CZY KRS POWINNA BYĆ UKARANA?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
KRS POWINNA BYĆ ROZPĘDZONA NA CZTERY WIATRY! Proponuję uważne zapoznanie się z argumentami pani Magdaleny Malanowskiej, z której to opinii wynika, że żadna przesłanka sprzeciwu, o którym komunikuje KRS nie jest prawdziwa. [link] Pani Magdalena Malanowska jest dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Proszę o zastanowienie się nad możliwymi konsekwencjami pojawienia się zjawiska kłamstwa sądowego oraz odpowiedzialności sędziego z tego tytułu. 
Dotyczy to sędziów uczestniczących w wydawaniu postanowień wynikajacych obowiązków stosowania prawa. To jest czyn polegajacy na fałszowaniu wyroków sądowych. Nie będę prowadził żadnej dalszej analizy prawnej, ale wydaje mi się, że nie jest to tylko przestępstwo, ale to jest poważna zbrodnia, która powinna być karana najwyższym możliwym wymiarem kary. Dożywocie, bez prawa do przedterminowego warunkowego zwolnienia.

Uważam, że bez względu na istniejący w Polsce porządek prawny, sędziowie KRS, uczestniczący w wydaniu decyzji o wyrażeniu sprzeciwu przeciwko powołaniu 265 asesorów sądowych popełnili taką zbrodnię. 

*Post Scriptum:

Znaczna gromada zatrudnionych w KRS, a także wielu innych polityków, prawników i dziennikarzy udaje osoby mądre i opiniotwórcze, choć wcale nie jest twórcza, a wręcz przeciwnie - nie dość, że nie ogarnia rzeczywistości, to nawet nie jest w stanie być odtwórcza i fatalnie brakuje tej gromadzie poczucia humoru. I właśnie ten brak poczucia humoru jest czymś niesamowicie ponurym. 
 
Niezdolność odtwórcza jest dość często spotykanym zjawiskiem u osób, które tak dalece nie pojmują rzeczywistości o której się wypowiadają, że nie ogarniając i nie rozumiejąc - opowiadają bzdury. Melchior Wańkowicz mówił o takich osobach, że "nie mają pojęcia o wyobrażeniu".
 
Irytujące jest to, że właśnie ta gromada ludzi nie mających pojęcia o wyobrażeniu przeważnie zajmuje sie nauką, posługuje się profesorskimi tytułami, rzadziej są to generałowie, częściej są to sędziowie i prawnicy albo są to gadąjące w różnych telewizjach głowy. 
Niedługo w Polsce wstyd będzie być profesorem albo redaktorem.
 
W ciągo ostatnich minut złapałem kilka wypowiedzi mniej lub bardziej ociemniałych polityków i zasłużonych ludzi nauki, którzy wygłupili się w ten sposób.
 
OTWARTA LISTA LUDZI KTÓRZY NIE MAJĄ POJĘCIA O WYOBRAŻENIU
 
*1 Pierwszy w tej roli wystąpi profesor Andrzej Friszke.
Oto cytat z profesorskiej wypowiedzi:
"Dla mnie postać prezesa Kaczyńskiego jest odpychająca i w tym, co mówi, nie widzę niczego specjalnie mądrego. Jego wizje „układu”, „sieci”, które głosił od wielu lat, są wymysłem, który się nie potwierdził. Natomiast to odbywa się w innej przestrzeni psychologicznej. Niektórzy powiadają, że Kaczyński przyciąga do siebie wszystkich niezadowolonych, sfrustrowanych, skrzywdzonych przez los. Jest ich liderem i zarazem uosobieniem." [link]
To co wypowiada profesor Andrzej Friszke to po prostu bzdury. Słowotok. Zostawmy to w zapomnieniu, stańmy przy tym, co dla "naukowca" powinno być najważniejsze. Pomówmy o faktach. Podkreśliłem w wypowiedzi pana profesora jedno zdanie:
"Jego wizje „układu”, „sieci”, które głosił od wielu lat, są wymysłem, który się nie potwierdził."
Jestem ciekaw jak pan profesor przetłumaczy na język polski słowo "mafia" albo wyjaśni znaczenie pojęcia "zorganizowanej grupy przestępczej" lub wykaże nieistnienie zjawiska "korupcji".
Czy istnienie skorumpowanego układu sędziowskiego w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie jest wymysłem, który się nie potwierdził?
Jak pan profesor wyjaśni stabilność publicznego rabunku uprawianego przez znakomitą i pozostającą poza wszelkim układem firmą "Amber Gold"?
Inne, podobne pytanie:
Jak pan profesor wyjaśni stabilność publicznego rabunku uprawianego przez znakomitą i pozostającą poza wszelkim układem organizację reprywatyzacyjną, działajacą według podobnych reguł w obszarze całego kraju, w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi i wielu, chyba wszystkich polskich miastach?
Czy pan profesor słyszał o instytucji zwanej z rosyjska kryszą?
Naukowiec, którego umysł jest zamknięty na fakty, profesor, który nie podejmuje się chociaż rozważenia hipotez, wyjaśniających pojawiajace się w realnej rzeczywistości zdarzenia kompromituje powagę nauki.
Nie jest nawet śmieszny.
 
