Mateusz Morawiecki i projekt POLIN

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

 

25 lis 2017 - W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.

 

Polska pomimo propagandowych zapewnień o suwerenności i "25 latach wolności" Bula-Komorowskiego, jest państwem wasalnym.

Po końcu zimnej wojny w 1989 roku(a tak naprawdę po wyjściu armii sowieckiej z Polski - ostatni żołnierze Armii Czerwonej opuścili Polskę 17 września 1993 roku), Polska przeszła z sowieckiej strefy wpływów do strefy wpływów USA/Zachodu a nadzór na Polską USA powierzyły Niemcom i niemieckiej UE(Umowa stowarzyszeniowa Polski z UE, znana pod nazwą Układu Europejskiego, została podpisana 16 grudnia 1991 roku, a weszła w życie 1 lutego 1994 roku (część handlowa – 2 lata wcześniej) czyli gdy armii rosyjskiej już w Polsce nie było.

Niemcy podczas zimnej wojny były sojusznikiem USA ale także ich wasalem o wyższym statusie ze zrozumiałych względów niż nowy wasal -Polska.

Od początków lat 2000-cznych, gdy prezydentem USA został G.Bush a Rosji W.Putin, po wydarzeniach 9/11, kiedy Putin zadeklarował przyłączenie się Rosji do ogłoszonej przez Busha wojny z terroryzmem, USA/Zachód rozpoczął politykę "przyciągania Rosji do Zachodu"(w latach 90-tych XX za Jelcyna, była to polityka kolonizowania Rosji na wzór "demoludów" w tym Polski, którą przerwał Putin - władza resortów siłowych po dojściu do władzy).Szczytowym okresem tej polityki była polityka resetu USA-Rosja.

W czasie polityki resetu miał być realizowany projekt Eurazji czyli unii Rosji i UE jako sojusznika USA i strategicznego partnera w polityce przeciw rosnącym w siłę Chinom.

Projekt Eurazji miał się wiązać z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi na osi wschód -zachód(komunikacyjne np. szybka kolej na poduszce magnetycznej relacji Berlin-Warszawa -Moskwa) czy energetyczne(np. NordStream I i potem NordStream II, most energetyczny z obwodu kaliningradzkiego do Polski i inne).

Wielkie inwestycje wymagają dużego finansowania, a takie zapewnić mogą globalne instytucje finansowe.

W tamtym czasie takie największe instytucje finansowe to były amerykańskie instytucje(teraz w czołówce światowych rankingów są banki chińskie).

Na odcinku polskim Eurazji taką instytucją finansową była hiszpańska Grupa Santander w której akcjonariat instytucjonalny stanowiły instytucje amerykańskie(około 18% a reszta to akcjonariat rozproszony) i dlatego w BZ WBK należącym do Grupy Santander , prezesurę zarządu powierzono w 2007 roku(roku intensywnych przygotowań do polityki resetu USA-Rosja) Mateuszowi Morawieckiemu, a gdy polityka resetu osiągnęła swe apogeum w 2010 roku, D.Tusk powołał w marcu 2010 roku Pana M.Morawieckiego do Rady Gospodarczej przy premierze a BZ WBK pośredniczył w prywatyzacjach tego okresu.

Gdy polityka resetu z Rosją się załamała i rozpoczął się Majdan na Ukrainie, stało się jasnym, że z projektu Eurazji nic już nie będzie, więc pojawił się nowy projekt geopolityczny pod nazwą Trójmorza, którego realizacja będzie związana z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi, wymagającymi dużego finansowania i dużych operacji finansowych.

Dlatego ci co stali za M.Morawieckim(amerykańskie instytucje finansowe) naraili w 2014 roku J.Kaczyńskiemu(tak jak kiedyś D.Tuskowi) tego samego fachowca od pieniędzy czyli M.Morawieckiego, którego potem po wyborach w 2015 roku, wygranych przez PIS z pomocą "kelnerów" wciągnięto do rządu B.Szydło na funkcję wicepremiera i Ministra Rozwoju a potem w 2016 roku został wicepremierem i Ministrem Rozwoju i Finansów a w 2017 roku powierzono mu funkcję premiera.

