Katastrofa smoleńska

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Poseł PiS, Antoni Macierewicz, spotkał się z senatorem Richardem Burrem. Smutna wiadomość dla aktywistów ściemy: republikański senator się dziwi, że tragedia smoleńska nie jest przedmiotem badań międzynarodowej komisji.

 

Dla niektórych Czytelników mego bloga na www.onet.pl: senator to nie kierownik sanatorium. To wysokiej rangi polityk o poważnych wpływach. Otóż Burr się zdziwił, że nie ma takiej komisji międzynarodowej. Rosjanie zapewniali świat, że tragedię bada komisja, w której są

 

zagraniczni eksperci

 

raczej nikomu nieznani. Senator po rozmowie z Macierewiczem i Anną Fotygą zapewnił swych rozmówców o poparciu ich inicjatywy w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Być może pan minister Sikorski zorientował się tymczasem, że Polska należy do NATO, a zatem zabiegi opozycji

 

w Waszyngtonie

 

na rzecz wyjaśnienia katastrofy nie stanowią zdrady stanu, a jedynie wyraz troski w obliczu nieudolnie prowadzonego przez Rosjan śledztwa (z czym zgadzają się również i polscy prokuratorzy). Tym niemniej to mało prawdopodobne, by Kongres tej kadencji podjął decyzję  -

 

komisja międzynarodowa

 

może być tematem Kongresu od stycznia. Izba Reprezentantów jest w rękach republikanów, bardziej krytycznych od demokratów w stosunkach z Rosją – republikanie zdobyli też dodatkowe krzesła w senacie. Senator Richard Burr ponownie wygrał wybory do senatu w tym roku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EeZI-prmbLo

 

Post scriptum: może wizyta Fotygi i Macierewicza nie doprowadzi do powołania komisji międzynarodowej. Wszystko jest możliwe. Ale jedno jest pewne: na złodzieju czapka gore.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Na złodzieju czapka gore". W bieżącym tygodniu widzimy to doskonale. Banda POstkomunistów trwająca tymczasowo przy władzy codziennie nam to udowadnia.
Pozdrawiam.
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#106704

Jan Bogatko

...dziękuję,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106771

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#106707

Jan Bogatko

..świetna wiadomość, na pewno żałoba w PO. Dowiedziałem się o tym dopiero teraz,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106772

ale drugie pewniejsze - majtki na hełmie spaliły farmazona z Bydgoszczy...

i oczyściły imię miasta...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#106718

Gen.Błasik nie siedział za sterami!

SLD złożyło donos na Tuska, że prowadzi kampanię wyborczą PO za państwowe pieniądze.

A.Macierewicz w USA - nikt mu nie trzasnął drzwiami pod nosem, nikt nie odwołał dyplomatycznie spotkania....

Lemingi dostaną wścieklizny bo cena wody (a więc i wódki) poleci w górę po nowym roku. Kto za to winien? Kaczor! Donald oczywiście...

Ach! Same nieszczęścia się dziś sypią na platfusów. Co za dzień! Tylko morderca z Łodzi odmówił zeznań. Widocznie nie chce kablować zleceniodawców...
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#106723

Alexola

WŁASNIE PRZYGLĄDAMY SIE I WSPIERAMY Z BLISKA NASZYCH Z POLSKI! MY POLONIA JAK NIKT NA SWIECIE ZĄDAMY PRAWDY WSPIERAMY PIS I TAK DŁUGO BĘDZIEMY O TYM MOWIC AZ PRAWDA UJRZY SWIATŁO DZIENNE.JESTESMY DUMNI Z Z NASZYCH DWOJGA Z POLSKI BO TO ZACNI INTELIGENTNI LUDZIE GODNIE NAS REPREZENTUJĄCY ZA KTORYCH NIE WSTYDZIMY SIĘ! PAN SIKORSKI SZKODA ZE POCHODZI Z BYDGOSZCZY ZAPEWNIAM WAS NIE WSZYSCY SĄ TACY JAK ON!!!!W KONCU TO MOJE SIOŁA!!!!POZDRAWIAM Z USA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#106729

