NAGONKA NA RADIO MARYJA

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

ALEKSANDER SZUMAŃSKI
KORESPONDENCJA Z KRAKOWA

NAGONKA NA RADIO MARYJA

W czasie trwania obecnej nagonki na telewizję „TRWAM” zapewne warto przypomnieć zachowanie Lecha Wałęsy nie związanego przecież z tym środkiem przekazu religijnego i polskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. Jakie jest stanowisko polonijnych organizacji w Chicago w sprawie listu Wałęsy opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” niech świadczą fakty prezentowane w „Dzienniku Związkowym” Chicago:

„ Listy otwarty pana Lecha Wałęsy do Radia Maryja wydrukowany w „Gazecie Wyborczej” zbulwersował środowiska polonijne. Forma i treść listu wskazują, że pan Lech Wałęsa dołączył teraz już jawnie do prowadzących nagonkę na jedyne katolickie, niezależne radio w Polsce., jak również na słuchaczy i sympatyków tego radia oraz na patriotów polskich zarówno w Polsce jak na emigracji. Radio Maryja utworzone przez ludzi wielkiego formatu religijnego, narodowego i moralnego, jako pierwsze stawiało czoła postępującemu złu niszczenia Polski, naszego narodu i religii. Nie podoba to się budowniczym „nowoczesnego” kolonializmu globalnego dążącego do zniszczenia narodów, kultur i religii.

Pan Lech Wałęsa nigdy prawdziwym bohaterem narodowym nie był, nie jest i nie będzie. Zapisał się on na kartach naszej historii niechlubnie , okłamując również naród w tak ważnej chwili jaką dała Polakom historia – by zbudować Polskę suwerenną i silną gospodarczo. Wałęsa zdradził robotników i Ojczyznę wprowadzając na scenę polityczną mniejszości narodowe, które nie mają nic wspólnego z dziedzictwem duchowym Polaków.

Te „osiągnięcia” o których pisze w swym liście pan Wałęsa, są bardzo widoczne i nie notowane w dziejach 1000-letniej historii państwa polskiego. Przykładem może być niespotykane bezrobocie, głód, nędza, bezdomność, młodzież pozbawiona przyszłości, dzieci żywiące się na wysypiskach śmieci, zanik rodziny, przestępczość i ogromna śmiertelność.

Pan Wałęsa jest bohaterem wykreowanym przez mniejszości wrogo ustosunkowane do wszystkiego co prawdziwie katolickie i polskie i dlatego nie może on zabierać głosu w sprawach Polski, bo już dawno utracił do tego moralne prawo. Pan Wałęsa uwierzył w swoją wielkość i nie może zrozumieć, że ta wielkość jest fikcyjna. Taki list może napisać tylko człowiek pozbawiony wstydu, honoru i odpowiedzialności.

Nie musimy chyba też panu Wałęsie przypominać , że przez środowiska polonijne na emigracji jest traktowany jako persona non grata. Jeżeli pan Wałęsa nie pamięta to możemy wysłać filmy z Chicago ku odświeżeniu pamięci…jak uciekał przed polonusami tylnymi drzwiami i przez kuchnię obrzucony jajkami.

Nie życzymy sobie takich „uzdrowicieli” Polski, ani w Polsce, ani w środowiskach polonijnych – od tak zwanego „okrągłego stołu”, czy „lewej nogi”.

Pan Wałęsa powinien wiedzieć, że Polacy w USA są również tą częścią naszego narodu, z którą liczą się przywódcy innych narodów i pan Wałęsa tego nie zmieni.

Publiczne poniżanie nas, katolików, naszych przywódców duchowych, Radia Maryja, nie przyniosło panu Wałęsie i jego kreatorom sławy, a mamy nadzieję, że otworzyło oczy tym wszystkim i nie tylko Polakom, którzy mieli do tej pory jakikolwiek cień wątpliwości.

To dobrze, że świat wreszcie dowiedział się kim jest pan Lech Wałęsa”.

1. Stowarzyszenie „Ojcowizna” w USA, prezes Elżbieta Makowska
2. Liga Polskich Rodzin w Chicago, prezes Otylia Tomczyk-Zigman
3. Polski Ruch Narodowy, prezes Marek Stawiarski
4. Ruch Patriotyczno-Narodowy, prezes Anna Kaplita
5. Stowarzyszenie Patronek Polskich im. M.Skłodowskiej-Curie, prezes Maria Grudzińska
6. Fundacja „Rolnik Polski”, prezes Władysław Kowynia
7. Ruch Obrony Prawdy i Radia Maryja, prezes Antoni Bosak

Podał do druku Aleksander Szumański
Aleszumm

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo dobrze że są organizacje w USA które nie wierzą w wielkośc Wałęsy .Tylko w Polsce w mediach jest przedstawiany jako bohater narodowy.Dobrze że powstał IPN i większośc polaków wie kim był Wałęsa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#222660

Nie znam listu Wałęsy. Dziękuję Polonusom z Chicago! To piękna postawa.

Zachowanie Wałęsy przywiodło mi na pamięć wątek dotyczący tytułu naszego niepoprawnego biuletynu i jego grafiki. Pisałam wtedy, żeby nie przesadzać z elementami patriotycznymi (flaga, orzeł), bo eksponowanie tego wzbudza we mnie nieufność, tzn. że to nie jest szczere. Jako przykład podawałam Nasz Dziennik, gdzie i tytuł jest neutralny, i element graficzny (flaga) bardzo dyskretny. Bo ta gazeta jest szczerze polska i patriotyczna i nie musi o tym przekonywać.

I teraz wracam do Wałęsy. Pamiętamy wszyscy jego klapę od marynarki i obnoszenie się z wizerunkiem Matki Boskiej. I co teraz? Teraz widać, jak to było na pokaz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222668

Witaj proxenio! Tak,nosił wizerunek Matki Bożej w klapie a diabła miał za plecami.Ciekawa jestem jak oceni go historia?Jaką prawdę o nim przekażą podręczniki.

Na nas spoczywa obowiązek przekazania prawdy o tym zdrajcy

                                                               Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222893

Dzisiaj w Warszawie był protest uliczny Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca 'MAZOWSZE". Wypowiadali się artyści z tego zespołu. Ich wynagrodzenie to niewiele ponad.....1.000 zł. Cóż? NIEWYGODNI . Rozpowszechniają polską kulturę. W tej sprawie również powinien podnieść się rwetes. Zespół istnieje 62 lata. Podobno pan marszałek Struzik "cienko" z kasą stoi. Ach! Co ciekawe ...???Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" dostał....6mln więcej dotacji, aniżeli "MAZOWSZE".

Pozdrawiam Cię, LEGES.

"limba"

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222900