Żemek, Przywieczerski, a co z Rossatim?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Jutro konwencja PO, a tu masz, tuż przed konwencją granat wybuchł w szambie. Chodzi o FOZZ nie tyle o Przywieczerskiego co o członka Rady Nadzorczej TW Buyera  prominentnego członka PO obecnie europosła , byłego członka PZPR (1966-1990) tow. Dariusza Rossati.

Tak w ogóle to pan Rossati uwielbiał Rady Nadzorcze. Po radzie nadzorczej FOZZ trafił do Rady Nadzorczej WGI (Warszawska Grupa Inwestycyjna), w której również zasiadały takie osoby, jak prof. Orłowski, czy pani Bochniarz.

Te osoby uwiarygadniały tę spółkę , w którą inwestowało wiele osób z pierwszych stron gazet , w efekcie władze spółki zdefraudowały ca. 300 mln zł. 

Wydaje się, że ponieważ lokowały w niej znane osoby, to jakby o tej spółce i osobach, które straciły duże pieniądze jakby ciszej.

Nasze wspaniałe sądy jak zwykle zachowały się jak trzeba, dwóch członków zarządu dostało kary w zawiasach, prezes 7 lat.

Przy skali malwersacji,  kary , które wymierzył sąd są po prostu śmieszne, po ca. 200 tys. . Jak zwykle o Rossatim cicho. Chyba  za wierną służbę w PZPR i dwie Rady Nadzorcze, PO wydelegowała Rossatiego do PE, bo chyba chłop miał za mało pieniędzy i musiał trochę w parlamencie dorobić.

Na nieszczęście dla PO ekstradycja Przywieczerskiego przypomniała o przekręcie FOZZ i roli Rossatiego w tej spółce, co w efekcie może przyćmić konwencje PO.

 

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-wgi-zapadl-drugi-wazny-wyrok-w-jednej,248,0,1998328.html

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Komentarze

Takich Rosatich, komuchów i agentów w PO jest cała masa a większość z nich jest zamieszana w wiekszą lub mniejszą aferę. Można tylko krótko odpowiedzieć na  pytanie dlaczego właśnie ci są tak powiązani z 'aferami'?,- odpowiedź sama się ciśnie na usta, jest to wynik ustaleń okrągłego stołu gdzie ustępująca władza /innego wyjścia nie miała/ w ten sposób zabezpieczyła sobie byt na przyszłość w bezczelny sposób rozkradając dorobek całego społeczeństwa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1572008

te rady nadzorcze to była przechowalnia i futrowanie kolesi! Ktoś radzi, firma pada, a forsa radzącym bez względu na wyniki dalej leciała!! Czy to jest normalne? Jednym słowem, był słup na słupie i słupem poganiał! Czas wywalać z rady źle radzących, bo to jest nienormalne!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

viki

#1572009