebaum?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kiedyś mi to dobitnie wyjaśnił znajomy żyd: "ja dziś jestem polakiem bo mi się tak podoba, jutro mogę być szwedem, anglikiem lub niemcem bo wszędzie będę wśród swoich a ty zawsze będziesz tylko polaczkiem gdziekolwiek byś pojechał".

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49683

[quote=JaN.]

Kiedyś mi to dobitnie wyjaśnił znajomy żyd: "ja dziś jestem polakiem bo mi się tak podoba, jutro mogę być szwedem, anglikiem lub niemcem bo wszędzie będę wśród swoich a ty zawsze będziesz tylko polaczkiem gdziekolwiek byś pojechał".

 

[/quote]

Wie pan bez urazy dla owych "onych" to ma sens ...
Nie pisze tego by im po prostu "dowalić" ale na litość Pana Boga nad moim narodem ..te "one" tacy są , oni od setek lat się nic a nic nie zmienili ..To o takich pisał Benjamin Franklin :

Z największym tragizmem wystosował do będących u władzy Amerykanów poniższą przestrogę:

BENJAMIN FRANKLIN ON THE JEWS

From the written records of CHARLES PINCKNEY of South Carolina, of the proceedings during the drafting of the Constitution in 1789 concerning the statement of BENJAMIN FRANKLIN at the convention concerning Jewish immigration. (Original in the Franklin Institute, Philadelphia.)

"There is a great danger for the United States of America. That great danger is the Jew. Gentlemen , in whichever land the Jews have settled, they have depressed the moral level and lowered the degree of commercial honesty. They have created a State within a State, and when they are opposed, they attempted to strangle the nation financially as in the case of Portugal and Spain."
"For more than 1700 years they have lamented their sorrowful fate, namely that they were driven out of the motherland; but gentlemen, if the civilized world today should give them back Palestineas their property , they would immediately find pressing reasons for not returning there. Why? Because they are vampires and cannot live on other vampires. They cannot live among themselves. They must live among Christians and others who do not belong to their race."
"If they are not excluded from the United States by the Constitution, within less than a hundred years they will stream into our country in such numbers that they will rule and destroy us, and change our form of government for which Americans have shed their blood and sacrificed life, property and personal freedom. If the Jews are not excluded, within 200 years our children will be working in the fields to feed the Jews, while they remain in the Counting House gleefully rubbing their hands."
"I warn you, gentlemen, if you do not exclude the Jew forever, your children`s children will curse you in your grave."
"Their ideas are not those of Americans. The leopard cannot change his spots. The Jews are a danger to this land, and if they are allowed to enter, they will imperil its institutions."
"They should be excluded by the Constitution."

[ tłumaczenie z oryginału ]

" Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych . Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy.Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzie i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach.Ostrzegam was ponownie , jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach.Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję."

źródło : Benjamin Franklin o zagrożeniu dla USA
............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#49685

Dosyć znaną maksymą jest również...

........inteligentny człowiek posiada

dwa paszporty,

a Żyd to nawet trzy .............

pzdr:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49686

... przez lata, jak w mojej rodzinnej Uppsali, nasi, wywaleni stąd przez swych do niedawna kochanych towarzyszy w '68, "rodacy", zależnie od koniunktury, byli raz Polakami, a raz wręcz przeciwnie.

Na początku jeszcze "Solidarność" była tam popularna... bo uważano ją za organizację stricte lewacką, miałem dzikie nieprzyjemności wyprowadzając ich z tego błędu, raz nawet wywalono mnie ze spotkania imigrantów z uczniami liceum! No więc, kiedy była popularna, te te wszystkie Wojtki i Kaziki były Polakami, potem jednak już jakby mniej i mniej...

