już w 2017 r. pani Marta Titaniec esemesowała do Prymasa Polski i bywała w jego pałacu, w którym częstował ją serem.

Obrazek użytkownika wilre
Nazwa serwisu: 
[BLOGSPOT.COM]
Cytat: 

(  )
Obecnie o wiele trudniej być prymasem niż za jego poprzedników. Dziś prymasostwo to funkcja tylko honorowa, więc autorytet nie jest budowany automatycznie, gdyż prymas nie przewodniczy już z urzędu konferencji episkopatu. Ale arcybiskup Wojciech Polak pokazuje skutecznie, że przewodzi w ewangeliczności, w prostocie. Że kto chce być pierwszym między wami, niech będzie sługą wszystkich.
Mamy Prymasa na XXI wiek! Prymasa nadziei….”.
Czyli już w 2017 r. pani Marta Titaniec esemesowała do Prymasa Polski i bywała w jego pałacu, w którym częstował ją serem.

Te wizyty  i smsy to zapewne wynikały z tego, że pani Marta Titaniec  była Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego X i XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, które odbyły się odpowiednio w dniach: 11-13 marca 2016 r. Zjazd X i  21-23 września 2018 r.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż aż dwukrotnie  pani Marta Titaniec była etatowym pracownikiem Caritas Polska , w tym w latach 2010-2018 na stanowisku kierowniczki działu projektów zagranicznych.? Jak ona godziła taki nawał obowiązków?

Pierwsze pani Marty zatrudnienie w Caritas Polska miało dramatyczny przebieg, albowiem kiedy w 2004 r. szefem Caritas Polska został ks.Adam Dereń z Wrocławia, gdzie miał bardzo dobre wyniki w pracy charytatywnej, znalazł się na kursie kolizyjnym z panią Martą i jej koleżankami (Magdalena Moskal) i został publicznie oskarżony o stosowanie mobbingu wobec pracowników.

 
W dniu 30 maja 2007 r. na stronie internetowej dziennika Rzeczpospolita  został zamieszczony artykuł pt.”Mobbing w Caritas Polska ?”, w którym na zakończenie została zamieszczona stanowcza wypowiedź pani Titaniec:”… Dlatego chcemy, żeby władze Kościoła poważnie zajęły się sprawą ks. Derenia i pozbawiły go funkcji - mówi Marta Titaniec. - I żeby nie mógł już zarządzać żadnym zespołem ludzi….”.
 
Zwłaszcza to żądanie aby „nie mógł już zarządzać żadnym zespołem ludzi” w ustach „ekspertki od pomocy humanitarnej” po romanistyce w Zielonej Górze i politologii w Warszawie zabrzmiało ciekawie.
 
Sprawa była wałkowana przez co ważniejsze media  krajowe: od eKai.pl przez Wprost do tvn24.pl
Ciekawe,że w Tygodniku Niedziela nr 26/2004 sylwetka ks. Adama Derenia jako dyrektora Caritas Archidiecezji Wrocławskiej jest przedstawiona bardzo pozytywnie.
 
I taka ciekawostka: ks. Dr Adam Dereń , który był szefem Caritas wrocławskiej od 1997, zastąpił  na tym stanowisku  bp Janiaka.
 
W roku 2007 został wybrany na członka Rady Papieskiej „Cor Unum”.
 
Kurz bitewny  opadł i utalentowana pani Marta Titaniec powróciła do Caritas Polska w 2010 r. i od tej pory zrealizować miała 40 projektów pomocowych w różnych krajach świata, nie rezygnując z zaangażowania politycznego i społecznego.
 
Np. w dniu 3 maja 2017 r. podpisała  się pod dokumentem „upamiętniającym ofiary akcji „Wisła” jako jedna ze 142 intelektualistów takich jak m.in.:Alina Cała. Andrzej Celiński, Konstanty Gebert, Krystyna Janda, Danuta Kuroń, Adam Michnik, Maja Ostaszewska, prof. Andrzej Rzepliński, Tomasz Siemoniak, Sławomir Sierakowski, Aleksander Smolar czy Andrzej Stasiuk.
Na portalu ukraińskich patriotów zostało to „upamiętnienie ukraińskich ofiar akcji Wisła” przedstawione tak: … W 70. rocznicę akcji Wisły polska inteligencja poparła upamiętnienie ofiar tych tragicznych wydarzeń i wyraziła poparcie. O tym informuje oświadczenie polskich intelektualistów ogłoszone podczas obchodów w Przemyślu, które odbyły się 28 kwietnia (…).
____________________________________________
W  związku z  materiałem:
https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1055783,konflikt-miedzy-biskupami-polskimi-czyli-wiraz#comment-18778994
Ocena wiadomości: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

"...12 stycznia 1919 r. dowództwo Armii Czerwonej wydało rozkaz do "Operacji Wisła". Jej celem był zmiażdżenie Polski i rozpętanie wojny rewolucyjnej w Niemczech.

Polska stanęła na przeszkodzie w realizacji tych planów. 14 lutego 1919 r. wojska polskie i bolszewickie starły się po raz pierwszy w okolicach miasta Mosty na Białorusi.Tak rozpoczęła się wojna z czerwoną Rosją, w której działania bojowe trwały do 18 października 1920 r.

Polska przeszkoda okazała się nie do pokonania. Bez wsparcia Armii Czerwonej upadły rewolucje w Berlinie, w Bawarii i na Węgrzech. Na 25 lat odsunięte zostało widmo rozszerzenia komunizmu z Rosji na inne kraje Europy."Czytaj więcej na https://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-12-stycznia-1919-r-dowodztwo-armii-czerwonej-wydaje-rozkaz-w,nId,1587280#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1637390