Polska jako płatnik netto będzie musiała zwrócić do kasy Unii 14,8 mld z otrzymanych 34 mld euro

Obrazek użytkownika wilre
Nazwa serwisu: 
[PIOTROWSKI.ORG]
Cytat: 

(  )
Wiemy już kto zyskał – w takim razie czy ktoś stracił? Polscy negocjatorzy wynegocjowali 34 mld euro subwencji, co niewątpliwie stanowi znaczącą kwotę, ale jej otrzymanie jest uzależnione dodatkowo od przestrzegania przez Polskę zasad praworządności  z czym delikatnie mówiąc, mamy pewien problem. Kwoty tej możemy także nie otrzymać, gdy okaże się, że…zbyt dobrze sobie radzimy z popandemiczną odbudową gospodarki, co nie jest wcale wykluczone.  Ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze nas czeka po 2027 r., gdy nadejdzie czas spłaty kredytu zaciągniętego przez UE, a wówczas Polska jako płatnik netto będzie musiała zwrócić do kasy Unii 14,8 mld euro z otrzymanych 34 mld euro, gdy się okaże, że planowane dodatkowe przychody Unii z tytułu sprzedaży zezwoleń na emisje z tytułu CO2, tzw. opłata węglowa za emisje nakładana na towary importowane spoza Unii, opodatkowanie działalności korporacji międzynarodowych na terenie Unii oraz podatek cyfrowy nie wystarczają na spłatę kredytu. A wszystko to w imię solidarności europejskiej, niewiele mającej wspólnego jak się okazuje z elementarną sprawiedliwością, gdyż o czym chyba wielu zapomniało, albo nie chce pamiętać, pomimo 16 lat w UE, wciąż należymy do grupy najbiedniejszych państw. W najbliższej przyszłości możemy również zapomnieć o wyższych dopłatach dla rolników, na badania rozwojowe, służbę zdrowia, gdyż przedstawiciele 27 państw zadecydowali o obniżeniu funduszy na powyższe cele.
(  )

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:3)

Komentarze

Udział w tej europejskiej hucpie na obecnych zasadach nie ma najmniejszego sensu, ale nadal będziemy tam tkwić przez lata siłą bezwładności. To się nazywa brak zdolności do podejmowania decyzji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1640523

szczególnie przeszkadza to ruskim, zaraz obok związków z USA. w to, że socjalizm można było uratować, też wierzysz? widać chcesz, by Polska została wystawiona na dowolne ataki, to by dopiero było. dziś siejesz panikę o wszystko, co mogłoby urazić delikatne uczucia putasa, ciekawe co byłoby, gdyby nikt nie stał za nami. ale i wcale nie dziwię się, że Górzyńscy nie chcą być płatnikiem netto

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1641410

Dzisiaj - w kontekście Bitwy Warszawskiej - napisał, że kultywowanie Cudu nad Wisłą to "polonocentryzm z lokalnym mesjanizmem spóźniony o stulecie", bo "cywilizacji łacińskiej dawno już nie ma", a  "świat z dziwnych idei w czyjejś głowie nigdy też nie istniał".

https://niepoprawni.pl/comment/1641379#comment-1641379

Że też takie zero, za zgodą redakcji, ustawicznie zaśmieca ten portal.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1641411

agentura z tobą walczy? A reptilianie też? :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1641414