Jan Bogatko

...contesso, cieszę się z tej wiadomości (jeżli można się cieszyć z czegokolwiek w obliczu tragedii smoleńskiej) i wierzę w to, że poznamy Prawdę,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106773

pzdr
*
tyfusami w Toruniu nazywa się tych z Bydgoszczy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#106769

przesłuchać kontrolerów ze Smoleńska,wobec odrzucenia ze strony rosyjskiej zeznań jako niespójnych, mało wnoszących.
nagle przestano szargać imię gen. Błaskia, któremu po śmierci przydzielono rolę winnego katastrofy(pilotował, był w kabinie, naciskał itp.)
zabrano się dopiero teraz do śledztwa , gdy p.Fotyga i p.Macierewicz naprawdę zainteresowali kongresmena śledztwem!
nagle widzimy ożywienie w sprawie śledztwa, oj Panie Tusk,Arabski,Graś,Komorowski-gacie pełne strachu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106735

Jan Bogatko

...uważam, że dostali biegunki po spotkaniach Fotygi i Macierewicza w USA,

doskonała misja!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106774

nigdy by do tej zbrodni nie doszło, gdyby wybory w USA wygrał McCain a nie ten komuchowaty mulat..Pamietamy chyba jak sie w Moskwie i Berlinie cieszono z wyboru  mulata na prezydenta USA?..Jeśli cos sie ruszyło w sprawie zbrodni smoleńskiej, to zasługa wygranych wyborów do kongresu przez republikanów.. Maciarewicz z Fotygą wykorzystuja ta sprawe i POstUBeki Tusku / Komorusku w POrozumieniu ze swoimi współpracownikami z Moskwy bedą chyba chcieli zwalić wine na kontrolerów lotu w Smoleńsku..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106792

Jan Bogatko

...nie, nie - wedle mnie dopiero śledztwo się zacznie.Nie oznacza to jednak, prawda wyszła na jaw: na tę trzeba będzie poczekać co najmniej do przegranej Baracka Husseina Obamy, o ile nie dłużej.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106815

"gacie pełne STRACHU",super,dycha z !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#107955

Jan Bogatko

..dziękuję bardzo,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107970

Czyżby efekt został osiągnięty??? Że zamach ograniczono do kontrolerów lotu??? Wszyscy skupili się teraz na zmianie zeznań, co ma sugerować, że to jest istota rosyjskich krętactw przy śledztwie??? Jakie istotne jest teraz, że lot był, czy nie był wojskowy??? Wiemy, że był wojskowy??? Wszystkie problemy, jakie miał samolot nad lotniskiem, że na ścieżce i kursie i miliony części samolotu i jeszcze, i jeszcze, jeszcze wiele pytań, prowadzących prosto do zamachu, nagle przestały być istotne??? Dla mnie sprawa zmiany zeznań, unieważnienie poprzednich, to dodatkowy dowód zamachu??? Rozbieżności w tych podwójnych zeznaniach, powinny być atutem matactwa. Poza tym, głównych dowodów takich jak orginalne czarne skrzynki, kilkudniowe nagrania z wieży służące do werfikacji procedur, rozmowy kontrolerów z 154M i z Moskwą, szczątki samolotu, sekcje zwłok pod kątem zamachu tzn,cząsteczki po wybuchowe, wszelakich środków detonująch, broń i kamizelki kuloodporne BOR-ów, zdjęcia satelitarne, zdjęcia z oblotu. To tyle, ile można dzisiaj zabezpieczyć, bo to jest wszystko fizycznie realne!!! Bo przecież, nagrań z planowanie zamachu, chyba nie ma, chyba piszę celowo i koronnych świadków narazie też nie ma. Więc jedynym sposobem za lub przeciw, jest użycie tego co jest naprawdę możliwe??? A uniemożliwianie uzyskania tych dowodów, również jest przesłanką zamachu, bo jakiekolwiek małostkowe przesłanki utrudniania śledztwa polskiej prokuraturze, byłoby niedorzeczne, biorąc pod uwagę, tragedię 96 osób, w tym prezydenta i generałów NATO, i ich rodzin???Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106743

co sprawę nazywa po imieniu. Nie żadna katastrofa, lecz ZAMACH. Dowód jasny: coś tam pewnie kręcą w śledztwie... I jak to nie ma nagrań z planowania zamachu??!! Są!!! Są nagrane spacerki Tuska z Putinem po sopockim molo i zbrodnicze srutututu na uszko, jest zarejestrowany "niedźwiedź" po wykonanym zadaniu.

Są niewidzialne i niesłyszalne śmigłowce na filmiku. Czyż to nie dowód? Dowód jak cholera... Nikt nie widzi i nie słyszy, bo nie po to wymyślono niewidzialne i niesłyszalne ruskie maszyny, by jakiś normalny człek je odkrył. Do tego jest niezbędny specjalny niepoprawny trening.