Tak szybki i znaczący awans M.Morawieckiego oraz ściągnięcie do Polski największego amerykańskiego banku JP Morgan Chas , przedstawiciela największych amerykańskich instytucji finansowych, świadczy o tym, że projekt Trójmorza rokuje pomyślnie i Pan premier ma być koordynatorem tego projektu ze strony rządu Polski(projekt Eurazji za czasów rządu D.Tuska musiał nie być tak mocno zaawansowany, że amerykańskie instytucje finansowe powierzyły swojemu reprezentantowi przy Tusku tylko funkcje doradcze, albo instytucje finansowe unijne miały w kontaktach z Rosją większa siłę przebicia).

Z rozwoju sytuacji w Polsce i w USA wynika, że w projekt finansowania Trójmorza chcą się zaangażować środowiska żydowskie a fundusze na te inwestycje chcą wydębić od Niemiec i Polski, łącząc sprawę odszkodowań za mienie bez spadkowe (tu wchodzi do gry amerykańska ustawa Act S.447, którą 12,12.2017 roku Senat USA skierował do Kongresu i która po uchwaleniu i podpisaniu przez prezydenta D.Trumpa, stanie się obowiązującym w USA prawem, nakazującym instytucjom amerykańskim podejmowanie działań skłaniających byłe kraje komunistyczne, z których Polska jest na czele, do przekazywania organizacjom żydowskim i ofiarom Holocaustu mienia bez spadkowego po tych ofiarach) z polską ustawą reprywatyzacyjną przygotowywaną przez MS i komisjami reprywatyzacyjnymi w Warszawie i innych miastach..

Uruchomienie przez J.Kaczyńskiego sprawy reparacji wojennych od Niemiec i przygotowanie ustawy reprywatyzacyjne, to działania skoordynowane z polityką USA i organizacji "przemysłu Holocaustu"

Pozyskanie przez środowiska żydowskie wielkich środków w wyniku reparacji wojennych i ustawy reprywatyzacyjnej oraz zainwestowanie ich w Polsce, dawało by tym środowiskom "pozycję szlachty" jak to barwnie określa S.Michalkiewicz, w wymarzonym żydowskim państwie nazywanym POLIN.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:5)

Komentarze

Noszenie jarmułki nie jest wymogiem Prawa (Tory), nie wywodzi się ani z Biblii, ani z Talmudu, lecz jest zwyczajem i prawdopodobnie należy szukać jego początków w kulturze Bliskiego Wschodu, gdzie przykryta głowa jest oznaką szacunku. W państwie rzymskim głowy zakrywała służba, stąd nabrała ona dodatkowego znaczenia znaku służby przed Bogiem. Jednocześnie ma wyrażać żydowską tożsamość

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jarmu%C5%82ka

PS

Większość chasydów nosi tradycyjną czarną jarmułkę, inni noszą kipy różnych wzorów I kolorów. W czasie Świąt wielu nosi białe nakrycia głowy. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1554723

POrażające: 

https://miziaforum.wordpress.com/iii-r-p-elyty-zyciorysy-kto-kim-jest-na...

Swoją drogą ciekawe jest DLACZEGO te icki TO wszystko przebierańcy.   CZEMU ta nacja tak starannie ukrywa swoje prawdziwe nazwiska ?  CZEGOŚ się boją ? CZEGOŚ się wstydzą ?  CO stoi za tą maskaradą oszustów ? 

Ktoś może mnie oświecić ???

a TU :

 http://niszczsyjonizm.blogspot.com/2012/03/dokument-o-dr.html

czyli o przedsiębiorstwie holocaust - opowiada PRAWDĘ amerykański żyd - radykał

i TU : 

https://youtu.be/ldhmXbDHrrk

obrzydliwość na Naszej Pięknej POLSKIEJ ZIEMI.

Jakbym patrzył na stado islamistów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1554788