600 szabel

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

Dokładnie tyle zabrakło…

do kolejnego, piątego mandatu dla PiS w wyborach w 2007 r. Pomimo ogromnej nagonki medialnej, która trwa do dziś, w tamtych (przegranych) wyborach Prawo i Sprawiedliwość poprawiło swój wynik w okręgu piotrkowskim (10) o jeden mandat. Ale do piątego zabrakło 600 głosów.

Dzisiaj mamy podobną sytuację. Nawet sondażownie, które znamy z pracy dla takich obiektywnych mediów jak TVN czy Gazeta Wyborcza, w ciągu ostatniego miesiąca „wahały się”, czy w okręgu 10 „dać” PiSowi 4 czy 5 mandatów. Jesteśmy o włos, na styku.

I dlatego piszę do Was, czy mnie słyszycie? Jeżeli macie jakichś znajomych w Skierniewicach, Rawie, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Radomsku. Zmobilizujcie ich. Niech tego nie odpuszczą. Niech pójdą zagłosować.

Wam, drodzy Niepoprawni, nie muszę tłumaczyć jak to ważne. Chciałem tylko uświadomić, jak blisko jesteśmy. Pięćset, tysiąc, dwa tysiące głosów w skali ponad siedemsettysięcznego okręgu to przecież nie jest wiele.

Dlaczego warto? Może zacytuję w tym miejscu jednego z kandydatów, dr Piotra Grabowskiego:

„Swoją decyzję o kandydowaniu podjąłem w przekonaniu, że Polacy zasługują na więcej. Polacy potrzebują parlamentarzystów wykształconych, odpowiedzialnych, przestrzegających prawa i zasad demokracji. Nasz Region to miejsce bogate nie tylko potencjałem historycznym, kulturowym, naturalnym. Posiadamy przede wszystkim to, co najbardziej liczy się we współczesnej ekonomii, mianowicie wykształconych ludzi stanowiących kapitał ludzki. Wierzę, że umiejętne połączenie tych zasobów spowoduje, że Nasz Region i Nasz Kraj będzie się dynamicznie rozwijał. Do tego jednak, jak już wspomniałem, potrzebni są kompetentni parlamentarzyści, z inicjatywą, chcący i potrafiący współpracować dla dobra społeczeństwa, nie bojący się podejmować kluczowych wyzwań w nadchodzących trudnych czasach. Sądzę, że potrafię sprostać takiemu zadaniu, że swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem mogę przyczynić się do tego, by z owoców rozwoju gospodarczego mogli korzystać wszyscy Polacy.

Dlatego proszę, abyście włączyli się Państwo do wspólnego działania zarówno na rzecz Naszego Miasta i Regionu, jak i Naszego Kraju. Abyście 9 października dokonali właściwego i odpowiedzialnego wyboru, bo to właśnie od Państwa dzisiejszych decyzji zależy jaki będzie Nasz Region i Nasza Ojczyzna za kilka i kilkanaście lat”.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

z dzisiaj - Homo homini lupus dla SuperExpressu - mamy 5 mandatów w okręgu. Zabieramy jeden PO. Grosz do grosza Proszę Państwa, a uda się uratować Polskę. A to przecież Homo homini lupus.

Kiedy rozmawialiśmy 3 tygodnie temu z Piotrkiem podczas jednego ze spotkań mówił, że jest szansa na szósty. Skoro nawet Homo homini lupus daje nam pięć, to może faktycznie jest.

I jeszcze jedna konstatacja - pomimo podziałów, które zawsze się zdarzają - według uwag pisowców (bo ja nim nie jestem, więc nie mam doświadczenia w kampaniach - jestem, jak już pisałem "człowiekiem posmoleńskim") to jest najmocniejsza kampania PiSu w historii okręgu 10. Nie zaprzepaśćmy tego. Jeszcze raz proszę - mobilizujcie swoich znajomych.

Pozdrawiam Was Niepoprawni!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#189536

Mnie też wiele spraw denerwuje,ale prywatę odkładam na bok, gdy chodzi o los Polski,stańmy do obrony naszej kochanej Polski,jak nasi dziadowie stawali,nie dajmy Polski zniewolić POnownie przez POlszewie,wczoraj byłem na filmie Bitwa Warszawska 1920,łezka się w oku kręci jak tamto pokolenie Polaków walczyło o wolność Polski,drodzy przyjaciele i przyjaciółki wspólnej walki i nie doli dajmy przykład że nie jesteśmy gorsi od tamtego pokolenia i też umiemy walczyć o wolność Polski nie gorzej od nich,głosujmy na PIS,BO TO JEDYNA DROGA DO WOLNOŚCI POLSKI,głos nie od dany na PIS,to pomoc dla POlszewi

pozdrawiam wolnych ludzi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189538

Szanuję wybór każdego człowieka ale mądry , podparty wiedzą, doświadczeniem i chęcią odzyskania Polski Niepodległej. Jeśli jest inaczej tzn ,że ma kuku na muniu albo nie jest Polakiem.
Młodzi ludzie są w trudnej sytuacji, ponieważ urodzili się w tzw dobrobycie i jeszcze nie doznali znoju życia codziennego . Kiedy w końcu dojrzeją, bedzie za późno a my już bezsilni.
Róbmy co możemy i nie dajmy się dorżnąc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#189544

w programie Piotrka Grabowskiego sprawa tzw. szklanego sufitu odgrywa dużą rolę, o czym pisał teksty, które znalazły się także na tym portalu. Właśnie widziałem rozmowę p. Sobali z panami Rewińskimi - 250 tysięcy młodych wykształconych bez pracy. Przepraszam bardzo - dobrobyt? Podstawy egzystencji - ok. Ale brak perspektyw na przyszłość odgrywa także dużą rolę - stąd depresja i "nic nie mogę".

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#189549

Przecież właśnie napisałam "tzw. dobrobycie". Może nie rozwinęłam mysli. Dużo młodych ludzi w tym "dobrobycie ", głównie gapi się w komputer, mają papu, ubrac się też mniej więcej mogą i na tym kończy się ich świat. Jak dobrze się postarają to są w stanie zarobic( lub zakombinowac) sobie na kawałek rzęcha na kółkach. W momencie wypadania spod skrzydeł rodziców zaczyna się ostre starcie z rzeczywistością- dramat.
Dramat we własnym podwórku.Bez układów nie ma szans na jakakolwiek pracę i wykształcenie tutaj nic nie pomoże.
Masz "układy" - masz pracę, nawet u czerwonego belzebuba,
nie masz ich lub masz inne wartości- nie masz pracy. I te 250tys młodych, bez pracy , to własnie ci drudzy.
A przecież wszyscy młodzi ludzie będą tworzyc przyszłośc Polski. Oby nie na starych układach.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#189558

Przepraszam,że piszę nie na temat.Od dwóch dni nie mogę otworzyć żadnych linków na "niezaleznej .pl" Nie wiem jakie są przyczyny i jak je ewentualnie usunąć.Uważam,że tuż przed wyborami powinniśmy mieć dostęp do wszystkich prawicowych stron,by być ze sobą w kontakcie.Pomózcie .Dajcie wskazówki jak się na ten portal dostać. Dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189554