Ruski nie dają pobadać wraku pod kątem użycia bomby, która miałaby rozpiepszyć tupolewa jeszcze w fazie lotu. Jasna sprawa. Logiczne jak cholera. Bomba rozpiepsza tupolewa w drobny mak; tupolew spada jak kamień. Kokpit, gdzie mają się znajdować NATOwskie urzącha rozpada się, nadlatują niewidzialne śmigłowce; kradną kokpit rozwalony w drebiezgi za pomocą lin i unoszą go w nieznane celem przegrzebania NATOwskich tajnych, acz rozwalonych urządzeń. Jednocześnie bomba straszliwego rażenia nie unicestwia części załogi, która ma czelność wygramolić się spod wraku i szeptać "patrz mu w oczy". Ruska swołocz przewidująco wysyła w te rejony killerów, którzy ewentualnych polskich cyborgów rozwala z krótkiej. Do tego cały ten misterny plan ma niedociągnięcie, przez które przedostaje się starik i filmujący to kamerą zza skroni "ni chuja sibie".

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106775

Niestety, ale ten film jest faktem. Powiedzmy - bardzo niewygodnym faktem którego "ni chuja" nie da się obejść i unicestwić. Można tylko spróbować go zdyskredytować, ośmieszyć by w końcu go unieprawdopodobnić. Fakt, że autor zamieścił go w "sieci" potwierdza tylko że zdawał sobie sprawę z tego jak niebezpieczny to materiał. Brak przy tym wyjaśnień ze strony naszych "służb" czy zwracał się do nich z prośbą o ochronę i jeśli tak to czemu jej nie udzielono.
A tak, to biedakowi pomogli w przeniesieniu się do lepszego świata co aby w "sprzątaniu" nie bruździł. Oglądałem ten film prawie zaraz jak tylko dostępny był w "sieci". I były tam strzały i zawiesia także. Zatem dla mnie przynajmniej są to zdjęcia autentyczne i niestety tego podważyć się nie da. "Ni chuja siebie"!!
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#106807

Tłumaczysz niczym idiocie. Ja też oglądałem film mnóstwo razy i nawet zadałem sobie trud potraktowania tego materiału przez profesjonalne narzędzia. Także widzę zawiesia i słyszę strzały. Lecz nie widzę i nie słyszę śmigłowców, sorry. Jak dobrze wiesz, zawiesia nie latają samodzielnie. Do użycia zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem potrzebny jest śmigłowiec i naziemna obsługa. Na tym filmie nie ma zaś nawet śladu śmigłowca i obsługi. Przesłuchałem częstotliwości pracy łopat i nie odkryłem żadnego dźwięku mogącego dawać podejrzenia o obecności śmigłowca. Nie ma też śladu po ludkach, którzy potrzebni są do podczepienia ładunku.

Sam oceń, co bardziej prawdopodobne: czy zawiesia furkocą zaczepione o drzewa, czy też są unoszone przez niewidzialne i bezgłośne śmigłowce, a na ziemi obsługuje je niewidzialna załoga.

 

Sam fakt opublikowania filmiku w necie jest wielce zastanawiajacy.

Załóżmy, że Putin rzeczywiście chciał zabić Kaczyńskiego w Smoleńsku. Jeśli zastawiłby pułapkę, to czy dopuściłby do włóczenia się postronnych ludzi w miejscu planowanej katastrofy? Każdy, kto ma choć cztery szare komórki przyzna, że nie.

Następne: komuś tam ktoś inny pomógł przenieść się na tamten świat. Czy to putinowscy siepacze zlikwidowali autora filmu? Autor filmuje nie zmieniając wysokości obiektywu, a jego "ni chuja sibie" poziomem sygnału różni się od tła i szumu tak, jakby wypowiadał to wprost do mikrofonu. Znasz model komórki z zaczepem do kapelusza/ czapki/ ucha pozwalający filmować z rejestracją dźwięku przez zestaw głośnomówiący? Mnie się nie obiło... Kogo zlikwidowano? Właściciela "komórki przyszłości"?

