Czy "kwitów" na Wierchuszkę PO jest więcej ?, a na PJN ?

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Toczy się gra, nie od dziś i nie tylko w Polsce.

"Na kursie i na ścieżce...".

Jednak ze względu na fakt, iż pomimo wielu opinii rodzimych "ekspertów", którzy twierdzą, że nie jesteśmy zbyt ważnym krajem, właśnie ważnym krajem jesteśmy.

I to wielu względów, takich jak wiara, obyczajowość, kultura, patriotyzm, nie wspominając o wyświechtanym pojęciu "położenie" geopolityczne.

Między innymi dlatego nie tak łatwo będzie rozwikłać zagadkę Katastrofy Smoleńskiej, wiele już napisano o tym, iż Rosja i Ameryka gra tą sprawą.

Wróćmy jednak do tematu.

Jak wszyscy wiedzą wiele materiałów z akt MPB, UB, SB, IW, PZPR zostało zniszczonych. Oczywiście, ale nie zniszczono ich tak naprawdę, właściwie wszystkie są zachowane w postaci mikrofilmów, kopii, a obecnie są przechowywane na bezpiecznych serwerach.

Jak to było.

Do dzisiaj stratedzy wojskowi, polityczni, ekonomiczni i wszyscy zarządzający życiem społecznym i politycznym korzystają z dorobku swoich poprzedników sprzed dziesiątek, setek, a nawet tysięcy lat. Podobnie służby specjalne, korzystają z metod wypracowanych przez swoich poprzedników, oczywiście je modernizując. Ważna jest zachowanie ciągłości i zastawianie odpowiednich pułapek na ludzi władzy i nie tylko.

Wszyscy wiemy co to puzzle i jak wygląda wycinanka kurpiowska.

Otóż jeżeli z ułożonych puzzli wybierzemy istotne fragmenty, to zostanie coś na kształt wycinanki kurpiowskiej.

Jest kształt są elementy, ale są też dziury po wyciętych, a raczej wyjętych fragmentach.

Chłopcy ze służb nie w ciemię bici mają scenariusze na każdą okazję, również na zmianę ustroju, czy to metodą rewolucyjną, czy też metodą transformacji ustrojowej.

I tak posiadane przez służby materiały, owoc ich mozolnej pracy, i TW też, mogące wysadzić z siodła każdego nigdy nie spłonął, nigdy nie został zniszczony. Istniał w wielu kopiach papierowych, mikrofilmach, zapisach elektronicznych. I w miarę rozwoju technik archiwizowania został przekształcony i przeniesiony na owe bezpieczne serwery. Oczywiście nie zniknął z sejfów. Niektórzy funkcjonariusze są sentymentalni i lubią mieć coś pod poduszką.

Materiały te są wciąż w grze, a podlegają też wymianie na czymś w rodzaju „rynku kolekcjonerskiego” - „giełdy”.

I otóż wycinanka, którą widzimy co pewien czas jest uzupełniana wrzutką. W zależności od sytuacji i potrzeby chwili. Przez przypadek badając inną sprawę dziennikarz lub pracownik IPN odkrywa, a to treść rozmów B.K z SB, a to inną przynależność służbową rodziców A.K. Dla równowagi, ktoś w necie znajdzie SB-eckie pochodzenie członka PiS-u, oczywiście nieprawdziwe. Ale jak to mówią komentatorzy sportowi - „wynik idzie w świat”.

Cóż Po okrzepło, a to nie jest wymarzona partia dla służb, nie jest w całości zależna, to i dobre i złe.

Dobre bo może być wiarygodna dla Polaków, złe bo może wymknąć się kontroli służb.

Scenariusz szykuje się nam taki: najbliższe wybory w 2011 roku wygra PO, po to by zostali zgrani do końca i by nie ujawnić kwitów, jeszcze się przydadzą, przecież ani Tusk, ani Komorowski nie znikną póki co z tego świata.

