"Odlot" Gazety Polskiej

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Platforma Obywatelska ogłasza (z fanfarami!), że chce zlikwidować subwencje dla partii politycznych z budżetu państwa!

Radosna incjatywa :) Aż przypomniał mi się rok 2007. Jak to było?

"PO zlikwiduje dofinansowanie partii politycznych z budżetu, ograniczy o połowę liczbę posłów, zlikwiduje Senat, odetnie politykę od gospodarki i zrezygnuje z zasady obsadzania politykami zarządów i rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, doprowadzi do obniżenia kosztów działania administracji państwowej, obniży podatki dochodowe, zrezygnuje z koncesjonowania gospodarki".

Już wtedy wydawało się, że nikt trzeźwy nie traktuje takich obietnic serio. Po latach takie żarty PO powinny jedynie drażnić, ale...

Okazało się, że ktoś jeszcze bierze na poważnie zapowiedzi Platformy. Kto?

Gazeta Polska:

"Wiele wskazuje na to, że „wyciek” faktur PO za sukienki premierowej czy cygara dla klubu był kontrolowany przez samą Platformę. Cel: otrzymać od społeczeństwa zielone światło dla zmian w systemie finansowania partii. Na likwidacji subwencji z budżetu mocno ucierpią wszystkie partie, poza… rządzącą, która jako najbogatsza może wymusić w ten sposób zwycięstwo wyborcze".

Załóżmy przez chwilę, że intelektualiści z GP rzeczywiscie nie zrozumieli rzeczy fundamentalnej. Dlaczego PO ogłasza, że chce odebrać pieniądze partiom politycznym?

Źródło jest jedno: pewność, że parlament (w którym PO wraz z koalicjantem ma przecież większość) nigdy nie przegłosuje takiej zmiany.

"Wiele wskazuje na to", "otrzymać zielone światło dla zmian", "może wymusić"...? Kiedy jest zupełnie odwrotnie: PO wpadłaby w panikę, gdyby znalazła się w parlamencie większość gotowa przegłosować ich projekt!

A Wy Drodzy Intelektualiści Gazety Polskiej... naprawdę wierzycie w to co piszecie?

  

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

autorze nie poinformowałeś swoich czytelników, że Twój tekst jest jedynie testem odporności odbiorcy na indoktrynację medialną?

Kilka osób dało Tobie pochopnie 'jedynkę', nie rozumiejąc o czym napisałeś Ty Ch. Żółwie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#371486

nie żartujmy! Zniechęcanie ludzi do gimnastyki umysłu to zbrodnia :))) Ze sportowym pozdrowieniem. Żółw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#371499

wydają mi się równie prawdopodobne i z obu pijarowcy Platformy wietrzą korzyści. Zgoda, jak od kilku lat - jest to sposób na słupki, a obietnicy można "w sposób demokratyczny" nie dotrzymać. Niemniej jawi mi się widmo o którym niewielu chyba pisało - "postpolityka". Pomysł kilka lat temu poruszany przez samego cara Putina. A ona zakłada likwidację struktur typu partii politycznych na rzecz swoistego "rządu fachowców". Oczywiście niebezpieczeństwa tego stanu rzeczy dostrzegam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#371562

nigdy nie pozwoli żeby decydowali fachowcy bezpartyjni. Według nich fakt, że ktoś do partii należy jest najlepszym dowodem jego profesjonalizmu.
Pytanie praktyczne: po co mieliby organizować swojej partii kampanie wyborczą, jeśli po wygranej nie mogliby rozsiąść się w zarządach i radach nadzorczych firm z udziałem skarbu państwa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#371591

Ilu prawdziwych polskich intelektualistów pracuje w Gazecie Polskiej?????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#371571

to całkiem łebska załoga, tylko czasem udają kompletnych łosi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#371592