STANOWISKO ZWIĄZKU GMIN WYZNANIOWYCH ŻYDOWSKICH W POLSCE

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

ANTYSEMITYZM MAGDALENY OGÓREK?

STANOWISKO ZWIĄZKU GMIN WYZNANIOWYCH ŻYDOWSKICH W POLSCE

TO W OBECNEJ SYTUACJI POLITYCZNEJ  MOCNO NIEPOKOJĄCE DLA POLSKI

Żydzi piszą do Jarosława Kaczyńskiego. Skarżą się m.in. na Magdalenę Ogórek

- Mocny i zdecydowany głos byłby dla nas szczególnie ważny - podkreślili przedstawiciele Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. Napisali list do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o interwencję. Niepokoi ich wzrastający antysemityzm, a jego przejawem ma być m.in. wypowiedź dziennikarki TVP Magdaleny Ogórek.

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce prosi o pomoc Jarosława Kaczyńskiego.

- "Z wielkim niepokojem odnotowujemy w ostatnich miesiącach nasilenie antysemickich postaw w Polsce, brutalizację języka i zachowań, których wiele skierowanych jest przeciwko naszej społeczności" - podkreśliły Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. Swoje obawy postanowiły przedstawić Kaczyńskiemu w liście. Jego treść opublikował portal laboratorium.wiez.pl.( http://wiez.com.pl/)

Czytamy w nim, że "wydarzenia ostatnich dni napawają ich szczególnym oburzeniem". Dlaczego? - Budzą obawy, że żyjemy w coraz mniej bezpiecznej dla nas rzeczywistości" - zaznaczyli przedstawiciele Związku Gmin.

Zwrócili uwagę na "wzrastający antysemityzm w debacie publicznej". Przywołali przy tym dwa nazwiska: "Magdaleny Ogórek i Bogdana Rzońcy". Jak stwierdzili, dziennikarka TVP "wypominała żydowskie pochodzenie przodkom senatora Marka Borowskiego". Przypomnieli też słowa posła Prawa i Sprawiedliwości: "zastanawiam się, dlaczego wśród aborterów jest tylu Żydów, pomimo Holocaustu". Te słowa nazwali "absurdalnymi i poniżającymi dla ludzkiej godności, przemyśleniami". - "Ukazały one całkowity brak wrażliwości, niezrozumienie istoty Holocaustu" - ocenili.

Zwrócili też uwagę na "faszystowskie hasła i flagi ONR Falangi na uroczystościach państwowych, która przywołują najgorsze wspomnienia". - Na to wszystko nie ma naszej zgody. Polska jest naszym domem i nie chcemy się czuć w nim niechciani, a coraz częściej odnosimy takie wrażenie" - podkreślili.

To nie koniec przykładów, które przywołał Związek Gmin. - Incydent sprzed kilku dni z pobiciem izraelskich sportowców, gdzie motywacją agresorów był antysemityzm pokazuje, że ze strefy słów antysemityzm przechodzi w fazę czynów - dodał.

Przedstawiciele Związku Gmin przyznali, że boją się o swoje bezpieczeństwo i przyszłość w Polsce. - "Nie chcemy powtórki z roku 1968" - zaznaczyli.

APEL DO PREZESA PiS

Na koniec zwrócili się bezpośrednio do Kaczyńskiego. Liczą na to, że Kaczyński wyraźnie potępi antysemityzm i ich wesprze.

- "Kiedy 14 miesięcy temu przemawiał Pan w Białymstoku podczas uroczystości likwidacji getta, odebraliśmy Pana wypowiedź jako słowa otuchy. Mieliśmy nadzieję, że wesprze Pan naszą społeczność, że możemy liczyć z Pana strony na zrozumienie zarówno naszej historii, jaki i obecnej sytuacji" - podkreślili.

Magdalena Ogórek powiązana z neo komuną - kandydatka SLD na prezydenta Polski powinna natychmiast zniknąć z ekranów telewizji polskiej. A ku uciesze opozycji totalnej jest duszą programu "Studio Polska".

https://wiadomosci.wp.pl/zydzi-pisza-do-jaroslawa-kaczynskiego-skarza-sie-min-na-magdalene-ogorek-6153657972344449a.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

......Polska jest naszym domem i nie chcemy się czuć w nim niechciani, a coraz częściej odnosimy takie wrażenie" - podkreślili.......

Polska nie jest waszym domem "panowie" żydzi i NIGDY!

NIE BYŁA.

TO OD ZAWSZE DOM JEST POLAKÓW.  Wy tutaj pojawiliście się jako goście przed wiekami, gdy pogoniła was precz królowa hiszpańska Izabella i gnały was precz, znając was bardzo dobrze, inne kraje na wschód od Hiszpanii. Dostaliście azyl bezpieczny i schronienie w Polsce i to tylko tyle i aż tyle. 

Gośćmi byliście i gośćmi jesteście. Za swe uczynki coraz mniej zasługujacy na dalszą gościnę. Nie podoba się wam polski antysemityzm ?

NAM się nie podoba wasz antypolonizm ! Polacy mają tolerować antypolonizm ???!

Niby dlaczego "mości" żydzi ?

Wy możecie opluwać Polaków na tysiączne sposoby, mogliście ICH bezkarnie mordować po II wojnie na tysiące sposobów a my mamy was tolerować z waszym antypolonizmem w POLSCE ? W Kraju, gdzie tylko gośćmi jesteście ?

Nie podobie się wam polski antysemityzm - droga wolna. Macie swój Izrael, gdzie asntysemityzmu nie ma. Uwolnijcie się od antysemityzmu polskiego raz na zawsze !  A w NASZEJ POLSCE                                                          przestanie szaleć żydowski - wasz - antypolonizm

https://search.yahoo.com/yhs/search?hspart=adk&hsimp=yhs-adk_sbnt&param2...