Po wyborach w 2015 roku jest szykowany nowy układ w parlamencie, a co za tym idzie w rządzie i w administracji państwowej. Wróci system „Trójpartyjny”. Wzmocnione Lewica i PSL oraz na prawicy PiS, PJN i pogrobowcy PO. I powstanie model niezbyt stabilnej, słabej władzy parlamentu na czas wielkiego kryzysu Unii oraz realizacji planów Moskwy i Berlina. Taka władza im nie podskoczy, bo będzie jak drzewiej bywało pogrążona w ciągłym konflikcie o najbardziej zgrane sprawy.

Panie i Panowie dobrze wiedzą, iż to co mają za uszami może ich „zniknąć” raz na zawsze.

Choć czasem się zapominają i chcą urwać ze smyczy i z fantazją „porządzić”, to szybko są sprowadzani na ziemię, a to telefonem, sms-em, a to jakąś wypowiedzią w zaprzyjaźnionych mediach. I jak skarcone pieski wracają do swej roli, zapominają jednak, że znudzą się kiedyś „Panu” i wylądują w najlepszych razie w „politycznym azylu”.

A wrzutki ostatnio są coraz mocniejsze.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy w to jakoby Pani A.K. Wychowując się w „takim patriotycznym domu” nie funkcjonowała na podobnej zasadzie jak Pan Miodowicz Junior. Przeciw ojcu, a nawet za. To znaczy, że skoro A.K. jest jak łza, to dzieci AK-owców, działaczy Solidarności itp., itd. powinny według takiej logiki być lewakami, komunistami, lub przynajmniej funkcjonariuszami. Już widzę jak w domu A.K. Nocami przy zagaszonym świetle upajano się treściami patriotycznymi czytając wielką literaturę, słuchając Radia Wolna Europa. W tym domu niechybnie organizowano tajne komplety, pierwsze latające uniwersytety i uczono młodą Anię jak zadać śmiertelny cios komunie i służbom. Choćby tak, biorąc sobie za męża Bronka ze WSI.

Ludeczkowie mili zmiłowania. Mogę uwierzyć w to, iż reprezentacja Polski w piłce nożnej wygra najbliższy Puchar Świata choćby i pływaniu synchronicznym pod „wódą”. Lecz nie mówcie mi kim są, jacy są Donek, Bronek i Anna. Ja swoje wiem. A, że wiewiórki czasem coś przynoszą w pyszczku, czy na trzeźwo, czy przy wódzie, to pogadamy za kilka lat, a może wcześniej. A jest o czym. I zdziwicie się, bo jak to życiu bywa, bo to nie tak, że Donek jest TW, oj nie jest, bo po co komu taki TW. A Bronek nie jest TW, Bronek jest zadaniowany i nie chodzi o obiadki domowe z 12 dań. Donek jest jest jak koleś co stoi na kukule i ostrzega jak kto idzie, a właściwie to odwraca uwagę od tego co jest pod skórą i od tych co grabią. Gdyby nie lęk wielu ludzi o swoje i rodzin zdrowie, byt, życie to akta procesów sądowych by się ciągnęły i ciągnęły i opasały by jak w pieśni kulę ziemską. A jaki byłby ruch w już zatłoczonych sądach i więzieniach. Ciekawe czy by ich razem trzymali, czy z daleka od zwiedzionych, a może zachwyconych nimi pospolitych przestępców. A może banicja do Brukseli, a co poniektórzy na białe niedźwiedzie.

Premier tak bardzo się spodobał służbom jako młody wilk w trakcie uwalania Olszewskiego, iż powolutku, acz skutecznie realizuje ich plany. Choć był moment trudny jak PO-PiS nie wypalił, a dlaczego, bo nie oddali PO „Resortów”. Dlaczego Jacek Kurski nakręcił Nocną Zmianę, ano dlatego, iż TW Bolkowi puściły nerwy, a to wszystko jest nakręcone przez otoczenia Bolka, który kazał wszystko nagrywać. Wrzeszczał: „Nie możemy ich wpuścić do biur”. Chodziło oczywiście o dzień następny i rząd Olszewskiego. Ale by się porobiło.

