WOŚP Owsiaka: „Trzy finały nierozliczone. Na koncie setki milionów złotych”

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

Matka Kurka ujawnia informacje o WOŚP. „Trzy finały nierozliczone. Na koncie setki milionów złotych”

Wątpliwości wokół "charytatywnej działalności" Jerzego Owsiaka przybywa z każdym rokiem. Co budzi największe kontrowersje? Bloger Matka Kurka pisze, że „Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację „Finałów”. – Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi – czytamy na kontrowersje.net. (...)

Jak przekazuje, „do dziś nie są rozliczone trzy kolejne „Finały” WOŚP, gdzie zebrano ponad 400 milionów złotych”. Do tego podaje link źródłowy. TUTAJ

„W tej chwili na koncie WOŚP znajduje się około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację „eventów””

Jak podaje autor, większość z tych pieniędzy pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodaje, że rokrocznie WOŚP wypłaca „Złotemu Melonowi” kilka milionów zł na „organizację „Finałów” i drugie tyle na „Przystanki Woodstock””.

Tyle tylko, że „Złoty Melon” niczego nie organizuje, ale zleca usługi innym firmom. Główni i potencjalni wykonawcy usług obcych, to pięć firm rodzinnych Owsiaków, z czego trzy po opisaniu przeze mnie mechanizmów wyciągania kasy z Fundacji WOŚP i „Złotego Melona” zniknęły z Internetu albo zawiesiły działalność – pisze autor.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

jak Al Gore w Ameryce.

Owsiak wymyślił system dzięki któremu "żyje się dostatniej" jemu samemu oraz "krewnym i znajomym Królika".

Al Gore wymyślił "globalne ocipienie", dzięki któremu dorobił się sam a teraz dorabiają się Niemcy oraz ci, którzy się do tego "ocieplenia" przyssali.

Kto i kiedy zdoła pogonić tych oszustów?

Ludzie chcą być oszukiwani (?!) więc oszukujemy!

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1650253

Pytania do Jerzego Owsiaka. "Czy ktoś liczył te koszty? Kto, komu, ile płaci?"

Jerzy Owsiak jak zwykle na początku roku odleciał po miliony. Jeszcze nie policzył, ile mu tym razem wpadło, ale już ogłosił, że pobił kolejny, jak co roku, rekord zebranych datków. Choć do WOŚP-owego zamieszania można już było się przyzwyczaić, to pytań i wątpliwości z nim związanych jest coraz więcej. (...)

jednocześnie z drugiej używa tej samej popularności do prowadzenia akcji politycznych. W pełni otwarcie i ostentacyjnie wspiera totalną antyrządową opozycję.

Pytania na temat działalności orkiestry są stawione od wielu lat i nie ma na nie odpowiedzi. Pytania o pieniądze przepływające przez fundacje i spółki Owsiak traktuje jak niedopuszczalny atak na własną osobę. Mało tego atak, za który należy surowo ukarać. Co więcej, samo pytanie Owsiaka o pieniądze jest po prostu nieludzkim aktem moralnej przemocy wobec dobroczyńcy ludzkości. (...)

Na koniec powinno więc paść pytanie: czy w przypadku Jerzego Owsiaka i jego rodziny oraz przyjaciół charytatywny biznes ma służyć polityce, czy polityka ma służyć charytatywnemu biznesowi?

Za: ]]>https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/635015-sieee-maaa-pytania-do-jerzego-owsiaka]]>

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1650284