Ofiary, które są na horyzoncie szczepienia kobiet w stanie błogosławionym, będą ciężko zalegały na sumieniu decydentów

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Nazwa serwisu: 
[RADIOMARYJA.PL]
Cytat: 

Można powiedzieć, że ofiary, które są na horyzoncie np. szczepienia kobiet w stanie błogosławionym, naprawdę będą zalegały ciężko na sumieniu decydentów w tej sprawie, w której są dwie normy. Amerykańska, która z trudem dopuszcza do szczepienia kobiet ciężarnych, a druga brytyjska, która na samym początku wykluczyła możliwość szczepienia kobiet ciężarnych – powiedział dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, w rozmowie z TV Trwam.

Badania na szczurzycach były za krótkie i nie pozwoliły wyciągnąć skutecznych wniosków, co do szczepionki u kobiet w ciąży. Szczepionek z reguły się w ogóle nie sprawdza w ciąży z uwagi na ryzyko osoby badanej. W Wielkiej Brytanii jest powiedziane, że kobieta może się zdecydować tylko wtedy, jeżeli zaszczepienie się jest niezbędne w pracy. […] U nas przez ekran telewizji przewijają się młode kobiety, które narażają swoje przyszłe życie na nieszczęścia, nie mając żadnej gwarancji, że owe nieszczęście będzie w jakiś sposób zrekompensowane, bo nadal nie ma żadnej regulacji dot. wypłacanych odszkodowań za niepowodzenia terapeutyczne – powiedział dr Zbigniew Hałat.

Rozmówca TV Trwam odniósł się do próby usilnego przekonania ludzi do szczepień przeciwko SARS-CoV-2, powołując się np. na brak bólu ramienia po podaniu preparatu.

– „A nie bolało mnie ramię, bo to jest bardzo bezpieczna szczepionka” – tak wypowiada się profesor czy były minister. Przecież to jest kabaret i kpina z ludzi. Tak się nie robi. Dyplom lekarza zobowiązuje do tego, żeby przestrzegać zasady: „Primum non nocere”. Jeżeli oddala się wątpliwości rzesz pacjentów, którzy czytają w internecie, co się dzieje w innych krajach i informuje się publikę, że szczepionka jest bezpieczna, bo mnie nie bolała iniekcja, to takie coś jest po prostu skandalem – wskazał lekarz.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:4)

Komentarze

Idąc tropem Radio Maryja +dr Hałat znalazłem jeszcze:

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-z-halat-skuteczne-leczenie-a-nie-szczepienie/ 

(treść jak w linku)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1657537

Ten link, który Pan podał, też wcześniej "przyuważyłam" i zamieściłam na NP

https://niepoprawni.pl/polecanka/przede-wszystkim-leczyc-a-nie-szczepic

Wzbudził duże zainteresowanie - ponad 15 tysięcy odsłon.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657608