widzę, że jest bardzo źle – szykuje się jeszcze większa awantura niż dotychczas.

Obrazek użytkownika wilre
Nazwa serwisu: 
[SALON24]
Cytat: 

    Kilka chwil przed ogłoszeniem wyników facet z IPSOS zapowiada, że wyniki exit-polls mają dokładność 2%, i dodaje, że gdyby wynik był 52:48 to i tak nie byłoby pewne, kto wybory wygrał. Uzupełnia jeszcze, że jest to „błąd statystyczny”.
    Nigdy dotychczas grupa IPSOS nie oceniała tak krytycznie swoich prognoz, a wręcz słyszeliśmy, że wyniki powinny być bardzo bliskie prawdziwym. Skąd w ogóle te dwa procent błędu, skoro zwykłe sondaże, w których jest ok. tysiąca ankietowanych wyborców przyjmowane są jako prawie bezbłędne, bo nikt nie podaje dokładności, a POLLSTER podaje wyniki z dokładnością do jednej setnej procenta. Exit-poll z pewnością ustalane jest ze statystyką o rzędy wielkości większą, więc błąd 2% to niezwykle sztuczna i niespotykana skromność, która sama w sobie jest zagadką.
    Mamy wynik 50.4 do 49.6, więc każdy wie, że nikt nie wie, kto wygrał, a Prezydent RP wygłasza przemówienie zwycięzcy tak jakby wiedział z innych źródeł, że wygrał. Jeśli po przeliczeniu głosów rzeczywiście wygra, to jego przemówienie trzeba będzie uznać jako wybiegnięcie do przodu, by już od początku łagodzić widoczny dla wszystkich podział społeczeństwa. Moim zdaniem bardzo mało skuteczne. Jeśli jednak przegra, to przemówienie będzie przywoływane wielokrotnie, aby ośmieszyć przegranego. Jak by nie było, mnie się ta gra nie podoba i widzę, że jest bardzo źle – szykuje się jeszcze większa awantura niż dotychczas.
A Jarosław Gowin rozmawia sobie z Moniką Olejnik. 
________________________________

prof. Rafał BRODA,  Kraków

12 lipca 2020, 22:29 500 odsłon

Bardzo to wszystko dziwne
____________________________________________

Bialkowski  12 lipca 2020, 22:50

Awantura to bedzie gdy wygra Trzaskowski. Wtedy to Polacy przekonaja sie co to naprawde oznacza wojna polsko-polska. Paraliz panstwa i strzelajace korki od szampana w Moskwie i Berlinie.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1638516