Następne: debile twierdzą, że Putin się zamachnął, bo Kaczyński bruździł mu w Gruzji i na Ukrainie. Otóż owo brużdżenie było po stokroć bardziej happeningiem niż konkretnym działaniem dyplomatycznym. Z racji pozycji Polski JAKIEKOLWIEK działania polskiej dyplomacji (nieważne czy kaczej czy donaldziej) mają wagę mysiego pierdzenia i NIKT NIE ZWRACA NA NIE UWAGI. A ruski rząd z racji gabarytu ichniejszego państwa i znaczenia międzynarodowego nie może sobie żadną miarą pozwolić na personalne wendetty, a już w szczególności na takich drobnych misiach jak polski prezydent. Dlatego dla Putina martwy Kaczyński w Smoleńsku to stokroć bardziej powód do zgrzytania zębami niż do zacierania rąk.

Następne: jeśli faktycznie był to zamach, to zorganizowały go siły wrogie Putinowi po to, by ustawić go w roli gospodarza nie panującego nad folwarkiem, w którym dochodzi do wypadków ocierających się o casus belli. Stąd gorączkowe poparcie dla Putina z Zachodu, bo lepszy oswojony Putin, niż "nieznani sprawcy".

 

pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107355

Jan Bogatko

...można sobie wyobrazić - czysto teoretycznie - że za zamachem mogły stać służby niechętne Putinowi.Ja sam zastanawiałem się nad tym, dlaczego Rosjanie nie usiłowali winy za tragedię zepchnąć na Czeczenów. Tak przecież często robili, słynne wybuchy w domach mieszkalnych w Moskwie.

Pański punkt widzenia jest bardzo ciekawy.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107693

No i końcowa myśl wydaje się być najbliższa rzeczywistości.
Co do filmu i operatora. Nie twierdzę nic kategorycznie, ale jeszcze raz powiadam - nie doceniasz roli "przypadku" tego rzeczywistego ojca wielu wynalazków i nie tylko.
Pewnie gdyby operację zarządził Putin to najwyżej wysiedliliby ludzi z tego obszaru na czas jej trwania i wówczas nie byłoby żadnych "materiałów filmowych".
Co do bezgłośnych śmigłowców, to nie muszę Ci mówić że rzeczywiście istnieją :) Bo sam to zapewne Wiesz.
I najważniejsze. Gdybym miał traktować Cię jak idiotę nie polecałbym nikomu Twoich niektórych komentarzy ^^
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#107735

Widzę, że najbardziej ekscytujący jest wątek zamachu. OK.

Proponuję więc pewną zabawę intelektualną. Załóżmy, że jesteśmy agentami do wynajęcia i wrogie, acz nieznane siły zlecają nam operację "zabić Kaczora Mniejszego". Mamy dopracować najbardziej skuteczne i mylące tropy wyeliminowanie Prezydenta.

Ja proponuję:

1. Rozpoznanie harmonogramu wizyt zagranicznych Prezydenta (bez większych kłopotów może to zrobić początkujący i pozyskany BOR-owik).

2. W wybranym terminie ustawiamy na trasie przelotu samolotu z prezydentem  pacjentów z bronią "ziemia - powietrze".

3. Wkręcamy kilku podwędzanych, by w imię Allaha przed kamerą wyrazili dumę z ubicia polskiego prezydenta za Irak / Afganistan.

4.Rozwalamy podwędzanych.

5. Rozwalamy prezydenta, najchętniej zaraz po starcie;

6. Rozsyłamy nagranie z podwędzanymi do Al - Jazziry.

Współspiskowcy pewnikiem maja inny pomysł na akcję.

Chętnie poznam

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107775

Na wysokościach przelotowych chce pan takie samoloty strącać rakietami ziemia powietrze, to takie uzbrojenie również posiadają terroryści z al Kaidy? Do zamachów na samoloty pasażerskie dochodzi najczęściej podczas startu lub lądowania. Jeżeli ktoś na świecie, by wykorzystał swoją broń XXI wieku lub inne konwencjonalne, bo takie też są na użyciu wielu armii na wysokościach przelotowych, byłoby wszystko jasne, kto to zrobił. Broń XXI wieku posiadają tylko dwa państwa na świecie, Rosja i Stany Zjednoczone, co do konwencjonalnych broni, użycie ich na wysokościach przelotowych oznaczałoby złożenie swojego podpisu na tym zamachu. Czy rozumie to szanowny pan ratus, czy nadal nie?

No chyba, że na pokład samolotu dostałby się zdrajca lub zamachowiec, tego też nie można wykluczyć. Możliwe, że to była zwykła katastrofa lotnicza, jednak na dzień dzisiejszy nic o tym nie wiemy i w żaden rozsądny sposób żadnej ewentualności nie możemy wykluczyć, ani zamachu ani zwykłej katastrofy, my po prostu na dzień dzisiejszy nie wiemy nic o tej katastrofie.