Swoją drogą, skąd oni tam się w ogóle wzięli, spyta ktoś? No więc, wygląda na to, że ci co jechali do tego Izraela w '68 jakimś cudem geografii wylądowali w większości w Uppsali właśnie. Topograficznie jakby nie w tę stronę, ale widać tak być musiało. Może dlatego, że tam od dawna już mieszka brat Michnika, no a poza tym sprzyjający klimat. Może nie tyle pustynny sensu stricto, ale lewacki jak najbardziej! ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49729

"wylądowali w większości w Uppsali" – ?

musze to sprawdzic :)

ale np brat Michnika tam nie mieszka, o ile mi wiadomo

a poza tym:

sama znalazlam sie w Sztokholmie w 82 r.

i mysle, ze chyba nic dziwnego ze "Solidarnosc" jako zwiazek zawodowy, kojarzy sie Szwedom z lewactwem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49731

... chodziło o to, że oni w Uppsali mają swój HQ.

Ja się znalazł w '84 w Öxelösundzie, a chyba w '85 w Uppsali. (Potem w '95 znowu w Gdańsku.)

Nie ma nic dziwnego? Może dla Ciebie, ale większość naszych tutaj czytelników uciekła by z krzykiem na widok takiej lewizny, jaką był tamten nauczyciel. Takich jest tam niemało, ale jednak nie wszyscy.

Ogół ogranicza się do b. zgniłoróżowego leberalizmu, co dla mnie jest wystarczająco obrzydliwe, ale trockizm, ściśle biorąc, to to jednak nie jest. Ja problem z nimi widzę raczej w tym, że tam nie ma żadnej prawdziwej prawicy. (Jakby tu była!)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49752

i ja wyladowalam w Okselösundzie ale dwa lata wczesniej niz ty

wcale nie pisalam, ze sie nie dziwie – robie to caly czas! :)

moze sie juz uodpornilam?

nie mam zdaje sie innego wyjscia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49764

cos kiepscy z nas szwedzi :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49766

... mija czas, jak szybko człek zapomina! Szczególnie pisowni imion własnych.

Jak wspominasz tę jaskinię piratów i ludzi sprowadzających latarniami statki na skały, co by je...?

Wtedy faktycznie promy z PRL lądowały w Oxelösundzie, a nie jak teraz w Nyneshamn, czy gdzie tam.

Jak tam teraz w ogóle jest? Ja mam tam wprawdzie wszystkie (ślubne przynajmniej) dzieci, ale wiesz, jak działa Szwecja na polskie małżeństwa, nawet te wyjątkowo dobre. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49824

nooo powiem ci, ze na polskie malzenstwa dziala calkiem dobrze 

tzn moj dlugoletni staz nie jest zagrozony

i tak prawde mowiac wcale az tak zle tu nie jest

moze juz sie przyzwyczailam?

ale w sumie nudno i dlatego co roku musze byc w Polsce

zeby jakos przezyc :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49842

jak to? masz tu dzieci a mnie sie pytasz "jak tam teraz w ogole jest?"

 

jest cudnie! zwlaszcza jak ma sie tu swoje dzieci!

 

p.s: nie Nyneshamn a Nynäshamn :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49857

... tego nie ukrywałem. W pisemnej maturze z polskiego pierwszy błąd zrobiłem już w tytule. Gdybym nie był poza tym uważany za znakomitego polonistę, oblali by mnie za samo to. (Choć udział w elbląskich "wydarzeniach" '70 roku i inne takie też mi nie pomagał. Jakoż i nieczytanie komuszych lektur.)

Dzieci? Nie żartuj. Co mnie one obchodzą? Radzą se beze mnie, a ja sobie radzę bez nich. Poza tym, że mnie chyba uważają za faszystę. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49870

"Dzieci? Nie żartuj"

nawet nie smiem i przyznaje, ze kompletnie cie nie rozumiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49894

... ja nie jestem dobrą kobietą! ;-)

Na ucho Ci jednak powiem, że każdy prawdziwy facet byłby rad jak skowronek, gdyby nagle od Bozi otrzymał szansę pozbycia się nastoletnich, lub dorosłych, dzieci. Tyle, że prawdziwych facetów już mało, a w Szwecji najmniej.

Czy wiesz, że wystarczy zostać ojcem, by Ci poziom testosteronu automatycznie bardzo zdecydowanie spadł? ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49963

"Tyle, że prawdziwych facetów już mało, a w Szwecji najmniej."

 

wybacz, ale twoje wyobrazenie "prawdziwego faceta"

budzi wiele watpliwosci u dobrej kobiety

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#50054

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#50229

Ja może nie z krzykiem...,
ale swego czasu dałem dyla.