A Donaldu gwoli sprawiedliwości, jest na czasie, od lat interesuje się mediami i można rzec, że to zainteresowanie go silnie wiąże. Ale nie mogę wyciągać królika z cylindra, bo to nie moja działka.

Bowiem nie ten jest wielkim magikiem kto potrafi z cylindra wyciągnąć czołg, a ten co wyciąga królika, ale każdy wie, że ma w cylindrze jeszcze coś, ale co tego nie wie nikt oprócz naszych magików.

P.S. A wiewiórki choć mróz na polu ( nie na dworze, czy też dworzu, bo tam się Pany bawią ), wiewiórki jeszcze doniosły o tym, iż jakoby na co poniektórych z PJN, z samego serca PJN są haki i nie ma ich Jarosław K. bynajmniej, a koledzy wiewiórek. A zatem cóż za miła puenta, scenariusz już się sprawdza.

A zatem Panowie z PO jesteście dokładnie "Na kursie i na ścieżce...". A lądowanie będzie ciężkie...

A teraz z innej beczki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ruzela muszą już POd żyrandole spraszać!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#116052

Kiedyś haki były po to by szybko zaprowadziły na hak (jak tego Janosika za poślednie ziobro). Teraz haki trzyma się latami w lodówce by rozegrać w odpowiednim momencie ważną partię politycznych szachów...

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#116057

Jaruzel przed laty powidział, że jakby co to może zacząć fikać i pospadają aureole, a czasy idą niespokojne. Więc POdlizują mu się teraz profilaktycznie jak mogą, bo zawszeć aureola bliższa ciału niż ciupa....

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#116061

Niezła analiza, do spółki z wiewiórkami. Też uważam, że przyszłoroczne wybory wygra PO (za takie czarnowidztwo to mnie parę osób zdrowo zjechało), by potem się zgrać. Uważam ponadto, że dadzą radę "dofastrygować" rzeczywistość do ME 2012. Potem będzie padaczka i być może kryterium uliczne, ale tutaj bym dużych pieniędzy nie stawiał.

Być może Palikot i Piskorski są szykowani na zmienników dla Tuska i Komorowskiego - no uważam, że taka możliwość istnieje.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#116058

Bardzo trafny artykuł. A i scenariusz bardzo prawdopodobny (choć niczego raczej nie można przesądzać gdyż nie żyjemy w izolacji od świata). Cóż, w dzisiejszym świecie ludzie utracili jakąkolwiek możliwość kontroli nad "służbami" i to nie tylko u nas. A że w dużym stopniu kształtują nam rzeczywistość i to w nie najlepszy sposób to już inna bajka.

PS
Miło było przeczytać i posłuchać
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#116059

JWP - czy foto z Bronkiem, buchającym w mankiet jaruzela to autentyk???

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#116068

Nawet jeśli to fotomontaż ( a nim jest ), to nie zmienia pozycji Bronka wobec WSI.

A na dobranoc zaśpiewają dla Contessy moi koledzy z lat młodości.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#116076

...to oczywiste, że nie zmienia pozycji Bronka wobec WSI ! Amen.
I dobranocka.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#116081

Dziękuję za słowa uznania.

Ciąg dalszy nastąpi i tu i w realu, chyba, że mnie "wiewiórki" pogryzą, wtedy zostanie mi tylko Jennifer Lopez.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#116069

Nie dyskutujmy tylko na niepoprawni.pl, ale także w innych serwisach! Zapraszam na http://www.niebojtasiewojta.pl - to forum spraw lokalnych, które stanowi idealne miejsce dla wszystkich mających nienajlepsze doświadczenia z wójtem, burmistrzem bądź innymi urzędnikami. O politykach bez cenzury!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116067

Słuszna uwaga, przejrzę stronę.
A co do hasła Nie bójta się, wójta.
Wiele lat temu wracałem z wiejskiego wesela. Pewien weselnik zatrzymał się pod domem sołtysa, rozpiął rozporek i szczając na płot sołtysa zakrzyknął gromko: "Nie ma ch..a we wsi bo sołtys wyjechał". Jest coś na rzeczy z tą władzą lokalną.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#116075

hehe zdjęcie w pierwszym momencie powala:) ale Bronek damską rączkę cłuje i cień z Leszka nie został zdjęty:), niemniej jednak efekt osiagnięty:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116109