Korytarze przelotowe, wie pan co to takiego panie ratus?

Wie pan, że na czas przelotu delegacji rządowych takie korytarze są całkowicie zablokowane - zamknięte dla ruchu pasażerskiego, że na przykład, gdy leci delegacja rosyjska cała przestrzeń powietrzna nad terenem przelotu, którym taki samolot się porusza jest na czas przelotu całkowicie zamykana i, że te samoloty poruszają się z obstawą - ochroną samolotów bojowych, przynajmniej w sile czterech maszyn i, że takie same procedury stosuje się również w Stanach Zjednoczonych? Nie wiem jak jest w przypadku innych krajów.

Jak pan chce zestrzelić samolot na wysokości przelotowej, która wynosi ok. 6 - 10 km? Są takie rakiety dostępne w arsenałach terrorystycznych? Proszę nam o nich coś napisać.

Jeżeli zrobiła to jakaś frakcja walcząca wewnątrz Rosji z ekipą rządzącą aktualnie w Rosji, to tym bardziej powinniśmy się o tym dowiedzieć, powinno to wypłynąć na powierzchnię, wszyscy wiedzą, że w Rosji nie jest wcale tak jakby nam się mogło wydawać, że zamachy, porwania na znanych polityków oraz generałów, biznesmenów, dziennikarzy to rosyjska codzienność, taka kultura, takie obyczaje i, że wcale Putin ani Miedwiediew nie trzymają wszystkich w Rosji taką żelazną ręką za mordy, jakby to się nam mogło zdawać w Polsce i na świecie. Teraz w Rosji rządzą pieniądze, zresztą tak jak i na całym świecie, a nie idee i ideologie.

Dlaczego miano, by skasować akurat ten samolot z tymi ludźmi na pokładzie? Głównym celem ataku mogła być odradzająca się polska elita, która tym samolotem leciała, przede wszystkim prezydent, który, by bruździł całemu światu w procesie zbliżenia się Stanów Zjednoczonych oraz NATO do Rosji. Chodziło również o naszą generalicję mianowaną przez Lecha Kaczyńskiego na te stopnie generalskie, o prezesa Narodowego Banku Polskiego, który prowadził niezależną i suwerenną politykę pieniężną państwa polskiego, nie pozwalał, aby Bank Światowy oraz Fundusz Walutowy wtrącał się w naszą wewnętrzną politykę monetarną, tak jak do tej pory to robiły te dwie światowe instytucje, które z premedytacją zadłużają wiele Państw na świecie w tym również Polskę. Teraz przy rządach Belki w NBP znanego specjalisty od finansów oraz ekonomii i rynków walutowych, idziemy wprost ku upadkowi jako państwo, pana również to dotyczy panie ratus, pan może najwięcej na tej polityce stracić, chyba się pan domyśla z jakiego powodu? Chodziło w tym "wypadku" również o takich ludzi jak pan Kurtyka oraz wielu wspaniałych patriotów i ludzi Polaków, generalicję, duchownych, przedstawicieli rodzin katyńskich i sybiraków, posłów, ludzi z kancelarii prezydenckiej, którym zależało na rozwoju Polski, na prawdziwej historii Polski i na krzewieniu tej historii w Polsce oraz na całym świecie, ale pan również tego z niewiadomych mi przyczyn jednak nie dostrzega i nie rozumie. Trzeba również zdawać sobie z tego sprawę, że tym samolotem miał lecieć również Jarosław Kaczyński jak i Macierewicz, mam wrażenie, że wielu z nas Polaków o tym szczególe zapomina. Jakby do tego doszło, to teraz w Polsce o tej katastrofie już, by wszyscy zapomnieli, byłoby o tym cicho i głucho, czasem ludzie, by wyszli na ulice polskich miast popuszczać biało-czerwone baloniki w proteście albo wyszliby poczytać obciachowe gazety, może zorganizowano, by jakiś marsz z pochodniami, to wszystko...