Nie mogłem tej lewizny jakoś strawić...
I nawet ta cała gama ich kolorów,
ma się rozumieć w ogólniejszym rozumieniu,
nie robiła na mnie wrażenia,
przynajmniej nie do końca...

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49765

Gdy pojawię się znowu w Trójmieście,
to możemy wybrać się do Degustatorni na Wapinniczą-
przedłużenie Podwala Staromieskiego w stronę Motławy...
na szklaneczkę dobrego polskiego piwa :)

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49768

Lewizna tam faktycznie potworna, ale ja miałem akurat jedno po 5 dniach narodzone niemowlę, drugie dziecko piecioletnie i wymagające b. dużo medycznej opieki... Więc, skoro nas w końcu się zdecydowali zostawić, to już nie rwałem do żadnego Paragwaju, czy nigdzie indziej. Myślałem, że i stamtąd da się wroga od tyłu zaatakować. Naiwniak!

Poza tym tam łatwiej było mi przesłać moje książki, co się skończyło tak, że połowę ich straciłem na rzecz kochanej byłej, co tam została. Ale wtedy nie wiedziałem. ;-)

Kraj jest faktycznie straszny, ale dla kogoś, kto może sobie pójść do katedry w Uppsali odwiedzić prababcię, albo tuż obok rzucić sobie okiem na pałac pradziadka (ilość "pra" nieco faktycznie zaniżam) i śmiać się ze szwedziaszków podniecających się prästem wśród przodków, ten kraj jest dość zabawny. Ich śmieszne narzecze przyznaję, że np. całkiem lubię, nawet z tymi infantylizującymi przeróbkami z ostatniego pół wieku.

No a poza tym, jaka polska powieść może się równać z "Piraten" Nilsssona?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49829

ten monumentalny, granitowy błysk pod płaszczykiem plastyku, urzędasów i tych ich chorych struktur...

Na przykład w Stokholmie wielkie płaskie schody wchodzące we fiord i głęboka otchłań tegoż nabrzeża.

Te wielkie monumentalne budowle, a między nimi nowocześni dobrze poukładani i grzeczni Szwedzi, jakby nie należący do tej scenerii.
Jakby niewidzialną ręką odcięci od tej historii.

Z drugiej strony imponujace techniką i osiągnięciami stokholmskie metro, wydrążone w granitowych skałach głęboko pod tą niezwykle w swej geologicznej strukturze glebą...

Myślę, że Polakowi nieraz trudno zrozumieć do głębi szwedzką mentalność.
Bo choćby powierzchownie,
ani nie są wylewni,
ani łatwi w obejściu :)

pzdr

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49854

co tu duzo gadac

a ty amatorze tez "z tych stron", ze pozwole sobie zapytac? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49855

Przebywałem w Szwecji na zaproszenie ponad rok u schyłku lat siedemdziesiątych pacując, a następnie zwiedzając ten kraj od południa do północy i ze wschodu na zachód.

W 85` jak to co poniektórzy :)))),
z tej strony...
Szwecja leżała jakoś :))) na tej moje drodze...,
więc zatrzymałem się tam siłą rzeczy i ... potrzeby ,
na jakiś czas,
ale....po rozpoznaniu terenu....zdegustowany jeszcze bardziej niż rodzimą PRL-owską rzeczywistością...
powędrowałem dalej w te europejskie klimaty...

Jako, że Bawarczycy to jakiś tam słowiański odprysk,
no i Katolicy,
to się tutaj na ...jakiś czas zadekowałem...

Ale że serduszko pikało coraz mocniej,
to...uczyniłem tak ja Triarius,
chociaż...nie do końca...,
właśnie jestem w trakcie...
dokończenia tej mojej odysei.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49860

... wykastrowani, a każdy kto miał (ursäkta min franska!) odrobinę jaj, dawno wyemigrował do Chicago.

Mówię to z przekonaniem, choć sam mam w żyłach sporo szwedzkiej krwi i dość adekwatny wygląd (plus jednak hormony).

