"rekrutujemy, zatrudniamy i koordynujemy pracowników z Ukrainy, Europy Wschodniej"

Obrazek użytkownika wilre
Nazwa serwisu: 
[TVOJARABOTA.WORK]
Cytat: 

Zgodnie z przepisami, polski pracodawca może ich zatrudnić maksymalnie na 6 miesięcy. Wykorzystują więc ten czas, aby zoptymalizować swoje dochody. Zwykle nie mają w Polsce rodzin i domowych obowiązków. Poświęcają się całkowicie pracy.

Często zdarza się, że porzucają jedną pracę, przechodząc do innej, tylko nieznacznie lepiej płatnej. Dla nich liczy się jednak każdy grosz. Żyją bardzo oszczędnie. Aż 42 proc. deklaruje, że jest w stanie utrzymać się za 500 zł miesięcznie. Średnio do domów na Ukrainę transferują od 770 do 900 zł miesięcznie. Ogółem miesięcznie wychodzą przelewy na Ukrainę w kwocie 350 tys. zł - informuje firma PayUkraina.

– Pracodawcy mówią o ich nielojalności, ale z ich punktu widzenia, to jest racjonalne działanie. Nie przyjeżdżają do nas dla przyjemności, tylko po zarobek. U siebie w kraju zarobiliby 3-krotnie mniej niż w Polsce, więc nie wahają się, kiedy inny pracodawca oferuje im o złotówkę czy dwie więcej za godzinę — tłumaczy Inglot.

Skoro pracownicy z Ukrainy są drodzy w utrzymaniu i często nielojalni, dlaczego pracodawcy wciąż ich sprowadzają? Bo nie mają wyjścia. Pomimo kryzysu i rosnącego bezrobocia są sektory i zajęcia, których nie chcą bezrobotni Polacy.

Polacy nie chcą iść do produkcji

Według prezesa Personnel Service, dobrym przykładem może być cały przemysł spożywczo-przetwórczy oraz produkcja detaliczna. Po kilkumiesięcznym uśpieniu, kiedy Polacy mało kupowali, teraz znowu konsumpcja wróciła do stanu sprzed pandemii. Fabryki zdążyły jednak zamknąć już część działów i zwolnić ludzi.

Teraz wznawiają działalność, uruchamiają nocne zmiany i jest problem, bo ludzi do pracy już nie ma. – Podam przykład: mamy klienta z branży produkcyjnej, który zgłosił nam duże zapotrzebowanie na pracowników. Zgłosiło się 15 Polaków i 200 Ukraińców – informuje Inglot.

Praca jest, ale fizyczna i ciężka. Polacy jej na ogół nie chcą, a Ukraińcy nie wybrzydzają. Biorą wszystko.
/ ZA  https://www.money.pl/gospodarka/rynek-pracy-czy-ukraincy-odbieraja-bezrobotnym-polakom-prace-6539771779335809a.html

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

(  )
teraz transportem obywateli Ukrainy na koszt polskiego podatnika zajmuje się państwo polskie (wożąc ich pociągami i samolotami za darmo)

https://prawy.pl/107607-jak-koronawirusowa-mafia-maseczkowa-udawala-sluzbe-bezpieczenstwa-ukrainy/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1646667

faktycznie, obrzydliwe i żaden poziom a tylko w celu szkalowania. chyba więc jasne, co to za portal.

mimowolnie zabawny za to wstęp

Kiedy czas spotkają się dwie paranoje, jak pseudoepidemia, co zabija tysiące razy mniej ofiar, niż podobna do niej grypa i państwo teoretyczne, czyli nas wspaniały sąsiad, przez niektórych zwany UPA-dliną

bo to autor tego gniota połączył swoje urojenia.

jak w ogóle można porównywać pandemię do grypy?

świry do dziś wiedzą swoje więc choćby im tłuc do tępego łba, i tak nie zrozumieją.

bo internet mają nie za źródło wiedzy lecz podbudowę własnych frustracji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646670

do głowy przychodzą mi dwie możliwości: po pierwsze, Naczelnik Państwa pragnął oczyścić w ten sposób przedpole dla szlachty jerozolimskiej, która już nie może doczekać się realizowania przez Polskę tak zwanych “roszczeń”, ale może nie chciałaby użerać się samodzielnie z tubylczym ludem, który w związku  z tym powinien zostać spauperyzowany, głęboko uzależniony ekonomicznie od rządu i biurokracji, a zatem – i rozbrojony i spokorniały. Znakomitą sposobność do takich przekształceń stwarza dodatkowo zbrodniczy koronawirus. Druga możliwość, to próba obłaskawienia Unii Europejskiej, by w zamian za zlikwidowanie potencjalnych możliwości konkurencyjnych polskiego rolnictwa, zaczęła wreszcie patrzeć na Polskę przez palce.

(prawy.pl)

 

Są ludzie, którzy uwielbiają takie bajania i jeszcze robią z niego swoje bożyszcze oraz top-patriotę.

Założę się, że i na NP ktoś uwierzy, że zakaz uboju rytualnego to spisek dla wypłaty 447 no i wciąż i wciąż tak rychłej inwazji Żydów dla kolonizacji z depopulacją itp.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646672

uwierzyłbym w autentyczność. O taką głupotę nie podejrzewałbym nikogo. A może Michalkiewicz pisze teksty do kabaretu i pliki źle wysłał? ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1646673

aż tak to chyba nie zwariował więc może w ramach pastiszu samego siebie albo radochy z wpierania bredni swoim wyznawcom, by się z nich samemu pośmiać? i tu na nP są i były barany, które nawet zwrot "zimny rosyjski czekista" brały śmiertelnie poważnie.

też nie mogłem uwierzyć. tyle pisze z przekąsem i ironią, że mogło mu się pomylić z realem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646678

ludzie gotowi są uwierzyć?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1646690

właściwie to on na siłę połączył te wątki, które chciał,

zdradza to więc tajniki jego warsztatu.

że absurdalne i się nie klei, to nie przeszkadza, głupi wszystko łykną a im bardziej odjechane, tym nawet lepiej.

jest to odległe echo krytyk rządu przez konfę plus własne obsesje tj, stale wtłaczana narracja o szlachcie jerozolimskiej itp., a SM pod taki target okołokonfiarzy pisze.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646694

UE:

"rekrutujemy, zatrudniamy i koordynujemy pracowników z Polski i Europy Wschodniej"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1646676