*2 Drugim kandydatem jest wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, prawdopodobnie razem z członkiem Krajowej Rady Sądownictwa, posłem Tomaszem Rzymkowskim, obaj posłowie od Kukiza15.
Zacytuję intrygujący fragment ich dyskusji o "Totalnej kompromitacji ministra Zbigniewa Ziobry":
  • „Tomasz Rzymkowski rozpatrywał 67 podań dotyczących asesorów; z tego jedno spełniało wymagania formalne, ale ciekawostka: zaświadczenie od psychologa było z 2018 roku” - powiedział Tyszka. [link]
Czy obaj panowie mają pojęcie o wyobrażeniu?
O wyobrażeniu tego co mówią i robią?
[link], [link]

Kontekst tej sprawy, w której jako statyści wystąpili obaj posłowie od Kukiza 15 jest następujacy:

KRS wszczyna wojnę przeciwko ministrowi sprawiedliwości! Sędziowie nie powołają kandydatów zgłoszonych przez Zbigniewa Ziobrę na asesorów. Nie ulega wątpliwości, że Rada podejmując taką a nie inną decyzję, potwierdziła tylko, że jest stroną w konflikcie politycznym, a słowa ministra Ziobro, że „KRS jest niereformowalna” są jak najbardziej trafne. Wojna jaką wypowiedziała Rada ministerstwu sprawiedliwości, to wojna totalna, bez szans na zawarcie jakichkolwiek kompromisów i na jakikolwiek rzeczowy dialog.

Nawet gdyby pojawiło się w tej kwestii legendarne już „światełko w tunelu” trudno mówić o możliwości przeprowadzenia rzeczywistej reformy zbudowanej na kompromisie. Zwłaszcza jeżeli po drugiej stronie stołu negocjacyjnego siedzi grupa, która zrobi wszystko, aby obronić status quo.

Stąd pytanie, czy przypadkiem prezydent Andrzej Duda, który chce, aby członków KRS wybierać pluralistycznie, nie walczy o prawa opozycji, których ona najzwyczajniej w życiu nie chce? Nie ulega wątpliwości, że przy pluralistycznym wyborze członków Krajowej Rady Sądownictwa (jak tego chce prezydent) wymieszanie zwolenników zmiany i status quo oznacza de facto zablokowanie reformy. Tak należy odczytywać decyzję KRS.

Naiwny jest ten, kto myśli, że opozycji będzie zależało na jakiejkolwiek merytorycznej współpracy. Doświadczenia minionych dwóch lat rządów PiS, nie dają na to nadziei. Pamiętajmy, że powodzenie przyszłych, wielkich reform, które szykuje Zjednoczona Prawica uzależnione jest w dużej mierze od zmian w wymiarze sprawiedliwości. [link].

Panowie posłowie dali się wykorzystać jak dwie naiwne pensjonarki. "Moralność pani Dulskiej" i natrętna głupota ludzi, którzy nie rozumieją idei państwa poważnego.
 
*3 Trzecim kandydatem do lauru człowieka, który nie ma pojęcia o wyobrażeniu jest cała Krajowa Rada Sądownictwa działająca w sojuszu z Panem Prezydentem.
Po prostu szkoda słów. Pozostałe okoliczności sygnalizowane są wyżej. Są jednak dwie frakcje tej awantury.
Ludzie działający w złej wierze to pierwsza frakcja.
A druga frakcja to naiwni, którzy nie mają pojęcia o wyobrażeniu, ludzie którzy nie rozumieją procesu, w którym uczestniczą, ale są gotowi do skazywania niewinnych ludzi na poniewierkę.
 