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49876

Już dobrze, dobrze :))))),
bo znowu wyjdzie nam o materiale genetycznym
i zaczniesz się odgrażać :)))

A jak o żyłach i takich tam...,
to Ty jesteś od tych Wikingów ,
co to nas swego czasu przez morze i tam tego...
zaskoczyli i ...w Oliwie na wodzie :))) się trochę skradali...,
a potem to i w całej Rzeczpospolitej
nieżle narozrabiali...

Czy to jakimiś innymi drogami
te szwedzkie geny posiadłeś?

Mów od razu i całą prawdę...,
bom ja patryjota:)))
i muszę się jakoś do ...
wiatru ustawić...

"Czasy nowożytne" mamy obydwaj
jakoś tak przerażająco wręcz ...podobne,
ale i głębsza historia mnie interesuje.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49877

Przypomina mi się artykuł kogoś...
nie pamiętam nazwiska...
który w latach osiemdziesiątych
tak mniej więcej pisał o Wikingach...
tj. Norwegach,
ale to jabłko z tego samego drzewa,
spadło jeno z drugiej strony i tyle...,

a więc napisał, że to bardzo dziwni ludzie,
kąpią się dziesięc razy dziennie,

po czym

lecą do piwnicy i na przykręconym do podłogi rowerze pedałują kilka godzin dziennie,

poza tym w każdym temacie i w każdej wsi mają
różne stowarzyszenia,
a to "Stowarzyszenie malowania na liściach",
a to "Stowarzyszenie zużytego papieru do "twarzy",
a to "Stowarzyszenie głupich , uzależnionych czekoladowo
i jąkałów medialnych"
itd., itp

Poza tym wszyscy wszystkim mówią dzień dobry
i nikt nikogo
tak naprawdę nie zna
i znać nie chce...

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49880

... ożenił się z córką ówczesnego ministra SZ Szwecji, friherrinną Stjärneldt. (Czy jakoś tak, nie chce mi się sięgać do tych zabawnych drzew ginekologicznych, które mi kiedyś w prezencie dał óczesny naczelny heraldyk króla Szwecji, Aleksander Hejmowski, kuzyn żony i syn sławnego adwokata od Poznańskiego Czerwca '56.) No a ci, to potomkowie i De Geerów (stąd mam wśród przodków arcybiskupa Uppsali) i... Nie, na tym skończę, bo wyszedłbym na Bolka - potomka cesarza Walensa. ;-)

Mam tej krwi 1/32, drugie tyle mam po MacLeodach, bo przebywający dłuższy czas na emigracji przodek ożenił się właśnie z taką szkocką niewiastą. Nie wiem zresztą, czy to była córka głowy klanu, czy też jakiegoś dzierżawcy, choć to drugie mało prawdopodobne, skoro przodek robił za hrabiego (jakby w Polszcze mogli istnieć hrabiowie!).

Inne ciekawe rzeczy też w moim drzewie gineko występują, chyba np. Tatarzy, ale to chyba mniej rozpisane na czerpanym papierze.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49881

To faktycznie jak pisałeś poprzednio
u Ciebie,
to trzeba uprzednio dostąpić pewnych łask,
by chmielem się stuknąć.

A ja tu,
profan jeden
wyskoczyłem tak z głupia frant...
z tym wspólnym piwkiem na Starówce...

Cholera ,
ale faux pas,
ajjajajaj

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49885

... tam błękitnokrwista "arystokracja" - wręcz przeciwnie! Wszystkie moje, że tak to skromnie wyrażę, ew. zdolności pochodzą od całkiem plebejskiego ojca. Agresywność zapewne też, bo arystokracja to dzisiaj najgorsze różowe mydłki z możliwych.

Po prostu koligacje matki mojej matki faktycznie ciągną się o tysiąc lat wstecz i miejscami są bardzo imponujące. Nie tyle myślę tu o jakiejś tam "błękitnej krwi", bo to lekce sobie ważę, ale krwiożercze tradycje, znaczenie i miejsce w historii.

Ale na przykład taki "Diabeł" Stadnicki to już nie mój przodek, tylko powinowaty, choć przodek w prostej linii (po kądzieli) moich kuzynów. Ale co tam, leming to to nie był, ale w końcu protestant, więc na drzewo! Mam w drzewie lepszych! ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49965

ale ona to kobietka ,
jej to wolno :)))

Nie ma co się chować za kosze od śmieci...