To była zbrodnia, żeby w jednym samolocie znalazło się tylu ważnych ludzie mających tak wielkie znaczenie dla polskiej państwowości, już samo to i tylko TO, powinno stanowić o tym, że rząd polski na czele, którego stoi Tusk razem z Pawlakiem powinien podać się zaraz po tej katastrofie do dymisji, a tacy ludzie jak pan Klich powinien znaleźć się we więzieniu, jednak jak widać pan tego nie rozumie, a przecież tak pan często odwołuje się do szlachetności oraz honorowych zachowań innych osób wobec osób, których się nie zna osobiście, przecież dosyć często namawia pan innych dyskutantów w swoich komentarzach właśnie do takich zachowań.

Czy w obstawie samolotu rządowego z tą delegacją leciały polskie samoloty bojowe, czy został wyłączony w czasie przelotu tego samolotu korytarz przelotowy, co polski rząd zrobił, aby zapewnić bezpieczeństwo przelotu tej delegacji, przecież na pokładzie tego samolotu znajdowali się ludzie bardzo istotni dla polskiej państwowości? Być może się mylę w tym przypadku, a tym samolotem przewożono ziemniaki?

To w Polsce nie prowadzi się stałego nasłuchu i stałej kontroli lotów w przypadku przelotu tak ważnych osobistości w Polsce? To po co mamy wywiad, kontrwywiad, służby specjalne m. in. Grom lub inne tego typu jednostki, które zapewne w Polsce są i działają? Jest jeszcze jedna możliwość, Polska po prostu nie ma wywiadu, kontrwywiadu oraz służb specjalnych, które zabezpieczają życie najważniejszych osób w Polsce?! Czy naprawdę, to że zginęło tylu generałów NATO w ogóle nie zainteresowało to innych członków NATO? Oprócz Turcji i Węgier?!

Na co Polacy płacą miliardy złotych w podatkach? Pewnie na to, żeby żona Tuska latała po całym świecie, albo po to, żeby pan Tusk grał w piłkę nożną na stadionie Legii, który również został wybudowany za pieniądze podatników, jednak nie jest ten stadion własnością Polaków tylko osoby prywatnej, która czerpie z tego osobiste korzyści.

Wizja państwa, wizja narodu, wizja polityki międzynarodowej, to wszystko powinno obowiązywać przywódców narodu polskiego i to wszystkich, tych o lewicowych poglądach, liberalnych i prawicowych, jednak tego wszystkiego temu rządowi brakuje, to są misie, które klepie się po pleckach, miło się do nich uśmiecha i robi się z nimi w tym samym czasie co chce, wydaje się im polecenia, które oni spełniają z podwiniętym pod siebie ogonkiem.

Możemy się jednak pocieszać, już nigdy nie zobaczymy takich obrazków jakie miały miejsce za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, już nie zobaczymy jak Sarkozy grozi palcem Tuskowi albo Komorowskiemu, tak jak to robił wielokrotnie w stosunku do Lecha Kaczyńskiego, już nie przeczytamy w gazetach, że Polska to hamulcowy całego nowoczesnego świata, że Tusk to kartofel, i że mamy bardzo złe stosunki z Rosją oraz Niemcami i Francją. Wiemy natomiast to, że Komorowski to zwykły hochsztapler i burak z czerwoną mordą, którego jedyną pasją jest polowanie, ale o tym nie przeczytamy w poczytnych brukowcach ani nie zobaczymy tego w polskich mediach.

Dowiemy się z nich natomiast to, że Tusk lubi grać w piłkę nożną a Pawlak to pasjonat gry na giełdzie i wielki specjalista od rynków paliw płynnych i, że pan Komorowski to hrabia i wielki orędownik polskości, he, he, który lubi krótkie przemowy i długie kiełbasy, uważa również, że każda woda musi kiedyś spłynąć do morza, a każde wąsy muszą wreszcie kiedyś odrosnąć. Zobaczymy również, to jak Putin siedzi rozkraczony przed polskim premierem, który jakby mógł schowałby się przed jego spojrzeniem pod fotel, jednak o tym nikt nie napisze ani słowa, bo każdy przecież w Polsce to obiektywny i rzetelny dziennikarz zatrudniony przez "polskich" właścicieli gazet oraz innych "polskich" mediów, którym leży na sercu prawda o tej katastrofie oraz wielkość Polski, którą buduje się również na przekazie medialnym oraz na prawdzie bez zbytniej megalomanii oraz mesjanizmu.

Zadziwiające jest również i to, w jaki szczególny sposób pan się wyraża o nieżyjącym już prezydencie Polski panu Lechu Kaczyńskim? Przecież pan nie ma w zwyczaju się wypowiadać o ludziach pokroju pana Lecha Kaczyńskiego w sposób pogardliwy i niegrzeczny?

