Treści z tagiem: szp

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

My, Polacy mamy także swoje idy, to idy lutowe! A nadwislańska zydokomuna przywleczona na sowieckich bagnetach i osadzona nad Wisłą po 44r. i jej do dziś żyjący potomkowie; dzieci i wnuki resortowe otrzymali od Hollywood też Idę!

Cezara pchieto sztyletom podobno 23 razy!
A ileż pchnięć, ran śmiertelnych zadała żydokomuna polskim...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

W tym zgiełku nie zdążyłem skreślić choć kilku zdań w 73 rocznicę powstania Armii Krajowej. I czynię to z trzydniowym opóżnieniem.
To , że zapomniał o niej B. Komorowski mnie nie dziwi. Ale ja! jak mogło to mi się przydarzyć mnie, synowi żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego! Niewybaczalne!

"W obliczu Boga Wszechmogącego i...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

W tę tak ważną rocznicę proszę mi wybaczyć, ale będzie dużo prywaty, wątków rodzinnych! W Polskie Państwo Podziemne wpisane są losy mojej rodziny, osób mi bardzo bliskich. Tak więc dzisiejszy tekst będzie na wskroś osobisty, wręcz przesiąknięty ... nepotyzmem.

Polskie Państwo Podziemne!
Piszą, że był to fenomen!
Bo był to...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:21)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

"W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił – aż do ofiary życia mego.
...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Rocznica powstania Armii Krajowej. To fenomen okupowanej Europy. Polskie Państwo Podziemne z administracją, wymiarem sprawiedliwości, szkolnictwem i oczywiście swym ramieniem zbrojnym, armią SZP, ZWZ , Armia Krajowa. Wyznawali tradycyjni proste i jakże czytelne dla Polaków od wieków wartości polskiego żołnierza.
Bóg! Honor! Ojczyzna....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Historia

Niemcy zaskoczeni byli bardzo silnym oporem polskim na Śląsku we wrześniu 1939r. Zdali sobie sprawę z tego, że walczyli nie z polskim wojskiem, a jedynie z obroną cywilną. Były to oddziały paramilitarne: Obrona Narodowa, Oddziały Młodzieży Powstańczej, harcerze i byli powstańcy.

Wyznaczony Gauleiter, którym nie został żaden z szefów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Historia

Wczoraj minęła kolejna rocznica tragicznej śmierci generała Sikorskiego. Zaskakująco szybko ucichły niedawne spory o to czy generał został zamordowany, a jeśli tak to przez kogo. Szczątki samego Władysława Sikorskiego pozostawiono w należnym im spokoju. Rocznica śmierci człowieka, którego możliwym zabójstwem żyła niedawno cała Polska przeszła...

0
Brak głosów