Zaatakował furgonetkę fundacji Pro-Prawo do Życia, jest już w rękach Policji! Grozi mu kilka lat więzienia!

Obrazek użytkownika Husky
Nazwa serwisu: 
[ZYCIE STOLICY]
Cytat: 

Pamiętacie sprawę napaści na furgonetkę fundacji Pro-Prawo do Życia na ulicy Wilczej 30? Do udziału w akcji przyznały się osoby związane z profilem na FB „Stop Bzdurom”. W mediach społecznościowych pozowały do zdjęć ze zdobycznymi tablicami rejestracyjnymi. Zostały też uwiecznione na nagraniu podczas ataku.

Obecnie jedna z nich ma poważne kłopoty. Michał Sz. ps. Margot podający się za Małgorzatę Sz. został zatrzymany przez policję pod zarzutem dopuszczenia się czynu chuligańskiego. Zwolennicy „aktywisty/ki” żalą się w mediach społecznościowych, że został on brutalnie wyciągnięta z mieszkania bez butów przez funkcjonariuszy policji. W jego obronę aktywnie zaangażowała się Gazeta Wyborcza.

Prokuratura zarzuca podejrzanemu, że: „w trakcie zbiegowiska wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uszkodził samochód marki Renault Master, poprzez przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie pojazdu farbą. Łączna wartość strat wyniosła 6 123 zł na szkodę Fundacji Pro Prawo do Życia.”

Dodatkowo Sz. usłyszał zarzut spowodowania rozstroju zdrowia na czas poniżej 7 dni – to w związku z przewróceniem Łukasza K. [wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do Życia] na chodnik

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)