Moda na molestowanie

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

Prawie osiem lat temu, w styczniu 2010 napisałam notkę zatytułowaną "Świt nowego purytanizmu" {TUTAJ(link is external)}. Stwierdziłam w niej: 

  "uważam, że wbrew pozorom, okres największego libertynizmu mamy już za sobą /lata 60-te i 70-te/ i zmierzamy w stronę nowego purytanizmu. Czemu tak sądzę?  Po pierwsze w historii zawsze epoki rozluźnienia obyczajów i czasy purytanizmu występowały naprzemiennie.  Po szaleństwach Borgiów nadszedł czas reformacji i kontrreformacji, a po libertyńskim Oświeceniu - surowa epoka wiktoriańska.  Od końca XIX wieku aż do końca lat 70-tych XX wieku obyczaje stawały się coraz bardziej swobodne.  Potem jednak tendencja ta się załamała i rozpoczął się powolny zrazu odwrót.
  Pierwszym jego sygnałem była oczywiście epidemia AIDS.  Okazało się, że igrając z ogniem, można się poparzyć.  To zakończyło beztroską "rewolucję seksualną".  Ciekawe jest to, że elity udawały /i nadal udają /, że nic się nie stało, i że wciąż jesteśmy w latach 60-tych, podczas gdy wśród zwykłych ludzi zaczął pojawiac się sprzeciw, zwłaszcza wobec pedofilii.  Masowe kampanie przeciwko tego typu praktykom rozpoczęły sie w latach 90-tych i trwają do dzisiaj.  Po drugie, również i zachowanie elit zaczęło się powoli zmieniać.  Zorientowały się one, iż dalsze straszenie przeludnieniem i deprecjonowanie rodziny prowadzi prosto do wyludniania się krajów Zachodu.
  W efekcie różne panie "celebrities" , które w latach 60-tych i 70-tych opowiadały, jakie to one są wyzwolone i jak bardzo się samorealizują, w połowie lat 90-tych zaczęły nagle sławić macierzyństwo, chwalić się udanymi małżeństwami i promować wartości rodzinne.  Zaszła też zmiana w mentalności młodego pokolenia. (...) Tak więc, nadejście epoki purytanizmu obyczajowego wydaje się bardzo prawdopodobne.".

  Obecnie nawet postawy "elit" zaczynają się zmieniać.  Oto mniej więcej dwa miesiące temu w Hollywood wybuchła wielka afera obyczajowa.  O molestowanie seksualne kobiet [a nawet gwałty] oskarżony został najpierw znany producent Harvey Weinstein, a potem szereg znanych aktorów m. in. Kevin Spacey oraz Dustin Hoffman {TUTAJ(link is external)}.  Charakterystyczne jest, że w takich sprawach obowiązuje domniemanie winy.  Wystarczy samo rzucenie oskarżenia, by zniszczyć człowieka.  Przypomina to nieco polowania na czarownice.  Ciekawe, ze wszystko to dzieje się w środowisku lewicowym, które przez lata propagowało niczym nieograniczona swobodę seksualną.  Obecnie ci sami ludzie potrafią nagle sobie przypomnieć, że trzydzieści [lub więcej] lat temu ktoś złapał ich za krocze lub biust [i robić z tego wielką aferę].  W ten sposób rozmywa się odpowiedzialność prawdziwych przestępców seksualnych.

  Moda na tego typu afery szybko dotarła do Polski.  W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy aferę w Polskim Związku Kolarskim, gdzie audyt wykrył, że:

  ""ważna osoba w środowisku kolarskim" miała się dopuścić czynów ohydnych jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt. Dodatkowo w grę wchodziły nadużycia finansowe. Potwierdzić miał to zewnętrzny audyt zlecony przez Banaszka [prezesa PZKol]." {TUTAJ(link is external)}

