Poseł do rabina: nie zapalam świec chanukowych. Zabrania tego pierwsze przykazanie
Nazwa serwisu:
pch24
Cytat:
W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce zapalił świeczki z okazji judaistycznego święta Chanuki. Na uroczystość zaproszony został także poseł Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego odmówił jednak udziału w ceremonii. Powód: wierność Bożym przykazaniom.
„Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi - I przykazanie” – napisał na Facebooku honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 331 odsłon
Komentarze
Paradoks
11 Grudnia, 2015 - 11:13
polega na tym, że żydów też obowiązuje dekalog, Razem z żydami mamy tego samego Boga. Żydzi mają problem bo dalej czekają na Mesjasza i żyja wg Starego Przymierza
Dekalog został objawiony Mojżeszowi, wyznawcy prawa mojżeszowego są zobligowani do jego przestrzegania
KK nieco zmodyfikował dekalog...
Niestety chrześcijaństwo ma swoje źródło w judaiźmie i od tego nie uciekniemy.
Poseł Winnicki powinien uzupełnić swoją wiedzę i podać inny argument uważam, że ten z przykazaniami był chybiony.
polecam lekturę ]]>http://www.opoka.org.pl/biblioteka/K/wam/spotkania-3-2.html]]>
"W świadomości chrześcijańskiej istnieje przeświadczenie, że Nowe Przymierze wypełnione w Jezusie Chrystusie, zastąpiło dawne Przymierze Synajskie, że skończyło się ono wraz z przyjściem i zbawczym działaniem Mesjasza. A więc przestało być aktualne i mieć funkcję zbawczą, chociaż Żydzi nadal wierzą, że ono ciągle jeszcze trwa.
Tymczasem Jan Paweł II w Moguncji 1980 r. powiedział, że dialog chrześcijańsko-żydowski odbywa się między Ludem Bożym nie odwołanego przez Boga Starego Przymierza (por. Rz 11, 29), a Ludem Nowego Przymierza. Jeżeli Stare Przymierze nie zostało odwołane przez Boga, o czym wyraźnie świadczy wypowiedź papieża, to znaczy, że trwa ono do dzisiaj i zachowuje swą aktualność. Trwałość tego Przymierza sprawia, że dialog chrześcijańsko-żydowski "jest zarazem dialogiem wewnątrz naszego Kościoła, jakby pierwszą i drugą częścią jego Biblii"25.
"W świetle powyższej wypowiedzi widać, jak bardzo uproszczone są wszystkie wyobrażenia o tym, że Nowe Przymierze w ekonomii zbawienia nie tylko dezaktualizuje, ale wręcz unieważnia wcześniejsze przymierza. Bliższe określenie relacji Starego Przymierza do Nowego należy jednak do najtrudniejszych kwestii teologicznych"26."
W poniższym linku różne wersje dekalogu
]]>http://www.dekalog.pl/alter/przeklady2m/tora.htm]]>
W celach poznawczych polecam też Interpretację Chrześcijan Dnia Sobotniego odnośnie KTO ZMIENIŁ BOŻE PRZYKAZANIA
]]>http://www.kchds.pl/lbib-pl/14.htm]]>