Po to się ma zacnych przodkow,
by ich na tarczy mieć... i tyle!

To właśnie komuchy k...a mać
chcieli zrobić z naszego narodu
pustkę historyczną jak również intelektualną...

Zawsze kręciła mnie historia i geografia.

Kiedyś na lekcji histori
jak "pani profesor" pie....liła jakieś głodne kawałki,
to zapytałem,
gdzie się podziali nasi wszyscy
...błękitno krwiści... po tej IIw.św.

Zaczęła pamiętam się jąkać i stękać ...i

powiedziałem jeszcze kilka słów
i...
musiałem zmienić szkołę :))))

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49972

Może byście jakiś artykulik o Szwecji...,
przecież to ciekawy temat...

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49984

... że są Niemcami (a nawet mają "w rodzinie" Krzyż Żelazny), a teraz dla odmiany chcą wrócić na porzucone majątki? A co o Kaszubach, co najpierw byli w Wermachcie, a potem, podobno u Maczka (vide sławny dziadek Tuska)...?
Nie piszę nic złego o Ślązakach (dziadek mojej żony był Ślązakiem "oznakowanym" "P", jako polski nauczyciel i o mało nie skończył w obozie, po wojnie zas dali mu popalić byli folksdojcze, któzy zapisali się szybko do Partii i zaczęli pracować na UB), Kaszubach, Góralach (słyszałeś o Goralenvolk?)czy innych grupach tego typu (jak je zwał, tak zwał). Przyznaję, że nagłe zmiany narodowości czy obywatelstwa zawsze grożą podejrzeniem o koniunkturalizm.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#49732

no to ja tez jestem w kregu "podejrzanych"? :)

bo mam dwa obywatelstwa!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49734

... chciwości i ówczesnego braku gotówki, a nie miłości do III RP i Okrągłego Stołu.

Choć jak patrzę na to dzisiaj, to stanowczo wolałbym obywatelstwo jakiegoś Paragwaju, czy innej pampy. Cała Europa to dziś syf niemal taki sam, choć my oczywiście mamy jeszcze problem postkomuny i @#$%^ "lewicy laickiej" (czy jak tych szemranych "dysydentów" nazwać).

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49755

Nie udajesz, że nie jesteś Polką, prawda?
Emigracja to, że tak powiem, stara polska tradycja. To co innego, niz wynarodowienie.
O ile wiem, brytyjskiego na przykład obywatelstwa wręcz nie można się pozbyć, co uratowało kilku polskich lotników i ich zony, po powrocie do komunistycznej Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#49757

przeciez ja sie nie drocze

teraz swiat robi sie coraz bardziej otwarty

i nie ma juz specjalnie znaczenia jaki dokument mam w szufladzie

nieprawdaz? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49760

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49830

Świat może i robi się otwarty,
jak piszesz
i myślę jak mniemasz,
lecz trzeba mieć również baczenie na te przeciągi,
które między szpaltami półotwartych drzwi
wbrew pozorom
czasami mogą spowodować zapelenie
i to nie tylko ucha...

Te dokumenty zdeponowane po szufladach bądż co bądż stanowią o naszej tożsamości...

I to właśnie Żydzi nauczyli Świat,
że tożsamość to nie taka znowu wielka rzecz.

O swojej jednak nigdy nie zapominają!

Tożsamość więc rozmieniona na drobne w aspekcie pokoleń,
potrafi nieraz narobić niejedniego kłopotu,
czy innego bałaganu.

Jakoś tam stanowi o naszym jestestwie i
to musi być do końca jednak jasne,
a czasami nie jest.

A mówiąc ściślej, takie paszportowe rozwarstwienie naturalnie jest bardzo przydatne w pierwszej chwili,
i na takowe wygląda,
lecz gdy dzieci wychowane gdzieś tam...
mają żyć trochę inaczej niż rzeczywistość za ich oknem,
to prowadzi to do pewnych zaburzeń i to nie tylko emocjonalnych...