Polski antysemityzm nie wziął się z niczego. Zasłużyliście na niego tysiąckrotnie

:

https://search.yahoo.com/yhs/search?hspart=adk&hsimp=yhs-adk_sbnt&param2...

https://groups.google.com/forum/#!topic/soc.culture.polish/43R7x_xCcrk

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1566948

.Polska jest naszym domem i nie chcemy się czuć w nim niechciani, a coraz częściej odnosimy takie wrażenie" - podkreślili.......

Polska nie jest waszym domem "panowie" Żydzi i NIGDY!

NIE BYŁA.. I to jest prawda. To jest Polska. Izrael jest państwem żydowskim - syjonistycznym, życzącym Polakom jak najgorzej. Znam to stanowisko z autopsji.

Tylko PiS musi się utrzymać przy władzy, bo inaczej Polska zniknie z mapy Europy. Takie jest zagrożenie.

W grę wchodzi właściwa dyplomacja, a to już  jest sztuka. Nie krytykuję więc zmiany ustawy o IPN, bo to był główny punkt ataków na polski "antysemityzm", "polskie obozy koncentracyjne", "udział Polaków w Zagładzie" i tym podobne kłamstwa historyczne. Niestety ostatnio do ataków na Polskę dołączyło największe mocarstwo świata - Stany Zjednoczone - rządzone przez lobby żydowskie.

Mateusz Morawiecki jest mądrym człowiekiem i już wytrawny w sztuce dyplomatycznej. Magdalena Ogórek powinna zniknąć

z ekranów TVP, bo już zaczęła wojnę z Żydami (Marek Borowski. muzeum Polin, SLD - kandydatka na prezydenta Polski przyjaciółka polityczna bandziora Millera) Program "Studio Polska" z jej udziałem jako prowadzącej powinien zmienić nazwę

na "Studio antypolskie". Merytorycznie ten program jest skandalem z udziałem pachołków komunistycznych z którymi Ogórek rozmawia jak równy z równym. Panie Jacku Kurski, niech się Pan nie kompromituje, tylko Ogórek wywali na zbity pysk, i razem z nią ten podły program!!! Upodabnia się Pan do swojego zasranego braciszka Kurskiego z żydowskiej gazety dla Polaków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bozena Lukawska

#1567103

Ja od dawna jestem uważany za antysemitę. A dlaczego? Bo piszę prawdę o duchu żydowskim a prawda ich tak boli, że gotowi są niszczyć ową prawdę. Tyle tylko, że ja każdy post na ich temat przygotowuję faktograficznie bardzo długo i dzięki temu nie mają żadnych podstaw do oskarżania mnie o ten ich wymyślony antysemityzm :). I jeszcze jedno.... nie mogę strawić ich antypolonizmu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1567305

Radykalny żydowski rabin Ben-Zion Gopstein chce wypędzić chrześcijan z Ziemi Świętej i całego Izraela, zakazać święta Bożego Narodzenia. Powód? Chrześcijanie to „wampiry”, które, gdy tylko będą mogły, zaczną wysysać żydowską krew. W dodatku chrześcijanie dopuszczają się prób nawracania na wiarę w Jezusa Chrystusa żydów. To zbrodnia, z jednego powodu: ... nie mogą już Żydów swobodnie mordować!

Gopstein.... na jednej z ekstremistycznych, faszystowskich, żydowskich stron internetowych. I nie spotka go za to kara. W sierpniu tego roku wzywał  do palenia chrześcijańskich kościołów! Pozostał bezkarny, bo tłumaczył, że tak uważał wielki żydowski filozof Majmonides, a poza tym kościoły powinno palić państwo izraelskie. Nikogo więc jakoby do podpaleń nie namawiał…
A u nas..samozwańczy "rabin" Janusz Baranowski (ojcec w latach 50-tych nazywał się Baran) zawsze głosił wszem i wobec, też ze kościoły powinno się spalić, a dzisiaj, że wszyscy księża to pedofile i pedały).  z innym żydowskim oszutem Aronem Kohnem....ukoszerniali piwo!!!!!! i inne alko. A odkad wyniuchał, że na "mieniu bezspadkowym" można zarobić, zrobił z matki Reginy Wyżykowskiej, ultra katoliczki, żydówke(genealogie mam do 5 pokolenia) fałszując metrykę urodzenia - mam sfałszowana i także info z USC Wa-wa Śródmieście, że jest sfałszowana)..... i też mu sie nic nie stanie bo "oni" maja go za "szabas goja"...(choć podpisuje się różnie - tatar polski (oczywiście z książąt Baranowkich, a nazywali się Barany i pochodzili ze slamsów między Wyczerpami i Aniołowem), Murza Ks. Dagestański, potomek generałów, Harcerzy, Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Styczniowych itp kiedys za młodu był "baronem tatarskim"!!!! (sic!) a jako 17 latek "ostatnim masonem" (sic!)...a ostatnio "potomek Dzingis Chana"
Dzisiaj Reformowana Gmina , przez nikogo nie uznana...a jednak........
i na swojej stronie "Stow.Hit. Żydów m. Częstochowy", złodziej, oszust i przęstepca zorganizowany, powiązany z dawna ubecją i służbami (Monika Kern to jego sprawka od poczatku do końca, na polecenie Lesiaka i Czempinskiego) ten gagatek uwiarygodnia się i podpiera się Panem....."Aleszum"....
więcej i linki napisałem na prive.....

z należnym szcunkiem 
pozdrawiam 
Jerzy Andrzej Zimny
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1571624