A tak swoją drogą , jestem ciekawa co czują "ciała" poddane takiej sekcji, bo że oni lub ich cyngle tu zaglądają , jestem pewna.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116132

 Scenariusz szykuje się nam taki, najbliższe wybory wygra PO, po to by zostali zgrani do końca i by nie ujawnić kwitów, jeszcze się przydadzą, przecież ani Tusk, ani Komorowski nie znikną póki co z tego świata. Jest szykowany nowy układ w parlamencie, a co za tym idzie w rządzie i w administracji państwowej. Wróci system „Trójpartyjny”. Wzmocnione Lewica i PSL oraz na prawicy PiS, PJN i pogrobowcy PO. I powstanie model niezbyt stabilnej, słabej władzy parlamentu na czas wielkiego kryzysu Unii oraz realizacji planów Moskwy i Berlina. Taka władz im nie podskoczy, bo będzie jak drzewiej bywało pogrążona w ciągłym konflikcie o najbardziej zgrane sprawy.

Tutaj widzę zbyt wiele nonsensów.

Wygra PO, a potem zaraz piszesz o POgrobowcach z PO?

Wielki kryzys UE

To już było, teraz trwa jej upadek, a wystąpienie Niemiec i Słowacji ze strefy euro, przypieczętuje ten fakt.

Skromnie, bo skromnie, ale zasugeruję, iż to PiS wygra wybory.

 

Pozdrawiam.

 PS. Z resztą się zgadzam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116134

O to chodziło.

2011 - Scenariusz szykuje się nam taki, najbliższe wybory wygra PO, po to by zostali zgrani do końca i by nie ujawnić kwitów, jeszcze się przydadzą, przecież ani Tusk, ani Komorowski nie znikną póki co z tego świata.

2015 - Jest szykowany nowy układ w parlamencie, a co za tym idzie w rządzie i w administracji państwowej. Wróci system „Trójpartyjny”. Wzmocnione Lewica i PSL oraz na prawicy PiS, PJN i pogrobowcy PO. I powstanie model niezbyt stabilnej, słabej władzy parlamentu na czas wielkiego kryzysu Unii oraz realizacji planów Moskwy i Berlina. Taka władz im nie podskoczy, bo będzie jak drzewiej bywało pogrążona w ciągłym konflikcie o najbardziej zgrane sprawy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#116136

Pomimo wszystko uważam, że to PiS wygra najbliższe wybory. Są dwa uwarunkowania wprawdzie, które trzeba będzie spełnić, ale uważam, że wszystko jest do zrobienia.

  • doprowadzić do 70% frekwencji w wyborach 2011
  • zabezpieczyć skutecznie wybory przed sfałszowaniem
  • WYGRAĆ

Ostatni punkt proszę poczytać za aksjomat :)

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116140

Ja też bym chciał, żeby tak było jak piszesz. Nie wiadomo tylko czy tak szybko sytuacja w Polsce i poza nią obudzi większą część Polaków. Wiem, że czas goni, ale może musimy dłużej poczekać, choć 21 lat to już i tak za dużo. A kraj nasz nie zasłużył na to by dalej go rujnowano, a nami poniewierano.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#116160

znakomite pisarstwo, inteligencja, znajomość tematu tak zadziwiająca, że zastanawiam się czy jwp nie pracoweał kiedyś w odpowiednim resorcie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stańczyk 1980

#119253

Chciałbyś ?
Niestety ku zmartwieniu Resortu nie pracowałem i nie pracuję.
Tatuś obiłby mi gębę, a i sumienie nie dałoby mi spać.
Natomiast wiedza jest wspólnym dobrem, a w jej posiadanie można wejść często bez zatrudniania się u źródła.

"znakomite pisarstwo, inteligencja" - z tym to już trochę przesadziłeś, daleko mi do tego.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#119327