A już kolejne pokolenie,
ma nie tylko te niechcąco albo chcąco
przekazane im przez rodziców schizofreniczne podejście do kraju w którym mieszka,
ale poprostu zaburzenia osobowości,
które z tożsamością są w bardzo ścisłym powiązaniu.

Emigracja niejednokrotnie iluzorycznie ułatwia życie,
ale i koszta są przeogromne.

Piszę iluzorycznie,
gdyż materialnie napewno jest wygodniej żyć poza polską rzeczywistością,
ale gubi się albo lepiej mówiąc niszczy się pierwiastek rodzinny i pokoleniowy ,
jak również ciągłość historyczną własnego kraju,
a więc Polski.

Tylko jednostki wybitne potrafią utrzymać w pelni polskość na emigracji, a i tak przeważnie już w drugim pokoleniu potrafi być więc bardzo kulawa.

Jest więć pewnym kuriozum,
że ludzie walczący o wolną Polskę ,
niejednokrotnie ją opuszczali terytorialnie zmuszani tym czy owym,
by w konsekwencji ponieść największą cenę ,
a mianowicie
wynarodowienie swojej rodziny w aspekcie kolejnych pokoleń.

I piszę te słowa nie ot tak sobie!

Mam bowiem podobne doświatdczenia co Triarius
i to na wielu poziomach.

Przynajmniej z połowicą i książkami...i z powrotem do ojczyzny...

niesamowite???...

"duplikat jakiś, czy CUŚ?" :)))

Nie jest to więc jedynie kilka jakiś śmiesznie wydrukowanych książeczek o nazwie paszport...,
nie jedynie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49858

widac jestem ta "wybitna jednostka" :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49862

A czuję to z powodu również własnych doświadczeń.

Nie było to więc żadną krytyką Twojej osoby,
a jedynie poprostu nazwaniem rzeczy po imieniu...

To są bardzo przykre tematy,
i trzeba sobie jasno z nich zdawać sprawę...

Emogracja, to utrata w każdym calu...
i żaden zysk.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49864

emigracja, dla mnie przynajmniej, nie jest "utrata w kazdym calu"

widze plusy mimo wszystko

rozmowa na ten temat tez do przykrych nie musi nalezec

czyli ... co emigrant to inny :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49879

...nie jest utratą w każdym calu.
widzę plusy mimo wszystko.

:))))))))))))Plusy dodatnie, plusy ujemne...

A cóż to za dobra płyną z tej emigracji?
oprocz wygodnego życia
rzecz zrozumiała.

Osobiście widzę emigrację
jako konieczność z wielkimi konsekwencjami...,
szczególnie,
gdy występuje wielkie rozproszenie Polaków na danym terenie...

A więc Kobieto
kawa na ławę,
bom spragniony:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49882

ok, niech bedzie ta kawa :)

 

do plusow nalezy:

 

1. pomoc finansowa rodzinie w kraju

2. pomoc opozycji (zwlaszcza w latach 80-tych)

3. umozliwienie rodzinie i nie tylko fantastycznych wakacji 

4. rozsylanie tzw bibuly (bo dzis tez taka istnieje) do kraju

5. praca zawodowa wspolnie z rodakami

6. czy jeszcze malo? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49889

jest normalka, wypływajaca z...

Myślałem, że rozmawiamy bardziej...tego ;)
a tu takie prozaiczne to i tamto...

No dobra, zaprzeczyć Ci nie sposób,
ale to nie są żadne lukierbisy...,
to są sprawy oczywiste...

A jak miałoby mi się zdażyć,
gdzieś tam ...i wogóle niedaleko...,
to zrobimy jakąś kawusię,
i poplotkujemy spoglądając na tą szwedzką rzeczywistość

pzdr

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49892

moze i prozaiczne ale czasem baaardzo wymagajace

bardzo sie ciesze, ze moge choc tyle

i nie narzekam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49896

Ci nie imputuję,
ani nie pomniejszam.

A, że nie narzekasz,
to bardzo dobrze.

Nie ma nic gorszego,
niż zgorzkniałe...

pzdr:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49908

Wszem i wobec oświadczam,
że to co powyżej w tymże...,
absolutnie Triarousa się nie ima,
bo on jako człowiek wyższego stanu
poza jakowym nawiasem takich moich...