Uszanowania dla imć ratusa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107992

Jan Bogatko

cytat:To była zbrodnia, żeby w jednym samolocie znalazło się tylu ważnych ludzie mających tak wielkie znaczenie dla polskiej państwowości, już samo to i tylko TO, powinno stanowić o tym, że rząd polski na czele, którego stoi Tusk razem z Pawlakiem powinien podać się zaraz po tej katastrofie do dymisji, a tacy ludzie jak pan Klich powinien znaleźć się we więzieniu

...trudno się z Panem nie zgodzić,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#108026

Zbombardował mnie pan strukturalnie, niczym alianci Drezno. Żeby uważnie przeczytać i w miarę rzetelnie się odnieść musiałem zrobić kanapki :-))

Miła odmiana w zalewie komentów typu "piękny rzyg, dycha"

 

Tematu ataku na wysokościach przelotowych nie będę rozwijał, bo dość wyraźnie napisałem piętro wyżej, że "najlepiej zaraz po starcie". I styka.

Tematu tragicznie zmarłych "odradzających się polskich elit" też nie chcę tykać, bo w naszej cywilizacji obowiązuje de mortuis nil nisi bene. Złośliwie użyłem łaciny i nie przetłumaczę. Pan wie o co chodzi; filce niech guglują...

Następne - odpowiedzialność:

To była zbrodnia, żeby w jednym samolocie znalazło się tylu ważnych ludzie mających tak wielkie znaczenie dla polskiej państwowości, już samo to i tylko TO, powinno stanowić o tym, że rząd polski na czele, którego stoi Tusk razem z Pawlakiem powinien podać się zaraz po tej katastrofie do dymisji (...)

Nie chce mi się potykać o definicję zbrodni, bo według mnie była to nie zbrodnia, lecz zbrodnicza głupota. Bałagan prowadzący do katastrofy miał przyczynę w chęci sztubackiego dokuczenia Prezydentowi i ośmieszenia jego chęci uczczenia Katynia na swój sposób. Bez dwóch zdań winę za to ponosi Tusk, bo bez jego polecenia dokuczania - służby wykonałyby swoją robotę porządnie i tragedia nie miałaby miejsca.

Tu powstaje pytanie: czy Tusk chciał zabić Kaczyńskiego?    NA PEWNO NIE.  Obaj znali się dobrze i lubili. Od niepamiętnych czasów byli na "ty" i dopiero spektakl wyborczy 2005 skłonił ich do ściemy "na pan" - pod publikę.

Co zatem skłoniło Tuska do złośliwego grania przeciw Kaczyńskiemu? Proste - elektorat. To skurwiałe lemingi wymagały od Tuska nieustannego dokuczania "Kaczorom" i Tusk chcąc utrzymać poparcie frajerów, do których zaadresował swój program musiał flekować kumpla. Z drugiej strony Kaczyńscy chcąc zadowolić swój elektorat (czyli was, filce) musieli bezustannie flekować Donalda.

Ta karuzela kręciła się coraz szybciej i zaowocowała Smoleńskiem. To my, Polacy, zabiliśmy tych ludzi. Przez naszą kaczo - donaldzią napierdalankę. Przez eskalację złośliwości i zawścieknięty podział.

 

Co do służb. Mamy jedne z najlepszych służb na świecie. Zaraz po izraelskich i szwajcarskich. CIA może naszym chłopakom sanki smarować. Lecz - gdy nie ma komu służyć, bo Polska jest pogrążona w kaczo - donaldziej napierdalance - służby służą samym sobie. A że są jednymi z najlepszych na świecie - aparat państwowy jest bez szans z konfrontacji z nimi. Zero zdziwień.

 

Następne: co kto potrafi.

Tusk dobrze gra w piłkę i kocha Gdańsk. Bez dwóch zdań.

Lech Kaczyński był przemiłym nauczycielem, a Jarosław Kaczyński jest genialnym graczem drugiego planu.

Gdyby nie rzeź polskich elit ( jak barany dały się wyrżnąć w Katyniu, Palmirach, Fordonie, Lwowie, Krakowie...) owi panowie byliby urzędnikami średniego szczebla. I to jest ich właściwe miejsce. Lecz na bezrybiu... Sapienti sat.