  Minister sportu zażądał , by cały zarząd związku podał się do dymisji.  Do chwili obecnej uczynili to  wszyscy z wyjątkiem prezesa i jeszcze jednego działacza.  Z finansowania związku wycofali się wszyscy sponsorzy, a ministerstwo wstrzymało dotację.  Warto wspomnieć, iż sprawa obyczajowa dotyczy wydarzeń sprzed 10-12 lat.  Osoba podejrzana o seksualne nadużycia [której tożsamości nie ujawniono] wszystkiego się wypiera.  Dziennikarze, Michał Wybieralski z Agory i Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej zostali oskarżeni o molestowanie [przez feministki] {TUTAJ(link is external)}.  Wybieralski przeprosił za swe zachowanie, a Dymek się wypiera = "idzie w zaparte".  Najbardziej kuriozalne zarzuty postawiła posłowi Markowi Jakubiakowi z Kukiz'15 Justyna Samolińska z partii Razem.  Jej zdaniem:

  "znudzony Jakubiak najpierw zaczął z obleśnym uśmiechem pytać, czy nie zimno mi w tej cienkiej bluzeczce następnie stwierdził z żalem, że program długi, on już wypił całą swoją wodę i poszedłby do toalety, może poszłabym z nim?”." {TUTAJ(link is external)}.

  Jakubiak zapowiedział oddanie sprawy do sądu, a sprawą kolarzy i dziennikarzy zajęła się prokuratura.  Ja osobiście uważam, iż ujawnianie przestępstw seksualnych i piętnowanie chamstwa jest potrzebne, ale nie powinno się odbywać w atmosferze nagonki i służyć do załatwiania różnych prywatnych lub politycznych porachunków.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:13)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ety nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zwykły śmieć też może być molestowany?

Czy może takie ścierwo się wykorzystuje i potem po opamiętaniu wiedząc już, że to tylko śmieć, jeżdzi się po smieciu jak po burej suce czy ruskim parchu?

Kurwa oczywiście nie przyjmuje do wiadomości, że jej nie szanują, że mają ją za nic, idzie w zaparte i szuka zakłamana, fałszywa szmata  naiwnych i winnych wokół. 

ss......

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1553897

Powtarzam swój komentarz do tego tekstu z salonu24:

To nie jest kwestia mody. Moralne postępowanie wymaga od jednostki posiadania mechanizmów psychicznych sklaniających ją do stosowania standardów moralnych, które wprowadza religia, dostarczająca dobrowolnych narzędzi takich jak sumienie po stronie jednostki i spowiedź indywidualna po stronie instytucji religijnych. Zeświecczenie powoduje zanik tego mechanizmu, więc pojawiają się próby prawnego, państwowego regulowania naruszeń trego typu przy pomocy aparatu przymusu, a to oznacza likwidację indywidualizmu i kolektywny totalitaryzm. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1553908

zachowan moralnych przez dochodzacych tu i owdzie do wladzy konserwatystow - niz spoleczna rzeczywistosc.

Zwlaszcza w krajach postkomunistycznych - mamy do czynienia raczej z kryzysem moralnosci (przeciez w Polsce do kosciola chodzi dzisiaj mniej niz 50% spoleczenstwa, a okolo 50% dzieci rodzi sie w zwiazkach pozamalzenskich), niz z powrotem konserwatywnej moralnosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1553933

Mam dość, koniec idiotyzmów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1553935

A co ma piernik do wiatraka ?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

#1554073

Będziecie mieli PAD, aż się zdziwicie. 

Stara kurwa i wypierdki............ to jest PAD? 

Nie trzeba być wielkim psychologiem, wystarczy popatrzeć na profile na FB, żeby wyrobić sobie zdanie z kim my tu mamy do czynienia. To jest oczywiste.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1553967

choć tak na prawdę nigdy tego nie było, tak czy siak teraz będą obsługiwać "chęciarę" tylko i wyłącznie wypierdki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1553991

czy raczej nowy sposób na robienie dymu a przy okazji na odstrzelenie kogoś niepożądanego? Kiedy czytam o kolejnych oskarżeniach o molestowanie mające miejsce przed np. 30 laty, nasuwa mi się takie podejrzenie. A przy okazji, ktoś niewinnie oskarżony a przy forsie może na odczepnego wyasygnować nawet pokaźną sumę, wiedząc że w innym przypadku może stracić wszystko. Jak na razie słychać o kolejnych skandalach na skutek oskarżenia, ale nie słychać aby coś już komuś udowodniono. Aktualnie kolejna afera dotyczy Komitetu Noblowskiego, do którego szacunku za bardzo zresztą nie mam. Ale przecież nie o to chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1554070