Ludzie z takiej sfery już z definicji posiadają
błyskotliwą świadomość
niezależnie,
gdzie im przyjdzie pomieszkiwać.

A więć Tygrysie,
ani mi przez myśł nie przeszło !

pzdr ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49890

Dopóki nie masz trzech...,
to mieścisz się w ramach:))))

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49761

O coś innego byś była podejrzana gdybyś miała trzy ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49853

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#49739

... spolszczali je celowo w czasie okupacji. Zmieniali Von (!) Schoenowitz na Szenowic na przykład. Znam też "wujka Czesia". który nagle odkrył, że jest Niemcem. Wyjechał do Reichu. Po diabła???? Nie przewidział zmian w Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#49762

... spolszczali je celowo w czasie okupacji. Zmieniali Von (!) Schoenowitz na Szenowic na przykład. Znam też "wujka Czesia". który nagle odkrył, że jest Niemcem. Wyjechał do Reichu. Po diabła???? Nie przewidział zmian w Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#49763

... sprawy, których nie da się czysto, elegancko i bez niczyjej krzywdy rozwiązać.

Ja ze Ślązakami (przynajmniej w realu, bo wirtualnie bywało lepiej) jakoś zawsze miałem trudne stosunki, bez cienia wzajemnego porozumienia, czy sympatii, choć wciąż powstrzymuję się od jakichś bardziej radykalnych uprzedzeń.

Wiem, że jest teraz z tym problem, a tak słabe i tak skurwione państwo jak nasze, samo niejako generuje tego typu postawy wśród mniejszości, jakie tam teraz, z tego co wiem, obserwujemy. Tym bardziej należy pieścić i doceniać tych, którzy wobec tego nieszczęsnego kraju wciąż wykazują lojalność. Co dotyczy także i Kaszubów na przykład.

Fajnym przykładem historycznym są rodzimi Tatarzy, ale, cholera, jakiś czas temu słyszałem bardzo buńczuczne gadki ich religijnego przywódcy, więc i tutaj zdaje się, że 400 lat lojalności i braku problemów się kończy... Co za koszmarne elity ma ten nieszczęsny kraj!

Niestety państwa narodowe się, moim zdaniem, po prostu kończą, a Polska jest w sytuacji gorszej, niż wiele innych państw, a w każdym razie sąsiadów (co się najbardziej liczy). Co najmniej 80% naszych zacnych obywateli ma, wedle mojej oceny, Polskę całkowicie w dupie, i tego się już z znaczniejszej mierze nie zmieni.

Należałoby od nowa zdefiniować "polski naród", tak by nie obejmował tych całkiem obojętnych, jeśli nie wrogich... Ale to stwarza także bardzo poważne problemy i zagrożenia - konkretnie bratnią pomocą. Jednak wmawianie sobie, że my tu budzimy sumienia i patriotyzm tych wszystkich lemingów, którym w "Europie" dobrze, a jak to wszystko padnie i zacznie się armageddon, to oni pójdą, podszczuci przez spiżarnię, mordować nas... To skrajna głupota.

Tak że, wracając do głównego wątku, problemu samych mniejszości etnicznych bym nie wyolbrzymiał, bo to tylko drobna część znacznie poważniejszych i ogólniejszych problemów.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49759

polaczkiem niż żydem, a prezydentową nigdy żydówka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#49788

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#49688

i pomysleć ze katolicki Narod popiera

taką hipokryzję w 57%....;(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#49691

... ta sama katedra w której szumnie chowano Nikosia - zamordowanego w burdelu. I ten sam biskup. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49728

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#49756

http://blogmedia24.pl/node/25647#comment-76852

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49833

i bedziemy miec druga Szwecje! :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#49843

Będzie "Dona Flor e Seus Dois Maridos" odsłona 3 (bo jakiś serial na ten temat też zrobili i nawet go w Polsce pokazują), a obaj ci męże mało bystrzy.

Wtedy zdRadek naprawdę zostałby tym Prezydentem Na Sposób Skandynawski. ;-)

Swoją drogą, co za dureń!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#49844