 

pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108074

Jan Bogatko

co do Tuska, zgoda, jeśliby uzyskał obywatelstwo RP. Natomiast Kaczyńscy zaszliby wysoko, z pożytkiem dla Polski, bo to elita nie nowa,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#108093

Jan Bogatko

...to są trafne uwagi,wskazujące na inne możliwości przebiegu katastrofy.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107867

Jan Bogatko

... to, że postawiłem tezę o winie wieży nie wyklucza, a nawet uprawdopodabnia tezy bardziej dramatyczne. Klucz do Prawdy leży jednak mym zdaniem we wieży. O tym niebawem napiszę,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106776

To teraz - siusiu, paciorek i lulu!

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#106783

A szanowna pani - widzę - z tych honorowych inaczej, w typie internauty "koteusza".

Parafrazując Grzesiuka:

raz cię poklepie; raz cię opluje i chwalić Boga obiad przeżuje...

ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106788

Ulżyło, ulżyło... Inaczej byś tu nie przylazł.
Też sparafrazuję kogoś:

Temat był stały
tylko trolle się zmieniały.

Bye, bye, niuniek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#106794

Gdybym w necie szukał potwierdzenia słuszności swoich poglądów i żebrał akceptacji...

To ino sznur :-)))

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106808

Jan Bogatko

Dobranoc!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106816

jest wielce prawdopodobne,że to fotomontaż pierwszej klasy!
polecam do przeczytania i porównania
http://fymreport.polis2008.pl/?p=303

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106883

Jan Bogatko

...bardzo dziękuję za link,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106951

jak oliwa wypłynie na wierzch.Jest to tylko kwestia czasu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107063

Jan Bogatko

...w pełni się z Panem zgadzam,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107157

Nareszcie dzieje się coś nowego. Tylko strasznie męczy mnie jedno pytanie czy nie za dużo czasu już upłynęło. Nasi wspaniali rządzący już dawno doszli do porozumienia ze swoimi "przyjaciółmi" za wschodniej granicy. Poza tym dopóki polskie media nie staną się znów niezależne to dalej wiele naszych rodaków będzie beztrosko żyć w takim ciemnogrodzie nie zdając sobie z tego sprawy, tak jak to miało miejsce za komuny... Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107181

Jan Bogatko

...czas pracuje dla Prawdy,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107188

Oby miał Pan racje. Jak na razie ten cały cyrk w naszym kraju przypomina mi sytuacje za czasów PRL-u kiedy wszyscy na całym świecie wiedzieli co się dzieje w Polsce oprócz samych Polaków. Dam prosty przykład- na pewno zdążył Pan już obejrzeć film produkcji holenderskiej pt. "List z Polski". Po jego premierze to polscy internauci sami go przetłumaczyli sami go opublikowali na stronach internetowych w wersji polskiej, a kiedy poproszono Telewizję Polską o wyemitowanie powyższego filmu w odpowiedzi otrzymano informację że cytuję ; "Treści pokazane w filmie są zabronione przez TVP". Następny przykład - "Misja Specjalna" i "Wildstein Przedstawia". Nie wierzyłem własnym uszom kiedy, pewnego sobotniego poranka włączyłem TVP1 i obejrzałem oficjalne pożegnanie się Anity Gargas i Wildsteina z widzami. Szczena opadła mi po kolana, ponieważ jak dla mnie były to ostatnie w miarę niezależne programy w TVP1 . Teraz tylko czekać aż wpakują ojca Rydzyka do więzienia i zamkną Radio Maryja ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107300

Jan Bogatko

...schyłkowego PRL-u. Koniec ich bliski. Nie chcę jedynie Pana pocieszać, tak wygląda upadek.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107314

 Schylkowego PRL-u uwaza Pan? Nie bylbym takim optymista, jako ze tenze PRL nie przestal istniec, tylko sie przepotwarzyl i wyglada na to. ze ferajna zabiera sie do nastepnaj akcji przepotwarzania. Kilku kozlow ofiarnych jak premier i inni " wazni" ministrowie zostana odsunieci na margines a wejdzie nowa zmiana. Oni nie oddadza tak szybko sznureczkow na ktorych wisza te marionetki!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107750

Jan Bogatko

...ale zgodzi się Pan, panie niehrabio, ze mną, że jednak komunizm a la PRL różni się (nieco) od demokracji sterowanej.

Pozdrawiam,

ps: to ja swego czasu, lat temu wiele, postawiłem tezę, że upadł tylko komunizm typu wschodniego, kiedy komunizm typu zachodniego (pokolenie 68')objął władzę. Czy to nie wspaniały temat do dyskusji?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107868