68:28

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Wbrew pozorom tytułowe liczby nie są wynikiem meczu żużlowego, ale aktualnym rezultatem w rozgrywce medialnej obliczonej na podział „rodzin smoleńskich”.

Jak na razie podział ten wypada zupełnie odwrotnie niż sondaże dotyczące preferencji politycznych, dlatego też trwa zmasowana akcja promocji i nagłaśniania opinii tej słusznej mniejszości, kompatybilnej i z linią rządzących i zaprzyjaźnionych z nimi mediami.

Niewątpliwie jesteśmy świadkami wielkiej promocji i narodzin politycznej gwiazdy pod tytułem- Paweł Deresz.

Już niejednokrotnie mąż prominentnej posłanki SLD, ofiary katastrofy smoleńskiej piętnuje, potępia i neguje jedną z podstawowych hipotez, jaka brana jest pod uwagę na całym świecie w przypadku katastrof lotniczych. Chodzi oczywiście o zamach. Można posunąć się dalej i stwierdzić, że mąż zmarłej posłanki SLD zastępuje niejednokrotnie rzecznika rządu, Pawła Grasia.

Paweł Deresz nie zasłużyłby na miano „polityka Deresza” grającego katastrofą smoleńską gdyby konsekwentnie piętnował inne absurdalne hipotezy, o wiele bardziej wzięte z kosmosu niż wykluczany przez niego zamach.

Nigdy jak dotąd kapitan drużyny „28” nie protestował jednak, kiedy media, które go coraz chętniej goszczą, głosiły wziętą z sufitu fantastyczną wersję o generale Błasiku za sterami samolotu czy pijanym prezydencie Lechu Kaczyńskim zmuszającym załogę do samobójczego pikowania w dół.

Wnoszę z tego, że absurdem ma być tylko zamach, a reszta to wersje jak najbardziej prawdopodobne według pana Deresza.

Bardzo pouczającym dla wszystkich może być też niezwykle nagłośniony moskiewski proces Michaiła Chodorkowskiego.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki te same władze Rosji, które w sprawie wyjaśniania katastrofy smoleńskiej były wiarygodne, profesjonalne, szczere i działające wzorowo, nagle stały się niedemokratyczne, działające na zlecenie Putina, gdzie wyrok jest z góry ustalony i przewidywalny, a tamtejsza demokracja to istna farsa.

Porażające jest to, że słowa te padają z ust tych samych dziennikarzy, polityków i wiodących mediów, które w sprawie Chodorkowskiego nagle przejrzały na oczy i dostrzegły to, czego przez całe miesiące nie były w stanie odkryć, jeśli chodzi o smoleńskie śledztwo.

Jak to, więc jest z tą dzisiejszą Rosją?

„W kwestii śledztwa smoleńskiego bardziej ufam prezydentowi Rosji niż polskiemu akredytowanemu przy MAK płk. Klichowi” –mówił nie tak dawno w TVN24 doradca prezydenta Komorowskiego, Tomasz Nałęcz.

Premier Donald Tusk nie raz zapewniał publicznie o pełnym zaufaniu do rosyjskich „partnerów”.

Dzisiaj każda oficjalna wypowiedź Putina w sprawie Chodorkowskiego to starannie wyreżyserowany i cyniczny teatr, a jeszcze nie tak dawno „szczere gesty” tego samego polityka czynione przed kamerami stawały się sygnałem do masowego zapalania świeczek na grobach czerwonoarmiejców.

Z tak zakłamaną klasą rządzącą i wspierającymi ją mediami Polska daleko nie zajedzie, co już coraz bardziej widać, słychać i czuć.
 

Artykuł opublikowany w "Warszawskiej Gazecie" (52/2010)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ich ulubione media przesadzają z prorządową wazeliną, że w końcu się na niej poślizgną i zaczną produkować drastyczne absurdy... I stało się - oburzenie naszych "odpolitycznionych" mediów skazaniem Chodorkowskiego w kontraście z ich oburzeniem na krytykujących bolszewicki sposób prowadzenia śledztwa smoleńskiego jest tego przykładem.
Cyrk dopiero się zaczyna...

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#121291

u podstaw. Obawiam się jednakowoż, że leminże móżdżki faktycznie służą do gromadzenia śpików (jak to z polotem którys bloger tu napisał) i tym samym nie są w stanie obrobić na raz więcej info niż jedna. Dlatego nie wiem, czy istnieje możliwość, by w ich systemach nerwowych wytworzyć asocjację sprawa Chodorkowskiego - sprawa smoleńska (i podejście Rosji i Polski do nich obu). :)
Ale próbuj dalej - w końcu nie ma innego wyjścia...
Pozdrawiam, życząc wielu sił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121299

Leminże móżdżki podobne są do móżdżku Kelly Bundy i podobnie funkcjonują.
Każda nowa wiadomość ze względu na małą pojemność mózgu wypycha starą. Dlatego zaistnienie jakiejkolwiek korelacji info nr 1 z info nr 2 jest niemożliwe.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#121306

To się nazywa :
poślizgnąć się na własnym gów..e

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#121300

Z tego co się oriętuję punktacja w ligowych meczach żużlowych kończy sie na liczbie 90 , we wszystkich możliwych wariantach od 01:89 - 89-1 , nie zaś 96 .
A Deresz ? No cóż, szukając przyczyn takiego a nie innego zachowania tego pana, trzeba by również wniknąć w relacje Deresza przed katastrofą ze śp. małżonką a więc w prywatność.
Sam kiedyś byłem świadkiem hucznej zabawy, niemal balu z kotylionami, który zięć zrobił ze stypy po śmierci "ukochanej" teściowej.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#121297

Ta edukacja to w ramach relaksu, ale oczywiście mam w tym i inny swój interes. W każdym razie - ja mam skryty ubaw patrząc jak szukają choć jednej sprawnej szarej komórki, a one mają dziką satysfakcję jak ją znajdą. Oby cena marchewki nie skoczyła zbytnio przez VAT bo zbankrutuję. ;););)

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#121314

"sciema" medialna, ktora dla lemingow szykuje "Rzad i Partia"
Opchniecie PKP Deutsche Bahn, pewnie jak wszystko do tej pory, za pol albo darmo.
Mecza tych biedakow korzystajacych ostanimi czasy z PKP , mecza, ze jak w koncu ktos to przejmie , nawet w sposob zbojecki to odetchna z ulaga.

Nie wiem dlaczego sie tak malo pisze o tym nadchodzacym SKOKU XXI wieku ?

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#121325

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#121419

kopyścią, ale co mi się ten Kunert na temat Ossowa wspomni, to mnie telepie!
Zatem, drogi kokosie: czym innym jest (parafrazując Kunerta) proces Chodorkowskiego w kontekście zasad demokracji, a czym innym jest śledztwo smoleńskie, i nie jest tym samym proces dwóch osób, czym badanie przyczyn tragicznej śmierci 96 osób, a czym innym są...
W żołądku się przewraca!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121424

A teraz zastraszanie nieposłusznych. Putin jest mistrzem zastraszania, a FSB ma dłuuuugie ręce.

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rosyjska-prokuratura-wzywa-polacy-sie-boja,1578714

A (aż) w USA dokonano mordu na doradcy trzech prezydentów, nomen omen specjaliście lotnictwa.

http://niezalezna.pl/artykul/mord_na_doradcy_reagana_i_busha/43226/1#comments

Wygląda na to, że Putin postanowił ostatecznie rozwiązać problem raportu MAK, a może i powołmania komisji specjalistów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#121429