Górnicy zawiązali komitet strajkowy

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Nazwa serwisu: 
[MEDIANARODOWE.COM]
Cytat: 

Ostatecznie po konsultacjach górnicy zawiązali komitet strajkowy, którego zadaniem będzie wymuszanie na rządzie oraz właścicielach spółek, dążenie do odpowiedzialnej transformacji energetycznej kraju. Ponadto związkowcy domagają się gwarancji powstania ponad zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, będącego zabezpieczeniem dla pracowników sektora energetyczno-górniczego, około energetycznego i ciepłowniczego.

Kolejnym istotnym elementem, będzie ochrona miejsc pracy. Ich zdaniem suwerenność energetyczna musi opierać się na krajowych zasobach. Wiążę się to więc z rozwojem i doinwestowaniem krajowego systemu energetycznego opierającego się na konwencjonalnych źródłach energii.

Górnicy zawiązali komitet strajkowy również po to, aby przekazać drugiej stronie, że pracownikom również zależy na ochronie środowiska. Jednakże mają własną strategię polegającą na stopniowej wymianie formy pozyskiwania energii, Postulują oni, natomiast m.in. redukcję dwutlenku węgla poprzez innowacyjne systemy filtracyjne na kominach.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

O tym me(n)dia żadnej strony politycznego sporu nie powiedzą...bo po co ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1671328