*4 Czwartym kandydatem jest Radosław Sikorski, który udzielił wywiadu w "Die Zeit" [link]. To, że były pan minister nie odróżnia niemieckiego nacjonalizmu zwanego nazizmem od polskiego patriotyzmu, to furda. Szkoda słów na takie głupoty.
  • Według Sikorskiego to co „PiS zrobił z TK to lekceważenie demokratycznych wartości”. Obecnie nie mamy (w Polsce) żadnych działających legislacyjnych mechanizmów kontroli. To jest problem na który PE i Komisja Europejska słusznie wskazują.
To jest to, co świadczy o tym, że Pan Sikorski nie ma pojęcia o tym, z którego pieca dymi. To, że nie mamy w Polsce żadnych demokratycznych mechanizmów kontroli to prawda i fakt. 
A więc PiS chce zmienić to zło i uruchomić te mechanizmy kontroli. I temu się pan Sikorski sprzeciwia, solidarnie z Parlamentem Europejskim, Komisją Europejską oraz totalitarną opozycją. Ośli opór tych, którzy nie rozumieją albo udają że nie rozumieją.
Czy nie jest to świadectwo braku pojęcia o wyobrażeniu?
 
*5 Dzisiejsze notowania wskazują na czterdziestu i czterech kandydatów na to miejsce. To jest tak troche jak z nagrodą Darwina. Fakt, durni i idiotów jest bardzo mało, ale są wyjatkowo energiczni, wpychają się na wszelkie posady, do których nie dorośli. Proszę pokornie o zgłoszenia kolejnych kandydatów proponowanych na kolejne miejsca na liście ludzi pozbawionych sumienia, wyobraźni i odpowiedzialności z powodu braku pojecia o wyobrażeniu.
Proszę o kolejne kandydatury!
 
*n Lista ludzi bez pojęcia jest długa jak sto pięćdziesiąt. A co jeden na tej liście, to ktoś najważniejszy, senatorskie głowy, prezydenci...
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:14)

Komentarze

Pozwalam sonbie zacytować opinię pani Małgorzaty Malanowskiej dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury [link], która podaje bardzo wyważoną analizę prawną wskazujacą na brak uzasadnienia a nawet istnienia przesłanek prawnych uzasadniajacych przyczyny wniesienia skutecznego sprzeciwu wobec wszystkich 265 kandydatów na asesorów sądowych.
 
Odnosząc się do medialnych wypowiedzi rzecznika KRS dyrektor Małgorzata Manowska stwierdziła, że wynikało z nich, iż „zasadniczą przyczyną wyrażenia sprzeciwu wobec aplikantów było niespełnienie przesłanki ustawowej”. 
Ta przesłanka ustawowa to zdolność ze względu na stan zdrowia do pełnienia obowiązków sędziego. I wbrew temu, co twierdzi KRS, aplikanci złożyli zaświadczenia o stanie zdrowia i te zaświadczenia nie straciły na swojej aktualności. KRS pominęła bowiem, że ci aplikanci składali zaświadczenia lekarskie jeszcze pod rządami ustawy, która obowiązywała do sierpnia 2015 r. i z żadnego przepisu nie wynika, by te zaświadczenia straciły na aktualności. Wprost przeciwnie - z przepisów tej ustawy, według której oni byli przedstawiani KRS wynika, że aplikant nie miał obowiązku złożenia drugiego dodatkowego zaświadczenia lekarskiego

Ponadto, jak pani Małgorzata Malanowska oświadczyła, co następuje:

Nawet jeżeli KRS miała jakieś wątpliwości, co do aktualności zaświadczeń lekarskich, czy co do braku jakichś innych dokumentów, to zgodnie z ustawą o KRS miała obowiązek zwrócić się do kandydatów o uzupełnienie tych dokumentów, oczywiście o ile takich dokumentów brakowało.
Czyli w sposób analogiczny do dyspozycji artykułu 64 § 2 KPA.

Proponuję uważne zapoznanie się ze wszystkimi argumentami pani Magdaleny Malanowskiej, z której to opinii wynika, że żadna przesłanka sprzeciwu, o którym komunikuje KRS nie okazuje się być prawdziwa. [link

 
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

michael

#1551543

Korupcyjna Rozpusta Sądownictwa, nie wyobraża sobie opuszczenia barłogu, rejwachu bezprawia, w którym "sądownictwo" od 1997 roku - położyły mafie antypolskie, (między innymi mafie "łowców skór" ) - które po skorumpowaniu pewnej liczby "ustawowych nadzorców" środowisk sędziów i prokuratorów, wytworzyły układ zbrodni - politycznych uzależnień - zaczynających się od masowego dokonywania i "sądowego" ukrywania najpotworniejszych zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu Populacji Narodu Polski -( art 118 i 148 K.K.)

TamTen etap korumpowania "sądownictwa" -zbrodniami ukrywania, poplecznictwa, pomocnictwa "prawnego" - w bezkarnym rozwijaniu antynarodowego "biznesu" opartego na "profesjonalnym" zabijaniu Pacjentów, Petentów "państwa prawa" - naśladuje standardy niemieckich obozów śmierci...

Wystarczy znać prawdę (doskonale znaną - od 1997 roku - wielotysięcznym środowiskom zbiorowym z instytucji "wymiaru sprawiedliwości" - aby niecierpliwie wyczekiwać zdjęcia cierpień sumień - z sumy sędziów, którzy by woleli, oddać się z całą duszą prawdziwemu pro polskiemu Sądownictwu, bo nie chcą oddawać się - antypolski mafiom zarządzającym - kompromitującymi Polskę - imitacjami sądownictwa...

Pozdrawiam - J.K.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1551584

Od 2000 roku (po otrzymaniu - od czterech zacnych Krajowych Konsultantów Medycznych - profesjonalnych ekspertyz orzekających ewidentne winy (zbrodnie)lekarzy powodujących zgony Pacjentów - eliminowanych z statystyki Obywateli Polski dla zysków mafii "łowców skór".

W stosach odwołań od umarzania procesów sygnalizowanych sygnaturami - zbrodni : organizowanych przez mafie - z lekarsko, sędziowsko, prokuratorskim pomocnictwem "prawnym"...

PiSałem podobnie: - Wy nie Wyobrażacie Sobie (?) jak niewyobrażalnie Obrażacie prawo i tym samym - Wy Obrażacie Siebie Sobie - nie wyobrażając Sobie tego do jakich skutków antypaństwowych - Doprowadzacie - "prawnie" wadząc teorEtycznym autorytetom Narodu Polski...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1551600

 Brawa za odwagę w głoszeniu prawdy!

Kilka moich sugestii - w punkcie "*1"

 zamiast pytania "Jak pan profesor..." w tym przypadku nie używałbym nobilitującego słowa "pan," bo brzmi to dla mnie w tym przypadku podobnie nietrafnie jak określenie obelżywego zbrodniarza czy terrorysty słowem "mężczyzna," prędzej użyłbym tego zwrotu w formie "Jak ten profesor," przy czym profesor pisane z małej litery jest tu jak najbardziej uprawnione!

 

  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1551636

KRS, to grupa ludzi która stworzyła sobie bastion dyrygowania całym sadownictwem w Polsce, ci ludzie przesiąknięci samozadowoleniem , arogancja , pycha a nawet boskością władzy nad ludźmi .
Te klikę należny natychmiast rozpędzić a za zło wyrządzone innym powinni odpowiadać przed prawdziwymi sędziami nie swymi kolesiami którzy nie dopatrzą się winy w ich postępowaniu .
Wszystkie zło jakie czyni obecnie KRS idzie również na konto prezydenta .
Zawetował reformy zmian i nadal blokuje reformy .
Nie ma sensu się rozpisywać i mądrości wypisywać , to i tak nic nie da , tu należny działać , działać a nie pisać i języki strzępić .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1551670

dziwne milczenie nie mojego już prezydenta,oj dziwne  i GDZIE te reformy panie prezydencie,no gdzie ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1551684

Sam siebie przekwalifikował i to niestety negatywnie. I ma gdzieś blisko siebie basistów kilku, którzy basują mu i podpowiadają tak, że powolutku, a jego szlak będzie bez powrotu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1551704

chyba telepatia :)

wczorajszy post dwa razy poprawiałam,bo "samo mi się  PISało ,...rezydent 

serdeczne pozdrowienia z drogi do naprawy Polskiego SĄDU

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1551706

"Utopili" Pana Prezydenta, ciekawe dlaczego im tak przeszkadzał. Ta decyzja KRS bije tylko w Prezydenta, a wzmacnia PIS. Dla mnie to jasne jak słońce. Ciekawe po co i dlaczego??? Po czymś takim Pan Prezydent powinien się podać do dymisji. Kto tego chce? Kto za tym stoi? Wykręcić taaaki numer??? KRS prowadzony jest na bardzo krótkiej smyczy. Kto trzyma ją w ręku??? Same pytania.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1551728